Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

alıntı yapmışsınızdabildirim gelmemiş tesadüfen gördüm, Allah allah :s

Alıntı tekoklava adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egsozu tamamiyle sök inan bana tatmin olursun kardeşim
    hocam olur mu öyle millet küfür etmesin yüzüme karşı?
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ses istiyosan tiger al gerisi boş anıran boğa gibi çıkıyo sesleri orjinal daha iyi emin ol
    tamamdır peki two brothers arrow falan onlar nasıldır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar motorum henüz rodaj da hesapladım kilometrede 20 kuruş yakıyor bana çok fazla geldi ama rodajda olduğu içinde bi yandan normaldir diyorum kendi kendime. 2013 kasa motorum bu 20 kuruşu hesapladığımda 500 km bile olmamıştı sizde yakıt durumu nasıl sıfır alanlar rodajda nasıl kullandılar yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bi kaç hafta önce sarı yakıt uyarısını görünce depoyu fulledim 13.420 lt aldı depoda kaç litre kalınca ışık yanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Not 2: Biliyorum benzim kaç kuruş yaktığıyla değil kaç km gittiğiyle hesaplanır ama yakın zamanda ölçüm yapan olduysa doğru bi bilgi çıkabilir diye düşünüyorum benzin + - 5.1 tl civarında ne de olsa.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tiger bildiğim kadarıyla düz boru mantığı değil fakat şu sıralarpolisler egsozlu gördümü yapışıyor haberin olsun egzozcudan .ıkıp 50 metre sonra men cezası alırsan şaşırma

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Vites sorununu hallettik arkadaslar. Debriyaj teli cok incelmiş yolda giderken şak diye koptu. Yağıyla beraber değiştirdim. Suan pamuk gibi.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam power1 20 22 tl neden ondn almıyorsun actewo bildiğim kadarıyla scooter yağı ve 20w50 olması lazım
    castrol actevo 4t 20w40 kullanıyorum ustam... sevisde de bunu kullanıyolar... actevo scooter yağları da aynı ambalajda satılıyo ama bu scooter yağı değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vites sorununu hallettik arkadaslar. Debriyaj teli cok incelmiş yolda giderken şak diye koptu. Yağıyla beraber değiştirdim. Suan pamuk gibi.
    kaç kmde koptu debriyaj telin ustam... bi de daha önce debriyaj telini yağlama falan yapmış mıydın...
    M.balibey bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    castrol actevo 4t 20w40 kullanıyorum ustam... sevisde de bunu kullanıyolar... actevo scooter yağları da aynı ambalajda satılıyo ama bu scooter yağı değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:26 ----------

kaç kmde koptu debriyaj telin ustam... bi de daha önce debriyaj telini yağlama falan yapmış mıydın...
    bunu öğrenmiş oldum 2011de aldığımda araştırmıştım ozaman actevolarda sadece scooter yağı vardı şimdi vitesli içinde çıkmış şimdi sitesinden baktım hatta bu actevolarda tam sentetik mi power1 gibi

benimde akü bitti şarj olsada marş basmıyor meret yuasa alayım diyorum ne dersiniz

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Yahu arkadaş bu motosikletin benzin musluğunun olduğu yeri yapan mühendisin kafasına sıçayım!....
    Dün akşam yine tereyağından kıl çeker gibi benzin musluğunun oradaki hortumdan benzinimi çalmış daha sonra sanırım yoldan birileri geçince hortumu öylece bırakmışlar ve sonuç olarak motosikletin deposundaki kalan bütün benzin yola akmış motor bloğunun üzerindeki boyanın çoğunu buruş buruş yapıp kavlamasına sebep olmuş benzin...
    Bu hırsızlardan çektiğim nedir ben de bilmiyorum şerefsizlerdeki cesarete bak hem apartman önünde hem sokak lambasının aydınlattığı yerde hem 2 çelik halatla kilitli hem de ilk akşam saatleri bütün bunlara rağmen sinsice sokulup yine hırsızlık yapıyorlar!...

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster

600 lük makina değilki arrow felan takacaksan 600lük al. Apacheye uyumlu set satılıyor tiger'in alırsan ondan al çok bişey bekleme.
    M.balibey bunu beğendi.

Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaş bu motosikletin benzin musluğunun olduğu yeri yapan mühendisin kafasına sıçayım!....
    Dün akşam yine tereyağından kıl çeker gibi benzin musluğunun oradaki hortumdan benzinimi çalmış daha sonra sanırım yoldan birileri geçince hortumu öylece bırakmışlar ve sonuç olarak motosikletin deposundaki kalan bütün benzin yola akmış motor bloğunun üzerindeki boyanın çoğunu buruş buruş yapıp kavlamasına sebep olmuş benzin...
    Bu hırsızlardan çektiğim nedir ben de bilmiyorum şerefsizlerdeki cesarete bak hem apartman önünde hem sokak lambasının aydınlattığı yerde hem 2 çelik halatla kilitli hem de ilk akşam saatleri bütün bunlara rağmen sinsice sokulup yine hırsızlık yapıyorlar!...
    Alarm taktırsana abicim. Al bi www.dx.com'dan bi motorsiklet alarmı. Titreşim sensörlü zaten.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Alıntı sakaryalı777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm arkadaşlar.drift 125 i satıp 180 z one s almayı düşünüyordum.alan bir arkadaştan rica edip denedim.son devirlere doğru gidonda hafif titreme vardı.sonra bayi ile anlaşamadık ve tvs yi araştırdım.burda çoğunuz yeni modelde vibrasyon yok kesilmiş felan yazmışsınız.neyse ben de gittim 2013 model sıfır motor aldım.tabiki deneyemeden aldık.arkadaş bi motor bu kadar mı titrer yahu.benim dandik dedikleri çin malı drift meğer kaliteymiş.driftin 8000 dd yaptığı titreşimin 2 katını bu 3000 dd sonra yapmaya başlıyor.gidon ayaklıklar depo hariç heryer zangır zangır.lütfen insanlara doğru bilgiler verelim.geri dönüşü olmayan şeylere sebep oluyor.tabi bilmiyorum sadece benimkinde mi var vibrasyon.tabi kalan kısım güzel tipi felan.performansı deneyemedim malum daha rodaj var.
    Hocam bende 2014 yılı ocak ayında 2013 model sıfır apache aldım ve burada bu motorun da titrediğini defalarca yazdım lakin titreşim dısında bi sıkıntısı yoktur. drift konusuna gelicek olursak kesinlikle üzerinde görülmek istemeyeceğim bi motor, çingene mobileti gibi herkesin altında, yolda kalsam binmem o derece.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

hitrooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 Hyper Edge
    Geçen sayfalarda yazdım ancak cevap alamadım. Kimse bilmiyor mu artçı ayaklık demirlerinin lastikli olanlarını nasıl temin ederiz diye?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı hitrooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sayfalarda yazdım ancak cevap alamadım. Kimse bilmiyor mu artçı ayaklık demirlerinin lastikli olanlarını nasıl temin ederiz diye?
    Ayaklıkları söküp arasına lastik parçası sıkıştırabilirsin. Titreşimi azaltır ama çok çok az fark eder. Titreşimi azaltmak istiyorsanız şasiyle motor bloğunun bağlandığı yerlere sert lastik koymanız lazım ancak öyle azalır.

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende bugünden itibaren resmen yeni kasa Apache'mle aranızdayım.Uzun araştırmalar sonucu Apache'ye karar verdim hiçte pişman değilim, olacağımıda zannetmem. İlk motorum olduğundan sizlere danışacağım birçok şey olacaktır şimdiden vereceğim rahatsızlık yüzünden kusuruma bakmayın

Kazasız belasız sürüşler

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

6500 kmde koptu kardeşim. Yalnız ben şehir içi genelde kullandığım için çabuk koptu diyorum. Normalde bu kadar kisa sürede kopmamasi lazım. Ayrıca benim bahsettigim motor yağı debriyaj telini n yaglandigini bilmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorum henüz rodaj da hesapladım kilometrede 20 kuruş yakıyor bana çok fazla geldi ama rodajda olduğu içinde bi yandan normaldir diyorum kendi kendime. 2013 kasa motorum bu 20 kuruşu hesapladığımda 500 km bile olmamıştı sizde yakıt durumu nasıl sıfır alanlar rodajda nasıl kullandılar yardımcı olursanız sevinirim.

Not: Bi kaç hafta önce sarı yakıt uyarısını görünce depoyu fulledim 13.420 lt aldı depoda kaç litre kalınca ışık yanıyor yardımcı olursanız sevinirim.

Not 2: Biliyorum benzim kaç kuruş yaktığıyla değil kaç km gittiğiyle hesaplanır ama yakın zamanda ölçüm yapan olduysa doğru bi bilgi çıkabilir diye düşünüyorum benzin + - 5.1 tl civarında ne de olsa.

Bugün 420km' de depo boşaldı bir depoyla 420 km gidebilmişim. yine 19 kuruş civarına geliyor çok yakıyor benim motor çoooook :(

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende bugünden itibaren resmen yeni kasa Apache'mle aranızdayım.Uzun araştırmalar sonucu Apache'ye karar verdim hiçte pişman değilim, olacağımıda zannetmem. İlk motorum olduğundan sizlere danışacağım birçok şey olacaktır şimdiden vereceğim rahatsızlık yüzünden kusuruma bakmayın

Kazasız belasız sürüşler
    Hayırlı olsun.
    Pişman olmazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Bugün 420km' de depo boşaldı bir depoyla 420 km gidebilmişim. yine 19 kuruş civarına geliyor çok yakıyor benim motor çoooook :(
    Motoru genellikle hangi devir aralıklarında kullanıyorsunuz?
    Tek kişi mi biniyorsunuz?
    Şehir içi mi?şehir dışı mı daha çok kullanıyorsunuz?
    Bakımlarını zamanında yapıyor musunuz?
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Pişman olmazsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:04 ----------

Motoru genellikle hangi devir aralıklarında kullanıyorsunuz?
    Tek kişi mi biniyorsunuz?
    Şehir içi mi?şehir dışı mı daha çok kullanıyorsunuz?
    Bakımlarını zamanında yapıyor musunuz?
    Motoru alalı daha 1 ay bile olmadı 5-6 bin devir görüyor en fazla rodajda olduğu için yüksek devirde gitmiyorum genelde tek biniyorum 700 km yaptıysam bunun taş çatlasın 200 km si artçılı olmuştur. Şehir dışına çıkmadım hep şehir içi. Bir kez 500 bakımına girdi daha bakımları bile gelmedi yani.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Motoru alalı daha 1 ay bile olmadı 5-6 bin devir görüyor en fazla rodajda olduğu için yüksek devirde gitmiyorum genelde tek biniyorum 700 km yaptıysam bunun taş çatlasın 200 km si artçılı olmuştur. Şehir dışına çıkmadım hep şehir içi. Bir kez 500 bakımına girdi daha bakımları bile gelmedi yani.
    Rodaj sırasında bir depo ile 600 km.kadar yapabiliyordu.Sizin motor biraz fazla yakıyor gibi.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Bak güzel kardeşim. Bende 1.5 ay oldu alalı. Yeni kasa. Aynı motor senle .

İlk depoyla 390 km gidebildim.

ikinci depoyla yaklaşık 450 civarı.

üçüncü depoyla 420 km (İçerisinde 3.5 lt daha vardı)

dördündü depoyla 530 km gittim.

Bu yazdığım km'ler yanlızca ana depo. Yedek depo dahil değildir.

Yani zamanla motor alıştıkça az yakmaya başlar ki ben sürekli 8 bin devir civarında kullanıyorum yüksek devirde.

Ama yola çıkmadan önce motoru 2-3 dakika eğer sabah ilk defa açacaksamda jikle çekik 4-5 dakika ısıtmanı öneririm.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Bizim motorun 180 liği olmuş Optimus Prime

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler