Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    arkadaşlar üç dört gündür yollardayım.foruma pek bakamadım.görüyorumki bayağı ilerlemiş.bir şey dikkatimi çekiyor yalnız.bir buji meselesidir gidiyor.
    bakın kurum bağlayan bujinin derdi zengin karışımdır.yanı yakıt fazla geliyor,olması gereken oranda hava gelmiyor nedeni budur dostlarım.çözüm karbüratördür.kim yapacak ?
    yazdıklarımdan kimse kusura bakmasın ama yetkili servislerdeki ustaları ben toy buluyorum açıkcası tabii gördüklerim içerisinde.bu iş gerçekten uzmanlık işidir.bilmezmisiniz bir zamanlar karbüratörcüler vardı. hala da var bunlar ama cok azaldılar artık.nedeni ise yeni nesil araçlardaki enjeksiyon sistemleridir.
    bu konuda sorunu olan arkadaşlara tavsiyem iyi bir karbüratörcü bulsunlar.gerekirse motorla karbüratörcüye gitsinler.hallolacaktır.fazla yakmasınında kurum bağlamasınında sebebi karbüratör.şöylede emin olabilirsiniz.
    kurumu temizleyin yaklaşık otuz km yol yapın.tekrar sökün eger kurum varsa tekrar zengin karışımdır. raptorcuların buluşmasına gelince inşallah bende katılırım .....saygıyla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    batista123
    Neyse yarın boş bir yerde dik bir yokuş bulup bunu daha fazla deneyeceğim.,
    Bana motoru aldiğim zaman fazla yokuşlara vurma ve birkaç 100 km. düzyolda 60-80km. arası kullan demişlerdi...

ARRI435
    bir arkadas kullanilan mal kalitesiz demişti de
    farlar bildiğim kadarıyla Çin motorlarının hepsinde plastik... Ama dış görünüşün kromdan hiçbir farkı yok... Sanırım yedek parça fiyatlarının ucuz denmesinin sebeplerinden biri de budur... Ama maalesef yedek parça fiyatları hala açıklanmadı... Sarıkayalar ya çok meşgul yada vurdum duymaz davranıyor...

kaldera
    kurumu temizleyin yaklaşık otuz km yol yapın.tekrar sökün eger kurum varsa tekrar zengin karışımdır
    Ben temizledikten sonra 100-150 km.gidiyorum ve sorun ondan sonra başlıyor... ilk çalıştırmada bazen 10-15 sn. siyah duman gelebiliyor ama bujileri ilk temizlediğim anda böyle birşey olmuyor... 1500 km. ye kadar da sorun yoktu zaten... Sanırım sorun bujide... Eğer benzer bir Japon bujisi bulursam belli olacak karbüratör mü suçlu yoksa buji mi?

cyunus
    serviste bu motorun bujisi yok mu?
    Bujinin aynısı serviste var tabii ama sorun Japon malı kaliteli bir buji kullanmak...
    Sirkecinin altını üstüne getirdim ama NGK CR6HSA numaralı Çin malı olmayan bir buji bulamadım. Bugün bujiyi söküp numune ile gidecektim ama gidemedim...
    Pazartesi akşamına kaldı buji macerası... Aslında bu buji olayını Aykon bugüne kadar halletmeli ve bize gelin arkadaşlar isteyenin bujisini Japon malı ile değiştirelim demelilerdi!
    Diğer yedek parça fiyatlarına gelince benim şimdiye kadar hiç ihtiyacım olmadığı için sormadım bile... Sadece liste açıklanacak diye bekliyoruz işte...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Arkadaşlar aşağıdaki linkte gördüm NGK CR6HSA ve CR7HSA bujiler 13 euro.
    http://www.gencmoto.com/yp_buji_fiyat.html
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Motosikleti
    dostum büyük bayaz .
    eğer bu numaralı bujileri değiştirdikten sonra bir değişim hissedersen bize yaz buradan.bakalım ne olacak..
    yalnız C7 HSA ile CR7 HSA arsındaki performans farkına bir bakıver önemlimi değilmi..?

Motosikleti
    [quote="kaldera"]dostum büyük bayaz .
    eğer bu numaralı bujileri temin etmekte problem varsa,bende yardımcı olabilirim:
    nede olsa otomotiv sektöründeyim.yalnız sorun japon malı kaliteli buji kullanmak diyorsun.bunun muadilleride var mesala beru numarası 0002150700 dür

Motosikleti
    fes71
    Dostum verdiğin linkten ve bizim makinanın Honda Rebel CMX 250C ile çok benzer olmasından yola çıkarak bujileri buldum...
    Sanki Amerika'yı yeniden keşfettim

Bizim motorlara ne kadar benzediği ortada...

Buda buji numarası...

Bu da aradığım ve üzerinde JAPAN yazan buji....

Bu da benim motorun üzerinde olan bujinin fotosu... Made in bile yazmıyoooo
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Bujiler 1.5 Euro, 13 euro değil eğer istersek ithalatçılar göndercek. ama sirkecidede var ben sadece ordakinin orjinel olup olmadığına enin değilim

Motosikleti
    Şu an yok

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    http://www.gencmoto.com/yp_buji_fiyat.html
    Raptor_SS linkte 13 Euro yazıyor.
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Motosikleti
    Şu an yok
    kazık atmaya kalkmasınlar toptancısıyla konuştum ben 1.5 euro

bide irudyum var oda 9 euro ama iridyumun bize uyacağından şüpeliyim

ben size adamın email adresini vereyim bi mail atın ama bence organize olalım topluca isteyelim veya Aykon getirtsin ordan alalım adamlar Almanyada nası göndercekler bilmiyom bana göndeririz dediler

PRESLEY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor
    Raptorcular motorumun resmini yukarıdaki başlıkta verdim. değişim yaptığım bölümleri sıralıyorum.. ilkin çaylak bir gidon taktırdım ön fren hidrolik borusu ve arka fren teli değişti ön far ve sinyaller yukarı alındı far Km saatinin olduğu yere, sinyaller gidonun takıldığı bölüme takıldı. depoyu 10 cm kaldırdım, böylece chopper kavisini kazandım. deponun altında oluşan boşluğa iki aded hava flitre kapağı takarak doldurdum . hem işe yaradı hemde şık göründü,benim için motorun sesi çok önemliydi ,raptorun malzeme kalitesi mükemmel eksozun susturucuları iceriden kaynaklı diğerleri gibi puntayla tutturulmamış . ilk susturucuyu kestim ses değişmedi bu arada egsoz cok kalın kesmek zor ,ikinci susturu kesilince ses değişmedi gibi bir hava vardı buarada egsozda kısalmıştı, üçüncü susturucuyu kesince inanamadım resmen Harley Davidson sesiydi sesin güçlü olması bir yana ritmi aynıydı 250cclik motordan bu sesin cıkması süprizdi benim için zira 25 yıllık motorcu olarak . bu arada başka susturucu kalmamıştı, yanlızca flitre kaldı . motora taktığım cantaları aykondan aldım , deri çantaların kullanışlı olduğunu düşünmüyorum ,şık bir görüntü için seçtim..... ayrıca benim motordada yanma sorunu başladı ağustosun 3,ünde aldım 700 Kmde sorunun karbüratö ayarı ve benzin seçiminde olduğuna inanıyorum .Zira 25 yıl evvel 4 sene 1951 BMWye bindim bir kere bile buji değiştirmedim motorda sorun yaşamadım ... ayarlar önemli bu motor biliyorsunuz ingiltere ve amerikada < eastcoastscooter< da satılıyor kalitesinden şüphem yok.. herkese saygılar.

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Presley, senin motoru galeride gördüm ve enikonu inceledim. Gerçekten güzel değişiklikler yapmışsın. Ama eksozu çok kısaltmışsın gibi geldi bana, yani susturucuları sökmen benzin sarfiyatını arttırmaz mı? Sesine diyecek yok, gayet hoş çıkıyor. Benim plakada sorun çıktığından dolayı şu an sinirlerim oldukça tepemde. En geç cuma motoru alacakken hala alamadım ve keyfimi epey kaçırdılar. Yarın bakalım yoluna girdi girdi, yoksa pek olumlu dönmeyeceğim İstanbul'dan.
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

Motosikleti
    regal raptor
    Gencadam egsoz konusundaki kritiğin çok doğru ,benide rahatsız ediyor. boyunu uzatacağım önerisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. saygılarla

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Merhaba, Sarıkayalara buji ile ilgili attığım mailin cevabı geldi aşağıya yapıştırdım.

MERHABA,BEN SARIKAYALAR A.Ş DEN MAKİNA MÜHENDİSİ YASİN TİRELİOĞLU

HASAN BEY KENDİSİ YURT DIŞINDADIR. İLGİLİ KONULARI BANA SORABİLİRSİNİZ.

BUJİ SORUNUN HALLEDİYORUZ ,YURT DIŞINDAN ORJİNAL NGK MARKA BUJİ GETİRTİYORUZ.20 GÜN İÇİNDE BUJİLER ELİMİZDE OLACAK.
    DAHA SONRA BAYİLERE DAĞITIMI YAPACAĞIZ.BUJİNİN MODELİ CR6HSA DIR.
    KODLAMADAKİ R HARFİ, MOTORLAR TİTREŞİMLE ÇALIŞTIĞI İÇİN UYGUN MODEL BUDUR.ARABALARDA İSE R HARFİ MEVCUT DEGİLDİR.

MOBİL NUMARAM:---------------

İYİ ÇALIŞMALAR...

Motosikleti
    batista123
    Tarih: 2005-10-17, 10:15:20

Merhaba, Sarıkayalara buji ile ilgili attığım mailin cevabı geldi aşağıya yapıştırdım.
    Dostum teşekkürler... Ama senin bu yaptığını aslında Sarıkayaların yapması gerekiyor aslında... Adamlar bir kez bu foruma girip birşeyler yazdı o kadar... Sonra ne arayan var ne soran...
    Neyse demekki birbirimize yardım edeceğiz bundan sonra...
    Bu arada bayaaa Regalci varmış ya... Bir aralar bu motor sadece bende var zannediyordum...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    SELAM ,
    öğlen genç moto ya ugradım 2 adet NGK buji CR6HSA aldım toplam 10 ytl, elinde CR7HSA da var . (Aynı fiyattır herhalde soramadım) (CR5HSA malesef yok)
    İçerenköyde oturuyorum .Genç moto beşiktaşta butarafa geçemeyen ve acelesi olan bana özelden mail atsın ben alırım akşamı da benden teslim alır.

Motosikleti
    PRESLEY
    Tarih: 2005-10-17, 01:52:52
    Gencadam egsoz konusundaki kritiğin çok doğru ,benide rahatsız ediyor
    Kısa değil de................................................ Böyle olursa süper olacak...

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Hero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal Raptor
    Selam Raptorcu dostlar...

Bende 2-3 gun icinde siyah raptoruma sahip oluyorum. Çok düşündüm şu meşhur fuarı beklesemmi diye? Fiyatlar ve yeni modeller çıkıcak olması çok kafamı karıştırdı aslında ama kararı verdim artık...

Tabii biraz alışverişe yaptım Eminönüden

-Cox MAt Kask 185YTL
    -Carver Eldiven Siyah 45YTL
    -Revit Hybrit Gri Mont 285YTL
    -Zandora Dizlik 37YTL

Arkadaşlar fiyatlar nasıl? kış geldi diye fiyatları indirdik dediler ama bilen arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Ben bu markaları bir arkadaş tavsiyesi ile almıştım..

Motosikleti
    regal raptor
    purifier merhaba, motorun gidonu Kanuni tiger ın , 25 YTL ye Çağlayandaki servisinden aldım. Aynı gidonu Amerikadan getirtsen 100 Dolar civarı.egzosu 40YTLye kestirdim, Pendikdeki Jinlun bayisinde, depo altındaki hava flitre kapakları Jinlun 150cc ye ait 15YTL de onlar,kapakların dış taraflarını aldım , ancak o şekilde takılabiliyor. gidon biraz inceydi araya parça koyarak skıştırılıyor. Ön fren hidrolik ASYA motordan alınarak uzatıldı. arka fren telide öyle. motorun ana kablolarıda uzatıldı . çantaları Aykondan 160YTLye aldım motorun orjinal çantasıdır. depoyu kaldırmak, flitre kapaklarını takmak için kromaj parçalar kestirerek uyduruldu . bunları yaparken orjinal bir hava verilmeye özen gösterildi. bütün olayı yapmaya gelince ,elektirikçi.motor tamircisi, tenekeci,tek tek dolaşarak ve bol zaman ayırarak ben yaptırdım ,150YTLde öyle gitti... yapacağım değişiklikler daha bitmedi. Ayrıca SHARKa teşşekkürler egzosun modelini çok güzel düşünmüş.. Her kese selamlar.

purifier Km saatinin teli kısa geldi onuda maslak sanayide yaptıklarını AYKONdan Cem beyden öğrendim en kısa zamanda yaptıracağım.. tekrar selam ve saygılar.

Motosikleti
    Dün GENÇ MOTO ya uğrayıp CR6 HSA bujilerden bir çift aldım... 10 YTL.
    CR6 HSA bujilerden ellerinde az kalmış ama yüksek devir kullananlar için olan CR7 HSA dan ellerinde bol miktarda var...
    Bujileri JAPAN ile değiştirdikten sonra hemen depoyu taşana kadar fulledim... Bakalım şimdi ne kadar yakacak...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789101858108 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler