Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kuba Matrix 125 / 150 (yeni)

Motovento
    REKLAM ALANI
    gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    İlginiz için çok teşekkür ediyorum.

Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Matrix 125 modelini parça kalitesi olarak inceleme fırsatı buldum plastik kalitesi yeterli koruma demirinden dolayı zaten düşme olduğu durumlarda motosiklete zarar gelmeyecektir. Aküsü takılı olmadığı için çalıştıramadık motoru benzin göstergesi mevcut.
    Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka olarak o algıyı bence çoktan yıktılar. Bayide başka modele bakmak için gitmiştim bunu da inceledim bayinin dediği paketçiler verdik kaç tane eğer paketçiler alıyorsa kalitesi gerçekten iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı mehmet cemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selâmün aleyküm iyi insanlar. Sırf bu konuya yorum yapabilmek ve belki de yardımcı olabilmek için üye oldum bu foruma. Yaklaşık 3 aydır Kuba Matrix 150 kullanıyorum. 0 km aldım, şu an 1400 km de. Bundan önceki motosikletlerimin içinde en üst düzey olanı CBF ti. Bu ilk scoter ım. Ona göre izlenimlerimi aktarayım. Servis elemanlarına rodajı nasıl yapmalıyım diye sorduğumda "Bunda Rodaja gerek yok,gaz ver,gidebildiği kadar gitsin " dediler. Her neyse, acizane tavsiyem kendi benzin kapağını değiştirmelisiniz. Orjinal kapak, sanırım hava yaptırıyor, hareket halinde iken bile stop ediyordu. Delikli kapak takıldı,sorun çözüldü.
    1) Titreşim : Hareket halinde iken 80 km hıza kadar titreşim yok diyebilirim. Özellikle 90 km den sonra ayaklarımın altında sanki kazı çalışması yapılıyor hissi veriyor ama kollarda titreşim yok. Durur halde iken ise aynalar üşüyormuş gibi titriyor.
    2) Süspansiyon : CBF ile kıyaslayacak olursam (sanırım küçük teker olmasının da etkisi var)aşırı kötü. Hele şehir içlerindeki tırtıklı taş yolların üstünde iseniz kaç taşın üzerinden geçtiğinizi sayabilirsiniz.
    3) Motor gücü : Belkide en iyi tarafı motoru. 9.60 nm torku hissettiriyor. Çok atik. Denizli Cankurtaran rampalarını biliyor iseniz 165 kg (2 yetişkin 1 çocuk ve eşyalar) yük ile 60 km hızda çıktık. Bence başarılı. Bu arada hız göstergesi gps ölçümüne göre %10 fazla gösteriyor. Örn; 100 gösteriyor,aslında 90 la gidiyorsunuz. Yokuş aşağı en fazla 110 yaptım. Düz yolda 90-100 yapıyor.
    4) Yakıt : 100 km de kullanıma bağlı 3-4 litre arası yakıyor.
    5) Sele : Çok rahat
    6) Far : 20 metre anca görebiliyorsun önünü. Uzunları kullanıyorum hep.
    7) Malzeme kalitesi : Plastik aksam gayet yeterli. Koruma demirleri çabuk paslanıyor.
    8) Genel değerlendirme: Bu fiyatlarda sıfır alınabilecek en güçlü motor bence. Alınır.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kaç kilometre yaptın toplamda ve hala memnun musun motosikletten.

Teşekkür ederim. Evet,genel olarak memnunum. Jantlar büyük olaymış,tadından yenmezmiş. Geçenlerde Mondial 150 vulture'a heveslendim. Komşumundu,deneme sürüşü yaptım. Aman aman dedim,tövbe. Benim matrix onun yanında titreşimsiz, o kadar yani. Şu an 1600 km ye yaklaştım. Problemsiz sürüyoruz çok şükür. 50 km mesafelerde falan hiç yormuyor. Daha uzun yolları denemedim henüz.

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Alıntı mehmet cemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Evet,genel olarak memnunum. Jantlar büyük olaymış,tadından yenmezmiş. Geçenlerde Mondial 150 vulture'a heveslendim. Komşumundu,deneme sürüşü yaptım. Aman aman dedim,tövbe. Benim matrix onun yanında titreşimsiz, o kadar yani. Şu an 1600 km ye yaklaştım. Problemsiz sürüyoruz çok şükür. 50 km mesafelerde falan hiç yormuyor. Daha uzun yolları denemedim henüz.
    Sabırlı biriysen 100 - 150 km'ye kadar yormaz seni tabi dinlenmen gerekir. 5.000 km'ye kadar gelinceye kadar izlenimlerini bekliyoruz.

braveman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaza doğru...
    Alıntı beyaban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabırlı biriysen 100 - 150 km'ye kadar yormaz seni tabi dinlenmen gerekir. 5.000 km'ye kadar gelinceye kadar izlenimlerini bekliyoruz.
    125 cc scooter ile en fazla 100 150 km yol yapılabilir fazlası insanı aşırı derecede yorar.

Merhaba arkadaşlar bu motoru alalı daha 4gun oldu motor iyi gzl toplanan granajlar çok iyi uyumlu oturmuş birbirine aslında rks pesaro alicaktim ama o çok küt bı yapısı vardı ve granajlara kastiralak takılmış ti o yüzden almadım Matrix 125 gzl motor yağ gibi akıyor yolda ama bı sıkıntı si var çok altı vuruyor yere ben iş yerinde spacy kullanıyorum o daha alçak durduğu halde pek yere vurmaz tabi yerine göre ama bu motor zırt pırt yere vuruyor süspansiyon ve frenleri 5 para etmez bunun haricinde çok az yakıyor yuruyeni gayet ben aldığım yere söyledim yere vuruyor die sürekli oda tamm garantisini hallederiz ama biraz zaman geçsin hemen garanti kabul etmedi dedi ya bakalım hayirlisi

Alıntı Barış 35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu motoru alalı daha 4gun oldu motor iyi gzl toplanan granajlar çok iyi uyumlu oturmuş birbirine aslında rks pesaro alicaktim ama o çok küt bı yapısı vardı ve granajlara kastiralak takılmış ti o yüzden almadım Matrix 125 gzl motor yağ gibi akıyor yolda ama bı sıkıntı si var çok altı vuruyor yere ben iş yerinde spacy kullanıyorum o daha alçak durduğu halde pek yere vurmaz tabi yerine göre ama bu motor zırt pırt yere vuruyor süspansiyon ve frenleri 5 para etmez bunun haricinde çok az yakıyor yuruyeni gayet ben aldığım yere söyledim yere vuruyor die sürekli oda tamm garantisini hallederiz ama biraz zaman geçsin hemen garanti kabul etmedi dedi ya bakalım hayirlisi
    Süspansiyonların açılma süresi var ama sen çok geçmeden götür servise ilk bakımda hallettirmeye çalış

hocam bende matrix 150 aldim yeni dediginiz gibi 2 kisi kasislerde ayaği yere vuruyor siz ne yaptirdiniz servise getirdiniz mi?

Alıntı aknuymz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende matrix 150 aldim yeni dediginiz gibi 2 kisi kasislerde ayaği yere vuruyor siz ne yaptirdiniz servise getirdiniz mi?
    İlk bakıma kadar kullan süspansiyonlar kendiliğinden açılmaz ise serviste ilk bakımda ayar yaptır düzelir.

merhaba arkadaslar size bir sorum olacak motoru 550 km de aldim 600 kmde yag degisti yaklasik 1 hafta sonra motorun sesi degisti rolantide normal fakat giderken rrrr diye ses yapmaya basladi serviste motor zamanla acildigi icin sesin artabilecegini soyledi sizde sifir aldiktan sonra motor sesinde bi degisiklik oldumu?

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Kullanan arkadaşlar memnun mu , deneyimlerini aktarabilirler almayı düşünenler için
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

melih8007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 250
    1 haftadır bu motoru (150cc) kullanıyorum. Şuan 350 km. deyim. Fiyatına göre iyi gibi duruyor. Şimdilik bi şikayetim yok. Süspansiyon sert, tümsekte zıplıyor. Yakıt tüketimi beklediğimden fazla ama rodaj sonrası azalabilir. Titreşim bana fazla gelmedi. Önceki mesajlardan dolayı bu konuda beklentimi düşürmüş te olabilirim tabi.

Motosikleti
    Matrix 125
    yaklaşık 4 5 aydır 125 modelini kullanıyorum şuan 3900 km de ilerleyen günlerde 4000 bakımına sokacağım, bazı sorularım var. Motoru aldığımdan beri en fazla bir depo ile 150 km gittim hep, 130-150 km arası yaktı bu normal mi bana göre bir 125 cc ye göre fazla yakıyor, bir sorumda motoru aldığımdan beri gaz kolunu belli bir noktadan sonra arkadan sürtünme tazı sesler geliyor, bu genelde düz giderken 50 km ile 55-60 km arası hızlarında oluyor biraz daha gaz kolunu çevirince o arkadan gelen sürtünme sesi gidiyor. Yetkili servise gösterdim bir sıkıntı olmaz dediler lakin pek ilgilenmiyorlar iki kere bakım yaptırdım sadece yağ değişikliği yapıp gönderdiler bu 4000 bakımında vites kutusunu açacaklarmış. Sizde de böyle sorunlar var mı veya bu sorunlar neden olur cevap yazarsanız sevinirim.

Motosikleti
    Matrix 125
    Yukarıdaki mesajıma yorum yapabilecek var mı ? Bu benim ilk motorum fazla bilgim olmadığı için kusura bakmayın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)