Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    1800 km de çıkarttığı yağ bitmişti mobil castrol 2000 de çıkarttım çok iyiydi bidaha mobil almam demek o yüzden lt 10 tl imiş simdi anladım castrola devam
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    erol klavye büyük harfte kalmış farkında değilim kusura bakma nihat çok deneme şansım olmadı bi otobana çıktım bastım eve döndüm ama bi kaç gün kullanayım dediğin gibi tesisat beslemezse belli eder zaten verdiğim paraya acımam ngk nin normal bujisini alır takarım saol bilgi için bide yağ konusu evet bu gün içinden çıkan yağı başka motora koysan bi 500 daha götürürdü o konuda haklısın bende farkındayım çok erken değiştiriyorum ama oda alışkanlık oldu 9000 10000 devir arası sürüyorum hep içim rahat etmiyor 600 km de değişmesem 650 olunca kendimi motorcuda yag değişiminde buluyorum yunus ben dişli işini çok düşündüm ama kilo fazla bende 1.85 boy 110 kilo bide monttu kasktı eldivendi arkaya 52 litre topcase derken kilo baya oluyor performans çok düşer diyorlar ki sende diyorsun 5 vites ölüyor diye ondan vazgeçtim bugün yatarak 137 gördüm motorda yol meyilliydi tabi ....
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim meret benzini buharlaştırıyor galiba kendi kendine azalmış depo kapağına dikkat ettim bugün lastikleri tam oturmuyor başka yerden kaçak falanda yok yakınlaşıncada benzin kokusu geliyor normal midir
    arkadaşlar bu konuya ne diyorsunuz

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    depo kapağındaki lastik bendede net oturmuyor ama kapaktan kaçak olacağını sanmam bazen bendende benzin kokusu geliyo yoldan gelince ama karbüratör kısmından geliyo musluktan karbüratöre kadar takip et bakalım mutlaka ufak bi kaçak olabilir.. bi ara benim mz de böyle bişey olmuştu kapaktan kaçırıyomu diye test etmiştim kaçırıyordu.test şu şekilde. depodaki benzini boşaltıp alttaki musluktan kapak kapalıyken depoya hava bastım kapaktan foşur foşur hava çıkıyodu emektar 301 işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

depo kapağının kapandığı yerde ufak bi tahliye deliği olması lazım çalkantı anında gazsıkışması olmasın diye ama ordanda benzinin buharlaşıp uçması olası değil.çok güneş altındada bırakmamakta fayda var
    M.balibey bunu beğendi.

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    arkadaşlar bu konuya ne diyorsunuz
    kitapcıgında motor calısmazken benzın muslugunu daıma off konumunda bulundurun aksı takdırde benzın buharlasabılır yazıyor...

Sayfa 21 kardeslerım azcık merak edın bıkere okuyun şu kıtabı dıyorum sıze =))
    sbr bunu beğendi.

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BENİM MOTOR 5700 KM DE BEN 600 KM DEN ÇOK YAG KULLANDIGIMI HATIRLAMAM 600 KM DE BİR YAG DEĞİŞTİRİYORUM GEREKSİZ BOŞA MASRAF BELKİ FARKINDAYIM AMA ALIŞKANLIK OLDU İÇİNDEKİ MOTULDA EN FAZLA 700 KM KULLANIRIM YOKSA İÇİM RAHAT ETMİYOR BUJİ YAĞ V.S KALİTELİ BAKIM ÜRÜNLERİNİ KULLANARAK KENDİMİ RAHATLATIYORUM BENDE BİRAZ HASTALIK PERFORMANS TABİKİ ÖNEMLİ AMA EN ÖNEMLİSİ MOTORUN ÖMRÜNÜN UZAMASI BU YÜZDEN KALİTELİ KULLANMAYA ÇALIŞIYORUM DEDİĞİM GİBİ BENDE HASTALIK
    600 km de yağ değişimi bencede erken senin kararın tabiki

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük harflerle lzmirli. Zararlı cıkmassın tabiki hyoda aynı duyguları yaşadım repsol üstüne bide bor atıyodum azıcık azıcık. Krank tan korkuyodum ama bisey olmadan krank sağlam şekilde sattım 2500 e şase pertti
    sende borcusun yani, bende attım borpower her motorumada attım ve problem olmadı hiç

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800 km de çıkarttığı yağ bitmişti mobil castrol 2000 de çıkarttım çok iyiydi bidaha mobil almam demek o yüzden lt 10 tl imiş simdi anladım castrola devam
    sen mobil in otomobil yağını al sonra çamur at, bence mobil en iyi yağlardan birisi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    İyide castrol da araba yağı onda sıkıntı olmuyor shell de aynı motor simgesi yok. Aldığım yağlar da
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Yamaha
    Selamın Aleyküm arkadaşlar. Hepinize hayırlı akşamlar dilerim. Birşey sorucaktım aramızda yapan yada bilgisi olan arkaşdaşlar vardır. Bu xenon için mercek lazım ama nereden bulabilirim? Nerelerde vardır?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kapağındaki lastik bendede net oturmuyor ama kapaktan kaçak olacağını sanmam bazen bendende benzin kokusu geliyo yoldan gelince ama karbüratör kısmından geliyo musluktan karbüratöre kadar takip et bakalım mutlaka ufak bi kaçak olabilir.. bi ara benim mz de böyle bişey olmuştu kapaktan kaçırıyomu diye test etmiştim kaçırıyordu.test şu şekilde. depodaki benzini boşaltıp alttaki musluktan kapak kapalıyken depoya hava bastım kapaktan foşur foşur hava çıkıyodu emektar 301 işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

depo kapağının kapandığı yerde ufak bi tahliye deliği olması lazım çalkantı anında gazsıkışması olmasın diye ama ordanda benzinin buharlaşıp uçması olası değil.çok güneş altındada bırakmamakta fayda var
    anladım içindekini bitirip test edeyim bakalım bişey değil depoyu fulledim gırtlağa kadar çektimaşağıya bugün ndim çalıştırmakiçin depodan ses geliyor bir açtım şok oldum musluğu falan kontrol ettim hatta borularıda ..... evladının biri depodan benzin çalmasın diye ama oda değil herşey aynı şekilde damla akıtma kaçak yok bide sizin kapalar front yazısı ne gelse dahi sağa sola yarım tur dönüyor mu benimki dönüyor öndeki boşluğa oturmuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:10 ----------

Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamın Aleyküm arkadaşlar. Hepinize hayırlı akşamlar dilerim. Birşey sorucaktım aramızda yapan yada bilgisi olan arkaşdaşlar vardır. Bu xenon için mercek lazım ama nereden bulabilirim? Nerelerde vardır?
    google yazarsan çıkar yada ebayden baya ucuza getirebilirsin 150 dolara kadar gümrük yoktu haberin olsun

Motosikleti
    HONDA NC 750 integra
    Günaydın arkadaşlar
    www.erkakurye.com

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    benim meret benzini buharlaştırıyor galiba kendi kendine azalmış depo kapağına dikkat ettim bugün lastikleri tam oturmuyor başka yerden kaçak falanda yok yakınlaşıncada benzin kokusu geliyor normal midir
    Depo kapağının kenarlarındaki lastikleri kastediyorsun anlaşılan. O konu benim de ilgimi çekti ve detaylı inceledim. Kapağı açtığında deponun içine doğru uzayan metal kısmın kenarında bir lastik conta daha olduğunu göreceksin. Esas conta o işte... Diğeri çok mühim değil kafana takmana değmez. Sen yine de uzun süre kullanmadığında vanayı off konumuna getir, güneşte fazla bırakmamaya çalış.
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm cümleten iyi akşamlar arkadaşlar..
    izmirli senin yaptığın herşeyi bende yaptım, bujiyi aynen ngk iridium yaptım, yağı motul 15.50 koydurdum. Ben bide fazladan ön dişliyi 14 yaptım
    ne oldu söyleyeyim yağdan çok memnun kaldım motorda ne ses kaldı ne titreşim. önceki yağım castrol power1 10.40 tı. bundan sonra castrolu elime almam bukadar büyük konuşuyorum. önceki yağda yağ buharlanma yapıyordu bunda yapmıyor. önceki yağda yarım saat devamlı yüksek devirde sürsem motor sanki dışarda çalışır gibi oluyordu ve vitesler takur takur diye geçiyordu. şimdi hiç 9500 devirden önce vites değiştirmiyorum saatlerce gazlıyorum ama ne motorda ne viteslerde tık ses yok!
    Bujiyi takmadan önce tam gaz giderken motor gaz kesiyordu saniselik sonra devam ediyordu gaz yemeye. Artık gaz kesme yapmıyor..
    14 dişliyi takmam sadece vites aralarını uzattı ve aynı zamanda 5. Vitesin seriliğini aldı .s
    motor 4 te 120 yapıyor 5e takıyorum hız düşmeye başlıyor. 120den 110 a kadar düşüp geliyor. Yani 5. Vitesi öldürüyor arkadaşlar ama yatarak sürerseniz düz yolda bile 130 yapıyor. eğimli yolda 138 yaptım. sizde deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim
    Motul 15W50 den başka yağ kullanmadım. Daha evvel de tavsiye etmiştim. Şeytan kulağına kurşun hiçbir sorun yaşamadım, viteslerim de yağ gibi motorum da

Günaydın Erol
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    cümnetten selamın aleyküm arkadaşla nasılsınız bakalım ??????????
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümnetten selamın aleyküm arkadaşla nasılsınız bakalım ??????????
    aleyküm selam.
    iyidir çok şükür seni sormalı?

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    eyvallah şükür iyidir 2:30 iş başı yapıcam bekliyorum

merhaba arkadaşlar
    bugün bakıma götürdüm aleti, orda gördüm motorun solunda silindirin hemen yanında sallanan bişey bujiye kablo gidiyor bobinmiş meğersem. şaseden kopmuş hemen bi kaynak düzeldi sonra.

balata temizliği, civata sıkımı, zincir vs diğer yerleri yağlama karbüratör ayarı, hava filtre temizliği bu kadar 40tl sonra yallah
    birara 4 apache olduk 2 siyah sarı kırmız falan
    bir arkadaş 400tl civarına performans egzos taktırmış ses şahane aklım kaldı taktırmak istiyorum
    serilik artmış son hızda değişiklik yok, iridyum buji takmış yakıt düştü diyor, ama ses şahane beyler gaz yemeside gayet iyi

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    yaww şu egzostu bi görebilsek sesini bi duyabilsek iyiydi de
    ne imzası beaaa

Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaww şu egzostu bi görebilsek sesini bi duyabilsek iyiydi de
    ahh yaa bende keşke foto çekseydim diyordum kendi kendime, video çekimi iyi olsaydı video çekseydim keşke, ama ses yüksek ve güzel, gaz yemeside iyi
    birdaha denk gelirse çeker atarım, aklım kaldı

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    markası falan neydi nette bulunabilir mi ?
    ne imzası beaaa

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markası falan neydi nette bulunabilir mi ?
    nette bulunamayabilecek bişey kaldımı kardeşim

sahibinden. Comda var bi bak istersen apache için performans egzos u. Alıp takıyorsun dirseği filan hazır.
    Bende baktım buğün egzoslara yamaha servisi getirmiş apache için 385 tl den başlıyor. 500 tl ye karbon kaplama var. Resimlerini vaktim olursa gider çekerim. Markası tiger performance egzos

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    bugün bakıma götürdüm aleti, orda gördüm motorun solunda silindirin hemen yanında sallanan bişey bujiye kablo gidiyor bobinmiş meğersem. şaseden kopmuş hemen bi kaynak düzeldi sonra.

http://img6.ressim.net/out.php/i5932419_goruntu003-jpg

http://img6.ressim.net/out.php/i5932420_goruntu004-jpg

balata temizliği, civata sıkımı, zincir vs diğer yerleri yağlama karbüratör ayarı, hava filtre temizliği bu kadar 40tl sonra yallah
    birara 4 apache olduk 2 siyah sarı kırmız falan
    bir arkadaş 400tl civarına performans egzos taktırmış ses şahane aklım kaldı taktırmak istiyorum
    serilik artmış son hızda değişiklik yok, iridyum buji takmış yakıt düştü diyor, ama ses şahane beyler gaz yemeside gayet iyi
    deponun altındaki beyaz filtrenin ne işe yaradığını çözemedim? bi ucundaki hortum motora giriyor ama diğer ucu açıkta duruyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler