Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef aynen öyle oldu Enes kardeşim. Watsup ta az da olsa yazılanlar var ama, buranın tadını vermiyor açıkçası.
    Hele bir de havalar soğudu ya, bundan sonra hepten boş kalır buralar.
    Eskilerin çoğunu tanırım halada iletişimim var.. motor değiştirdiler falan tamam anlıyorum. ama yeni apache sahipleri hiç aktif değil. burdaki ortam sırf apache alma sebebiydi başlı başına
    Apices ve salvador_ bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskilerin çoğunu tanırım halada iletişimim var.. motor değiştirdiler falan tamam anlıyorum. ama yeni apache sahipleri hiç aktif değil. burdaki ortam sırf apache alma sebebiydi başlı başına
    aynen benim apache alma sebebim bu sayfadakilerin aktifliği,yardımlaşması ve apachenin kullanıcı yorumlarına göre sorunsuz olmasıydı.Gerçekten sorunsuz bir motosiklet.Kul yapısı tabi sorun yaşayanlar illa ki vardır.Benim görüşüm ver suyunu yağını düş yollara bana mısın demeyecek bir motosiklet.

Motosikleti
    tvs apache
    Aynen eskiden en aktiv sayfa buraydı ben üye olmadan uzun süre takip ettim bu arada bende eski ve hala kullanıcıyım en eski kasayla başlayıp orta kasayla devam ediyorum birde şu 200cc olan gelse görsek

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sadece sorun sıkıntı olduğunda yazılmaması lazım aslında forumlara.. Bizim çok sağlam ekıbımız var yıllardır gezıp tozdugumuz.. hemen hepsı eskı apache sahıbı.. gelıp hal hatır sorup muhabbet etmekte bişeydir diye düşünüyorum, insan kazanmak
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    tvs apache
    Sanırım birçoğu motor değiştirdi özellikle pulsar geldikten sonra ve tvs yeni modeller getirmediği için ilgi azaldı enes kardeşin dediği gibi muhabbet edilse yeni başlayan gençlere yardım bilgi paylaşımı falan iyi olur ben motor değiştirsem bile tvs apache nin yeri hep ayrı kalacak bende

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı kazım kazım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım birçoğu motor değiştirdi özellikle pulsar geldikten sonra ve tvs yeni modeller getirmediği için ilgi azaldı enes kardeşin dediği gibi muhabbet edilse yeni başlayan gençlere yardım bilgi paylaşımı falan iyi olur ben motor değiştirsem bile tvs apache nin yeri hep ayrı kalacak bende
    aynen çoğu artık pulsar kullanıcısı. olay zaten altında hangı makına oldugu degıl. benım motorumda yıllardır değişir durur ama sürekli buralarda takılıyorum aynı zamanda ^^ bnm için ana topik hala burası

Motosikleti
    tvs apache
    Evet yorumlarınızı sık sık görüyorum bende girer girmez ilk baktığım sayfa burası eskisi gibi aktiv olmaması beni biraz üzüyor tabi doğal olarak

Motosikleti
    XJ6
    cc büyütmek için satıyorum arkadaşlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...65825604/detay

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    180cc yapmadan öncesi ve sonrası; (60 km hıza kaç saniyede ulaştığını gösteriyor bu bölüm)

öncesi(before);

sonrası(after);

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    selam arkadaşlar,

yakıt testi 3(180cc yapıldıktan sonra ve çoğunlukla dip gaz kullanım);

407 kilometrede 13 litre yakıt tüketti.
    100 kilometrede 3,19 litre yapıyor.

benzin 5,07 lira ve bu fiyattan kilometrede 16 kuruş yaktı.
    100 kilometrede 16,17 lira yaktı.

Motosikleti
    tvs apache
    Söylediğin şartlara göre normal bence karbüratörü değiştirdiniz mi ?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı kazım kazım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğin şartlara göre normal bence karbüratörü değiştirdiniz mi ?
    yok sadece silindir piston değişti. yakıt normal sayılır evet, şimdi normal kullanıyorum. 110 ile 80 arası değişken şekilde yolculuk yaparak test ediyorum. yine bir yaklaşık 400 kilometre sonra falan fulleyeceğim bakalım 13 litreden kaş litreye inecek.

tabi şu anda birazcık ekonomik gibi kullanıyorum. gaz kolunu tamamen hiç çevirmiyorum şimdiki yapıyor olduğum denemede.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Selam arkadaşlar,
    Keyifler nasıl diyeceğim ama havaların soğuk oluşu motosiklet kullanmayı pek keyifli hale getirmekten uzak sayılır şu aralar
    benim gibi mecburiyetten işe gidip gelirken motosiklet kullananlar yada ekmeğini motosikletle kazanan kardeşlerimiz hariç pek öyle zevkine kullanıp gezen yoktur herhalde

Bu arada yine haberlerde can sıkıcı şeyler görmeye başladık yine polisimiz, vatandaşımız ile ilgili şehit haberleri diğer yandan fırat kalkanı operasyonunda kaybolan askerler, çatışmalar derken
    Dört bir yandan dahili ve harici düşmanların devreye soktuğu kirli oyun ve hazırladıkları hain planlar işliyor (!)
    Allah (c.c.) teröristlerin ve onları maşa olarak kullanan zalimlerin hazırladıkları hain planlara en güzel karşılığı verecek ve oyunlarını bozacaktır.
    Hem ülkemiz hem diğer islam beldelerinde kanlı planlar tezgah edenlerin tezgahını bozacaktır biiznillah
    Akıbetimiz hayrolur inşaallah (AMİN)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Arkadaşlar bu arada bir sorum olacak motosikletimin göstergesinde geçen gün farkettim saat kendi kendine 12:00 A.M. ayarına sıfırlanmış
    Bende motosikleti olduğu yerde çalıştırıp ısıtırken bir yandan saatini ayarladım
    Bu olay cuma günü olmuştu sanırım
    Bu sabah yani pazartesi yine aynı şey oldu

Not: Toplam katedilen yol ve A-B Kısmi kilometre yada maximum süraat vs. gibi göstergelerinde her hangi bir sorun yok onlar aynen duruyor sadece saat ayarı sıfırlanıyor 12:00'a dönüyor garip bir durum neden olabilir sizce?

Motosikleti
    XJ6
    Motorum 1 aydır satışta.Arayanda olmadı.Cillop gibi motor.Acaba tvsnin piyasası mı ölü,yoksa şu aralar tüm motorlar için mi bu durum geçerli?

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar,
    Keyifler nasıl diyeceğim ama havaların soğuk oluşu motosiklet kullanmayı pek keyifli hale getirmekten uzak sayılır şu aralar
    benim gibi mecburiyetten işe gidip gelirken motosiklet kullananlar yada ekmeğini motosikletle kazanan kardeşlerimiz hariç pek öyle zevkine kullanıp gezen yoktur herhalde

Bu arada yine haberlerde can sıkıcı şeyler görmeye başladık yine polisimiz, vatandaşımız ile ilgili şehit haberleri diğer yandan fırat kalkanı operasyonunda kaybolan askerler, çatışmalar derken
    Dört bir yandan dahili ve harici düşmanların devreye soktuğu kirli oyun ve hazırladıkları hain planlar işliyor (!)
    Allah (c.c.) teröristlerin ve onları maşa olarak kullanan zalimlerin hazırladıkları hain planlara en güzel karşılığı verecek ve oyunlarını bozacaktır.
    Hem ülkemiz hem diğer islam beldelerinde kanlı planlar tezgah edenlerin tezgahını bozacaktır biiznillah
    Akıbetimiz hayrolur inşaallah (AMİN)

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Arkadaşlar bu arada bir sorum olacak motosikletimin göstergesinde geçen gün farkettim saat kendi kendine 12:00 A.M. ayarına sıfırlanmış
    Bende motosikleti olduğu yerde çalıştırıp ısıtırken bir yandan saatini ayarladım
    Bu olay cuma günü olmuştu sanırım
    Bu sabah yani pazartesi yine aynı şey oldu

Not: Toplam katedilen yol ve A-B Kısmi kilometre yada maximum süraat vs. gibi göstergelerinde her hangi bir sorun yok onlar aynen duruyor sadece saat ayarı sıfırlanıyor 12:00'a dönüyor garip bir durum neden olabilir sizce?
    Merhaba,

Saatin neden kendini resetlediğini bilmiyorum ama aküden olabilir belki diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 1 aydır satışta.Arayanda olmadı.Cillop gibi motor.Acaba tvsnin piyasası mı ölü,yoksa şu aralar tüm motorlar için mi bu durum geçerli?
    Piyasaya eskiye nazaran Tvs kategorisinde bir sürü yeni motosiklet modeli çıktı. Haliyle bir çok insan bu modellere yöneldi. Kış mevsiminin gelmesi, ekonomik sebepler, sigorta fiyatlarının çok aşırı yüksek olması da bence en büyük sebeplerden bazıları. Diğer motorlar içinde durumun çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Biraz daha sabredin, illaki bir alıcı çıkacaktır. Şimdiden hayırlı müşteriler.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    XJ6
    Merhaba,

Saatin neden kendini resetlediğini bilmiyorum ama aküden olabilir belki diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

Piyasaya eskiye nazaran Tvs kategorisinde bir sürü yeni motosiklet modeli çıktı. Haliyle bir çok insan bu modellere yöneldi. Kış mevsiminin gelmesi, ekonomik sebepler, sigorta fiyatlarının çok aşırı yüksek olması da bence en büyük sebeplerden bazıları. Diğer motorlar içinde durumun çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Biraz daha sabredin, illaki bir alıcı çıkacaktır. Şimdiden hayırlı müşteriler.
    aynen kısmetten öte yol yok..

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Merhaba,

Aynen aküden şüpheleniyorum
    Çünkü motosikletimii aldım alalı ilk defa dün başıma şöyle bir olay geldi

Dün tam kar yağışı durdu bende akşam saat 21:00 falan gibiydi sanırım yola çıktım topkapı 10. yıl caddesinden O3 Avrupa yoluna çıkan virajın oraya geldiğimde kar yağışı birden tipi şeklinde başladı ve bir kaç saniyede kaskım bembeyaz oldu en sağdan dikkatlice devam ettim avrupa otoyolunda biraz ilerledikten sonra baktım kar yağışının şiddeti ve rüzgardan tekerler dans ediyor bende emniyet şeridine geçip bekleyeyim o arada motosikleti biraz daha ısıtayım dedim ama.... stop etti ve ayak marşı ile falan da uğraştım normal marş ile de uğraştım 5-6 dk. çalıştıramadım
    İşin uyuz yanı ise çalıştırmak için el ile düğmeyi yada ayak marşını kullandığım esnada çalışır gibi olup stop etmesinin dışında göstergede tamamen kapanıp geri açılıyor ve tekrar 5'ten 1'e sayıyor bunu bi 3-5 defa yaptı peş peşe ayak marşını deneyince o da sertleşiyor ayrıca bunları denerken jikle çekiliydi ona rağmen çalıştırmada sıkıntı oldu
    Neyse tam çalıştırdım bu defa stop etmesin diye içinden dualar ediyorum hemen yola çıkmadım yaklaşık 10dk. olduğum yerde motoru devirli şekilde gaz vererek ısıttım jikle açıkken bunu yaptım ki karbüratöre benzin akışı da fazla olsun diye
    Motor ısındı belki ama benim g*t*m dondu desem yerdir ellerim uyuştu orada 10-15dk. bekleyince
    Bismillah deyip yola devam ettim ama o anda telefonumun şarjı yoktu kimseyi de arayamazdım yolda kalırım diye endişelendim açıkçası

Sanırım akü ile ilgili bir sıkıntı olabilir çünkü bu ekranın tamamen kendini kapatması sonrasında yine saat 00:00 oldu o da dikkatimi çekti
    Bu durumda ne yapmalıyım
    Oto elektrikçide aküyü şarj ettirebilir yada ölçümünü yaptırabilir miyim?
    Birde çalışır vaziyetteyken aküye ölçüm yapıldığında olması gereken voltaj değerlerini onlar bilir mi yoksa motosiklette farklı mı oluyor?
    Eğer akü yeterince iyi şarj etmiyorsa bu aşırı soğuk havada olduğu yerde 1 gün yattı motor onunla mı alakalıdır yoksa akü arızalı olabilir mi?
    KAfamda deli sorular......İlk defa kar yağdığında kullandım o da motosiklete binmeden yağsaydı zaten hiç riske girmezdim binmeden ekipmanları giyerken 5dk. ısıttım motosikleti jikle açıkken ama malesef başıma bu iş geldi
    Bir de benim motosiklette ön lambası ilk yarım saat falan pır pır ediyor akü zayıf olduğundan değil mi?

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen aküden şüpheleniyorum
    Eğer akü yeterince iyi şarj etmiyorsa bu aşırı soğuk havada olduğu yerde 1 gün yattı motor onunla mı alakalıdır yoksa akü arızalı olabilir mi?
    KAfamda deli sorular......İlk defa kar yağdığında kullandım o da motosiklete binmeden yağsaydı zaten hiç riske girmezdim binmeden ekipmanları giyerken 5dk. ısıttım motosikleti jikle açıkken ama malesef başıma bu iş geldi
    Bir de benim motosiklette ön lambası ilk yarım saat falan pır pır ediyor akü zayıf olduğundan değil mi?
    lamba rolantide pir pir eder normal. aku tamamen bitince dedigin gibi calisiyor hemen duruyor bende 2ay yattiktan sonra 20dkda calistirmistim. sizinki fazla yatmadi ise sarj da sikinti olabilir bi elektrikciye goturun

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende de akü marş basmayacak kadar zayıflamıştı ve her marş basmamda ekran gidiyor ve saat geri kalıyordu. yeni akü(7 amper) aldım sorun çözüldü.

benim motoru 3 bin tl ye satmayı düşünüyorum, askerlik yaklaştı. alan olur diye düşünüyorum çünkü yakışıklı motor ve güçlü.

mesut- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Selamun aleykum arkadaşlar 2012 de apache le yaptığım kazadan sonra uzun zamandır ara vermiştim yeni kasa apache tekrar aranizdayim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler