Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    NEY OLDU bellı olmayan motor... enduro degıl bu motor
    habıre doğa içinde çekilmiş resim eklemeyin KENDİNİZ KANDIRMAYIN ..enduro degıl

bunu yerıne fazer yada tdm 900 al bın kat ıyı
    ayrıca 70 bın 80 bın km gelınce arkana bakmadan kaçın
    TRANSALP.GR.COM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alnımın akıyla 76 bin km.deyim. Polemiğe girmek yerine ucuza ve sorunsuzca gezmeyi tercih ediyorum.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alnımın akıyla 76 bin km.deyim. Polemiğe girmek yerine ucuza ve sorunsuzca gezmeyi tercih ediyorum.
    AZ KALMIŞ yakında tamırcıde REKTEFE yapıcan
    TRANSALP.GR.COM

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    200 kg motora enduro diyeni eğitmek lazım, ön 21 olunca da enduro olmuyor kardeş, enduro olduğunu iddaa eden de yok, kaç yüz bin devirdin v-stromla da biliyosun rektefesini ?

xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    80000 DE VAR BİR TANE gömlekleri geçen hafta elımızde idi 2006 model tesadufe bak o da kırmızı idi...

onun gibi çok var tamırhanelerde kısaca alıncak bır makına degıl PARANIZA YAZIK
    TRANSALP.GR.COM

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Ne bu ya ,burası marka-model topic i.
    Aynısını NC700x topic indede yaptılar.

Başlıktaki motorun sahibi olmamış, sesini bile duymamış, tamamen kendi subjektif fikirlerine göre burada osu kötü şusu böyle deyip konuşmayın.
    Bırakın burada motor sahipleri tecrübelerini, sorunlarını, çözümlerini, kendi çıkarımlarını paylaşsınlar. Almayı düşünende varsa sizin "dayatmalı" "kötü motor" lafınızla kafası bulanacağına, özgür iradesiyle araştırıp karar versin.

Bırakın şu topiclere girip marka-model e .ok atıp, ortalığı karıştırmayı.

Bu kadar kullanıcısı olduğuna göre "dünya" çapında, sizin sevmediklerinizi seven birileri var demek ki, biraz hoşgörü , biraz makullük!!!!

Motosikleti
    660 tenere
    ben de 125binde biliyorum bi tane? civatası bile değişmemiş, bakarsan bağ bakmazsan dağ olur bu kadar basit

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS

hayırdır?senin canın sıkıldı da kendine kötü söz söylettirmeye mi niyetlendin?ne oldu kendi başlığınızda sana söz söylettirmiyorlar mı?hadi bizi de germe kendini de germe boşuna..sana enduro motorunla bol endurolu yollar dilerim..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Nice 76 bin km.lere.

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    660 tenere
    brenta ön arka takım fren balata sipariş ettim. disk çizmeyenlerden. balatalar da et var daha ama odunlaşmış. yorumunu yazarım. benzin filtresi bulamadım sahibinden e-bay baktım yok? onu da değiştiresim var

Motosikleti
    660 tenere
    fren balata ve yağ değişti bugün. brentalar bariz yumuşak. ama çok güzel aşamalı durduruyor. his süper. 1 haftaya değişir biraz daha

Motosikleti
    660 tenere
    brenta balatalar 2 hafta oldu takalı, oturmuştur artık herhalde. his süper, zayıf gibi geliyor insana ama basınca küt. tavsiye olunur

Motosikleti
    V-strom dl 650
    Selam arkadaşlar geçen hafta cuma günü bende v-strom ailesine katıldım. Ama aldığım gün talihsiz bi düşüş yaşadım daha doğrusu hareket etmiyorken düştüm ve ayak serçe parmağım biraz hasar gördü. Çok şükür durumum iyi ama motorda bazı sıkıntılar var.
    gidon-sağ sinyal-sağ dikiz aynası ve fren ayak pedalının değişmesi lazım. bunları değiştirebileceğim istanbulda iyi bir usta var mı avrupa yakasında?

birde bi sorum olacak motordan çok kez düştüm ama ilk defa ayağıma düştü motor. önceki motorumla kuyruk ile gidon arasına düşüyordu motor arada boşluk oluyordu vstrom direk ayağım altında kaldı zor çektim o anki panik ile. hiç benzer bi düşme yaşamış arkadaş var mı biraz aydınlatırsa çok sevinirim

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    golgatha; Çok geçmiş olsun.

Motor devrilmeye başladımı, bel ameliyatım nedeniyle hiç tutmaya çalışmıyorum, hemen ayaklarımı altından çekiyorum.

Yan çantalar varsa ve takılıysa biraz şanslısın, demirleri varsa ve çantalar takılı değilse yine de koruyucu bir alan sunuyor düşünce.

Motosikleti
    660 tenere
    meşhur t-shirtler var shit happens diye. olay o. geçmiş olsun

Motosikleti
    V-strom dl 650
    sağolun çanta olayını yaptıracam en kısa zamanda. servis ve yedek parça temin edebileceğim avrupa yakasında neresi var acaba?

Motosikleti
    660 tenere
    ayak parmağı deyince ben artık kısa yolda da tam takım giyiniyorum( eldiven mont çizme bellik göğüs koruma dizlik reflektif yelek) bi terzi bulup günlük pantalonların yanlarına da kalça koruma için cep diktirecem bi de boyunluk var sırada. ne oluyosa kısa yolda oluyo arkadaş. daha doğrusu şehiriçi. sürat yok ama armut çok ve dakka başı muhattap oluyosun. giymesi çıkarması gıcık ama ybrye araba vurduktan sonra uzun yol kısa yol güvenlik anlayışım birbiriyle yer değiştirdi.
    Alıntı golgatha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun çanta olayını yaptıracam en kısa zamanda. servis ve yedek parça temin edebileceğim avrupa yakasında neresi var acaba?

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı golgatha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar geçen hafta cuma günü bende v-strom ailesine katıldım. Ama aldığım gün talihsiz bi düşüş yaşadım daha doğrusu hareket etmiyorken düştüm ve ayak serçe parmağım biraz hasar gördü. Çok şükür durumum iyi ama motorda bazı sıkıntılar var.
    gidon-sağ sinyal-sağ dikiz aynası ve fren ayak pedalının değişmesi lazım. bunları değiştirebileceğim istanbulda iyi bir usta var mı avrupa yakasında?

birde bi sorum olacak motordan çok kez düştüm ama ilk defa ayağıma düştü motor. önceki motorumla kuyruk ile gidon arasına düşüyordu motor arada boşluk oluyordu vstrom direk ayağım altında kaldı zor çektim o anki panik ile. hiç benzer bi düşme yaşamış arkadaş var mı biraz aydınlatırsa çok sevinirim
    aramıza hoşgeldiniz..geçmiş olsun en kötü kazanız bu olur inşallah..ben de motorumu izmirden iskenderuna getirirken konya çıkışında viraj esnasında önümdeki çöp kamyonunun hareket halinde iken çöplerini sıkması ve akan çöp suyunu tekeri kaptırmam nedeniyle sol yana yatıp motorla birlikte yaklaşık 10-15 metre sürüklendim.ancak yan çantalarım takılı olduğu için sadece montumun sol dirsek koruması sürtünmeden eridi biraz.başka birşey olmadı çok şükür..ayrıca şuana kadar olduğu yerde 4 defa yana yatırmak zorunda kaldım.şunu çok iyi öğrendim eğer yana kaymaya ya da başka deyişle yatmaya başladıysa hiç cebelleşip beli bacağı ele almaya gerek yok kontrollü bir şeklide motoru yatırmakta fayda var..tabi ayağı kurtararak..yan çanta bağlantı demirleri bende baya iş görüyor bu konuda..tavsiye ederim.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    eğer yana kaymaya ya da başka deyişle yatmaya başladıysa hiç cebelleşip beli bacağı ele almaya gerek yok kontrollü bir şeklide motoru yatırmakta fayda var..tabi ayağı kurtararak..yan çanta bağlantı demirleri bende baya iş görüyor bu konuda..tavsiye ederim.

Kesinlikle doğru. Yan çanta ya da en azından çanta demirleri, gelecek problemi hafifletiyor ayağı alttan çekemezseniz şayet.

agafendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal daytona, Suzuki vstrom, Yamaha xmax
    Merhaba arkadaşlar
    ismim :ağafendi
    ben de 12 kasımda eskişehirden k5 650 38000 kmde vstrom aldım
    bende az biraz deneyimlerimi paylaşmak isterim
    eskişehirden istanbula getiriken ortalama 150 160 km hızla geldim (geceye kalmamak için asılmak zorunda kadlım) yeri geldi 190 120 arası değişti
    yatık tüketimim 6,6 oldu .şehir içi trafikte ise 5,5 ortalama yakıyor
    şu ana kadar 3800 km yol yaptım ve gerçekten zok ama çok zevkli makine
    durduğu yerde çok ağır geliyor ama seyir halinde çok iyi dengesi var
    endrumu ?? bence endro amartsörleri çok sağlam ve elle(vana)ile ayarlanması çok güzel istediğin zaman arazi ,cadde moduna cevirebiliyorsun
    parça olarak ise pahalı olanlar ise
    lastik ,zincir dişli,debraj balatası
    ben aldığımıda eski sahibi herşeyini yenilemiş olduğu için ö yönden rahatım
    fren konusunda ise aksine iyi kötü olduğunun söylenmesinin sebebi hissiz olmasında
    panik fren yapmadığım durumlarda komprasörü kullanıyorum torku yüksek olduğu için çoğu zaman fren yapmama bile fırsat kalmıyor

yıkarken radyatöröre kontağa ve harici sigortalara su ,tazziki su tutmuyorum
    zincir dişli temizlik ve yağlaması sık sık yapıyorum, temizlemek için diş fırçası ve mazot yağlarken castrol chain kullanıyorum

artık motorumla çok iyi arkadaş olduğum için hayli çok zaman ve bütçe ayırıyorum.,ve sayesinde içinde potansiyel bir usta olduğunu keşfettim hemen her arıza bakım montajımı ben yapıyordum servis manuelini okuyorum herşeyi detaylı var .bunda servis ve montaj işçilik fiyatlarında etkisi var tabi;)

yaptıklarım ise sırası ile

su geçirmez çakmaklık
    su geçirmez navigasyon tutucusu
    xenon farlar
    sis farları
    çakar devreli 12 li power led gündüz farları
    kendinden flaşörlü park lambaları
    topcase led şeritlerden çakarlı stop ve park devresi
    yan çanta ve topcase motor rengine boyama
    pasta cila
    koruma demirleri ve tan şaseleri mat siyaha boyama
    yağ, iridium buji, hava ve yağ filtreleri değişimi
    aldığımda kn flitre vardı yakıttan tasarruf etmek için orjinal filtre taktım ,henüz test etme şansım olmadı
    senkron ayarı ,bu yararı 100 tl fiyat istedikleri için kendi yaptığım manometre ile service maunel inde ki talimatlara göre yaptım çok favdalı oldu.
    bozuk olan otomatik jikle tamiri
    havalı korna

yapacakları is
    bosh marka aku
    port bagaj
    radyatör koruması :bu korumalar pahalı olduğu için ,bu havalarndırmalara takılan börcü böcek girmemesi için olan ızgara tellerden yapacağım

yaza tam hazır olarak çıkacağım ve kısmet olursa orta avrupa turu yapacağım

herkese saygılar

bunlarda motoruma ait resim ve videolar.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler