Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kimseninki yakmazken benimki 4 bin kmde yağ yakacağını sanmam 120 kmye bile çıktığım sayılı opelin serviside 3.2 litre koyan yağı gözümün önünde 3 lt koyup (1er litrelik 3 tan kutu) fiyat olarak 4 lt(120tl) aldı koca neskar yaptı bunu petrol ofisinde aynı yağ 60 tl(4lt) birde koruma demirim kırılmış niyeyse hemde çürümüş yaz kış demeden kapalı garajda korudum lastiklere bişey olması diye durdukları yere marley bile kaplattım ama sakınan göze çöp batıyor sanırım
    http://i49.tinypic.com/35kuy55.jpg
    o koruma demiri nedense çabuk kırılıyor nihatında kırılmıştı oda kaynatacak yer arıyordu kaynattı ve boyattı sıfır gibi olmuştu.
    sana bişey sorcam xenon taktırp sonra çıkartmıssın neden akümü şarj etmedi sorunun neydi bende xenon aldım takmayı bekliyordum ama sen öyle söyleyince

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jikleyi birakinca eski konumuna doner bu normal .. İsinana kdr sen tutucaksin buda normal ama bu havalarda jiklesiz calismamasi normal degil .. Hava ayarina bi baktir ..

Nihat dayi simdiden bizi ezer oldun hadi hayrlisi :D sevindim valla adina darisi basimiza (: pazar gunu guzel olcak gibi duruyor (:
    yav beni jiklede geri toplamıyor çöldeki bahtsız bedevi miyim la

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o koruma demiri nedense çabuk kırılıyor nihatında kırılmıştı oda kaynatacak yer arıyordu kaynattı ve boyattı sıfır gibi olmuştu.
    sana bişey sorcam xenon taktırp sonra çıkartmıssın neden akümü şarj etmedi sorunun neydi bende xenon aldım takmayı bekliyordum ama sen öyle söyleyince
    valla ilk hafta süperdi hiç sorun yok güdüzleri kapalı gecede açık geziyordum ikinci hafta marş basmamaya başladı ikinci hafta sonundada giderke far birden sönüyordü tehlike oluşturuyor diye çıkarttım aküyüde 2 gün tam şarj ettim şimdisorun yok ama xenon takılı değil

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende suan motorsiklet yok,ayrica ogrenciyim vize haftasi hizla yaklastigindan biraz ders calismam gerekiyor ama ilkbaharda ayazma v.b gibi bi bulusma olabilir ki cokta guzel olur ilerleyen gunlerde forum vasitasiyla ayarlanabilir yani hem benden yasca buyuk oldugunuzu dusundugum icin sizlerin surus teknigi v.b konularda yardımlarınızı almak isterim. bu arada benim yasim 19

Yaş önemli değil dostum önemli olan gönül vermek sen motosiklete gönül verdikten sonra marka model menşel önemli değil. Bizler rüzğar severleriz yeterki rüzgarımız olsun
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    evet bu cok dogru bu bi tutku oldu artık bende araba fln hikaye motorsiklet bambaska birsey ya
    7 sene sonra motorumu kullanılamaz hale getirince motorsuz kaldım ama yinede vazgecmem motordan ozellikle yaz aylarında cok guzel oluyor motor surmek

blade17xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    [QUOTE=enatr;2836408]
    Alıntı blade17xxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi sana soyle birsey soyliyim.ben motoru alali nerdeyse iki seneye yaklasti.15000km oldu motor ve 3 gunde 1150 km yol gittim.ne aldigimdan beri ne o 3 gun suren zorlu yorucu yolculukta motorumun gaz yemesi bile degismedi.ben cok memnunun her apache sahibi gibi.objektif olmak gerekirse motoru aldigin gibi lastikleri degistirceksin malum ckalemize yagmur damlasa kizak gibi oluyor yollar ve motorun orjinal lastikleri cok kayiyor.honda cb125cbf 150 yamaha 125 falan bana gore hikaye bu motorun sinifinda rakibi yok.. servisten yanada derdin olmasin ben her turlu destek olurum.simdi servisteki ustayida arayip sorucam o cikma yag muhabbetini kafamatakildi cunku

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

simdi servisteki emre ustayla görüstüm.. adamın cıkma yag muhabbetiden haberi bile yok bu zamana kadar yagını degistirdigim apachelerin hepsi benim dedigim gibi varsa dukkandan sfıryag actım degistirdim yada senin gibi yolladım git 10-40 yag al dedim gittiler aldılar öyle birsey olmadı ollmazda dedi benim dedigim gibi yani

demekki bana bunu anlatan yalan atmıs bilirsin insanımız olmayan seyleri yaratarak olmus gibi anlatmayı cok severler.ayrica motor hakkında yaptıgın tarafsız yorumlar icinde tsk.ederim icim rahatladı simdi artık apacheye korkuyla bakmıyorum.mondial mh drift,yamaha ybr,honda cbf hepsini denedim ama su tvsyi cok merak ediyorum hakikaten nasıl bisey gidisi durusu cekisi artik kismetse alirsak gorucez
    Ben gestasta calisiyorum motorum devamli iskelenin girisinde durur o gecende adamin karisinin ve kendi kafasina siktigi yerin orda. Devamli balikcilar gecer insanlar falan bir tane abi bi aksam baya inceledi benim motoru gittim yanina sordu anlattim bende gitti aldi ertesi gunu. Benim bu ilk motorum ve cokta memnunum.kendi 150lik kategorisinde yanina yaklasamaz hic bir motor ki mondial demissin o drift modelini arkadasim aldi fabrika cikis ön takiminda bi parca eksik cikti

Ben simdi saglam bir revizyona sokucam motoru. Koruma demiri arka ayakliklik debriyaj ve fren kolu aynalar bu parcalarin sifiri lazm varmi bildiginiz internetten getirtebilecegim yerler. Ben baktim hep eski apachenin parcalari var.

Bu arada ckale mt olarak yapalim bsyler benim vardiyam uydugu surece memnuniyetle katilirim...

Motosikleti
    Mondial 100 MG Sport
    [QUOTE=blade17xxx;2836498]
    Alıntı enatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben gestasta calisiyorum motorum devamli iskelenin girisinde durur o gecende adamin karisinin ve kendi kafasina siktigi yerin orda. Devamli balikcilar gecer insanlar falan bir tane abi bi aksam baya inceledi benim motoru gittim yanina sordu anlattim bende gitti aldi ertesi gunu. Benim bu ilk motorum ve cokta memnunum.kendi 150lik kategorisinde yanina yaklasamaz hic bir motor ki mondial demissin o drift modelini arkadasim aldi fabrika cikis ön takiminda bi parca eksik cikti

Ben simdi saglam bir revizyona sokucam motoru. Koruma demiri arka ayakliklik debriyaj ve fren kolu aynalar bu parcalarin sifiri lazm varmi bildiginiz internetten getirtebilecegim yerler. Ben baktim hep eski apachenin parcalari var.

Bu arada ckale mt olarak yapalim bsyler benim vardiyam uydugu surece memnuniyetle katilirim...
    yolum oradan gecerse motorunu inceleyecegim bakalım 1.5 senelik motor ne halde
    yedek parca konusuna gelince bu forumda yeni oldugumdan pek yardımcı olamayacagım ama google tvs apache yedek parca yazdıgımda bi suru site ve bi suru parca cikti uzun zamandir forumda olan biri illa sana guvenilir uygun bir site paylasacaktir.etkinlik konusuna gelince sartlar olgunlasinca canakkale mt sayfasina acariz bi konu ona gore ayarlama yapariz suan yayan kaldigim ve okul dolayisiyla bi etkinlige malesef katilamam.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    GÜNAYDIN ARKADAŞLAR
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Herkese gunaydin

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    [QUOTE=enatr;2836505]

yolum oradan gecerse motorunu inceleyecegim bakalım 1.5 senelik motor ne halde
    yedek parca konusuna gelince bu forumda yeni oldugumdan pek yardımcı olamayacagım ama google tvs apache yedek parca yazdıgımda bi suru site ve bi suru parca cikti uzun zamandir forumda olan biri illa sana guvenilir uygun bir site paylasacaktir.etkinlik konusuna gelince sartlar olgunlasinca canakkale mt sayfasina acariz bi konu ona gore ayarlama yapariz suan yayan kaldigim ve okul dolayisiyla bi etkinlige malesef katilamam.
    Konyada arkadas kaza yapmisti şahinin altina girdi .. Bi cok parcasi degisti orjinallerle .. İstanbul Sürat motoru aramistik hepsini kargoladilar .. Mesela bi ornek .. Ben hic cekmedm yedek parca sorunu .. Paran oldktan sonra parca cok :D
    M.balibey bunu beğendi.

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Bakiyim bakalim. Bizimde 1.5 senedir motorda olustu biraz hasar. Orjinalle degistirelim

Bakiyim bakalim. Bizimde 1.5 senedir motorda olustu biraz hasar. Orjinalle degistirelim
    koruma demirini sürat motorun kendi demrinden tavsiye ederim çok sağlam

Gökbörü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar...

Pazartesi günü motosikletimin 5500 bakımı için servise girmiştim. Uzun süredir motosikletimden ses geliyordu, bunu servise sorduğunda "Kranktan olabilir ama tam olarakta emin değiliz" dediler.

Motordan gelen ses şıngırdama şeklinde. Daha da açıklamam gerekirse metal bir kutunun içine vida koyup salladığınızda çıkan sesle aynı ses.

Motordan gelen bu ses 1500-2000 km'de iken başladı. O zamanlar çok aşırı bir ses yoktu. 120 km hıza çok rahat bir şekilde çıkabiliyordum.

Ses gelmeye başladıktan sonra motorda meydana gelen değişiklikler:

- Yokuşta, kalkışlarda ve ani yüklendiğimde bu sesleri duymaya başladım.
    - 95 km'den sonra ve 7000 devirin üzerine çıktığımda bu sesleri duyuyorum.
    - Rölantide çalışırken gaz verdiğimde veya normal çalışmasında bu sesi duamıyorum.
    - İlk zamanlar 120 km'ye çok rahatlıkla çıkabiliyor ikin şimdi 105 km zor görüyorum.
    - Yakıt tüketimi biraz arttı.

Bu problemler gerçekten krak problemi olabilirmi daha basit bir problem mi ?

Motosikleti
    TvS ApachE RTR 150
    Alıntı Gökbörü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar...

Pazartesi günü motosikletimin 5500 bakımı için servise girmiştim. Uzun süredir motosikletimden ses geliyordu, bunu servise sorduğunda "Kranktan olabilir ama tam olarakta emin değiliz" dediler.

Motordan gelen ses şıngırdama şeklinde. Daha da açıklamam gerekirse metal bir kutunun içine vida koyup salladığınızda çıkan sesle aynı ses.

Motordan gelen bu ses 1500-2000 km'de iken başladı. O zamanlar çok aşırı bir ses yoktu. 120 km hıza çok rahat bir şekilde çıkabiliyordum.

Ses gelmeye başladıktan sonra motorda meydana gelen değişiklikler:

- Yokuşta, kalkışlarda ve ani yüklendiğimde bu sesleri duymaya başladım.
    - 95 km'den sonra ve 7000 devirin üzerine çıktığımda bu sesleri duyuyorum.
    - Rölantide çalışırken gaz verdiğimde veya normal çalışmasında bu sesi duamıyorum.
    - İlk zamanlar 120 km'ye çok rahatlıkla çıkabiliyor ikin şimdi 105 km zor görüyorum.
    - Yakıt tüketimi biraz arttı.

Bu problemler gerçekten krak problemi olabilirmi daha basit bir problem mi ?
    Dostum forumun ilk sayfalarina bakarsan benim bu sorunu ne kadar kafaya taktigimi anlarsin o gelen singir singir misketler sanki birbirine carpiyo o sesin nedeni siboplar ve malesef cozumu yok bir zararida. Baktigim butun apachelerde var yani titresim gibi o sibop singirdamasida apachenin kronik slrunu. Kafana takilmasin herhangi bir sorun yaratir anlaminda. Bende de ilk aldigimda yoktu birsey 600kmden sonra bir basladi motlrdan sogudum ne sibop ayari kaldi yaptirmadigim ne egzantrik zimciri kaldi siktirmadigim. Kafana takma cozulmuyor ole kullanmaya alisiosun zaten benim motorum 15000 hala var

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

arkadaslar ben motorun zinciri değiştiricem. nerden bulucam nasıl zincir alıcam deyin bakam

Dostum forumun ilk sayfalarina bakarsan benim bu sorunu ne kadar kafaya taktigimi anlarsin o gelen singir singir misketler sanki birbirine carpiyo o sesin nedeni siboplar ve malesef cozumu yok bir zararida. Baktigim butun apachelerde var yani titresim gibi o sibop singirdamasida apachenin kronik slrunu. Kafana takilmasin herhangi bir sorun yaratir anlaminda. Bende de ilk aldigimda yoktu birsey 600kmden sonra bir basladi motlrdan sogudum ne sibop ayari kaldi yaptirmadigim ne egzantrik zimciri kaldi siktirmadigim. Kafana takma cozulmuyor ole kullanmaya alisiosun zaten benim motorum 15000 hala var

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

arkadaslar ben motorun zinciri değiştiricem. nerden bulucam nasıl zincir alıcam deyin bakam
    orjinalden şaşma bence

Motosikleti
    nasılsınız arkadaşlar
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasılsınız arkadaşlar
    iyidir abi sen ön dişli kapağı nasıl sökülür biliyor musun iki vidada açılmıyor

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyidir abi sen ön dişli kapağı nasıl sökülür biliyor musun iki vidada açılmıyor
    vites kolunuda sök ... etrafına bak başka civata varmı..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nihat hayırlı uğurlu olsun yeni motorun, güzel tercih. benimde aklımda olan bir model ve takas en mantıklısı
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nihat hayırlı uğurlu olsun yeni motorun, güzel tercih. benimde aklımda olan bir model ve takas en mantıklısı
    takas en güzeli..

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende isterim takas üste 1500 2000 civarı mesela, sonra vazgeçiyorum çok yakar onlar diye
    sbr bunu beğendi.
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler