Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Suzuki DL 650 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Evet güzel seçim tebrik ederim. Her zaman zevkle binebileceğin motorlardan birisi nede olsa..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı ibo3542 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu akşam ilk defa motorum çalışmadı.
    Tüm lambalar yanıyor, sinyal ,korna,uzun far çalışıyor,check yapıyor ama ateşleme yok.Sigortalara baktım, hepsi sağlam.Düşünmek istemiyorum ama aküm bitti galiba.
    Aslında öyl ise 2006 model 14600 km de bir motor için erken değil mi?Tecrübeli arkadaşların ve Altan Motor Tamer beyin yanıtlamasını rica ediyorum.

Selamlar
    arkadasım slm
    özür dilerim uzun süredır sıteye gırıp yazılanları takıp edemedım
    motornda yasadıgın arıza sebebı büyük bir ihtimalle dep kolunun arkasındakı sıvıcten olur dısarda oldugu ıcin us vs gıbı sebebten oksit oluyor ve ve calısmıyor dur ,S&S TAMER

Motosikleti
    Dl-1000 Vstrom Midnight Blue, Kanuni Motorun 150
    Sevgili Altan motor.Park ampüllerinin nasıl söküldüğünü sorabilirmiyim? Yuvasında çıkmıyorlar çekerek.Çevirmeye çalıştım ama oda işe yaramadı.
    GÜCÜN BİLGİ OLMADAN HİÇBİR DEĞERİ YOKTUR.

ALTAN MOTOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN 650
    Alıntı Kaiser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Altan motor.Park ampüllerinin nasıl söküldüğünü sorabilirmiyim? Yuvasında çıkmıyorlar çekerek.Çevirmeye çalıştım ama oda işe yaramadı.
    sevgili arkadaşım
    motorunun park ampulleriniz soketlerını bastırarak cevırın ve tırnaklardan kurtarın daha sonrada cekerek yuvasından cıkartın
    S&S& TAMER

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    sevgili altan motor
    bende m8oo intruder var,ve egzos taktırmak istiyorum,yalnız egzos taki müşür beni düşündürüyor,mototaş ile konuştum vance&hines cruzers modelini almayı planlıyorum,ama bu model c800 ve m800 için özel yapılmasına rağmen yinede müşür için egzosa delik açıyorlarmış,bunun motorun sıkıştırma oranlarına,veya motora bir zararı varmı acaba,birde bu modelin fiyatına 700 euro diyor mototaş,daha ekonomik bir tavsiyeniz varmı?teşekkürler

Motosikleti
    Sevgili Guido,burası Dl-650 topiği.Altan motora olan sorularınızı ya olmayan İntruder topiğinde sorun yada özelden mesaj atın.Konuyu dağıtmayalım lütfen

Motosikleti
    kanuni motorun 150-vfr800
    pardon kaiser,yeni olduğum için düşünemedim.teşekkürler

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Yaklasık 10 aydır DL sahibiyim. Bu zamana kadar 13000 km yol yaptım . Bu topiktede uzun zamandır takipteyim ve yazılarımı okuyorsunuzdur. Yağ konusunda cok takıntılı biri oldugumdan 3 cesit yag denedım ( molul 15-50 , repsol 10 - 40 , ELF 15 - 50 ) en son karar kıldıgım yag tam sentetik olan Castrol 10 - 50 tum arkadaslara tavsiye edebilirim dedikleri gibi yağın otesinde Her yağ değişiminde 25 YTL olan yağ filtresinide değiştiriyorum cok fazla yararı olmasada yararlı olacagına inanıyorum . Motorumda bu zamana kadar karsılastıgım tek sorun farların uzunlarının gitmesi oldu . Farları kontrol ettırdım sorun yok zaman zaman gidip gelıyor. Kısalarda sorun yok uzunlarda boyle . Motorumu en son 1 ay once yıkamıstım . Gecen hafta sonu onu sungerle ve cila ila pırıl pırıl yaptım su an da uzunlar da sorun yok Temizlemedim diye alındımı ne . Motorumu satıp sıfırınıda almayı bi ara dusundum ama sanırım cok bişey fark etmiiycek cebimden cıkan paralar dısında . DL herkesın sahip olmak isteyebilecegi sahip olanların ise baska birisine satmaya kıyamayacağı bir makıne daha ne diiyiim .
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte size DL 650 Grenajlı :

ben çok beğendim,sizce nasıl olmuş?

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    aklımdaki motorlardan biri ama sıfır alacak gücüm yok ikinci eli de pahalı geliyo. bekliyecez galiba

DL kullanan arkadaşlara imreniyorum...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

hvarol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 V-Strom K6
    Alt sakal hoşuma gitti. Nerede ve kaça temin edebiliriz acaba?

Kartal23 komşum (esenkent) , bu kadar stress yapma, ben de YBR ile başladım. :D
    Haydar Varol
    Suzuki DL 650 V-Strom K6
    Bahçeşehir / İstanbul

Motosikleti
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte size DL 650 Grenajlı :

ben çok beğendim,sizce nasıl olmuş?
    Ben beğenmedim, bayıldım.Bu bayiye ulaşabilme şansımız varmı?

Kıvanc,bende motorumu aldığımda içinde 10/40 yağ vardı,çok fazla km olmamasına rağmen değiştirdim,Mobil 15/40 yağ koydum ama vites geçişleri daha kemikli oldu sanki.Boşu bulmak zorlaştı gibi.Sanırım tekrar 10/40 koyacağım.

kivanctf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Honda Silverwing 600 ABS
    Kaiser kardesim bende de aynısorun vardı . Yazın 10-50 kullanmanı tavsiye edebilirim. Vites gecişlerinde bendecede 15-50 yağ baya bi zorluk cıkartıyor. Motul ve Castrol suzukinin sevdigi yağlar ...
    Kıvanç Tüfekçioğlu - İzmir Dikili

revolution - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 A Vstrom
    Granajları hatırlıyorum bayi geleceğini söylemişti müthiş yalnız
    bayiyle görüştüğüm zaman yaklaşık 500-600 euro olacağını söylemişti fiyatın
    ne derece doğru acaba???
    ve de yan koruma demiri takılabiliyormu bu granajlara??

Merhabalar, ben yeni ve motosiklet konusunda okuyabildiğinm herşeyi okumaya çalışan ve takip eden bir kullanıcıyım. Direk konuya gireyim Bmw F650'yi tasiye bir çok kişi var. Sıkıntıları olduğunu söyleyenler baya kişi oldu. Başlangıç için hataları telafi edebilecek bir motor oluduğunu söylüyorlar ve kullanan memnun arkadaşlarım var. Ama benim gönlüm DL 650'den yana ve doğal olarak ta tedirginim... Hız meraklısı bir adam değilim güzel güzel gezmeyi turlara katılmayı planlıyorum. Yardımcı olabilrseniz pek mutlu olurum.

Motosikleti
    Skydive,ben dl-650 kullanıyorum,yakın arkadaşımda f650.İkiside enduro-touring sınıfında olsada,Bmw daha enduro,dl ise daha touring.Dün Şile-Ağva yollarındaydık beraber.%70 temiz asfalt,%20 bozuk asfalt,%10 tamamen mıcır,gevşek zemin.Ben daha 1 haftadır kullanmama rağmen motorumu,asfalt olan bölümlerde açıkcası Bmw'ye göre çok daha performanslı bir sürüş yaptım.Gerçi arkadaşımın artçısı daha korkaktı,onuda gözönüne almak lazım Bozuk kısımda ise ben tırsarken,bu sefer arkadaşım "yoo ben gayet rahatım,daha da hızlı gidebiliriz" diyordu.O yüzden motoru nerede,hangi amaçla kullanacağına karar vermezsen her 2 motorda da hüsrana uğrayabilirsin.Birbirine yakın değiller çokda.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhaba,

DL 650 yi almayı düşünüyorum
    Bana yakıt sarfiyatı ile ilgili bilgi verebilecek kimse varmı?

Selamlar,
    Özer

Motosikleti
    Boş yolda 110-120'yi geçmeyecek şekilde gidersen,vites değişimlerini çok yüksek devirlerde yapmazsan,4-4.5 lt/100 km yakıyor.Ben en son depoda 4.1 lt ortalamayı yakalamışım.

Dusman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skydive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben yeni ve motosiklet konusunda okuyabildiğinm herşeyi okumaya çalışan ve takip eden bir kullanıcıyım. Direk konuya gireyim Bmw F650'yi tasiye bir çok kişi var. Sıkıntıları olduğunu söyleyenler baya kişi oldu. Başlangıç için hataları telafi edebilecek bir motor oluduğunu söylüyorlar ve kullanan memnun arkadaşlarım var. Ama benim gönlüm DL 650'den yana ve doğal olarak ta tedirginim... Hız meraklısı bir adam değilim güzel güzel gezmeyi turlara katılmayı planlıyorum. Yardımcı olabilrseniz pek mutlu olurum.
    Motor konsunda da yeniyim diyorsunuz sanırım.
    Herkezin söyleyeceğini söyleyeyim. DL 650 başlangıç motoru olmaz

Ehliyet + Dl650 büyük hata
    ama Ehliyet + eğitim + DL650 olur.

Motor dolu depo ile 220 kg. Yani ağır, biraz güçlü olmak lazım ve Nispeten yüksek. Acemilerin üstadı donald duck der ki "seleye oturunca 2 ayak da tam yere değmeli"

Motor ustaları için motorun kilosu yüksekliği çok problem olmasa da acemiler için en azından benim için problem oldu.

Saygılar.

Motosikleti
    vstrom 650
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

DL 650 yi almayı düşünüyorum
    Bana yakıt sarfiyatı ile ilgili bilgi verebilecek kimse varmı?

Selamlar,
    Özer

19lt ile 465km yeterlimidir.
    [CENTER][SIZE="3"][B][COLOR="Red"]MOTO-BOT[/COLOR][/B][/SIZE]
    [URL="http://www.moto-bot.com"][SIZE="2"][B]www.moto-bot.com[/B][/SIZE][/URL]
    [B]Telefondan sipariş ve bilgi almak için: 0533 767 66 34[/B][/CENTER]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler