Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

RKS Motor K-LIGHT 202 Chooper

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Min 18hp olsa,en azindan 200cc nin hakkini verir.
    100 km hız yaptığında 150 lik motorlar gibi devir çevirip zorlanırsa yazık, 13000 lira ver trafiğe ayak uydurama durumu ortaya çıkmasa bari.
    Güzel görünüyor ama gidişi nasıl olacak acaba.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    grenajsız cruiser makinada 13 beygire 134kg çok fazla.. şanzımanı da 5 ileri falandır kesin.. cruiser makinede arkaya yük biner çanta koyarsın çadır koyarsın artçın olur v.b .. 13 beygirde onu zor kaldırır..

mesela kıyaslanmaz çok ayrı kulvarlar ama anlaması için yazıyım gsxr 125 de 134kg dır ama hem grenajlı makine hem 6 ileri şanzıman hemde 125cc olmasına rağmen 15 beygirdir..

cruiser makinenin bence iyi kötüsü en az bir 25-30 beygir olması lazım ..

bajaj ktm 200 c.c den 25 beygir çıkarıyor artık 250c.c den 30 beygir çıkarıyorlar.. 300 c.c den 40 beygire yakın güç çıkarıyorlar.. 13 beygirde cidden aşırı az japon motorlarında 100c.c herhalde o beygiri verir..
    levend84 bunu beğendi.

dün 100 km yol yaptım 4 bin deviri geçmeden sağladığım vites geçişleri ile motor iki kişi çok rahat 80 - 90 lara çıkıyor . bakalım rodajdan sonra ne yapacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

arkadaşlar farlar hakkında bir şey söylemeliyim farlar harika abi. süperlightta farlar önümü göstermiyordu bu motosiklette kısa 10 numara, uzun bildiğin araba farı gibi yol senin
    polo34 ve oialdemir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks k-light 202

ben, eşim ve oğlum birlikteyiz...
    Merak eden arkadaşlara gelsin����

300 km oldu. Büyük bir keyifle geziyoruz. Oturuş pozisyonu mükemmel artcilarimda müthiş keyif aldı.

Bazı arkadaşlar beygir gücüne çok takılmış. Motordan ne beklediginizdir önemli olan.. Benim beklentim rahat bir oturuş pozisyonu, 70-90 arası keyifli bir kullanım ve de gözüme hoş gelen bir görüntü... Benim beklentilerim fazlasıyla karşılandı.

Yuksek beygir arayanlar farklı modellere yönelebilir���� her zaman alternatif vardır. İnşallah benim aldığım keyfi de alirlar����

Ben çok memnunum. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
    buteo, polo34 ve hattoi bunu beğendiler.

buteo ve oialdemir bunu beğendiler.

Alıntı bhdrakblt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam video kaldırılmış diyor. Bir kontrol edebilir misin?

Motosikleti
    MT 25
    Yakıt durumu nasıl

eran_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enes hocam boyunuz kaç acaba?

aakac bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks k-light 202
    Benim boyum 1.76 kilom 70
    Eşim 1.65

Arkadaşlar ben de dün aldım motoru. Alan diğer arkadaşlara birkaç sorum olacak. Sizin de ruhsatta kuba superlight olarak mı geçiyor.Teknik belgede Superlight200(K-light 202 yazıyordu). Kullanıcı kılavuzunuz var mı? Varsa paylaşabilir misiniz? Tekerlerin kaç psi olması gerektiğini biliyor musunuz? Düşük devirlerde biraz fazla mı titriyor yoksa bana mı öyle geldi? Yolda sağa sola çekme hissettiniz mi? Böyle bir durumda ne yapabilirim?

Motosikleti
    Rks k-light 202
    Alıntı nzmylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben de dün aldım motoru. Alan diğer arkadaşlara birkaç sorum olacak. Sizin de ruhsatta kuba superlight olarak mı geçiyor.Teknik belgede Superlight200(K-light 202 yazıyordu). Kullanıcı kılavuzunuz var mı? Varsa paylaşabilir misiniz? Tekerlerin kaç psi olması gerektiğini biliyor musunuz? Düşük devirlerde biraz fazla mı titriyor yoksa bana mı öyle geldi? Yolda sağa sola çekme hissettiniz mi? Böyle bir durumda ne yapabilirim?
    Öncelikle motorunuz hayirli olsun...
    Allah kaza bela bene son...

Ruhsatta küba sl200 yazıyor.
    Kullanıcı klavuzu malesef yok.
    Tekerleri sorduğumda önler 28 arkalar 30 psi olmalı demişti usta.
    Düşük devirde kastın 2000 devrin altıysa normal. Çünkü vites küçültmek gerekiyor. 2500 devrin altında kalmamak lazim. O yasadigin hafif silkeleme, titreşim değil... Sağa sola çekme ben yaşamadım. Servise söylersin 500 bakımında...

Motosikletler güzel görünüyor kazasız belasız keyifle sürün. Rodaj dönemi geçtikten sonra olumlu/olumsuz yönleri bizlerle paylaşırsanız sevinirim. Satın almayı düşünüyorum tecrübelerinizden faydalanmak isterim

Alıntı Enes82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motorunuz hayirli olsun...
    Allah kaza bela bene son...

Ruhsatta küba sl200 yazıyor.
    Kullanıcı klavuzu malesef yok.
    Tekerleri sorduğumda önler 28 arkalar 30 psi olmalı demişti usta.
    Düşük devirde kastın 2000 devrin altıysa normal. Çünkü vites küçültmek gerekiyor. 2500 devrin altında kalmamak lazim. O yasadigin hafif silkeleme, titreşim değil... Sağa sola çekme ben yaşamadım. Servise söylersin 500 bakımında...
    Çok teşekkürler cevap için. Benim renkte yanlış motorum gri ama ruhsatta siyah yazıyor aynı durumda olan var mı ve ilerde bu sıkıntı olur mu acaba?

Motosikleti
    Rks k-light 202
    Alıntı nzmylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler cevap için. Benim renkte yanlış motorum gri ama ruhsatta siyah yazıyor aynı durumda olan var mı ve ilerde bu sıkıntı olur mu acaba?
    benim rengimde gri... Ruhsata baktım gri yazıyor. Acaba seninkini niye siyah yazmışlar? Bayiye sormak lazim...

Alıntı Enes82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim rengimde gri... Ruhsata baktım gri yazıyor. Acaba seninkini niye siyah yazmışlar? Bayiye sormak lazim...
    Evet bugün konuştum faturayı değiştirerek ruhsat güncellemesi yapmam gerekiyormuş. Bigünde bu işle uğraşaçağım anlaşılan.

dün gece 30 km lik bir yola çıktım. rodaj mola vere vere uzun yolda iyi yapılır diye düşünüyordum. yaklaşık bir 10 km gittikten sonra motosiklet seyir halindeyken aniden gaz yemeyi bırakıp stop etti ( stop edince bu motosiklette farlar sönüyor) farlar kapandı ve dağın başında zifiri karanlıkta kaza tehlikesi geçirdim. debriaj ile motosikleti durdurdum. beş on dakika uğraştım çalışmayınca bekledim biraz. daha sonra çalıştı. benzini po dan almıştım acaba ondan mı derken bi 3km sonra aynı şey yine oldu. bekledim . çalıştırdım devam. 3 km tekrar aynı. sonra bu km aralıkları daha da kısaldı. şimdi şehir içinde bir sıkıntı yok yalnız bu arıza neden olur az çok tahmin ediyorum. servise gidip bujileri değiştireceğim. filtrelere bi baktıracağım. benzinde bir problem olduğunu sanmıyorum. motor daha 250 km de bu hatayı verince açıkçası çok sevdiğim motosikletimden soğudum biraz . öngörüde bulunanlar paylaşırsa servise gidince onların düşüncelerini de aktarayım.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Canınızı sıkmayın akü den de yapabilir bu sorunu bazen olabiliyor bu tip sorunlar. Servise söyleyin çözerler sorunu

Motosikleti
    Rks k-light 202
    Ben bir öngörüde bulunamayacağım. Ama sebebini çok merak ettim doğrusu... Servis sorunun kaynağını belirleyip çözünce bilgi verirsin. Başımıza gelirse neden olduğunu bilelim. Geçmiş olsun kardeşim... Bu nazarlık olsun canını sıkma...

gittim servise problem çözüldü galiba bi 8 km bindim sıkıntı yok. sorunun sebebi buji . sıkıntı çıkarsın çıkarmasın 15tl verin çin malı bujiyi atın abiler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)