Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alayını okudum

14 dişli ile aradığın konforu bulacaksın, önü 14 yap ama 13 dişlinin o kuvvetini özleyeceksin. Bu yüzden 13 numarayı sakla. Konfora doyup serilik istediğinde tekrar 13 dişliyi takarsın.

Ön dişli civatalarını dikkatli sık, gevşek olmasın, çok sıkıp yalama da yapma.

Arkayı 42 yapmak yetmez, önü 14 yap.
    Eyvallah hocam. Önü 14 yaptık. 13ü de saklıyorum. İstediğim hızları daha alt devirlerde veriyor. Ve bu beni mutlu ediyor. Son vitesi denemedim. Ne derece tork kaybı var bakıcam bugün. Son hızla çok işim yok. 100 110 gibi hızlara çıkış süresi fazla uzamamış olsun yeter

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozulan kısım neresi?

Kafayi sök
    Soket baglanti yerine,özellikle kirmizi sokete wd40 kontakt sprey sık(dikkat,kontakt sprey alacaksin)

Gostergeye giden kablo demetinde,iç ice geçen şeffaf parça var(devre tamamlayan)orayada sık.

Akuden gelen sigortayi 15A ile değiştir

Sağ koltuk alti kapagini sök

Akunun hemen onunde,sigorta kutusu var.

Oraya 10A olani cikar,15A olani tak.
    hocam bu xenon işini nasıl çözeceğiz? eskiden statör ile oynanıyormuş fakat bilgi bulamadım.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu xenon işini nasıl çözeceğiz? eskiden statör ile oynanıyormuş fakat bilgi bulamadım.
    Dostum sana tavsiyem hiç bulaşma xenon olayina.

2010 eski kasa apache statorleri bir araştir veya kalin sargi yaptir diyecegim,ama değmez.

Silindir sekman set sipariş vericem güvenilir orjinal parca neresi satıyor daha önce sipariş veren var mı bugün vericem siparişi

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    motopit var

Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motopit var
    Aynen oradan sipariş verdim bende ilgililer baya teşekkürler.

https://i.hizliresim.com/lQ7YWk.jpg
    Silindir sekman set değişti aşırı zorlamadan erimiş.
    Motorun şuan çekişi gidişi on numara

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı oomerozn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/lQ7YWk.jpg
    Silindir sekman set değişti aşırı zorlamadan erimiş.
    Motorun şuan çekişi gidişi on numara
    Yağsız mı bırakınız motoru? Çok fazla aşınma olmuş. Kaç km de değiştiniz?

Yağsız mı bırakınız motoru? Çok fazla aşınma olmuş. Kaç km de değiştiniz?
    Km hatırlamıyorum krank kırmıştım silindiri keyiften değiştim beraberinde. Motoru ısıtmadan son sürat giderken oldu. 1 2 3 4 derken yumuldu motor.
    Şu an 25 bin km de

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum
    Ne kadara mal oldu işçilik ile bareber toplamda?

Geçmiş olsun. Can sıkıcı bir durum
    Ne kadara mal oldu işçilik ile bareber toplamda?
    Düz 500 parça 300 işçilik içinde zincir ve eksantirik bilya değişimide var

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sana tavsiyem hiç bulaşma xenon olayina.

2010 eski kasa apache statorleri bir araştir veya kalin sargi yaptir diyecegim,ama değmez.
    hocam xenon işini çözdüm. yani hintli kullanıcılarımız çözmüş.

statörlerimiz çift fazlı. şarj ve aydınlatma için farklı fazlar var. ortak nötürlü.
    statörden aydınlatma fazının nötürünü şaseden ayırdım, ayrı bir kablo ile statör dışına aldım. fazı ise konjektörden ayırdım.
    elimdeki yeni kabloları ybr konjektörüne bağladım, ybr konjektörünün çıkışını aküye verdim. xenonları ise röle ile aküye bağladım. şimdilik şarjı yerinde.

yaptıktan sonra izmir'den kuşadası'na tatile gittim, gece sürdüm. sıkıntı olmadı. fakat altın kural olan "contalı kapağı açıyorsan contayı değiştir" kuralına statörde uymadım.
    yolda yağ sızdırdı. aydın'da kuşadası'nda statör kapak contası aradım bulamadım. evde yedek contam vardı. eve kadar yağ ekleye ekleye gittim. hatta tvs'nin yetkili servisinin izmir'de, aydın'da ve kuşadası'nda olmadığını öğrendim.

hele yeni çıkan 200'lük olanı almayı düşünürken bunu öğrenmiş olmam bu kararımdan beni vazgeçirdi.

200'lük olan enjeksiyonlu abs li. elektronik detaylar çok ve garantili alacağım motorun yetkili servisi yaşadığım şehirde yok ise ben o motoru ne yapacağım?

Arkadaşlar bu ürünün aslı varmıdır yararlı mıdır yoksa zarar verme ihtimali var mı
    Bir ikinci sorum çok araştırdım biliyorum fakat burada siz bilgili kişilerden öğrenmek istiyorum bizim bu motora karbüratör ayarı nasıl yapılır.

Ben önce sonuna kadar kapatıyorum sonra sabit olana kadar ceviriyorum tam ortasını bulana kadar.
    Teşekkürler.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    https://i.hizliresim.com/qAlDjQ.jpg

Arkadaşlar bu ürünün aslı varmıdır yararlı mıdır yoksa zarar verme ihtimali var mı
    Bir ikinci sorum çok araştırdım biliyorum fakat burada siz bilgili kişilerden öğrenmek istiyorum bizim bu motora karbüratör ayarı nasıl yapılır.

Ben önce sonuna kadar kapatıyorum sonra sabit olana kadar ceviriyorum tam ortasını bulana kadar.
    Teşekkürler.
    Daha yeni kullandım baya faydası oluyor. Motor titreşimi azalıyor sesi daha yumuşak çıkıyor

Teşekkürler deneyeceğim.

https://m.n11.com/armode-touring-yan...-lt-P200687298

Linkteki çanta hoşuma gidince bi aksesuar mağazasına gidip alayım dedim. Ama uzun geldi :( Artçı basamağı veya arka sinyallere engel oluyor. Sinyalle plakalağı da birleştirmek istemedim.

Bizim motosiklete uygun yan çanta kullanan var mı? Çevremde çok çeşit olmayınca deneyemiyorum

Rica etsem birisi karbüratör hava ayar vidasını kaç turda kullandığını söyleyebilirmi
    Ne tarafa kaç tur çeviriyorsunuz.

Birde hangi yağı kullanıyorsunuz. Ben motul 5100 kullanıyordum vitesler rahattı şimdi yeni değiştirdim kemikleşti

Rica etsem birisi karbüratör hava ayar vidasını kaç turda kullandığını söyleyebilirmi
    Ne tarafa kaç tur çeviriyorsunuz.

Birde hangi yağı kullanıyorsunuz. Ben motul 5100 kullanıyordum vitesler rahattı şimdi yeni değiştirdim kemikleşti
    Motul 5100 10w40'la vites geçişi yumuşadı. İçindeki eski yağı bilmiyorum ama çok kemikliydi

Ön dişliden yağ kaçıran oldumu hiç nasıl hallettiniz keçeyi bir kaç kere değiştirdik biraz yol yaptıktan sonra yine yağ akıyor

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ön dişliden yağ kaçıran oldumu hiç nasıl hallettiniz keçeyi bir kaç kere değiştirdik biraz yol yaptıktan sonra yine yağ akıyor
    O yağ ne keçeden,
    Ne de dişliden geliyor..

O yağ,ön dişli uzerinde bulunan,beyaz kapakli vites konum okuyucu arasindan geliyor.

Dikkat edin,yag temiz ve berraktir.

3 adet yildiz başli vidayi sıkacaksın,sadece yıldiz tornavida yeterlidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler