Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşımında apachesi var hemen hemen her viteste redline girmeden vites değiştirmiyor, benimde aynı düşük viteste kolay giriyor 5. viteste biraz zor giriyor ama giriyor yani bence pekte bir mahsuru yok sonuçta devir kesici var, ama ben yinede redline girmiyorum kolay kolay
    o lafı demicektin apachede devir kesici yok :D haydi başlayalım tartışmaya ^^ ama yokmuş cidden o kadar var bilirdim
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla arkadaşımında apachesi var hemen hemen her viteste redline girmeden vites değiştirmiyor, benimde aynı düşük viteste kolay giriyor 5. viteste biraz zor giriyor ama giriyor yani bence pekte bir mahsuru yok sonuçta devir kesici var, ama ben yinede redline girmiyorum kolay kolay
    Valla ben iki sefer 8-9 bin devir arası 250 km git gel yaptım, iki yolculuğumun sonunda da motorun gevşemeyen vidası somunu kalmamıştı. Titreşim hat safhaya çıkmış motorun sesi bile değişmişti. Hepsini bi güzel sıkınca düzeldi tabi, senin o arkadaş ne çekiyo kim bilir (belki de farkında değil )

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://youtu.be/0vbd8Kp5hhE

Değişik bir inceleme olmuş be
    Yanlız eleman 1:39 da kaskın dışından kafasını mı kaşıyo bana mı öyle geldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o lafı demicektin apachede devir kesici yok :D haydi başlayalım tartışmaya ^^ ama yokmuş cidden o kadar var bilirdim
    Devir kesici ne ki? Al sana tartışma

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Arkadaşlar bi süredir sol gidonum hafif yamuk (hem yukarı hem de bana doğru) ama çok hafif bayadır kullanıyorum yani pek bi manisi yok. Bi kere sola sert düşmüştüm o zaman yere vurunca hem yerinden oynamış hem de eğilmiş. Oynamayı düzelttik de eğilme öyle kaldı, ustalar düzeltmeye çalışırsak kırılır elimizde kalmasın, şimdi bunun parçasını da bulamayız dediler, manisi yoktur kullan dediler. Aslında internetten falan alırım tekli satan pek görmedim de ikilisi 150 lira falan.

Hem bu fiyatı sormak istedim, elden farklı netten farklı fiyat olabilir mi? Ya da tekli satılır mı? (çünkü ben Ankara dayım, bizim yedek parça ağırlıklı İstanbul da buradakiler saplama peşinde)

Hem de düzeltmeye kalksak nasıl yapabiliriz gerçekten kırılma olasılığı yüksek mi?

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Apache'de devir kesici yok mu. Kağıthane'de asker eğlencelerinin bir numaralı aracı apache'dir. Herkeste egzoz var ve kesiciye sokuyor motorunu. Bende bi kere köpekten kaçarken 1. Viteste kesiciye sokmuştum motorumu. Kesici var yani hocam

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    s.a hayırlı akşamlar

yeni modellerde kesici var 2012 ve öncesinde yok

bu arada h4 led far kullanan yokmu ya kimse bişey dememiş

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache'de devir kesici yok mu. Kağıthane'de asker eğlencelerinin bir numaralı aracı apache'dir. Herkeste egzoz var ve kesiciye sokuyor motorunu. Bende bi kere köpekten kaçarken 1. Viteste kesiciye sokmuştum motorumu. Kesici var yani hocam
    Hocam essahmi diyon benimki 2011 model devir kesici yokmudur yani,
    Bide devir kesiciye kac devirde giriyor bunlar bi denesemmi:-)

mrb arkadaşlar arka lambası lazım bana yani led i 30 tl ye bulmuştum hatta aynı şehirde kaçırdım satılmış, şimdi en ucuzu 90 tl, sorunu şöyle anlatim size değişmesi gerekiyor mu siz söyleyin;
    geçen sene gösterge far stop arada bir gidip geliyordu durduk yere kafasına göre tamamen bazen çalışıp bazen sönüyordu ama sinyaller hep çalışıyordu, daha sonra o problem nasıl çözüldü hatırlamıyorumda sanırım motorcu yapmıştı ama emin değilim, daha sonra arka stop git gel yapmaya başladı ve sonradan şöyle bir problem çıktı ortaya, frene bastığımda arka fren lambası dahil arka stop lambası arka taraf tamamen kesiliyodu ışığı sonra bir süre sonra yavaş yavaş geliyordu ışık sonra frene basınca gene komple gidiyordu, motorcu arka lambasız gezme diye fren lambasını iptal etti şimdi gene fren lambası lazım oluyorda hala ara sıra kafasına göre gidip gelmeye devam ediyor, biraz uzun karışık oldu ama artık idare edin en iyi bu şekilde anlatabildim
    ne yapmalıyım arka stop lambası led i komple değişsin mi?

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    sorun lambada değilde tesisattaymis gibi geldi bana

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    SAHİBİNDEN SATILIK :D Şaka şaka Fıstığımı parlattım,ilk bakım yolcusu
    Biraz renklensin sayfamız dimi ,Maşallah demeyi unutmayalım

kdiner, t.madde ve Zephyros bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı karadenizz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah nazar değmesin.. zincirini gerdir ilk bakıma kadar nasıl o hale getirdin onuda çözemedimya neyse

Yok dostum 2008inde de yok 2015in de de devir kesici yok apachenin.. 10binden sonra oralarda bi yerde elektrik yetişmiyor kesip kesip veriyor oda bazen.. onu kesici sanıyosan değil.. kesicisi olan bi motoru deneyin anlarsınız ztn.. önceki sayfalarda baya uzun tartışmıştık hatta ben kesici var diyodum ama yokmuş cidden..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mözgür ve serkany beyler kim 500bin istere başvurun bence herkes görsün kim daha çok biliyo gerçi bende başvurdum da daha dönen eden olmadı bende mi forumlarda yazsam sizin gibi :D şaka bi yana zevkle okudum üslubunuz bozulmadan tartışmayı bilmişsiniz ama gerek yok uzamasın (: ikinizde gözümde değerli insanlarsınız.. kırıp kırılmaya gerek yok basit konularda..
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.imgur.com/fythdKs.jpg

Dinamo = 90W

Doğru söylüyorsun Z kuşağının psikozlarıyla uğraşılmıyor. Ama biz iyi niyetimizden uğraşıyoruz işte...

-*- Bilmediğin bir konuda yardım istiyorsun. Sonra birisi yardım edince konuyu bildiğini iddia ediyorsun. Eyvallah. O zaman neden insanların zamanını yiyorsun? İnan ipimle kuşağım bilip bilmemen.

-*- Sayısal veri istiyorsun. Eyvallah. Gayet mantıklı. Ama mühendisliğin ve bilimsel yaklaşımın en önemli kurallarını atlıyorsun. Ortada bilimsel bir veri var üreticinin verdiği. Ve buna dayanan çalışan bir sistem var. Bu sistemde bir parçayı değiştirmek istiyorsan bunun çalışılabilirliğini ispat etmek zorunda olan sensin. Çünkü önce tez üretip ispatlaman gerekir ki eğer varsa buna karşı anti-tez üretilebilsin.

Keza onun haricinde kural basittir. Çalışan sistemi elleme. Varsa bununla ilgili bir antitezin getirir ispatlarsın. Biz de "aa ne güzelmiş" deriz tebrik ederiz.

-*- Herkes sayısal veri versin diyorsun. Eyvallah. Neden sana bunun için zaman ayırayım? İnan benim için sokaktan geçen adamdan farkın yok şu anda(Bunu hakaret olarak algılama tersi de geçerli). O zaman neden senin yerine bir araştırma yapayım? Gideyim kitapçığa bakayım ?

Benim için en fazla ömrümün 30 saniyesi kadar değerlisin. İnan şu son 3 mesajı atarken harcadığım zamanı da belki yazdıklarının altı doludur, ilerde teknik anlamda birşeyler paylaşabiliriz umuduyla yazıyorum.

-*- Dünya senin gözündeki gibi yürümüyor maalesef. Burada Xenon takarsan birşey olmaz dediğinde motorun her tarafını Xenon farlarla donatacak insanlar var maalesef senin sözüne güvenip? Elektrik tesisatının herhangi bir bileşeninin canına okuduklarında sen girecekmisin bu bedelin altına bunu sorman lazım kendine.

Keza bir bacağı araçlar için bir amaca yönelik cihazlar üretmek olan bir şirketin Ar-Ge kısmında çalışıyorum. O kadar hesaba rağmen yurt içinde ve yurt dışında adamlar öyle saçma sapan şeyler yapıyorlarki tesisata aklın durur.Ve bu sebepten bir sürü cihaz geri gelebiliyor. Ha tabi oturduğun yerden bunları umursamadan afaki yazıp çizmek hoş tabiki.

-*- Sayısal veri deyip duruyorsun ama ortada geçerli bir veri görmüyorum maalesef. Xenon far taktığında sisteme bir yük getirmeyeceğinin bana sayısal olarak analizini getir o zaman tamam diyeyim bu adam birşeyler biliyor. Diğer türlü TVS'yi bilmiyorum ama SEAT İspanya garanti dışı bırakıyor araçları Xenon far değişiminde.En azından 4 sene önce arabayı yenilerken e-posta attığımda durum böyleydi.

Sonuç:

Derdinin ne olduğunu bilmiyorum ama mümkünse benden uzakta hallet. Çünkü zamanımı yiyorsun. Ve ikinci bir şey daha, neyi nasıl yazacağımı öğretebilecek ve eleştirebilecek kadar samimi ve yakın değilsin benimle. O yüzden herkesin haddini bilmesinde yarar var.

Konunun daha fazla uzamaması umuduyla kal sağlıcakla.
    Ben 13 senelik mühendisim, iki yıldır da ar-ge Kapsamından düştüm ama hala ar-ge mensubuyum yani şirket bilgime hürmet ediyor ki ar-ge de çalıştırıyor (bu tarz şey yazmazdım ama sen ben ar-ge mensubuyum deyince malesef yazmak zorunda kaldım).. ..Çalıştıgın şirket de IK ya sor bir teknik elaman 5 yıl en fazla AR-GE de çalışabilir daha sonrası için arge teşvigi verilmez.. On şirket değiştir fark etmez toplamı 5 yıl..Bende esasında sana cevap vermek için yazmadım , sana cevap verirken insanların öğrenmesi için verdim..Sana cevap verirken milletin kullakdan dolma bilgiler ile değil ,bir şeyi nasıl araştırıp öğrenebileceklerini nereden neyi nasıl araştıracağı ile ilgili bilgi verdim..Ben ne dedim konun başında teorik hesap ile pratik hesap uyuşmuyor...Nasrettin hocanın fıkrası var ya kedi burdaysa ciğer nerde ciğer buysa kedi nerde(ikisi de iki okka)..

Bir mühendis ne yüdüğü belirsiz bir sayfa atmaz ben böyle bir sayfa atan mühendislerimi çalıştırmıyorum, Resmi link atar (benim msj daki gibi)

Bu konuda artık ne yazıp ne yazmadığın ile ilgilenmiyorum,

Sana sevdiklerine ve tüm formdaşlara gönençler dilerim,

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Arkadaşlar 2011 model 21bin km'de 3bin TL,temizse alayım mı ? 2011 kronik sıkıntısı var mı ? 2012 siyah gidon vardı bende gayet memnundum. Birde km sıkıntımıdır ? Normal kullanımda kaç km de rektefiye ister ?

Motosikleti
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2011 model 21bin km'de 3bin TL,temizse alayım mı ? 2011 kronik sıkıntısı var mı ? 2012 siyah gidon vardı bende gayet memnundum. Birde km sıkıntımıdır ? Normal kullanımda kaç km de rektefiye ister ?
    temizse alınır bence fiyatı makul....en az 90 bin olması lazım çinli scootera 64 binde rektefiye yaptırmıştım o da tvs gerçekten kaliteli malzemeden yapılmış

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Var mı peki 2011 ile 2012 arasında bir fark ?

Motosikleti
    birinde senin dediğin gb direksiyon siyah başka fark yok diye biliyorum eğer motor bulunduğun yerdeyse gider bakarsın denersin içine sinerse anlaışırsın

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    rtr nin ilk modeli ya,kronik sıkıntısı varmıdır diye kuşkulandım,deneyeceğiz bakalım...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı EmrE_09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rtr nin ilk modeli ya,kronik sıkıntısı varmıdır diye kuşkulandım,deneyeceğiz bakalım...
    kronik sıkıntısı yok uzun süre kullandım ilk çıktığında almıştım orta kasayı.. şuanda 2012 kullanıyorum ondan da memnunum.. temizse alınır baktırmak lazım bilene

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Dostlar bende apache icin motul yağ 3000 kullanmiştim vitesler sertleşti son zamanlarda bakiminda castrol power 1 scoter yağ koymuşum es kaza evde 4 dene motur var ..kullandim vitesler iyi ses azalmiş malum temizlendi yag ...bayağida ince 10 40 power 1 scoter yaği sorun yasatirmi başina gelen duyan biken varmi 2 teker sevdalisi doslarim ☺

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 13 senelik mühendisim, iki yıldır da ar-ge Kapsamından düştüm ama hala ar-ge mensubuyum yani şirket bilgime hürmet ediyor ki ar-ge de çalıştırıyor (bu tarz şey yazmazdım ama sen ben ar-ge mensubuyum deyince malesef yazmak zorunda kaldım).. ..Çalıştıgın şirket de IK ya sor bir teknik elaman 5 yıl en fazla AR-GE de çalışabilir daha sonrası için arge teşvigi verilmez.. On şirket değiştir fark etmez toplamı 5 yıl..Bende esasında sana cevap vermek için yazmadım , sana cevap verirken insanların öğrenmesi için verdim..Sana cevap verirken milletin kullakdan dolma bilgiler ile değil ,bir şeyi nasıl araştırıp öğrenebileceklerini nereden neyi nasıl araştıracağı ile ilgili bilgi verdim..Ben ne dedim konun başında teorik hesap ile pratik hesap uyuşmuyor...Nasrettin hocanın fıkrası var ya kedi burdaysa ciğer nerde ciğer buysa kedi nerde(ikisi de iki okka)..

Bir mühendis ne yüdüğü belirsiz bir sayfa atmaz ben böyle bir sayfa atan mühendislerimi çalıştırmıyorum, Resmi link atar (benim msj daki gibi)

Bu konuda artık ne yazıp ne yazmadığın ile ilgilenmiyorum,

Sana sevdiklerine ve tüm formdaşlara gönençler dilerim,
    Hacım resmin üzerinde koskocaman yazan ekilavuz.com ve tvs diye herhangi bir arama motorunda arattırırsan TVS'nin verdiği kullanım klavuzu olduğunu görürsün.

Bak ben sana birşey önereyim mi? Bence sen boşver insanlara birşeyler öğretmeyi. Kendisinin öğrenmeye ihtiyacı olan bir insanın, öğrettiklerinin sağlıklı olmayacağı düşüncesindeyim.Daha kendisine verilen bir dökümanın ne olduğunu anlamaktan aciz bir insanın, bir gıdım mühendislik disiplinine sahip olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Ve açıkçası şu ana kadar beni konuştuk sesimi çıkarmadım da sende gördüklerimi söyleyeyim yazdıklarının %90 ı palavra farkındasın değil mi? Veridir vs. dir bahsediyorsun ama tek bir sağlıklı veri yok verdiğin. Ne söylediklerin bilimsel yönteme uygun ne de anlattıkların.

Ve hani şu son yazdığında gördüğüm , o kadar yazının içinde bir tek 90W olayına takıldıysan ve adamların verdiği kullanım klavuzuna itibar etmeden bunun üzerinden yürümeye kalkıyorsan işi saçmalamaya döküp sidik yarışına çevirmeye çalışıyorsun demektir.

Anlamadığın şey bu verileri ben veya bir başkası sağlamakla yükümlü değil sana. Ne kadar değerin var ki benim gözümde senin için döküman araştırayım? İnan ipimle kuşağım. O yüzden mümkünse bu konuda değil hiç bir konuda ne yazıp yazmadığımla ilgilenme . Dediğim gibi o yakınlığa sahip değilsin ve olma da. Bir dahakine kalbin kırılır.

Ve bak kimsenin benim kadar tahammül göstereceğini düşünmüyorum. O yüzden sana tavsiyem dediğim gibi sen boşver bu öğretme işini ;)

Tekrar altını çizerek yazayım : uzatma mümkünse..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:43 ----------

Alıntı ferhatdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar bende apache icin motul yağ 3000 kullanmiştim vitesler sertleşti son zamanlarda bakiminda castrol power 1 scoter yağ koymuşum es kaza evde 4 dene motur var ..kullandim vitesler iyi ses azalmiş malum temizlendi yag ...bayağida ince 10 40 power 1 scoter yaği sorun yasatirmi başina gelen duyan biken varmi 2 teker sevdalisi doslarim ☺
    10w40 sentetik yağ sonuçta. Sanmıyorum bir sorun olacağını. Ama yine de TVS'ye veya Castrol 'e mail at sor derim.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar bi süredir sol gidonum hafif yamuk (hem yukarı hem de bana doğru) ama çok hafif bayadır kullanıyorum yani pek bi manisi yok. Bi kere sola sert düşmüştüm o zaman yere vurunca hem yerinden oynamış hem de eğilmiş. Oynamayı düzelttik de eğilme öyle kaldı, ustalar düzeltmeye çalışırsak kırılır elimizde kalmasın, şimdi bunun parçasını da bulamayız dediler, manisi yoktur kullan dediler. Aslında internetten falan alırım tekli satan pek görmedim de ikilisi 150 lira falan.

Hem bu fiyatı sormak istedim, elden farklı netten farklı fiyat olabilir mi? Ya da tekli satılır mı? (çünkü ben Ankara dayım, bizim yedek parça ağırlıklı İstanbul da buradakiler saplama peşinde)

Hem de düzeltmeye kalksak nasıl yapabiliriz gerçekten kırılma olasılığı yüksek mi?
    Şu soruma bi diyeceği olan yok mu?

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.tvsparca.com/

Dostum burayı kontrol ettin mi?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler