Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Selamlar, pek canlı değil burası galiba ama, Aranıza CBF250 ile katılmış bulunuyorum, şu anda motosiklet için bir inceleme yazısı hazırlıyorum, motosikletimin resimlerini de şöyle atiyim ;

ilker_41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m4tRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbx250
    hayırlı olsun motorunuz gayet temiz görünüyor maşallah.inceleme yazınızı da okudum ve yakıt tüketiminiz oldukça düşük benim motosiklet 5 litre yakıyor bir türlü düşüremedim daha aşağıya...

Motosikleti
    cbx250
    biliyorum uzun zamandır kimse bişey yazmıyor ama belki bir gören olur.yağ filtresi lazım bana bulamıyorum maalesef link paylasabilecek veya bi şekilde nasıl temin edebileceğim konusunda yardım edebilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

,................

alivarol66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://urun.n11.com/yedek-parca/cbf-250-yag-filtresi-P165715607?cid=604001&gclid=CjwKCAjw16HLBRBFEiwAEl REqFbzmU--o1-t578OORCyIyduojQxMYXibjfnG-3o50ec79NEiqe0ARoC2EgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Allah selamet versin..

Motosikleti
    cbx250
    maalesef kardeşim bahsettiğim şey bu değil ben orijinal filtre arıyorum bu tarz kağıt filtreler uymuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

cbf250 kullanıcısı kalmamış forumda anlaşılan.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    hayırlı uğurlu olsun kazasız belasın kullanırsın İNŞALLAH.

Motosikleti
    HONDA CBF 250 2006 MODEL
    Alıntı m4tRy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biliyorum uzun zamandır kimse bişey yazmıyor ama belki bir gören olur.yağ filtresi lazım bana bulamıyorum maalesef link paylasabilecek veya bi şekilde nasıl temin edebileceğim konusunda yardım edebilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

,................
    merabalar m4try ben servisten alıyorum filtreyi kagıt filtre orjinal 24 tl ankaradayım senin istedigin filtre nasıl demir filtremi eger demir filtrese yok yani bende çok aradım bulamadım servise getirtdirdim olmadı yaglama yapmadı

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    S.a. hocam kılercı motorlu araçları ara sor onlarda var ben ordan alıyorum filitreyi

Motosikleti
    Honda cbf 250
    Merhaba bir sıkıntım var konuya istinaden paylaşmak istedim yaklaşık 3 ay önce 2. El 2006 model cbf 250 aldım fakat stop problemi olduğunu farkettim aldığım kişiyi aradım ısıtman gerekiyo falan dedi saçma geldi araştırdım honda servisine gittim durumu açıkladım bana üst kapak değişmesi gerek dedi fakat motoru hiç açmadı fiyat olarak 3850 tl masraf çıkardı sonrasında başka tanıdığım ustaya gittim oda bana subaplardan yapabileceğini söyledi ayarlanması gerekiyormuş bu iki bilgi de beni aydınlatmadı şimdi araştırma yaparken konu içinde biri bu arıza ile karşılaşmış bir sensorden bahsetmiş fakat sonucu göremedim lütfen bilen biri var ise yardımcı olabilirmi. Keşke almasaydım dediğim oluyo genelinde güzel motor yakıtı performansı memnunum.son hız video linkini ekledim

https://m.youtube.com/watch?v=4_LnS5P3nrA

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    S.a. motorum satılıktır. sahibinden ilan no 488828523

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ghost12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bir sıkıntım var konuya istinaden paylaşmak istedim yaklaşık 3 ay önce 2. El 2006 model cbf 250 aldım fakat stop problemi olduğunu farkettim aldığım kişiyi aradım ısıtman gerekiyo falan dedi saçma geldi araştırdım honda servisine gittim durumu açıkladım bana üst kapak değişmesi gerek dedi fakat motoru hiç açmadı fiyat olarak 3850 tl masraf çıkardı sonrasında başka tanıdığım ustaya gittim oda bana subaplardan yapabileceğini söyledi ayarlanması gerekiyormuş bu iki bilgi de beni aydınlatmadı şimdi araştırma yaparken konu içinde biri bu arıza ile karşılaşmış bir sensorden bahsetmiş fakat sonucu göremedim lütfen bilen biri var ise yardımcı olabilirmi. Keşke almasaydım dediğim oluyo genelinde güzel motor yakıtı performansı memnunum.son hız video linkini ekledim

https://m.youtube.com/watch?v=4_LnS5P3nrA
    karbüratörlü motor soğukken stop eder, jikle açmanız ya da rölantiyi yükseltmeniz gerekir.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

herkese merhaba,bu motoru bayadır bakıyorum şimdi 40.000 geçmemiş bulsak alınırmı sizce?

thegreatest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250 , Honda MSX 125
    Alıntı selimcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba,bu motoru bayadır bakıyorum şimdi 40.000 geçmemiş bulsak alınırmı sizce?
    Benim motorum satiliktir. Masrafsiz sadece bakimlarini yaparak daha 40bin km binersin. Tabi cbf250yi iyi taniman gerekiyor. Torklu bir motor fakat racing gibi kullanmaya gelmez. Uzun yol ve sehir ici rahat edersin. Ilgilenirsen 5326457146. Ilanim da var malum sitede.

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Alıntı selimcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıcagın motor temız oynanmamış ve bakımlı olduktan sonra bu motoru ölduremezsın

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    [IMG][/IMG]

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-2006-cbf-250-28.500-km-de-488828523/detay
    ilker_41 bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Herkese öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim.

ben bundan önce CBR 600F, 600RR , MT 09 gibi motorlarımda oldu.

En son CBF 250 aldım 2006 model ve aldığımda sıfır ayarında değil gerçekten sıfırdı.Km 3450 km idi ve şuan 4900km lerde.

Yani özü şu eğer bu motorun temiz olduğunu bildiğiniz motoru gözü kapalı alın.Ben aldım alalı hertürlü ihtiyacıma cevap verir oldu. Şükür öncekilerde sorunum olmadı ama bu motor her yönden on numara benim kullanım ve ihtiyacıma göre o yüzden forma bile giremez oldum.Gerçi biraz iş yoğunluğundan biraz insanlar paylaşma yardımlaşma da duyarsızlaştı galiba yada elinde bu motordan olan kalmadı ne bilim.

Ben bu motoru aldım alalı hem sahibin...com girmez yeni ne çıkmış acaba demez oldum. Otobana çıkıyorum enson 140 gördümki daha motor bence açılmadı. yılda fazla kullanan biri değilim keyif için binerim.Bazen işe giderim o yüzden motor benim vazgeçilmezdir ve sonunda tamam budur diyebileceğim bir motor olduğunu düşünüyorum.

Eeee bu kadar bahsettik biraz da resim atalım Adana dan selamlar...

ilker_41 bunu beğendi.

ercan9145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    kaç tl aldınız acaba adana dan mi buldunuz yoksa sahibinden mi. Allah kaza belalardan korusun inşallah. inazuma ile bunun arasindayim cbf temizide kalmadı ustalar parça sıkıntısı var diyorlar ne derece doğru acaba.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim.

ben bundan önce CBR 600F, 600RR , MT 09 gibi motorlarımda oldu.

En son CBF 250 aldım 2006 model ve aldığımda sıfır ayarında değil gerçekten sıfırdı.Km 3450 km idi ve şuan 4900km lerde.

Yani özü şu eğer bu motorun temiz olduğunu bildiğiniz motoru gözü kapalı alın.Ben aldım alalı hertürlü ihtiyacıma cevap verir oldu. Şükür öncekilerde sorunum olmadı ama bu motor her yönden on numara benim kullanım ve ihtiyacıma göre o yüzden forma bile giremez oldum.Gerçi biraz iş yoğunluğundan biraz insanlar paylaşma yardımlaşma da duyarsızlaştı galiba yada elinde bu motordan olan kalmadı ne bilim.

Ben bu motoru aldım alalı hem sahibin...com girmez yeni ne çıkmış acaba demez oldum. Otobana çıkıyorum enson 140 gördümki daha motor bence açılmadı. yılda fazla kullanan biri değilim keyif için binerim.Bazen işe giderim o yüzden motor benim vazgeçilmezdir ve sonunda tamam budur diyebileceğim bir motor olduğunu düşünüyorum.

Eeee bu kadar bahsettik biraz da resim atalım Adana dan selamlar...

https://i.hizliresim.com/rJ5MLP.jpg
    https://i.hizliresim.com/nJQMPB.jpg
    https://i.hizliresim.com/d7v34n.jpg
    motordan ziyade kendinizi çekip göndermişsiniz. yanlış anlamayın şekil şemal yerinde, sakal tıraşı 10 numara cillop gibi sinekkaydı olmuş. hangi marka tıraş bıçağı kullanıyorsunuz?
    ercan9145 ve sundowner bunu beğendiler.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    eyvallah sağolasınız. evet Adana dan buldum motoru fakat motor aslında İstanbulda bir almanın eşine alması sonrasında 10yıl sonra tüvtürke 208km girip satışa sunulmuş ve Mersin den biri almış oda 800km civarında kullanmış motor da herkesin gözü var bu bana yar olmaz diyerek den satmış Adana dan bir üniversite öğrencisi olan Niğde de beden egitiminde okuyan bir arkadaş almış.Oda öğrenci olunca il dışında olması dolayısıyla satışa sunmuştu.Ben ısrarlı bir pazarlık la helalleşerek aldık çok şükür.

Mootor şuan 4700km lerde bende daha 3.cü depoyu yani benzini bitirmek üzeriyim.Sadece keyif için arada bir havalar iyiyken işe gider gelirim oda toplam 13km yani özü şu ki;

Bildiğin emin olduğun bir motor olursa bence alınır.Ben piyasının çok üstünde bir fiyata aldım ama motor sıfır gibi değil gerçekten sıfır dı.Hala da öyle çok şükür.Bunu aldıktan sonra hangi motor şu bu mu demeyi bıraktım.Ama tabiki zamanında büyük motor sürmenin verdiği hazzı bazen arıyorum oda otobanda.

Resim konusunda haklısınız biraz ön planda çıkmışım resmi telefonda çekip buraya atınca bende faarkettim ama dedim neyse bu seferde böyle olsun.

bu arada tarş bıçağı üç bıçaklı Bimde satılan jilet3 müydü neydi. yüzüme iyi geldiği için son zamanlarda hep onunla traş oluyorum.

Adana dan selamlar kazasız belasız sürüşler dilerim herkese...

BAB™ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik Tiger 150 - Honda CBF 250
    Selamın Aleyküm...
    Bende yeni cbf 250 sahibi oldum 2006 Model Forumda Sadece sundowner abimizle ben mi sahibiz cbf 250 ye ?
    BAB

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler