Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşlar shark egsoz nerden bulabilirim ? Deneme amaçlı alıcam tiger alıcak kadar many yok bide garantiyi etkiliyomu onu sormayı unuttum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sertacr8888 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Selam,

Dişli ve lastikleri taktım sonunda henüz çok iyi test edemedim ama sonuç olarak mutluyum )

ybr125 dişli setini aldım 14-43 ama sadece ön dişliyi değiştim korktum biraz çok düşer deviri dediler ama bin pişman oldum keşke arkayıda değişseydim.
    14 dişliyi takıp denediğimde evet 1. vites uzadı ve diğer viteslerde ama aradaki fark bir damla bişi yani. kararsız olan varsa mutlaka arkayıda 43 yapsın hiç düşünmeden ;) ayrıca tork düşmeside göz korkutucak gibi düşmedi. daha doğrusu ben fark edemedim uzun yolda belki farkedilir.

ön lastik 90-80-17 idi aradaki fark çok az birşey abartı bir kötü görüntüsü yok. Kimine dahada güzel gelebilir belki. Ayrıca hızda bir değişiklik veya sapmada asla olmaz olamaz.

Buda yandan lastiklerin görüntüsü ve duruşu. Dişli nin tek dez avantajı arka lastiğin biraz daha öne gelmesi ama kısa süre içinde arka dişliyi değişip daha uzun birtane takıp lastiği en arkaya dayıcam ve arka dişliyide o arada 43 e küçültcem.

İyi hafta sonları herkese.

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    ben normal dişliyle 138 gördüm inanmayan varsa resim upload edicem bakarsınız benim makina acıldı 5790 km de

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    arkadaşlar merhaba. sonu gelmeyen "cbf mi ybr mi tvs mi" kısır döngüsünden de bıkmış durumdayım üçü de farklı ruhlara hitap eden motorlar. bana da apache uygun geldi. ben de kısa bir süre içerisinde apache alacağım. herşeyini araştırdım motorun. fakat çoğu apache kullanıcısı şu dişli sayısına takmış durumda. nedir bunun hikmeti? biri sade bir şekilde açıklayabilir mi acaba?

sllnbs.okn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 2014
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar shark egsoz nerden bulabilirim ? Deneme amaçlı alıcam tiger alıcak kadar many yok bide garantiyi etkiliyomu onu sormayı unuttum ?
    internette sahibinden com da var sanırım 85 tl idi.
    you can go fast but ı can go anywhere.(onroad-offroad-everywhere!)

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Ön lastiğin 90-80-17 olması, hız göstergesinde yukarıya doğru sapmaya yol açar.
    sbr bunu beğendi.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 250 ye aldım tigerı
    100 lira ona verene kadar tiger al.
    araştır nakit parada saglam indirim oluyor
    tigerın trioval 700 780 800 serisinin hepsi aynı sesi veriyor sadece dışı değişik

Motosikleti
    Tracer900
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastiğin 90-80-17 olması, hız göstergesinde yukarıya doğru sapmaya yol açar.
    Bu bilgiyi neye dayanarak soluyorsunuz ? Sordugum butun motor ustalari yanlismi biliyo. Isim vermiyim saglam yerler .

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bilgiyi neye dayanarak soluyorsunuz ? Sordugum butun motor ustalari yanlismi biliyo. Isim vermiyim saglam yerler .
    Öğrenim hayatımda aldığım fizik derslerine dayanarak söylüyorum dostum. Saygılar.
    memduhb ve sertacr8888 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Demir At
    Öğrenim hayatımda aldığım fizik derslerine dayanarak söylüyorum dostum. Saygılar.
    aga yanlış anlama fizik mi okuyorsun? ne okuyorsun?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga yanlış anlama fizik mi okuyorsun? ne okuyorsun?
    Lütfen sizler de yanlış anlamayın. Ben sadece arkadaşa bilgi vermek amacıyla sapma olacağından bahsettim. Amacım tartışma çıkartmak değil.
    Fizik değil, elektronik
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    Demir At
    Lütfen sizler de yanlış anlamayın. Ben sadece arkadaşa bilgi vermek amacıyla sapma olacağından bahsettim. Amacım tartışma çıkartmak değil.
    Fizik değil, elektronik
    anladım mantıgın hoşuma gitti diye sordum.
    ben de baskı ve grafik ögretmenliğini bitirdim atama bekliyorum.
    sen öyle diyince fizik mühendisi filan sandım seni

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    arkadaş doğru söylüyo lastiğin yanak kalınlığı orjinaline göre10mm ince buda lastiğin diş çapını küçültücek bir turda gittiği mesafeyi azaltacak.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Motosikleti
    Tracer900
    Fizik olaarak evet hakli olabilirsin ben diyenlerin yalancisiyim ama sanirim cok buyuk bi sapma olmaz okadar sonuc olarak zaten son hizi 130 140 olan bi alet bu simdi diskiyide buyuttuk benim suan rahat kadranda 140 i gormem lazim o zaman

Ayrica neden tartisma olsunki 8 yasinda cocukmuyuz bizler bilgini paylasiyosun dogrulugunu ogrenmek istedjm
    Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım mantıgın hoşuma gitti diye sordum.
    ben de baskı ve grafik ögretmenliğini bitirdim atama bekliyorum.
    sen öyle diyince fizik mühendisi filan sandım seni
    Ustad yas kacsenin. Bende grafik tasarimciyim ayni meslekdas sayiliriz belki ogrenecegim seyler olur sendende )

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı sertacr8888 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fizik olaarak evet hakli olabilirsin ben diyenlerin yalancisiyim ama sanirim cok buyuk bi sapma olmaz okadar sonuc olarak zaten son hizi 130 140 olan bi alet bu simdi diskiyide buyuttuk benim suan rahat kadranda 140 i gormem lazim o zaman

Ayrica neden tartisma olsunki 8 yasinda cocukmuyuz bizler bilgini paylasiyosun dogrulugunu ogrenmek istedjm
    Saygilar

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

Ustad yas kacsenin. Bende grafik tasarimciyim ayni meslekdas sayiliriz belki ogrenecegim seyler olur sendende )
    26 yaşındayım =) memnun olurum
    sertacr8888 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    0-60 km hızlanma süresini ölçüyor.

Alıntı harunbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Kontağı açtığımda servis lambası 5-6 kere yanıp yanıp sönüyor. Sonra tamamen sönüyor.
    Servis vakti mi geldi, arıza mı var. (Motor 2900km'de)
    Fikri olan varmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Tekrar merhaba arkadaşlar.
    Az önce ekrandan motorun saatini ayarlamak isterken st-7.9 yazan bir yere girdim, MODE tuşuna basılı tuttum ve sonra alttaki resimdede göreceğiniz gibi st-9.9 oldu.;

http://img692.imageshack.us/img692/3831/imag2435.jpg

1- Saat nasıl ayarlanır?
    2- Bu "st 7.9 / 9.9" ayarı ne işe yarar.
    Hepinize teşekkürler..

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Herkese hayırlı akşamlar,
    Arkadaşlar son zamanlarda motorum sürekli musluktan benzin damlatıyor öyle şıpır şıpır damlamasa da vidalar ıslak durumda
    motoru park halindeyken bıraktığımda musluğu off konumuna (kapalı) konuma getirsem de 1-2 gün olduğu yerde bekleyince motor blogunun üzeri hep benzin oluyor...

Vidaların üçünüde iyice sıktım ama malesef hala sorun devam ediyor
    2 hafta evvel sürat motora bakıma götürdüm o zaman söylemiştim ustaya o da vidayı sıkarım bir şeyi kalmaz deyip üstün körü geçti
    Motoru sürekli kullanamıyorum çoğunlukla fırsatım olmuyor hafta sonu haricinde esenlerden kağıthaneye servise gitme imkanım da yok malesef

Kısacası motor bloğunun üzerinde kuruyan benzin motor çalıştıktan sonra bloğun ısınmasıyla alev alma riski var
    Motorun musluğunu keşke iyice kontrol etseymiş usta o anda değiştirseymişiz ama sadece vida sıkıp geçiştirdi...

İlk fırsatta gideceğim ama servis garantiden musluğu değişir mi acaba?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    musluğun üstünde iki vida var ya onlar gevşemiştir yada hortum çatlamıştır , benimde öyle oldu vidaları sıktım hortumu değiştirdim düzeldi.

Pashapache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Tvs Apache, 2014 Pulsar 200NS
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben normal dişliyle 138 gördüm inanmayan varsa resim upload edicem bakarsınız benim makina acıldı 5790 km de
    Selam kardeş. motorun açıldığını nasıl farkediyorsun ? 4.000km olmak üzere benim makina? Nasıl anlaşılıyor motorun açıldığı. bu konuda mantıklı birşeyler söyleyebilecek birileri varmı ?

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw gençler bu küçük motorla derdiniz nedir aklım almıyor, bu motor şehir içi motoru ideal max ideal hızı 80 dir , dişli mişli boş işler bunlar zaten bu küçük motorla 100 den fazla hızlı gitmek çok tehlikeli bırakın bu işleri paşa paşa gezin kendinizi kasmayın komplexe girmeyin, motorunuzla barışık olun , kabullenin yada paranız varsa hızlı motor alın
    Ben motorun limitlerini aşmadan zorlamadan kullanıyorum saat gibi çalışıyor ne zırıldıyor ne titriyor deviri max 7000 yapıyorum genelde 5000 devirde kullanıyorum , canı bu kadar zaten
    bende aynen bu şekilde kullanıyorum ekseriyetle 5 bin devir motor bağırdı mı huzursuz oluyorum zaten... ama zaman zaman TEM insanın aklını çelmiyor değil o zaman bu küçük sıpaların limitini zorlamak istiyor insan
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler