Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alt sakal da greydar gibi toprağı dümdüz yapacak sanırım
    indirect bunu beğendi.

Capitao_3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125(Sell)- RTR 150(Sell)- CBF 150- TNT 250
    arkadaşlar seleyi açmak için kullanacağım ip benim motorda yok sanırım kopmuş sele bir kere motorun üzerindeyken yanlışlıkla açılmıştı bastırınca şuan tekrar açamıyorum..

ayrıca motorun yağını nasıl kontol ederiz?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı SerkanApache adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, iyi pazarlar. Uzun zaman oldu.
    a.Selam hoşgeldniz tekrar.. Nerelerdeydiniz serkan bey

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor bosta da birinci vitesde de 12000 deviri geciyordu. Kesici varmi yokmu diye 15000 deviri gosterecek de degilim. Ama egzozlu bi apache yanimdan gecerken debriyaji sikip gazi acti vutututu diye kesiciye girmisti ya 12000 devirden dahada yukari cikti yada model farklari var.
    Bende onu dıyorum işte.. ben arada yaparım aynı şekilde vutututu yapıyor motor.. ^^

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt sakal da greydar gibi toprağı dümdüz yapacak sanırım
    ahaha harbiden.. alt sakallı kross mtor bunuda gördük..

Alıntı seyyid47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar harbiden bilen yok mu ya. Çok acil ihtiyacım var. Kimse üst kapağı sökmedi mi şimdiye kadar
    Serkan abi var forumda ona sorarsan bilgi verir.. tam nıckı serkanAHD13

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

Alıntı burakofly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar seleyi açmak için kullanacağım ip benim motorda yok sanırım kopmuş sele bir kere motorun üzerindeyken yanlışlıkla açılmıştı bastırınca şuan tekrar açamıyorum..

ayrıca motorun yağını nasıl kontol ederiz?
    sağ taraftakı kapağı anahtarla aç komple çıkar.. orda görürsün kalın tel nasıl kopacak öyle hemen..

Yağınıda orta sehpaha al düz bi zemine.. yağ eklediğin kapağın tapasını aç.. ucunu sil temizleyince tekrar batır 1-2 tur çevir , sonra tekrar çıkar .. çubugun işaretli yerleri var xxx şeklinde.. yağ seviyesi o aralıktaysa normaldir..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Selamunaleykum.

Kardeşlerim apacheyle ilgili sorunum var. Motor tam gaz yemiyor. Önceki gibi atik degil artık. Yani önceki gibi torklu değil . benzinmi yetişmiyor yoksa karbüratör demi sıkıntı var gaz yemiyor. Soğuk gelince oldu. Daha önce karsilastinizmi böyle durumla ne tavsiye edersiniz.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum.

Kardeşlerim apacheyle ilgili sorunum var. Motor tam gaz yemiyor. Önceki gibi atik degil artık. Yani önceki gibi torklu değil . benzinmi yetişmiyor yoksa karbüratör demi sıkıntı var gaz yemiyor. Soğuk gelince oldu. Daha önce karsilastinizmi böyle durumla ne tavsiye edersiniz.
    Aleyküm selam ..ısındıktan sonramı oluyor bunlar ? belli bi hızın üstüne çıkmayıp devir yükseliyosa diyaframdan olabilir..

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön fren hortumuda çelik arazide ön freni nasıl kullanıyorlarsa bütün crossların arka freni güçlü olur arazi için
    indirect bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın hallederim merak etme
    Abi baktın mı? iki tane varsa gidip servisi fırçalıcam

Motosikleti
    Arkadaşlar bugün sürerken fark ettim motorun gazında yaklaşık 1 cm boşluk var.. Yani sağ elciği ters yöne tamamiyle çevirdiğimde gaz vermeden önce bi cm kadar boş dönüyor ve ayrıca elcik sağa sola hareket ediyor bu sorun sizdede varmı?
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaşlar bende bi soru sorayım benim motorun son zamanlarda vitesi çok sertleşti örneğin durduğum zaman vitesi boşa atamıyorum vites birde iken boşa atmaya çalışıyorum ikiye geçiyor yada ikide iken boşa atmaya çalışıyorum bire geçiyor ve de çok sert davranıyorum geçmiyor

Motor hareket halinde iken sıkın olmuyor
    Yağdandır belki dedim yağı değiştirdim gene olmadı power 1 yağ kullaniyorum

Son alarak debriyaj teli eskimiş biraz sonuna kadar sıkılı yinede tam ayırmıyor sanki ondan olabilirmi? Şimdiden tşkr.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar bende bi soru sorayım benim motorun son zamanlarda vitesi çok sertleşti örneğin durduğum zaman vitesi boşa atamıyorum vites birde iken boşa atmaya çalışıyorum ikiye geçiyor yada ikide iken boşa atmaya çalışıyorum bire geçiyor ve de çok sert davranıyorum geçmiyor

Son alarak debriyaj teli eskimiş biraz sonuna kadar sıkılı yinede tam ayırmıyor sanki ondan olabilirmi? Şimdiden tşkr.
    Debriyajdan büyük ihtimalle dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:15 ----------

Arkadaşlar bugün sürerken fark ettim motorun gazında yaklaşık 1 cm boşluk var.. Yani sağ elciği ters yöne tamamiyle çevirdiğimde gaz vermeden önce bi cm kadar boş dönüyor ve ayrıca elcik sağa sola hareket ediyor bu sorun sizdede varmı?
    O boşluğu gaz telinin üstündeki vidadan ayarlaya biliyosun ben sonuna kadar sıktım yinede birkaç milimetre boşluk kaldı sinir bozucu az da olsa hiç kalmasa keşke ama bende kalıyor. Sağa sola oynuyor bende de ama 1 kaç milimetre sadece

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:17 ----------

Arkadaşlar fotoğrafları inceledikçe şurda da bir eksiklik olduğunu fark etim
    Normalde orada birşeyler takılı onlar nedir ne işe yarar ki (ben de yoktabi ki):(

Motosikleti
    gaz teli nerde ya :S fotorafı falan varmı?

bu arada enes açtım kapağı aradım taradım ip falan yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

a.Selam hoşgeldniz tekrar.. Nerelerdeydiniz serkan bey

Bende onu dıyorum işte.. ben arada yaparım aynı şekilde vutututu yapıyor motor.. ^^

Serkan abi var forumda ona sorarsan bilgi verir.. tam nıckı serkanAHD13

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:38 ----------

sağ taraftakı kapağı anahtarla aç komple çıkar.. orda görürsün kalın tel nasıl kopacak öyle hemen..

Yağınıda orta sehpaha al düz bi zemine.. yağ eklediğin kapağın tapasını aç.. ucunu sil temizleyince tekrar batır 1-2 tur çevir , sonra tekrar çıkar .. çubugun işaretli yerleri var xxx şeklinde.. yağ seviyesi o aralıktaysa normaldir..
    tel dediğin bunların hangisi?
    Benelli MC Türkiye FACEBOOK GRUBU

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Akunun hemen solunda halkalı kablo resimde gözüküyor

Motosikleti
    ulan bende ip gibi bişey arıyorum.. halkayı mı çekecez?

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleykum.

benimde ayniydi sen biraz daha durursan 4bin devri de gecmemeye baslayacak diyafram delinmistir kesin degistir duzeliyor karburatorde pislik yoksa tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

normal o yagdan degil debriyaj dan mi acaba deyip debriyaji oynadim motor tam kavramafan gidiyordu resmen ama yine de oluyor o. durmadan vitesi boşa al yada gecmeyince debriyaji kavrama noktasina kadar birak tekrar sık geçiyor o zaman

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Aleyküm selam ..ısındıktan sonramı oluyor bunlar ? belli bi hızın üstüne çıkmayıp devir yükseliyosa diyaframdan olabilir..
    Kardeşim ısınırken de aynı İnancın olsun 100 km gidince bile değişen olmuyor Devir saati yükseliyor son devire kadar geliyor ama eskisi gibi torkunu alamiyorum. 12 bin de şuan omru gitti diyecem de kmsi ortada. bakımları ni aksatmadım hiçbir zaman . neden böyle oldu anlamadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde ayniydi sen biraz daha durursan 4bin devri de gecmemeye baslayacak diyafram delinmistir kesin degistir duzeliyor karburatorde pislik yoksa tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:40 ----------

normal o yagdan degil debriyaj dan mi acaba deyip debriyaji oynadim motor tam kavramafan gidiyordu resmen ama yine de oluyor o. durmadan vitesi boşa al yada gecmeyince debriyaji kavrama noktasina kadar birak tekrar sık geçiyor o zaman
    Saol kardeşim dediğini bi yapacam. Teşekkür ettim.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    gaz teli nerde ya :S fotorafı falan varmı?

bu arada enes açtım kapağı aradım taradım ip falan yok..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

http://i.hizliresim.com/L2ABvb.jpg tel dediğin bunların hangisi?
    https://www.youtube.com/watch?v=1aaxWioqmAA bu videodaki gibi ayarlanıyor gaz kütüğünün boşluğu

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saol kardeşim dediğini bi yapacam. Teşekkür ettim.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı indirect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi baktın mı? iki tane varsa gidip servisi fırçalıcam
    bende iki tanede foto çekemedim havadan havalar düüzelsin fotoyla belgeleriz acele etme bence ama belki yenilerde parça değişti yeni modellere bakmak gerek benimki 2011 model

o gösterdiğin yerde bizim makyajsız olanların gösterge paneli bağlı yada göstergenin etrafındaki çerçeve

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2014
    Tamam teşekkür ederim. Diğer üstteki boşluklara ne dersin ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler