Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    bayi benim motora 500 bakımında 5-30 yag koydu pek içime sinmedi arkadaslar siz ne dersiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ontheroad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sadece yağ değişimi mi oluo

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı ontheroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun ilk 500 bakımında yapılan işlemler neler acaba
    Yağ ve yağ filtresi ayrıca bütün somunları kontrol ettir

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    40TL lik benzinle tam 300km gittim bitene kadar almayım tam ölçeyim dedim 300de evin önünde çalıştırdım 3dk ısıttım kalktım bitti yeni olduğu için 50km/h /5000rpm geçmeden kullanıyorum. yakıtı güzel

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Cılgın_TC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40TL lik benzinle tam 300km gittim bitene kadar almayım tam ölçeyim dedim 300de evin önünde çalıştırdım 3dk ısıttım kalktım bitti yeni olduğu için 50km/h /5000rpm geçmeden kullanıyorum. yakıtı güzel
    50 TL ye 430 Km gittim bu motor yakıtda on numara

beyler ciğerlerimi üşüttüm.doktora gittim bronşit dediler.motorun bu yönünü hiç düşünmemiştim.montla ve kaskla binince su gibi oluyorum motordan inince.motoruda satmak istemiyorum ama böyle olursa zor biraz. kışın daha iyiydi sanki sizde nasıl arkadaşlar?

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Alıntı omey55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler ciğerlerimi üşüttüm.doktora gittim bronşit dediler.motorun bu yönünü hiç düşünmemiştim.montla ve kaskla binince su gibi oluyorum motordan inince.motoruda satmak istemiyorum ama böyle olursa zor biraz. kışın daha iyiydi sanki sizde nasıl arkadaşlar?
    öncelikle geçmiş olsun. aynı olay bende de var motoru aldım alalı hastayım sürekli üşütüyorum :(

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uykusuzcorap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam hocam bekliyorum
    şimdi ilk başta arka tekerlek milini egsozun arkasından gevşetiyoruz. kaçlık anahtar olduğunu unuttum 20 üstü olması gerekir. sonra arka maşanın en ucunda kontra somunlu halde bir çektirme var. onun en arkadaki somunu gevşetip, öndeki öndeki somunu saat yönünde sıkmaya başlıyoruz. yeterli gergnlikte, teker milinin oradaki çizgilerden(sağ ve sol) lastiğin düzlüğünü kontrol edip, kontra somunu sıkıyorsun ve en son tekerlek milinin somunu sıkıyorsun işlem bu kadar.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar merhaba...

motorun kafa kısmından ses gelmesiyle ilgili şikayet eden birkaç arkadaş olmuştu... ne yaptıysam bulamadım ampule varana kadar baktım diyenler vardı... bununla ilgili bir iki şey söylemek istiyorum belki faydası olur... benim motorun da kafa kısmından ses geliyordu ve bir iki hafta önce yolda giderken yine aynı sesi duyunca canım sıkıldı... yüksek devirlerde sinir bozucu, uyuz, gıcık bir ses... elim bir anda sebepsiz yere dijital göstergenin camına gitti ve cama elimle hafifçe bastırdığımda ses azaldı... daha sonra oradan devir saatinin camına gitti... bi baktım ses kesilmiş... aynı sorunu yaşayan arkadaşlar bi denesinler... o günden beri o zırıltı gibi sesi duymuyorum...

söylemek istediğim diğer şey ise yakıt ile ilgili... ilk zamanlar tam depo ile 450 km civarı menzilim varken şimdi yakıt tüketimim biraz arttı... en son ölçümde depoyu boğaza kadar doldurdum... 373 km de yakıt bitti... 10 km yedekte gidip yakıt aldım ve yine boğaza kadar 13 lt yakıt aldı... tüketim neden bu kadar artmış olabilir... yani en azından 50 km daha gitmesi gerekirdi... ne yapmak lazım hacılar yardımcı olun...
    bu arada motorum 3500 kmde ve 3 kere bakım yapıldı... son bakımda subap ayarı da yaptılar...

şimdiden teşekkürler...

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    arkadaşlar demin dikkatsizliğimin kurbanı oldum sarı ışıkta geçerek karşı tarafın yeşil olmasıyla motoru devirdik ve sürücü ayağı kırıldı 50 tlye patladı allahtan bana bir şey olmadı. sakın sol ayağı kırmayın 50 tl sizi bekliyor
    kazasız sürüşler

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Geçmiş olsun en azından bulunduğunuz yerde parça bulabiliyosunuz burda yağ filtresi bile yok

enesbingl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2012 kasa
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun en azından bulunduğunuz yerde parça bulabiliyosunuz burda yağ filtresi bile yok
    sıkıntı valla benimde çok ani oldu direk aradık var dediler hemen taktık
    İnsanlar motosiklet gibidir,her birinin farklı tarzı ve özelliği vardır.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Dünde ben devirdim kafa grenajı boyası kalktı ön sağ sinyal çizildi koruma demiri kırıldı egsoz koruma sacı çizildi o kadar. En çok canımı sıkan kafa grenajı oldu. Yan sanayi alıp taksam nasıl olur ? Yada komple karbon kaplama yaptırsam ne diyosunuz ?

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    tvs nin sitesindeki 4.390 tl ye satılan rtr 150 modeli acaba enjeksiyonlumu ???

http://www.tvsturkiye.com/apache-rtr-150.asp

birde bu motor 2013 model değilmi 2014 olan yeşil renkli olanı herhalde

Motosikleti
    ns200 2023

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Bende Satmıyorummmmmmmmmmm :D
    rambomert bunu beğendi.

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    hocam sen de kocaeli ünivde mi okuyosun

Motosikleti
    ns200 2023
    Evet Umuttepede okuyorum sende orda okuyosan görüşelim dostum

ysrats17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı rambomert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tvs nin sitesindeki 4.390 tl ye satılan rtr 150 modeli acaba enjeksiyonlumu ???

http://www.tvsturkiye.com/apache-rtr-150.asp

birde bu motor 2013 model değilmi 2014 olan yeşil renkli olanı herhalde
    Bildiğim kadarıyla Türkiye'de 2014 model Apache yok yeni model olanlar 2013 model yeşil renk 2013 te var. Senin sorduğun 4,390 a olan 2012 model kırmızı, sarı, gri ve siyah renkleri olması lazım. Çok anlamam ama enjeksiyonlu değil karbüratör var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

2012 model kırmızının resmi 2 üst mesajda var buda benim motor nacizane 2013 kırmızı fikir açısından.

rambomert bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Evet ayrı bi tasasrım olarak 2014 model apache yok, ben de 2014 yılında aldım ama satılan motor 2013 ha buda resmi
    rambomert bunu beğendi.
    Eğer kask takmıyosanız koruyacak bişeyiniz yok demektir!!!

rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    aralarında 1000tl lik bir fark olduğunu zannetmiyorum motoru 13,5hp den 14 hp ye çıkarılmış-far değişmiş-renk değişik-birde sakal farklı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler