Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    RR net niye açılmıyor ???
    Motosiklet aşkına

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

buji

Alıntı lunatic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw millet. Bu forumda bi kaç mübarek adam var dediydiler vakti zamanında atın orijinal bujileri yenisini takın diye. Ama dinlemedim. Alet daha 230km de çalıştırdım. 1 dakika sonra stop etti. Bi daha da tövbe çalışmadı. Cikleylemi oynamadım, rölanti ayarını mı kurcalamadım. Tam da iyi havalar denk gelmişti biraz süreyim demiştim. Bujileri çıkardım, kuruttum yok. birini dışarda gövdeye temas eder şekilde denedim. kıvılcım normaldi, diğerini denemedim. Ertesi gün gene aynı şey aküyü doldurduktan sonra. Nihayetinde ötekini de çıkardım denedim. Kıvılcım iki uç arasında atacağına ortadan kenarlara yayılarak seramiğin çevresinde yok oluyordu. Allah bilir öteki de ıslakken aynı şeyi yapıyordu. Neyse değiştirdim (NGK ile) ikisini de. Tabii bu arada rölanti ayarının olması gereken yerini bile bilmiyordum artık. Ama tek başışta çalıştı. Daha sonra ayarları normale getirdim. Sözün kısası eskiler beş para etmez. ikisini 10 kağıda aldım. Büjileri aldığım servis/bayii de biz toplarken orijinalleri NGK ile değiştiriyoruz dedi. Aletin sesi de çekişi de değişti. Bilgilerinize... Toplantıya beni de yazın. ben de daha acemiyim ama o zamana kadar ilerlerim herhalde. birkaç güne kadar ehliyet de tamamdır. Karadeniz iyi olurdu ama farketmez. heryer olur. Hani kamp yapacak yer olursa daha iyi olur. Tabii işlerin yoğun zamanına gelmemesi kaydıyla.

birazda şans sanırım, motorum 2400 km de üzerinde orjinal buji var. Daha tekleme sorunu yaşamadım.Soğuk havalarda iki ya da üçüncü çalıştırmada alıyor . hepsi bu
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS
    Merhaba Raptorlar...nasilsiniz...ben çok Iyiyim...hem De Fazla Iyi...benim Eşekten 100 Kez Helallik Istedim...bişeyciği Yokmuş Garibanin...aldim Bir Akü Canavar Gibi Oldu...yarim Marşta çalişiyor şerefsiz...o Kadar Iyi Oldu Ki,19 Mayista Ki ürgüp Gezisini Nemrut Dağina Uzatmayi öneriyorum Anasini Satiim (galeyana Gelip Fazla Mi Salladim Acaba?)...bu Arada Kuru Akü Aldim...bir Arkadaşim (şu Meşhuuurr Jinlun Cu) önerdi...şimdilik çok Memnunum...siz Ne Dersiniz...yahu çok özlemişim Keratayi Bee...bakkala Bile Onunla Gider Olduk....

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Herkese merhaba,
    Yahu cocuklar benim sinyali kırmıslar , ama ön sağ sinyalin içindeki ampullun olduğu kulaklıklı aparatvar ya işte o.. devamı sağlam , komple sinyal yerine sadece bunu alsam yeterli nereden bulurum.. Anadolu tarafında bilen var mı?
    olmadı japonla yapıstırıcam.. Ama bu seferde ıleride ampul yanarsa komple sinyali değiştirmem gerekir..

adi kurt ne oldu siteye...
    R&R
    34 TJ 5870

sea scout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dadyw
    selam arkadaşlar. motorumu alalı şubatta 1 yıl olacak. ruhsatımda vize süresi 1 yıl olarak yazıyor. bazı arkadaşlar vizenin 2 veya 3 yıl sonra olması gerektiğini söylediler. sizlerin ruhsatlarında vize süresi kaç yıl.

Motosikleti
    R&R DADYW DD 250E-9
    Alıntı sea scout adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. motorumu alalı şubatta 1 yıl olacak. ruhsatımda vize süresi 1 yıl olarak yazıyor. bazı arkadaşlar vizenin 2 veya 3 yıl sonra olması gerektiğini söylediler. sizlerin ruhsatlarında vize süresi kaç yıl.
    ben geçen hafta ruhsat aldım, ilk vizem 3 yıl sonra, forumda daha önce yazıldığı için ben takipçiye özellikle hatırlattım.

Bu arada fotoşop marifetiyle böyle bir plaka imal ettim. imzaya eklemek istedim ama sanırım bu mümkün değil, yolunu bilen var mı

Motosikleti
    Yamaha Virago XV535
    Alıntı shiga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen hafta ruhsat aldım, ilk vizem 3 yıl sonra, forumda daha önce yazıldığı için ben takipçiye özellikle hatırlattım.
    Benimki de üç yıl sonra.

Alıntı shiga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada fotoşop marifetiyle böyle bir plaka imal ettim. imzaya eklemek istedim ama sanırım bu mümkün değil, yolunu bilen var mı
    Abi bir ara ben de güzel imza yapayım diye uğraşmıştım ama olmadı, imzaya resim eklemenin yolunu bulamadım, mümkün olsaydı moderatörlerde olurdu diyorum.

Motosikleti
    R&R DADYW DD 250E-9
    Merhaba ;
    arkadaşlar bende burdayım artık.....

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    aramıza hoşgeldin arkadaşım
    Motosiklet aşkına

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Yahu cocuklar benim sinyali kırmıslar , ama ön sağ sinyalin içindeki ampullun olduğu kulaklıklı aparatvar ya işte o.. devamı sağlam , komple sinyal yerine sadece bunu alsam yeterli nereden bulurum.. Anadolu tarafında bilen var mı?
    olmadı japonla yapıstırıcam.. Ama bu seferde ıleride ampul yanarsa komple sinyali değiştirmem gerekir..

adi kurt ne oldu siteye...
    baba valla sansımıza tukureyım 3 yıldır host veren bır fırmadan almıstım adamların ılk defa serverları cokmus oda bıze denk geldı ama en sonunda halletmısler bılgılerı kurtarmak ıcın bu kadar uzun surmus allah ızın verırse bıda kapanmamak uzere bu gece falıyete gecıcek

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Alıntı lunatic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw millet. Bu forumda bi kaç mübarek adam var dediydiler vakti zamanında atın orijinal bujileri yenisini takın diye. Ama dinlemedim. Alet daha 230km de çalıştırdım. 1 dakika sonra stop etti. Bi daha da tövbe çalışmadı. Cikleylemi oynamadım, rölanti ayarını mı kurcalamadım....
    Neyse değiştirdim (NGK ile) ikisini de. Tabii bu arada rölanti ayarının olması gereken yerini bile bilmiyordum artık. Ama tek başışta çalıştı. Daha sonra ayarları normale getirdim. Sözün kısası eskiler beş para etmez. ikisini 10 kağıda aldım. Büjileri aldığım servis/bayii de biz toplarken orijinalleri NGK ile değiştiriyoruz dedi. Aletin sesi de çekişi de değişti. Bilgilerinize...
    Arkadaşım , bizim RegalRaptor'ların bazılarında bu buji ıslatma konusu maalesef oluyor. Bende de defalarca oldu. Bujilere kabahat bulmak, buji değiştirmek yalnış şeyler. Çin bujileri de -ki bunlar da NGK'dir- Japon bujileri de aynı şeyi yapabiliyor.
    Önemli olan jikle- karbüratör- ayarı ve buji tırnak ayarı. Jikle silindirlere fazla benzin yollanmasına yol açarsa, buji tırnak ayarı uygun değilse ateşleme olmaz. ya da çok zor olur soğuk motorda. Dikkat edin, motor sıcakken aynı durum asla başınıza gelmez. Kaç usta bujinizi takarnen tırnak açıklığını kontrol etti şimdiye kadar?!

sea scout´isimli üyeden Alıntı

Bu gün ruhsatı aldığım Trafik Tescil Bürosuna gittim. Bir yıl olan muayene süremi 3 yıla çıkarmak için;
    a) bir basit dilekçe yazdım,
    b) Şöförler Odasından 1 YTL aldığım "ek 1" denilen Trafik Tescil İşlem formundan alarak doldurdum,
    c) Mali mesuliyet sigorta poliçemi belgelerime ekledim,
    d) 32,5 YTL ödedim. Ve Trafik Belgem yenilenerek ilk muayene sürem 3 yıla çıkarıldı. Duyururum.
    dogma .

Motosikleti
    RR 250E-9
    Tırnak ayarının speclerini bilen var mı?

bu rr.net gene çöktü dün ben okurken ve hala gelmedi.
    Bir kız bana "emmi" dedi neyleyim; RR seni bir altıma çekeyim;Yedi düveli gezip göreyim;Bana emmi diyeni ...seveyim:queen:

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Bu gün ruhsatı aldığım Trafik Tescil Bürosuna gittim. Bir yıl olan muayene süremi 3 yıla çıkarmak için;
    a) bir basit dilekçe yazdım,
    b) Şöförler Odasından 1 YTL aldığım "ek 1" denilen Trafik Tescil İşlem formundan alarak doldurdum,
    c) Mali mesuliyet sigorta poliçemi belgelerime ekledim,
    d) 32,5 YTL ödedim. Ve Trafik Belgem yenilenerek ilk muayene sürem 3 yıla çıkarıldı. Duyururum.[/QUOTE]

Arkadaşlar bende bir kaç gün önce trafiğe gittim. Aynı şekilde belge doldurmamı ve para ödememi istediler.. "Bende ödememe ve belge doldurmaya ne gerek daksille üzerinden düzeltin bir daha pvc yapabilirsiniz." bu şekilde yaptıran arkadaşlarım var muamelecinin hatasını bana ödetmeyin dedim. Biraz bekle dediler ve Ruhsatın üzerine daksille bi şerit çekip daktilo ile yazdıktan sonra tekrar Pvc yapıp verdiler.. Sadece zaman kaybı dışında bi masrafım olmadı.. Hala yaptırmamış arkadaşlara duyururum..
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

coldfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL RAPTOR 250CC
    arkadaşlar sis farı takmak istiyorum ve de sanırım birçok arkadaş takmış.55w lık helojen far buldum röle yardımıyla onları takmak istiyorum fakat akünün sorun çıkarabileceğini söylediler sizin görüşleriniz nelerdir vede takan arkadaşlar helojen ampül mü takmışlardır?şimdiden teşekkürler.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Arkadaşlar vergisini ödeyen varmı?Ne kadar tam olarak banka şubesinden ödeyebiliyormuyuz.Birde muayene süresini üç yıl olması bize ne gibi avatajı olur?
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vergisini ödeyen varmı?Ne kadar tam olarak banka şubesinden ödeyebiliyormuyuz.Birde muayene süresini üç yıl olması bize ne gibi avatajı olur?
    nasıl ne gibi bir avantajı olur?
    her sene muayeneye gitmek, vakit kaybetmek ve para ödemek zorunda kalmican işte, daha ne...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    bizim motorların verrgisi yıllık 64,00YTL
    biz ilk taksidi 32,00YTL olarak ödüyoruz ister bankaya ister vergi dairesine
    ayrıca günü geçirdiyseniz arkadaşlar gecikme cezası ödüyorsunuz
    gecikme bedeli olarak 1,00 ytl alıyorlar böylelikle ilk taksit 33,00 ytl olmuş oluyor yani gecikme yaşayan arkadaşlar çok bişi kaybetmiş olmuyorlar
    herkese keyifli sürüşler dilerim
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

dadyw dd250 e 9B uzun gidon modelinden var bende şu an 13000 kilometrede ve saolsun tık yok motorda nazar değmesin tamam belki öle aman aman bir performans motoru değil ama izmir muğla denizli balıkesir her yeri gezdim ve gerçekten lastik patlaması harici bir sorun yaşamadım ;)

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    Alıntı coldfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sis farı takmak istiyorum ve de sanırım birçok arkadaş takmış.55w lık helojen far buldum röle yardımıyla onları takmak istiyorum fakat akünün sorun çıkarabileceğini söylediler sizin görüşleriniz nelerdir vede takan arkadaşlar helojen ampül mü takmışlardır?şimdiden teşekkürler.

Arkadaşım merhaba.
    Bende sis farı taktırdım ve bak neler oldu.
    sisleri uzun farlara bağlattım ve gündüz farları açarak gezeyim dedim.
    yalnışlıkla stop ettirp marşa bastığımda basmadı ve motoru ittirerek çalıştırmak zorunda kaldım
    daha sonra sağ sinyel çalışmamaya başladı
    ve bir süre sonrada korna çalışmadı
    mecburen sislerin bağlantısını kopardım ve her şey normale döndü.
    olanlar bundan ibaretti ancak ben röle kullanmamıştım sanırım röle tesisatı korumak için takılıyor ancak aküye bir etkisi yokmuş.
    Araştırıyorum belki daha güçlü bir akü bulursam sorun çözülür.
    duyrulur.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Selam arkadaşlar
    Nurettin bende aynı senin yaptığın gibi yaptım sisleri uzunlara bağladım ama bende hiç bişe olmadı hatta elektrik tesisatını arkadaşla beraber yaptık hiçbir problem yaşamadım..
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler