Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Xmax 250 ABS 2013
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merabalar ilk motor olarak bende 3 gun once 2012 model bi apache aldim fakat sigorta icin 340tl para istediler sizce bu normalmi?
    Anadolu Sigortada 210 tlye yaptırdım ehliyetim 3 günlük iken 2012 benim motorda... Motorda laza vb varsa oda yükseltiyor fiyatı bildiğim kadarıyla 1-2 sigortacıyla görüş derim bir yere sabit kalma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de adamlar neredeyse bedavaya bakım yapmışlar.
    Bursa'da yaklaşık bir ay önce 2. bakım fiyatını sorduğumda 120 tl. gibi bir fiyat demişlerdi.
    Yakın zamanda benimde 2.bakıma gitmem gerekecek.
    keendin değiştir yağı ben artık öyle yapıyorum garantilik bişey çıkmıyor bilseydim hiç servise gitmezdim

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı ufujk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadolu Sigortada 210 tlye yaptırdım ehliyetim 3 günlük iken 2012 benim motorda... Motorda laza vb varsa oda yükseltiyor fiyatı bildiğim kadarıyla 1-2 sigortacıyla görüş derim bir yere sabit kalma
    benim motorda 2012 ben 101 tl ödedim trafik sigortasına sompo japan sigorta fakat plaka 09 ve hasarsızlık ind. oldu ;)
    ne imzası beaaa

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımı bedavaya yaptırmışsin
    Arkadaşlar yağ tapasıni açmak için lokma anahtarı kaç olması lazim?
    yağ tapası 17 mm

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorda 2012 ben 101 tl ödedim trafik sigortasına sompo japan sigorta fakat plaka 09 ve hasarsızlık ind. oldu ;)
    hacım aydından istanbula motorla mı gidip geliyosun...

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ tapası 17 mm
    Sağ olasin.Gecen motulun 10*40 yağını kullandim çok memnun kaldim bence ipone dan çok daha iyi vitesler yumasacik oldu.Bayram da bir pulsar bir Apache İstanbul Saros CÇanakkale Balıkesir Bursa İstanbul yapacaz kısmetse şuan eksiklerimiZi tamamliuoruz.Hafta sonu 10*50 motul full sentetik yağ ve yağ filtresi aldim onu da bir deneyecem yolda yagi degistirecez.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keendin değiştir yağı ben artık öyle yapıyorum garantilik bişey çıkmıyor bilseydim hiç servise gitmezdim
    Yağ ve filtre değiştirmek sorun değilde,genel olarak motor şasisinde sıkılacak vidalar,varsa ayar yapılacak (karbüratör v.b)kısımlar olur diye 2.ve son kez servise gitmeyi düşünüyorum.Birde 21 yıldır araç garantisi ile ilgilendiğim için ne olur olmaz diye garanti dışı kalsın istemiyorum.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ve filtre değiştirmek sorun değilde,genel olarak motor şasisinde sıkılacak vidalar,varsa ayar yapılacak (karbüratör v.b)kısımlar olur diye 2.ve son kez servise gitmeyi düşünüyorum.Birde 21 yıldır araç garantisi ile ilgilendiğim için ne olur olmaz diye garanti dışı kalsın istemiyorum.
    bir tane lokma takımı al 1/4 onunla motoru bütün vidalarını sıkarsın bir tanede 17 lik 1/2 lokma ve kolunu aldın mı hemen hemen yer yerini söker takarsın karbüratör sürekli ayarlanmaz yazlık ve kışlık ayarı olur o kadar onun dışında zincir ayarı var sadece ben gittiğimde hiç bir vidayı gevşemiş mi diye sıkmamışlardı söylememe rağmen
    Apices bunu beğendi.

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Adana'dan Mersin'e geldim. Fakat yolda hiç bir şekilde 110 km/h'nin üstüne çıkamadım.

Bu normal mi?

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    slm

18.000 km de apache m var.motorun torku bu aralar azaldı ve fazla yakıt yakmaya başladı(10 tl lik benzin ile 55 km anca yapıyor) ayrıyetten 1000 km de 750 ml yağ eksiltti,motoru hep son devirlerde kullanıyorum.10.000 devirde de tekleme yapıyor.

bu söylediklerimin nedeni ne olabilir aranızda böyle sıkıntı yaşayanlar oldu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana'dan Mersin'e geldim. Fakat yolda hiç bir şekilde 110 km/h'nin üstüne çıkamadım.

Bu normal mi?
    motor düşük cc olduğu için boy ve kilo nun çok önemi var.boyum 1.87 ve kilom 80 düz yolda apache 119-120 km\h ı görüyor.motor çok ısınınca 125 ile 130 arasında gidiyor.
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı quattromeb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım aydından istanbula motorla mı gidip geliyosun...
    yoğğ azizim ben istanbul'da yaşıyorum iş,güç ist. anca yıllık izin vs. denk getirirsek gidiyoruz aydın tarafına ;)
    ne imzası beaaa

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motor düşük cc olduğu için boy ve kilo nun çok önemi var.boyum 1.87 ve kilom 80 düz yolda apache 119-120 km\h ı görüyor.motor çok ısınınca 125 ile 130 arasında gidiyor.
    Benim boy 1.75 civarı, kilo 68 civarı.
    Düz yolda 110 km/h
    Motosiklet 3000 km.'de.

Motosikleti
    Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoğğ azizim ben istanbul'da yaşıyorum iş,güç ist. anca yıllık izin vs. denk getirirsek gidiyoruz aydın tarafına ;)
    ben Aydında yaşıyorum da önümüzdeki ay İstanbul 'a doğru bi gezi yapayım diyorum... sıkıntı çıkar mı diye çekiniyorum biraz...

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Selamlar 26000 e gelen motorumun en sonunda lastıklerını değiştirdim.Metzeller Me 22 aldım.
    birazz değişti motor hızda çok az fark etti 100 80 18 100 90 18 oldu 5 km attı 5. vıtes bıraz agırlastı gıbı önlastık biraz ınceldı.yol tutuş derseniz kumda kaymıyordu yada gömülmüyordu ön lastık ,bu biraz gömülüyor
    valla daha 400 km oldu tam olarak yorumlayamadım ama çok fazla fark yok gibi geldi. Tek fark fren + kompresyon ile viraja girdiğimde arka geziordu bunda daha olmadı öyle bişey.Stopıe falan yapılıyor ama bana ince gibi geldi virajlarda güvensiz hissediyorum.

Alıntı motodrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm

18.000 km de apache m var.motorun torku bu aralar azaldı ve fazla yakıt yakmaya başladı(10 tl lik benzin ile 55 km anca yapıyor) ayrıyetten 1000 km de 750 ml yağ eksiltti,motoru hep son devirlerde kullanıyorum.10.000 devirde de tekleme yapıyor.

bu söylediklerimin nedeni ne olabilir aranızda böyle sıkıntı yaşayanlar oldu mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

zincir gerginliğin nasıl torkun azalmasının sebebi en başta bu olabilir yada sübab ayarını bir baktır bin kmde 750 ml mi eksiltiyor yoksa bin kmde değişen yağdan çıkan 750 ml yağ mı en başta sorun zaten burada 2500 3000 kmde 200 250 ml deseniz azaltırda seninki baya bir fazla 10 bin devirdeki teklemnin sebebide karbüratör deposunda benzi kalmadığundan yapar şamandıra ayarını biraz aşağıya almak gerekir

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    İyi akşamlar, Tvs apache motorum ile 17 gün süren ve 14 ülkeden geçtiğim bir avrupa seyehatim oldu.Yakın zamanda gezi raporu da yayınlayacağım. Motorumla ilgili hiç sorun yaşamadım.
    Sizinle paylaştığım bu fotoğraf avusturya alplerden.
    Sırayla gittiğim ülkeler: Bulgaristan-makedonya-kosova-arnavutluk-karadağ-bosna hersek-hırvatistan-slovenya-avusturya-almanya-çek cumhuriyeti-slovakya-macaristan-sırbistan-bulgaristan-türkiye

M.balibey, Apices, emre.cinar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar, Tvs apache motorum ile 17 gün süren ve 14 ülkeden geçtiğim bir avrupa seyehatim oldu.Yakın zamanda gezi raporu da yayınlayacağım. Motorumla ilgili hiç sorun yaşamadım.
    Sırayla gittiğim ülkeler: Bulgaristan-makedonya-kosova-arnavutluk-karadağ-bosna hersek-hırvatistan-slovenya-avusturya-almanya-çek cumhuriyeti-slovakya-macaristan-sırbistan-bulgaristan-türkiye

http://imagizer.imageshack.us/v2/280...661/979a5d.jpg
    kardeşim raporu bekliyorum güzel gez olmuştur tek başına mı gittin sisleri takmışsın sanırım nasıl aküde problem oluyor mu aydınlatma falan nasıldı

Motosikleti

tebrik ederim hocam hoşgeldiniz... muhteşem bi macera olmuştur eminim... ben aydın istanbul ankara aydın yapmaya cesaret edemezken size helal olsun diyorum başka da bişey demiyorum...

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150

Helal olsun kardeşim. iyi cesaret gercekten. Daha fazla ayrıntı bekliyoruz.

Motorla iki kişi bindiğimde veya topcase'e içinde laptop bulunan çantamı koyunca, fren anında motorun kafa bir sağa bir sola yalpalanıyor. Düşük lastik havalarından mı olur yoksa amostisörlerden mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler