Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites kolunuda sök ... etrafına bak başka civata varmı..
    abi iki tane vida var onlar dönmüyor kafa bozulcak yada kopacak diye korkuyorum sanki kaynamışlar ne yapmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende isterim takas üste 1500 2000 civarı mesela, sonra vazgeçiyorum çok yakar onlar diye
    takas teklifi geliyor mu bana hiç gelmiyorda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi iki tane vida var onlar dönmüyor kafa bozulcak yada kopacak diye korkuyorum sanki kaynamışlar ne yapmak lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

takas teklifi geliyor mu bana hiç gelmiyorda
    yok teklif, aklıma yatan yada kafamdaki kurgu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

prohel marka mont nasılsır? 170tl ye bıraktı alsammı acaba, 4 mevsim, su geçirmez yanmaz vs
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Pazartesi günü motosikletimin 5500 bakımı için servise girmiştim. Uzun süredir motosikletimden ses geliyordu, bunu servise sorduğunda "Kranktan olabilir ama tam olarakta emin değiliz" dediler.

Motordan gelen ses şıngırdama şeklinde. Daha da açıklamam gerekirse metal bir kutunun içine vida koyup salladığınızda çıkan sesle aynı ses.

Motordan gelen bu ses 1500-2000 km'de iken başladı. O zamanlar çok aşırı bir ses yoktu. 120 km hıza çok rahat bir şekilde çıkabiliyordum.

Ses gelmeye başladıktan sonra motorda meydana gelen değişiklikler:

- Yokuşta, kalkışlarda ve ani yüklendiğimde bu sesleri duymaya başladım.
    - 95 km'den sonra ve 7000 devirin üzerine çıktığımda bu sesleri duyuyorum.
    - Rölantide çalışırken gaz verdiğimde veya normal çalışmasında bu sesi duamıyorum.
    - İlk zamanlar 120 km'ye çok rahatlıkla çıkabiliyor ikin şimdi 105 km zor görüyorum.
    - Yakıt tüketimi biraz arttı.

Bu problemler gerçekten krak problemi olabilirmi daha basit bir problem mi ?
    mehmet hocam sen bi ara servis soruyordun nedir vaziyet kuşadası'nda ki servise gittin mi hiç ?
    ne imzası beaaa

yok teklif, aklıma yatan yada kafamdaki kurgu

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

prohel marka mont nasılsır? 170tl ye bıraktı alsammı acaba, 4 mevsim, su geçirmez yanmaz vs
    mutlaka yağmurlukta al benim gibi olma korumlarıda ce onaylı olsun yoksa diğerler bir işe yaramıyor bunlar varsa iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Pazartesi günü motosikletimin 5500 bakımı için servise girmiştim. Uzun süredir motosikletimden ses geliyordu, bunu servise sorduğunda "Kranktan olabilir ama tam olarakta emin değiliz" dediler.

Motordan gelen ses şıngırdama şeklinde. Daha da açıklamam gerekirse metal bir kutunun içine vida koyup salladığınızda çıkan sesle aynı ses.

Motordan gelen bu ses 1500-2000 km'de iken başladı. O zamanlar çok aşırı bir ses yoktu. 120 km hıza çok rahat bir şekilde çıkabiliyordum.

Ses gelmeye başladıktan sonra motorda meydana gelen değişiklikler:

- Yokuşta, kalkışlarda ve ani yüklendiğimde bu sesleri duymaya başladım.
    - 95 km'den sonra ve 7000 devirin üzerine çıktığımda bu sesleri duyuyorum.
    - Rölantide çalışırken gaz verdiğimde veya normal çalışmasında bu sesi duamıyorum.
    - İlk zamanlar 120 km'ye çok rahatlıkla çıkabiliyor ikin şimdi 105 km zor görüyorum.
    - Yakıt tüketimi biraz arttı.

Bu problemler gerçekten krak problemi olabilirmi daha basit bir problem mi ?
    yağ ne kullanıyorsunuz sübap sesi yağdanda oluyor 10w40 kullanırken şakır şakır çalıırdı şimd 15w50 kullanıyorum sorun yok

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mutlaka yağmurlukta al benim gibi olma korumlarıda ce onaylı olsun yoksa diğerler bir işe yaramıyor bunlar varsa iyidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

yağmurluk gerekmez herhalde, detaylarını bilmiyorum
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford

yağ ne kullanıyorsunuz sübap sesi yağdanda oluyor 10w40 kullanırken şakır şakır çalıırdı şimd 15w50 kullanıyorum sorun yok
    kendini kandırıyorsun hacı işte öyle yaparak..yarın birgün o kalın yağla bile aynı sesi duyacaksın ki o zaman ince yağ koyduğunda kıyamet kopacak sesten
    sbr bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

bu orjinal koruma demirini elde mi yapmışlar anlamadım acayip yamuk kaynakçı kaç para verdin buna dedi dedim orjinal abi la bunlarda bizden beter cimriymiş dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:04 ----------

Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendini kandırıyorsun hacı işte öyle yaparak..yarın birgün o kalın yağla bile aynı sesi duyacaksın ki o zaman ince yağ koyduğunda kıyamet kopacak sesten
    burda havalar 35 derece hala 10w40la gezmek işkence oluyor ondan kalına geçtim hava soğusun yine 10w40a geçicem sesten yana şkayetim yok arkadaşa tavsiye olsun diye yazdım

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:07 ----------

yağmurluk gerekmez herhalde, detaylarını bilmiyorum
    10 dk sonra su geçiriyor hepsi

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Ben zamaninda o sibop sesiyle kafayi bozdum ama her apachede var ve cozumu yok zamala o sikirtiya alisiosun. Ben yaz ayinda kaskin vizörü kapali gezdigimi bilirim o nalet sesi duymiyim diye yazin deliriyor cunku

Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zamaninda o sibop sesiyle kafayi bozdum ama her apachede var ve cozumu yok zamala o sikirtiya alisiosun. Ben yaz ayinda kaskin vizörü kapali gezdigimi bilirim o nalet sesi duymiyim diye yazin deliriyor cunku
    full face kaskta hep kapalı gezerim ben en azından böcek ve tozdan koruyor tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

günaydın millet schamrık nerelerdesin soracaklarım vardı av köpeği eğitimi konusunda

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    günaydın beyler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    yahu mübarekler bu saatte hiçmi uyumazsınız siz hadi bu gün beni düğünüm var siz niye ayaktasınız

Motosikleti
    yahu mübarekler bu saatte hiçmi uyumazsınız siz hadi bu gün beni düğünüm var siz niye ayaktasınız
    ybr 250 ha.. yürü be koçom... ben istesemde yatamıyorum be paşa...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr 250 ha.. yürü be koçom... ben istesemde yatamıyorum be paşa...
    bende ne dün gece uyuyabildim terhis olurken bile böyle olmadım geceden vurdum kafayı yattım ama bu başka bişey..evleniyom sanki...Evlensemde eminim bu kadar olmaz..

ölünce zaten istemediğimiz kadar uyuyucaz mezarda bari burda uyanık kalıp tadını çıkaralımbende alışkanlık harbiyeye girmek istedim boyun kısa dediler almadılar o günlerden beri böylehayırlı olsun bu arada yanlış anlamadım umarım

Motosikleti
    bende ne dün gece uyuyabildim terhis olurken bile böyle olmadım geceden vurdum kafayı yattım ama bu başka bişey..evleniyom sanki...Evlensemde eminim bu kadar olmaz..
    yürü be paşa... lastiğini yak ruhunu değil...

Motosikleti
    2000 ford
    ölünce zaten istemediğimiz kadar uyuyucaz mezarda bari burda uyanık kalıp tadını çıkaralımbende alışkanlık harbiyeye girmek istedim boyun kısa dediler almadılar o günlerden beri böylehayırlı olsun bu arada yanlış anlamadım umarım
    doğru anladında bakalım alıp eve getirmeden hiçbişey kesin değil hacı.. bursa plaka ne kadar tutuyor sigorta..

Motosikleti
    sedat yüzdün yüzdün kuyruna....

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Gunaydin cumleten .. (:

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle hepinize günaydın arkadaşlar....

Yağ serviste Repsol koyuyorlar. Ama 10w40 yoksa 15w50 mi koydular bilmiyorum.

Bugün sabah biraz yüklendim motosiklete gayet iyidi o ses çıkmadı. Performansıda fena değildi. Galiba yağdan kaynaklandı. Bodrumdaki servis hangi yağdan koydu bilmiyorum, belki o yağdan kaynaklı olabilir.

Alıntı BROICER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet hocam sen bi ara servis soruyordun nedir vaziyet kuşadası'nda ki servise gittin mi hiç ?
    Kuşadası daha nasip olmadı. 500kmde Marmaris servisine, 2500 de Bodrumdaki servise, 5500 de tekrar marmarise gittim. Kuşadasına daha nasip olmadı

Millet slmlar bugün yola çıkıcam ant.dan dalaman a geze geze gidiceğim kaş ta duraklama yaparım . Yol üstü apaçili arkaşlar var ise görüşebilirz veya katılmak isteyn olursa beklrim kamp yaparak gezicrm önümüzdeki günlerde hava mis gibi sıkntı yok. Antalyada can motordan başka servis ağı varmı acaba o da olmadı kaş veya diğr illerde ufak bir bakıma girmek lazımda h.günler herkese.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler