Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aspuzu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    merhaba arkadaşlar ....
    bugun motorla biraz ugrasayım dedim... park lambasının yuvasını değişiyodum galiba sigortayı attırdım ana sigortayı değiştirdim far sinyaller marş çalışıyor fakat gösterge ve park lambasının sıgortasını bulamadım yardımcı olucak arkadaşlara simdiden teşekkürler ....

---------- Mesajlar birleştirildi 10-07-2012 - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09-07-2012 23:52 ----------

katalogdan buldum teşekkürler ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar debriyaj balatamı değiştirttim ve kalkışta kavrama noktasında silkeleme yapıyor. Ustam zamanla alışır dedi fakat birde sizlere danışmak istiyorum. normalmidir ? değişimden sonra benzer problemle karşılaşan oldumu?
    Bence balata değişince sana farklı gelmiş olabilir debriyaj. Kullanış şeklinle alakalı olarak kalkışta motorun debriyaj ve gaz bağlantısını ayarlayamıyor olabilirsin. Ben böyle birşeyle karşılaşmadım hiç. Ama tabii bu benim fikrim, bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar muhakkak vardır. Bekide dediğin gibi balatada hata vardır yada ustan ayarlıyamamış olabilir.
    Alayına İsyan...

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    Normalde gaz vermeden tam kavramada tututuğumda tatlı tatlı ilerlemeye başlardı. şimdi aynısını denediğimde 1-2 hafif silkeliyor ve son nefesini veriyor stop ediyor. En iyi ihtimalle balatalar alışana kadar kavrama aralığının oldukça dar bir aralıkta olduğunu düşünüyorum. Bu minik silkelemeler özellikle yokuşta ana yola dönüşlerde insanı bezdiriyor. Bu şekilde çok trafiğe girmeden 50km kullandım. Vites geçişleri o kadar yumuşak o kadar temizki sadece 1. viteste yaşadığım bu sıkıntının geçici olduğuna inanmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan varmı bilgisi olan ?

motonoyedi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    debriyajı sonuna kadar sıktığında motor stop ediyorsa balata ayırmıyordur.tahminimce biraz yumuşak birakmışlar debriyaj kolunu.onu biraz sıkarak öyle dene olmazsa büyük ihtimal balatadan yapıyordur

lonelyboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda titan 2003/ honda twister 2004
    Alıntı gece_bekcisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde gaz vermeden tam kavramada tututuğumda tatlı tatlı ilerlemeye başlardı. şimdi aynısını denediğimde 1-2 hafif silkeliyor ve son nefesini veriyor stop ediyor. En iyi ihtimalle balatalar alışana kadar kavrama aralığının oldukça dar bir aralıkta olduğunu düşünüyorum. Bu minik silkelemeler özellikle yokuşta ana yola dönüşlerde insanı bezdiriyor. Bu şekilde çok trafiğe girmeden 50km kullandım. Vites geçişleri o kadar yumuşak o kadar temizki sadece 1. viteste yaşadığım bu sıkıntının geçici olduğuna inanmak istiyorum. Tecrübeli arkadaşlardan varmı bilgisi olan ?
    Eğer motorun rolanti devri 1500'ün altındaysa kalkışlarda silkeleme yapar. Benim başıma geldi bu. Rolanti devri ne kadar motorunun?
    Alayına İsyan...

radyasyonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    merhaba arkadaşlar cbf 250 için defo kılıfı ve elcik koruma bulabileceğim bir site falan var mı yardımcı olursanız sevinirim... tekeriniz düz bassın
    Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,

30 yaşındayım. Kendimi bildim bileli çok iyi bisiklet ve otomobil kullanırım. Geçtiğimiz ay A2 ehliyetimi alır almaz ilk motorum olarak temiz bir 2. el CBF 250 aldım. Deneyimli arkadaşlarım CBF 150'yi çok çabuk tüketebileceğimi, CBF 250'nin daha uzun vadeli bir başlangıç motoru olabileceğini söylediler. Kursta Titan ile temel becerileri öğrendim diyordum ki CBF 250'mi teslim aldığımda bir anda ağır ve zor geldi. Garajda dönerken gaz vermeye çekindim ve ivme bittiği için olduğu yerde yere bıraktım, neyseki bende ve motorda bir zarar oluşmadı.

"U" dönüşlerde inanılmaz zorlanıyorum. Kursta çalıştığım Titan, CBF 150 ayarında bir makina diye biliyorum. CBF 150 ve 250 arasında da kağıt üzerinde büyük bir ağırlık, güç farkı görünmüyor fakat 250'imden resmen çekiniyorum, virajın çıkışına bakamıyorum. Kursta motordan kesinlikle çekinmiyordum. Dönüşlerde her an yığılacakmış gibi geliyor. Bu viraj endişesini sizce daha düşük bir motorla mı çözmem gerekirdi?

Çok iyi bir bisiklet ve otomobil kullanıcısı olarak ehliyetimi alıp motosiklete hala adapte olamamış olmak gerçekten büyük hayal kırıklığı oldu. Öğrenme aşamasında sizler de böyle hissettiniz mi merak ediyorum.

Sizce CBF 150 veya yeni modellerden CB 125E ile mi başlamalıydım? Şu anda Honda Güvenli Sürüş 1'e başlamayı, öncesinde ise kontağı hiç açmamayı düşünmeye başladım. Görüşleriniz nelerdir?
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı radyasyonlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar cbf 250 için defo kılıfı ve elcik koruma bulabileceğim bir site falan var mı yardımcı olursanız sevinirim... tekeriniz düz bassın
    Bu topiçte biraz geride Cihan arkadaşımız elcik korumadan bahsediyor tlf. nosu da mevcut...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Alıntı NRG900 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

30 yaşındayım. Kendimi bildim bileli çok iyi bisiklet ve otomobil kullanırım. Geçtiğimiz ay A2 ehliyetimi alır almaz ilk motorum olarak temiz bir 2. el CBF 250 aldım. Deneyimli arkadaşlarım CBF 150'yi çok çabuk tüketebileceğimi, CBF 250'nin daha uzun vadeli bir başlangıç motoru olabileceğini söylediler. Kursta Titan ile temel becerileri öğrendim diyordum ki CBF 250'mi teslim aldığımda bir anda ağır ve zor geldi. Garajda dönerken gaz vermeye çekindim ve ivme bittiği için olduğu yerde yere bıraktım, neyseki bende ve motorda bir zarar oluşmadı.

"U" dönüşlerde inanılmaz zorlanıyorum. Kursta çalıştığım Titan, CBF 150 ayarında bir makina diye biliyorum. CBF 150 ve 250 arasında da kağıt üzerinde büyük bir ağırlık, güç farkı görünmüyor fakat 250'imden resmen çekiniyorum, virajın çıkışına bakamıyorum. Kursta motordan kesinlikle çekinmiyordum. Dönüşlerde her an yığılacakmış gibi geliyor. Bu viraj endişesini sizce daha düşük bir motorla mı çözmem gerekirdi?

Çok iyi bir bisiklet ve otomobil kullanıcısı olarak ehliyetimi alıp motosiklete hala adapte olamamış olmak gerçekten büyük hayal kırıklığı oldu. Öğrenme aşamasında sizler de böyle hissettiniz mi merak ediyorum.

Sizce CBF 150 veya yeni modellerden CB 125E ile mi başlamalıydım? Şu anda Honda Güvenli Sürüş 1'e başlamayı, öncesinde ise kontağı hiç açmamayı düşünmeye başladım. Görüşleriniz nelerdir?
    Hayırlı olsun,kazasız belasız sürüşler dilerim.Bencede 250 ile başlaman isabet olmuş,mesele sadece ilk alışma devresinden kaynaklanıyor,sen cbf 150 ile pek bir fark yok diyorsun ama tam bir kat fark var...biri 10 beygir,digeri 22 beygir cbf 250 belki son hız konusunda size az fark gibi gelebilir ama müthiş torklu bir motor.Dönüşlerde hız ve ahengi ayarlayamazsan tabiiki yığılma olacaktır.Honda güvenli sürüşten sonra sanırım bunlar basit şeyler olcaktır,başarılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni taktığım elcik korumaları cbf 250 ye çok yakıştı valla..

http://img196.imageshack.us/img196/1...04774small.jpg

http://img688.imageshack.us/img688/9...04690small.jpg
    İşte bahsettiğim elcikler...
    Hep Pür Dikkat...

CBF 250 arka tutunma demiri:
    slm BRUCE 65
    resimdeki tutunma demirinden sende varmıdır acaba teşekkürler.

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selam
    Ben cbf 250 sahibiyim ve şu anda bi modifikasyon dönemindeyim açık hava filtresi performans eksoz yağ değişimi ve derin temizlik yapıyorum.
    Daha yeni başladım toparlamaya umarım en kısa sürede biter ve resimleri sunarım sizlere.
    Herkese iyi gazlamalar

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı fatihysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 250 arka tutunma demiri:
    slm BRUCE 65
    resimdeki tutunma demirinden sende varmıdır acaba teşekkürler.
    Selamlar,bende bir adet vardı İzmit'e bir arkadaşa verdim maelesef yok...
    Hep Pür Dikkat...

radyasyonlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 250
    elcik ve depo kılıfını aldım ilginizden dolayı teşekkürler..
    Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir.

53_ekrem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar ben 2. el yenı cbf 250 aldım motoru bı yukayayım dedım temızledık pakladım ama motor çalışmıyor :(
    marş alıyor arada çalıştıgıda oluyor ama sonradan kendılıgınden stop edıo
    acaba motorun bıyerlerıne sumu kaçmıstır ondanmı çalısmıyor yoksa başka bır sıkıntımı vardır 1 saat guneste bıraktım tekrar denedım marş aldı 5 sn falan çalıstı stop ettı yıne
    Motoruda yenı aldım yıkamadan once taş gıbı çalısıodu motor şimdi içime dert oldu
    yıne guneste bıraktım bakalım akşama ne olacak
    sizlerın bır onerısı bır bılgısı varsa yardımcı olursa sevınırım

---------- Post added at 15:14 ---------- Previous post was at 14:14 ----------

Arkadaşlar motorda arıza yokmuş sorun bendeymıs motor yenı oldugu ıcın yenı yenı ogrenıorum benzın ayarı off daymıs o yuzden çalısmıyormus sımdı takır takır çalısıo
    Yenı bır cbf 250 kullanıcısı olarak aranızdayım bende :D

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...96124633/detay
    arkadaşlar cbf 250 ile takas olur benim ki kadar temiz olması şartı ile

Selam bende yeni CBF250 alacamda satarken sorun oluyor mu acaba ?_

Bazı arkadaşlar CBF250 satması çok zor diyorlar tutulmuyormuş sizce doğru mu?

Biraz bilgi verebilirmisiniz?

Motosikleti
    CBF 250 (Hornet) :)
    Bende dün akşam bi cbf250 sahibi oldum....2011 Apache RTR den indikten sonra bu bıraz yorucu geldı bana ama gıdısı ve yol tutusu gusel bunlar şimdilik paylaşacaklarım...bu motor için çanta demiri baktım ama bulamadım yardımcı olursanız sewınırım...
    iyi sürüşler...

Dayanamadım bende aldım. Bakalım CBF 250 ilk defa binecem ne olur bilmiyorum. CBF150 den inip CBF250 binicem umarım beklentilerime karşılık verir.
    Motoru dün istanbuldan bir abim sayesinde aldım. yarinde hayırlıysa ilk sürüşümü yapıcam :D

Motosikleti
    cbf 250
    selamlar.forumda yeniyim.bende bayramdan sonra inş cbf 250 sahibi olucam.bişey sormak istiyorum.bu motora kalın arka lastik nasıl olur yani kalın lastikleri çok seviyorum.ne kadar kalın olabilir yapan varmı ve kalın lastik fiyatları ortlama nekadardır bilenler varsa cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.bu arada alacağım motor eniştemin.2006 model olup 23 binde.masrafsız.2750 liraya alıcam fiyat nasıl sizce değerlendrmelerinizi bekliyorum.aldığım zaman deneyimlerimi ve fotolarını ekleyeceğim herkese şimdiden iyi bayramlar..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    cbf 250 taktıgım ve birçok kullanıcıya sattıgım elcik korumaları bunlar arkadaşlar,
    istanbul içinden almak isterseniz elden verebilirim,
    yoksa kargo ile gönderiyorum
    telefon numaram ilanda yazıyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3797647/detay/
    98 Beygir.....

Motosikleti
    cbf 250
    işte resimler arkadslar bayramdan sonra alıyorum kısmetse.yorumlarınızı bekliyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

bu motora ne gibi modifiye gider mesela fikirlerinizi bekliyorum biraz spor olsun istiyorum mesela arka çamurluk iptali güzel oluyo kalın lastik gibi vs..varsa parlak fikirlerinizi ve fotolarını bekliyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler