Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada park halinde dururken de sıvı/hava soğutmalı olması faretmez durum aynı motoru sıcakken hararet seviyesi yüksekken hemen kapatmayın birde soğuk su vb. gibi şeyler ile motor bloğu veya egzoz sisteminin temas etmemesine dikkat edin
    Selam,
    dediğiniz olay sadece su soğutmalı motorlar için geçerlidir.
    Bizimki gibi hava saoğutmalı motorları, park eder etmez stop etmeniz daha hayırlı olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ikaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 2013
    Selam arkadaşlar. İsmim ilyas. Bende yaklaşık 400 km dir TVS Apache kullanıcılarındanım. Daha önce scooter kullanmış biri olarak ilk kez vitesli motor kullanıyorum.

Aldığımdan bu yana 3-5 ses sorunlarının haricinde bir sıkıntı yaşamadım.
    Seslere karşı epey takıntılı biri olarak da direk motoru söküp sesleri giderme yoluna gittim.

Yaptıklarımı ve izlenimlerimi de paylaşayım istedim.

+ Aklımı kurcalayan egzantrig 'ten geldiğini düşündüğüm ince tel vurma sesi gibi bir sesti. Ancak her nasılsa o ses kendiliğinden düzeldi.
    + Ayak pedleri resmen zıngırdıyordu söküp altına(şaseye) masa sandalye için kullanılan yapışkanlı keçelerden taktım. Ayak pedlerindeki titreşim nerede ise yok oldu çok rahat artık.

+ Kafa kısmını komple söküp vidalanan saca sünger bant taktım. Böylece daha az titreşimi alıyor.
    + Yüksek devirde kafadan gelen sesi bulmak için inatlaştım. Kafayı kompe söktüm yine geliyordu. En sonunda buldum.
    Ses ; Anahtardan geliyor. Daha doğrusu dreksiyon kilitinin mekanizmasından geliyor. Anahtarı söküp mekanizmanın metale değen kısımlarına bez bant yapıştırdım. Gresledim kapattım. Şuan o ses de düzeldi.
    + Göstergeden gelen sesleri kesmek için ; Göstergenin kafa grenajına değen kısımlarına komple siyah sıvı conta çektim.
    + Anahtarın altındaki RTR logosunun olduğu plastiğin altına sıvı conta çektim.

- Biraz zaman sonra da motor ile şase arasına vurkalen koyup tüm titresimi keseceğim inşaAllah.
    - Bazen rampa aşağı inerken gaz kesince arka taraftan kutu kola ezmiş gibi bir ses geliyor. Nereden geldiğini keşfedemedim.Egsoz patlıyor olabilir

- Zincir biraz ses yapıyor ama sanırım buna çözüm yok.

Tüm sesleri kestim derken bir de egzosdan garip bir ses gelmeye başladı.
    Gaza basıp bırakınca elektrik motorlarındaki frekans sesi gibi yada eski çevirmeli radyolarda kanal ararken gelen ses gibi bir ses peydah oldu.

Rodaj döneminde olduğum için fazla basmıyorum ancak otoyola çıkınca mecburen basmak gerekiyor.
    Düz yolda 7 bin devirde 103 km yi gördüm.

Topcase'i demir almadan direk boynuzlara taktım. Fakat topcase takınca motor sapıtıyor resmen. Kafa hopluyor, sağa sola dönüyor.
    Ellerimi bıraktığımda motor sağa çekiyor.

Amartisörleri sertleştirince o da epey düzeldi.

Adamlar ön lastiğe 47 hava basmışlardı. Siz de dikkat edin havasına.
    En önemlisi arka tekeri ayalarlamadan takmışlar.Bir taraf 3 çizgi ise diğer taraf 5 çizgiydi.
    Motor resmen kasılarak gidiyordu. Arka tekerin gerginlik ayalarını çizgilere bakarak tekrar yaptım...
    Şuan ip gibi maşallah ve akış rahatladı. Büyük ihtimal daha az yakacaktır bu şekilde.

Kendim tamir etmeyi ve birşeyler yapmayı severim. Elektronik teknisyeniyim.
    Daha da yapacağım şeyler olacaktır

Bu kadar laftan sonra benim EŞEK ARISINI da göstermeden olmaz

Apices, ilkervirlan ve seyyid47 bunu beğendiler.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Daha şimdiden çok emek harcamışsınız. Güle güle kullanın.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Merhaba İlyas Bey. Hoşgeldiniz.
    Acaba hangi şehirdesiniz?

Motosikleti
    TVS Apache 2013
    sayın Apices ; Çok teşekkür ederim. Emek harcanmadan olmuyor malesef. Ama ben seviyorum uğraşmayı

Sayın Meliksah ; Hoş gördüm. İstanbul da ikamet ediyorum.

Saygılar.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı ikaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın Apices ; Çok teşekkür ederim. Emek harcanmadan olmuyor malesef. Ama ben seviyorum uğraşmayı

Sayın Meliksah ; Hoş gördüm. İstanbul da ikamet ediyorum.

Saygılar.
    O dediğin seslerin hepsi her apachede gelir. Takma bunları takınca işin içinden çıkamıyosun boşver.

Motosikleti
    TVS Apache 2013
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dediğin seslerin hepsi her apachede gelir. Takma bunları takınca işin içinden çıkamıyosun boşver.
    Ben de sırf bu nedenle servise gidip bundan ses geliyor demek yerine oturup kendim hallediyorum :D
    Aslında üreticinin basitçe halledebileceği durumlarmış. Söktüğünüzde daha iyi anlıyorsunuz.

Bir dahaki transformers filminde Bumblebee'yi Sarı Apache yaparlarsa hiç şaşırmayın

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar. İsmim ilyas. Bende yaklaşık 400 km dir TVS Apache kullanıcılarındanım. Daha önce scooter kullanmış biri olarak ilk kez vitesli motor kullanıyorum.

Aldığımdan bu yana 3-5 ses sorunlarının haricinde bir sıkıntı yaşamadım.
    Seslere karşı epey takıntılı biri olarak da direk motoru söküp sesleri giderme yoluna gittim.

Yaptıklarımı ve izlenimlerimi de paylaşayım istedim.

+ Aklımı kurcalayan egzantrig 'ten geldiğini düşündüğüm ince tel vurma sesi gibi bir sesti. Ancak her nasılsa o ses kendiliğinden düzeldi.
    + Ayak pedleri resmen zıngırdıyordu söküp altına(şaseye) masa sandalye için kullanılan yapışkanlı keçelerden taktım. Ayak pedlerindeki titreşim nerede ise yok oldu çok rahat artık.

+ Kafa kısmını komple söküp vidalanan saca sünger bant taktım. Böylece daha az titreşimi alıyor.
    + Yüksek devirde kafadan gelen sesi bulmak için inatlaştım. Kafayı kompe söktüm yine geliyordu. En sonunda buldum.
    Ses ; Anahtardan geliyor. Daha doğrusu dreksiyon kilitinin mekanizmasından geliyor. Anahtarı söküp mekanizmanın metale değen kısımlarına bez bant yapıştırdım. Gresledim kapattım. Şuan o ses de düzeldi.
    + Göstergeden gelen sesleri kesmek için ; Göstergenin kafa grenajına değen kısımlarına komple siyah sıvı conta çektim.
    + Anahtarın altındaki RTR logosunun olduğu plastiğin altına sıvı conta çektim.

- Biraz zaman sonra da motor ile şase arasına vurkalen koyup tüm titresimi keseceğim inşaAllah.
    - Bazen rampa aşağı inerken gaz kesince arka taraftan kutu kola ezmiş gibi bir ses geliyor. Nereden geldiğini keşfedemedim.Egsoz patlıyor olabilir

- Zincir biraz ses yapıyor ama sanırım buna çözüm yok.

Tüm sesleri kestim derken bir de egzosdan garip bir ses gelmeye başladı.
    Gaza basıp bırakınca elektrik motorlarındaki frekans sesi gibi yada eski çevirmeli radyolarda kanal ararken gelen ses gibi bir ses peydah oldu.

Rodaj döneminde olduğum için fazla basmıyorum ancak otoyola çıkınca mecburen basmak gerekiyor.
    Düz yolda 7 bin devirde 103 km yi gördüm.

Topcase'i demir almadan direk boynuzlara taktım. Fakat topcase takınca motor sapıtıyor resmen. Kafa hopluyor, sağa sola dönüyor.
    Ellerimi bıraktığımda motor sağa çekiyor.

Amartisörleri sertleştirince o da epey düzeldi.

Adamlar ön lastiğe 47 hava basmışlardı. Siz de dikkat edin havasına.
    En önemlisi arka tekeri ayalarlamadan takmışlar.Bir taraf 3 çizgi ise diğer taraf 5 çizgiydi.
    Motor resmen kasılarak gidiyordu. Arka tekerin gerginlik ayalarını çizgilere bakarak tekrar yaptım...
    Şuan ip gibi maşallah ve akış rahatladı. Büyük ihtimal daha az yakacaktır bu şekilde.

Kendim tamir etmeyi ve birşeyler yapmayı severim. Elektronik teknisyeniyim.
    Daha da yapacağım şeyler olacaktır

Bu kadar laftan sonra benim EŞEK ARISINI da göstermeden olmaz

http://imagesturk.net/images/2014/08...F1052edee3.jpg
    vukalen nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

bu arada hoş geldin

Motosikleti
    TVS Apache 2013
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vukalen nedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

bu arada hoş geldin
    Teşekkür ederim hoş gördüm.

Asıl adı vulkallon dur.

Ama saniyede vulkallon nereden bulurum derseniz bön bön bakarlar :D
    Vulkalen ,vurkalen yada burkalen diyende var.

Lastiğimsi ama biraz plastiğe yakın sertliği olan bir madde.

Forklift lastikleri , asansör tamponları , otomobil amartisör takozları gibi yerlerde kullanılır.

Özellikleri;

- Mükemmel mekanik aşınma ve yırtılma direnci
    - Yüksek darbe sönümleme
    - Yüksek yırtılma direnci
    - Düşük sıkıştırma duruşu
    - Yağa, petrole ve çeşitli solüsyonlara dayanıklı
    - Ozona, UV ye ve diğer enerji yüklü ışınlara dayanıklı

Makara sistemlerinde ses yayılımını engellemek için kaplama olarak da kullanılır.
    Çokta dayanıklıdır.

Topkapıda satanlar var. Bir kaç takoz alıp motosikletin motorunu bu takoza asarsam hiç ses kalmayacaktır.
    Asıl mesele neden üretici bunu yapmamış ? Genel itibari ile ek parçalarda lastik kullanabilir yada titreşimi sönümlendirebilirmiş.
    Bir otomobilin motoru santim santim bile titrerken araca bu takozlar sayesinde titresimi vermez.

TVS ne düşündü acaba merak ettim :D
    M.balibey bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Yıllardır bu motoru nasıl olsa öylede böyle satıyoz ne uğraşıcaz diye düşünmüş olabilirler , kaldıki balansör de takabilirlerdi motora , Bu arada hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin ..

Arkadaşlar 14 dişli bulamadım tvs apacheye uygun olan. napıcam ya koca izmirde servislerden bir cacık olmaz. nefret ettim bu markanın servislerinden.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB

Asıl adı vulkallon dur.

Forklift lastikleri , asansör tamponları , otomobil amartisör takozları gibi yerlerde kullanılır.

Özellikleri;

- Yüksek darbe sönümleme

Makara sistemlerinde ses yayılımını engellemek için kaplama olarak da kullanılır.
    Çokta dayanıklıdır.

Topkapıda satanlar var. Bir kaç takoz alıp motosikletin motorunu bu takoza asarsam hiç ses kalmayacaktır.
    Asıl mesele neden üretici bunu yapmamış ? Genel itibari ile ek parçalarda lastik kullanabilir yada titreşimi sönümlendirebilirmiş.
    Bir otomobilin motoru santim santim bile titrerken araca bu takozlar sayesinde titresimi vermez.

Titreşimi azaltma konusunda takipçinim. Bi ara bende uğraştımda sökmek gerekti alet edevat olmadığı için yapamadım. Eğer başarılı sonuç alırsan nasıl yaptığını paylaşırsan sevinirim.

Asıl adı vulkallon dur.

Özellikleri;

- Yüksek darbe sönümleme

Çokta dayanıklıdır.

tamam biliyorum onu benimde volkalon diye bilyorum vulkalen diyince edim farklı bişey mi neden yapmazlar maliyet yükselmesin diye özellikle dieseller nasıl sarsıntılı çalıır ama motor ve şanzıman kulakları neredeyse 20 30 cm çapında lastik takoz vardır mesela harleyin birmodelinde vardı şu anda ismini unuttum motor bloğu gözle görülecek kaar titrer ama öyle ayaklı bir sistem yapmışlarki sanırım harleyler içindeki en titreşimsiz olanıdır bizimmotor aslına çincen hallice honda ve yamaha kalitesinin altınadır mesela ybr ve cbfninde şaseye bloğun bağlantışekli tektir ama apachede şaseye çift bağlanmış

arkadaşlar tvs apache rtr 150 2012 kasasının ön far cammı plastikmi

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı Fevzi can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar tvs apache rtr 150 2012 kasasının ön far cammı plastikmi
    arkadaşlar artık cam far yapılmıyor diye biliyorum... yeni arabalarda ve motorlarda cam diye gördüğümüz kısımlar (ön, arka ve yan camlar hariç) polikarbonat denen polimerdir... yani bildiğimiz su damacanalarının daha kalitelisi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

sevgili arkadaşlar motosikletimi satma kararı aldım... işe başlıyorum haftada bir gün iznim var ve yalovaya taşındım muhafaza edebileceğim yer konusunda sıkıntılıyım... aydındayken evimin balkonunun altına kilitliyordum burada olmuyor haftada bir gün binmek için minibüsle gidip geldiğim otoparka dünya kadar para vermek istemiyorum... ayrıca uzun yolumu da yaptım hevesim de kalmadı... motorumun sıkıntısı yok... 4,500 TL fiyat yazdım ama mantıklı tekliflere açığım... ilgilenen arkadaşlar gün içinde istedikleri saatte arayabilir ancak akşamları 6 dan sonra dönüş yapabilirim... hepinize hayırlı akşamlar...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49021730/detay

saol abi bide beyaz ampul alsak eritmez demi farı

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    yok dostum bence eritmez de sanki arkadaşlar beyaz ampulden falan gerekli verimi alamadılar diye hatırlıyorum... bu arada zenon da olmuyo aküde sıkıntı yaratıyo demişlerdi...

ben xenon bile kullandımeritmedesorun olmaz yanlız xenonda akü bitiyor

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Çok sayın abilerim acil yardımınıza ıhtıyacım var motorsuz kaldım Antalyanın Alanya ilcesınde oturuyorum apachelere bakıyorumda bı model buldum ılan http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-sahibinden-apache-170895721/detay budur bı bakabılırmısınız km 21000 de alırken nelere dıkkat etmem lazım antalya ve da ıkamet eden varsa yardımcı olabılır mı motoru alırken acaba sımdıden tesekkurler mobılden yazdım hatalar ıcın ozur dılerım.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    arkadaslar subap sente degerleri subap ayarı ıcın acılan kapakların altında yazıyor bende yenı farkettım....
    Apices ve alamet07 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler