Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Cafe 152 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Superlight 200 - CBR 250R
    Uygun fiyatli lastik tercihleriniz nelerdir ? 110/130 110/120 90/120 orjinali dışında hangisi güzel bir görünüm ve uyum sağlıyor ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı emrekaratag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uygun fiyatli lastik tercihleriniz nelerdir ? 110/130 110/120 90/120 orjinali dışında hangisi güzel bir görünüm ve uyum sağlıyor ?
    orjınal ebattan şaşmayın

caferacer modellerde arka lastik kalın olması göze güzel gelebilir ama taban genişliği artışı motorun dengesini bozabılır.

uygun fiyatlı olarak

iran yasa lastiklerin bu tarz motorlara uyan dişli lastikleri var.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Şubat sonu trafiğe çıkarıp yağışsız havalarda kullanmaya başladığım motorumla an itibariyle 4300 kilometredeyim. Bakımları dışında servise gitmedim. Serviste de yağ ve filtre değişimi dışında ufak tefek ayar vs. yapıldı. 1500 km önce ön dişliyi 14T den 15T ye büyüttüm motor rahatladı. Önceleri 80 - 90 gibi hızlarda adeta yırtınan motor şimdi rahat ve kasmadan gidiyor. Son hız 130(ibrede). Lastikleri ilk alınca değiştirme niyetim vardı fakat güzel tutuyor o yüzden kıyamıyorum. Biraz daha kullanırım ama değiştirirsem daha kalın yanaklı alırım. Aslında bayağı bir değişiklik yapma niyetim var. Led far, gidon, sele, stop, lastikler, arka maşa, ön amortisörler gibi konularda zamanla değişiklik yapacağım. Sanırım bu araç bizimle yaşayacak ve bizim gibi sürekli bir değişim geçirecek.

Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şubat sonu trafiğe çıkarıp yağışsız havalarda kullanmaya başladığım motorumla an itibariyle 4300 kilometredeyim. Bakımları dışında servise gitmedim. Serviste de yağ ve filtre değişimi dışında ufak tefek ayar vs. yapıldı. 1500 km önce ön dişliyi 14T den 15T ye büyüttüm motor rahatladı. Önceleri 80 - 90 gibi hızlarda adeta yırtınan motor şimdi rahat ve kasmadan gidiyor. Son hız 130(ibrede). Lastikleri ilk alınca değiştirme niyetim vardı fakat güzel tutuyor o yüzden kıyamıyorum. Biraz daha kullanırım ama değiştirirsem daha kalın yanaklı alırım. Aslında bayağı bir değişiklik yapma niyetim var. Led far, gidon, sele, stop, lastikler, arka maşa, ön amortisörler gibi konularda zamanla değişiklik yapacağım. Sanırım bu araç bizimle yaşayacak ve bizim gibi sürekli bir değişim geçirecek.
    Değişim yaparsanız mutlaka fotoğrafları da paylaşın internette bu motora ait çok güzel customlar var, küçük dokunuşlarla çok güzel bir scrambler elde edilebiliyor

Motosikleti
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişim yaparsanız mutlaka fotoğrafları da paylaşın internette bu motora ait çok güzel customlar var, küçük dokunuşlarla çok güzel bir scrambler elde edilebiliyor

https://scontent-lga3-1.cdninstagram...d4&oe=5F30B50D
    Evet bende birkaç tane görüp bazı örnekler almayı düşünüyorum. Sizin paylaştığınız görselde 90 yanak lastik takılmış. Bu bile başlı başına görünümü oldukça değiştiriyor. Bakalım işlerden fırsat bulup birşeyler yaptıkça burada paylaşırım tabiki.

Mesela bu resimdekinden bayağı bir örnek alınır.

Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende birkaç tane görüp bazı örnekler almayı düşünüyorum. Sizin paylaştığınız görselde 90 yanak lastik takılmış. Bu bile başlı başına görünümü oldukça değiştiriyor. Bakalım işlerden fırsat bulup birşeyler yaptıkça burada paylaşırım tabiki.

Mesela bu resimdekinden bayağı bir örnek alınır.
    https://i.ibb.co/wwHv96m/152custom.jpg
    arka tekeri daha da arkaya almak zor bi iş mi ?

Arkadaşlar merhaba.Ben de cafe 152 kullanıcısıyım.Sizinle bir bilgi paylaşmak istiyorum.Dikkate alıp almamak size kalmış tabiki..
    Ben motoru geçen sene aldım.11.07.2020 tarihinde iş yerinden eve giderken talihsiz bir olay yaşadım.Motorumun vites değiştirme pedalını tutan
    vida kırıldı.Bu vida çok zayıf bir vida.Aklınızda bulunsun böyle bir olayla karşılaşabilirsiniz.

fantasik34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt07 abs Titanium akrapovic-Apache rtr 150
    Merhabalar kaç km de vites pedalı vidası kırıldı. Bende almayı dusunuyorum artık sıfır olarak satılmıyor. acaba parça sıkıntısı yaşayan arkadaslar oldu mu. Yüksek km lere geldiğinde yağ yakma eksiltme yaşayan varmıdır?

Yaklaşık 3500 km civarında bu sorunu yaşadım.Ama serviste hemen hallettiler.
    Tabi orjinal parça olmadığı için eldeki imkanlarla yaptılar.Yalnız şunu çok rahat söyleyebilirim
    orjinalinden daha sağlam oldu.Çünkü orjinal hali açıkçası hiç hoşuma gitmemişti...(Bu benim fikrim)

Motosikleti
    Alıntı buteo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka tekeri daha da arkaya almak zor bi iş mi ?
    Arka maşayı söküp ortadan kesip ek yaparak uzatılıyor fakat bu işlemin uzman kişilerce yapılması gerekiyor. Şahsen ben yaptırırsam oto sanayi içinde sadece kaynak işi yapan bir firma buldum oraya yaptırmayı düşünüyorum. Biraz tuzlu olacak ama değer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:20 ----------

Alıntı CLUBBER23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Ben de cafe 152 kullanıcısıyım.Sizinle bir bilgi paylaşmak istiyorum.Dikkate alıp almamak size kalmış tabiki..
    Ben motoru geçen sene aldım.11.07.2020 tarihinde iş yerinden eve giderken talihsiz bir olay yaşadım.Motorumun vites değiştirme pedalını tutan
    vida kırıldı.Bu vida çok zayıf bir vida.Aklınızda bulunsun böyle bir olayla karşılaşabilirsiniz.
    Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bu benimde başıma geldi önceki mesajlarımdan birinde bahsetmiştim. Ben vites kolunun hissi değişince durup baktım ve arkasındaki vidanın gevsedigini farkedip sıktım fakat yine gevşedi. Tamamen sökerek vites koluna dokunan yerlerini yağlayıp tekrar sıktım şimdilik bir sorun yok arada kontrol etmek gerekir tabi.

Motosikleti
    Alıntı yamancs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

ben de bu motorun beyazına sahibim. Yaklaşık 400 km'dir birlikteyiz. Fiyatına göre süper bi makina bence. Seri, titreşimsiz, basit ve tasarım zaten süper. Ufak Ufak dokunuşlarla ben de Scrambler tarzına çevirmeyi düşünüyorum. Çok dişli olmayan A/T tarzı lastikler bulursam onlardan alıp bir de Scrambler tarzı bir gidonla destekleyeceğim.

Güncel hali böyle,

https://i.hizliresim.com/Z55ay0.jpg

https://i.hizliresim.com/P77Abb.jpg

Arka çamurluktaki çirkin uzantıyı söküp küçük plakaya geçtim ve ön fara da ızgara taktım. Stickerlar da hoşuma gitmiyordu, sökünce daha retro göründü sanki.
    Merhaba dostum. Senin bu motora kapora verdim kısmetse alicam. Biraz aceleye geldi. Ama sahibi 80-90 bandında biraz yukarı asagi sekme yapıyor dedi muhtemelen jantta sorun var Ümraniye'de ki bayi servis aradım ilgilenmiyoruz dedi. Aldığınız yere götürün vs diyor. Motosikleti. Nereden almıştınız, sizde de böyle bir sorun varmiydi.?

Motosikleti
    1800 kusur km de 7750 aldım. Akşam bakmıştım dolayısıyla ön far üzerindeki modifiye tel izgaranin altındaki far caminin kırılmış olduğunu anlayamadım. Maalesef motoru aldikdan sonra farkettim. Servis bayii sadece far camı satmiyor direk far 450 TL fiyat verdi. İnternet üzerinde satılan YBR 125 vs it 150 yuvarlak camları uyarmi büyük gelirse kesip silikon vs uydurulabilir mi yapan yer varmıdır. Fikri olan paylasabilirse sevinirim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı fantasik34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800 kusur km de 7750 aldım. Akşam bakmıştım dolayısıyla ön far üzerindeki modifiye tel izgaranin altındaki far caminin kırılmış olduğunu anlayamadım. Maalesef motoru aldikdan sonra farkettim. Servis bayii sadece far camı satmiyor direk far 450 TL fiyat verdi. İnternet üzerinde satılan YBR 125 vs it 150 yuvarlak camları uyarmi büyük gelirse kesip silikon vs uydurulabilir mi yapan yer varmıdır. Fikri olan paylasabilirse sevinirim.
    Camın ölçüsü tutar mı bilmiyorum ama cg ya da ybr yuvarlak farlardan alabilirsiniz. Komple 100-110 Tl.

Bunun dışında sadece cam için yedek parça stoğu bulunan bi serviste deneme yanılma yöntemiyle belki uydurulabilir.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Merhabalar.Motosikletin bujisini değiştiren oldu mu?
    Olduysa hangi marka hangi model aldınız?
    Bilgi verirseniz sevinirim.Bende değiştirmeyi düşünüyorumda...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ngk Cr6hsa ya da ngk cr7hsa alabilirsiniz.

Cevabınız için teşekkür ederim.
    Siz hangisini almamı tavsiye edersiniz...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı CLUBBER23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Siz hangisini almamı tavsiye edersiniz...
    Ybr,cbf,tvs'lerde cr6hsa kullanıyorduk biz,memnunduk. En güzeli kullanım kitapçığında belirtilen marka/modeli kullanmak.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

Kullanım kitapçığında yazan NGK Buji D7RTC
    piyasada yok ben bulamadım...

batuhanaslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 Pcx 125
    arkadaşlar cafe 152 modelinde parça sıkıntısı yaşayan oldu mu? veya krank piston arızası yaşayıp yaptırabilen oldu mu?
    ankara'da bi tane var biraz masraf etmis motora cok bi degisiklik yok ama 10.900 istiyor. 2500 km de
    bir diger sorum da bu motosiklet en son kaç model? sahibinden de 2019 model yazanlar var

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Alıntı batuhanaslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar cafe 152 modelinde parça sıkıntısı yaşayan oldu mu? veya krank piston arızası yaşayıp yaptırabilen oldu mu?
    ankara'da bi tane var biraz masraf etmis motora cok bi degisiklik yok ama 10.900 istiyor. 2500 km de
    bir diger sorum da bu motosiklet en son kaç model? sahibinden de 2019 model yazanlar var
    Şaka gibi ya fiyatlara bak. 2019 haziran sonunda 0 km 5500 liraya almıştım. 2.elleri 4500 civarıydı. Parçaları aliexpress üstünde bi hayli vardı. Ben aldığımda 2018 model olduğu ve başka modellerin gelmeyecegi söylendi emisyonlardan dolayı . 2019 model diyenler 2019 çıkışlı olduğu için yazmış olabilirler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)