Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abov iç lastik mi?
    Tubeless lastik değil mi üzerindeki?
    Malesef iç lastikli tel jant olduğu icin tubeless olmuyor 😅

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu detayı hiç bilmiyordum...
    Teşekkür ederim

merhaba herkese, bu motordaki kronik yag yakma sorunuyla ilgili bilgi verebilecek var mi? sari sitede bir cok ilanda bloklar hep 10k kmde garantiden degismis yag yakma gerekcesiyle, gercekten kronik ve her 10 bin kilometrede tekrarlanacak bir sorun mu bu?

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Merhabalar, 10 gün önce 2019 200T model sahibi oldum motosiklette ön koruma demiri ve arka dişlinin oraya takılan zincir gergi aparatı eksik. Nereden temin edeceğim konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Birde depodaki ufak bir yer için Rötuş boyası yaptıracağım boya kodlarını neren öğrenebiliriz? Herkese Hayırlı sürüşler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı halilom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 10 gün önce 2019 200T model sahibi oldum motosiklette ön koruma demiri ve arka dişlinin oraya takılan zincir gergi aparatı eksik. Nereden temin edeceğim konusunda bilgisi olanlardan yardım bekliyorum. Birde depodaki ufak bir yer için Rötuş boyası yaptıracağım boya kodlarını neren öğrenebiliriz? Herkese Hayırlı sürüşler.
    Yetkili servise gidip sipariş verebilirsiniz
    halilom bunu beğendi.

Bu motosiklet şehiriçi kullanıma uygun mudur?
    Kullananların köy, yayla yollarından yana mutlu olduğunu biliyorum.

Şehiriçi durumu nedir bilgi verebilecek kimse varsa...

Motosikleti
    Alıntı jackknife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosiklet şehiriçi kullanıma uygun mudur?
    Kullananların köy, yayla yollarından yana mutlu olduğunu biliyorum.

Şehiriçi durumu nedir bilgi verebilecek kimse varsa...
    Sehiriçinede çok uygun bir motor
    jackknife bunu beğendi.

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, aranıza henüz katılmış yeni yetme bir motorsiklet sürücüsü ve yeni bir Hero Pulse 200 4v kullanıcısıyım.

Motorla ilgili iki sorum var;

- Hero Ride app yükleyip navigasyon özellikleri kullanılabiliyor denildi. Acaba yükleyip kullanan oldu mu? Çok fazla data çekiyor denildi, ondan kararsız kaldım yükleyemedim. Yorumlarınızı beklerim.

- Bir de rodaj bakımında ya da ileriki bakımlarda ekrana güncelleme vs atıldı mı? Şu vites olayı çok can sıkıcı. Yeni bir motorcu olmama rağmen bir çok motor deneyimlemişliğim var, debriyaja basıldığında vites göstergesinin kaybolduğunu gördüğüm ilk motor.

Herkese kazasız, iyi sürüşler diliyorum.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı camelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, aranıza henüz katılmış yeni yetme bir motorsiklet sürücüsü ve yeni bir Hero Pulse 200 4v kullanıcısıyım.

- Hero Ride app yükleyip navigasyon özellikleri kullanılabiliyor denildi. Acaba yükleyip kullanan oldu mu? Çok fazla data çekiyor denildi, ondan kararsız kaldım yükleyemedim. Yorumlarınızı beklerim.

- Bir de rodaj bakımında ya da ileriki bakımlarda ekrana güncelleme vs atıldı mı? Şu vites olayı çok can sıkıcı. Yeni bir motorcu olmama rağmen bir çok motor deneyimlemişliğim var, debriyaja basıldığında vites göstergesinin kaybolduğunu gördüğüm ilk motor.

Merhaba hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın. Sorularınıza gelince;

- Ride app ne kadar veri çekiyor bilmiyorum ancak navigasyon esnasında sık sık "reroute" uyarısı veriyor. Ancak telefonun kendisinden mi, telefon cebimde olduğu için mi çekmiyor yoksa uygulamanın doğası mı böyle bilemiyorum.

- Rodaj bakımında herhangi bir yazılım yüklenmedi. Belki diğer servislerde farklıdır ancak; bu motorda vites müşürü bulunmuyor. Kaçıncı viteste olduğu motor ve tekerlek devri birbirine oranlayarak bulunuyor ve bu nedenle debriayajdan elinizi çekince birkaç saniye sonra vites gösteriyor. Onun içindir ki dişli oranını değiştiren bazı kullanıcılarda vites göstermiyor. Debriyaj sıkılı iken de aynı nedenle vitesi göstermiyor (motor rolantide çalıştığı için) Gerçi ben 70.000 km boyunca bırak vitesi, yakıt göstergesi olmayan motora binmiştim zamanında onun için çok da sorun değil bence bunlar
    camelon bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı camelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Applikasyonu kullandım. Öyle aşırı derece bir veri çekimi yok.
    İstanbul gibi bir metropelde navigasyonu pek kullanma şansı yok.

Çoğu yerde birden karşımıza 3'e bölünmüş yok çıkıyor.
    Normal navigasyonda bile buralara yaklaşmadan önce kenara çekip zoomlayarak yönümüzü bulmaya çalışıyoruz.
    En azından bende böyle.
    Hero navigasyonu şehir dışı veya otoban gibi yollarda iyi.
    Şehir içinde çok tavsiye etmem.
    Motorun ekranında arayan numarayı göreyim derseniz o açıdan olabilir.
    En güzeli yine gidona telefonu takmak.

Rodaj veya sonrasında bir yazılım güncellemesi yapılmadı.

Vites göstergesi devirle ilintili hesap yaptığı için boşu her halukarda gösterir.
    Diğer vitesleri göstermesi için debriyajı bıraktığınızda motorun 1-2 saniye gitmesi gerekir.

Ön dişli değiştirenlerde devir hız ilişkisi bozulduğundan 3. vitesten sonrasını göremezsiniz.
    mmmm15 ve camelon bunu beğendiler.

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar, ayna değiştirenler ne kullandığını paylaşabilir mi? Malum üstündeki aynalar çok kötü.. NC700 aynası uyuyor diye bir duyum almıştım ancak gördüğüm kadarıyla uymuyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Bir de İstanbul içi periyodik bakımlar için önerebileceğiniz bir yetkili servis var mı? Duyduğum kadarıyla Önder Motor’un servis bölümü şu sıralar biraz tatsızlaşmış..
    camelon bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ayna değiştirenler ne kullandığını paylaşabilir mi? Malum üstündeki aynalar çok kötü.. NC700 aynası uyuyor diye bir duyum almıştım ancak gördüğüm kadarıyla uymuyormuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Bir de İstanbul içi periyodik bakımlar için önerebileceğiniz bir yetkili servis var mı? Duyduğum kadarıyla Önder Motor’un servis bölümü şu sıralar biraz tatsızlaşmış..
    Nc700 aynaları uyuyor hocam.
    camelon ve Khaira bunu beğendiler.

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevap için teşekkürler, tabii vitesi görme ihtiyacı bizim acemi olmamızla da alakalı bir durum biraz. Yoksa dediğiniz gibi belirli km yapmış birisi için teferruattır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Cevap için teşekkürler hocam. Gidon tutucu aldım zaten. O günden sonra 1-2 kez kullanayım dedim, pek başarılı değil kendi uygulaması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:45 ----------

Ben de nc700 ayna kullanıyorum. gayet memnunum.

Motosikleti
    Tracer 700

NC700 aynası sipariş verdim. Önder Motor servis bölümü cumartesi günleri motor almıyormuş, haftaiçi de periyodik bakım için bir şey diyemediler boşluk bulursak bakarız dediler. Kayışdağı’nda Güney Motor varmış, tavsiye ediliyormuş.

Motosikleti
    Arkadaşlar, ben motora fazla güvenerek 3000 bakımını kendim yaptım ve garanti dışı bıraktım. Siz yapmayın ama belli olmaz bu işler

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bakırköyde-Veliefendinin önünden sahile doğru giderken, Petrol ofisini geçer geçmez NİŞ MOTOR.
    Hero bayi ve servisi olmuşlar. 2000 km önce bakımı orada yaptırdım.
    Khaira bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    12 bin bakımı için Maltepe Güney Motors’a gittim. Muhteşem bir ilgi alaka, gerçekten şok oldum. Bir iki ufak problemim var genel bir göz atabilir misiniz dedim, didik didik her şeye baktılar ilgilendiler zincir ayarından tutun civatalara kadar.. Servisin içerisi biraz dağınıktı, sanırım tadilat varmış. Ama işçilik bence süperdi, Bajaj servislerinden sonra gözlerim yaşardı 12 bin bakımı için totalde 1350 TL ödeme yaptım. Anında lifte aldılar, totalde 45dk-1saat civarı sürdü. Güney Motors’u tavsiye edebilirim servis arayanlara. Gitmeden ararsanız yardımcı oluyorlar.

12 bin bakımı için Maltepe Güney Motors’a gittim. Muhteşem bir ilgi alaka, gerçekten şok oldum. Bir iki ufak problemim var genel bir göz atabilir misiniz dedim, didik didik her şeye baktılar ilgilendiler zincir ayarından tutun civatalara kadar.. Servisin içerisi biraz dağınıktı, sanırım tadilat varmış. Ama işçilik bence süperdi, Bajaj servislerinden sonra gözlerim yaşardı 12 bin bakımı için totalde 1350 TL ödeme yaptım. Anında lifte aldılar, totalde 45dk-1saat civarı sürdü. Güney Motors’u tavsiye edebilirim servis arayanlara. Gitmeden ararsanız yardımcı oluyorlar.
    Önder motorun hala serviste motor montajladığı bu dönemde iyi bir servise ihtiyaç var, yapılan işlemler nelerdi?

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önder motorun hala serviste motor montajladığı bu dönemde iyi bir servise ihtiyaç var, yapılan işlemler nelerdi?

Hava filtresi, bujiler değişti yağ bakımı yapıldı. Zincir gerginliğini ayarladılar, yan ayakta problem vardı onu düzelttiler motor fazla yatıyordu. Debriyaj ayarına baktık, genel bir balata/disk ve balans vs. kontrolleri yaptık. Sağ krank kapağını söküp temizlik yaptılar, yağ süzgeçi (santrifüj) temizlendi tekrar yağlandı (ya da sadece temizlendi tam emin değilim). Ufak tefek gacırtı vardı sağdan soldan, onları kontrol edip bir çoğunu düzelttiler civataları düzgünce yerleştirerek. Kısacası hem 12 bin bakımını yaptılar hem titreşimden vs gevşeyen civataları düzelttiler sağını solunu kontrol ettiler. Önder Motor’un “başımızdan hızlıca savmaya çalışıyoruz” tutumundan sonra ilaç gibiydi, özenle ilgilendiler resmen

Bu arada da yanlarında durup izleme konusunda hiçbir rahatsızlıkları yoktu, kendileri davet ettiler gelip izleyebilirsiniz biz rahatsız olmayız diye. Utanmasam ben de elime anahtar alıp motora girişecektim
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 700
    NC700 aynası sipariş verdim. Önder Motor servis bölümü cumartesi günleri motor almıyormuş, haftaiçi de periyodik bakım için bir şey diyemediler boşluk bulursak bakarız dediler. Kayışdağı’nda Güney Motor varmış, tavsiye ediliyormuş.
    Selamlar herkese. 10mm düz diş NC700 aynası 2V modele uymadı, ne yaptıysam takamadım. 10mm düz diş oluyor diyorlardı, sorun bende mi bilemedim Aldığım ürünün linki:
    https://ty.gl/72tlzveuet

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:38 ----------

10mm’de bir problem yokmuş, sorun benim motordaymış Önceki sahipleri diş küçültme aparatı takıp girişi değiştirmiş. Ben de sanıyorum ki orjinali bu kadar yüksek Aradaki aparatı çıkartınca problem çözüldü, sorunsuz yerine oturdu.

REKLAM ALANI
54. sayfa BirinciBirinci ... 4445253545556 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)