Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    ben bugun motoru altan motora bıraktım 2500 bakımı - subap ayarı ve su hararet ısıgının yanması radyotorun fanlarının acılmaması arka lastıgın 8 cızmesı yanı motorun yolda gezmesı en taraftan gelen sessler debrıyaj anyalayacıgınız full bakıma gırıcek tavsıyeler uzerıne altan motora bıraktım ınsallah dedıgınız gıbı olur motorum canavar gıbı olour

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bakım

Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bugun motoru altan motora bıraktım 2500 bakımı - subap ayarı ve su hararet ısıgının yanması radyotorun fanlarının acılmaması arka lastıgın 8 cızmesı yanı motorun yolda gezmesı en taraftan gelen sessler debrıyaj anyalayacıgınız full bakıma gırıcek tavsıyeler uzerıne altan motora bıraktım ınsallah dedıgınız gıbı olur motorum canavar gıbı olour
    sevgili aidikurt kardeş,
    eğer oluru varsa Altan motor kesinlikle yapacaktır.negatif bi durumda varsa o tatlı dilleri ve güler yüzleriyle de yorum bırakmayacak şekilde açıklayacaklardır.
    Umarım sorunsuz bi şekilde çıkartırsın motorunu.
    güzel bakan , güzel görür.

baba müslüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı Spydx(unicorn) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kucukcekmece --- florya cevresindeki arkadaslarla tanısmak iyi olur aksamları bir yere takılan yokmu?? bu arada emre ltd acılmıs ama ben yinede katrancıya göturdum... bidahakine emre ltd ye ggoturebilirim ama müslüm baba nın tavsiye ve görüslerini bekliyorum bakalım yılların deneyimi ne diyecek??
    Kardeşim Katrancı dahil, Sarıkayaların tüm servisleri artık şu parça sıkıntısından illallah ettiler, adamlar parça göndermiyor, o yüzden servisler artık çok fazla ilgilenmiyorlar, dün ben emreltd ye gittim, Erdem bey yaptıklarını anlattı, ufak bir servisi acilen hemen açtılar, orada iyi bir ustayla şimdilik tamir ve bakımları yapmaya başladılar, bence garanti meselesini de Sarıkayalarla görüştükten sonra motorları Emre Ltd ye götürebiliriz, yani sonradan Sarıkayalar siz Emre Ltd ye gittiniz Garanti dışı kaldınız demesin, ben 2 sefer aradım ama Denizliyle konuşamadım.

Bu yakışıklı kardeşimiz Regal Raptor la belkide en uzun km yi yapan ustamız dediğine göre, 35 bin km yol yapmış.
    [COLOR="Red"][SIZE="2"][B]Dostlarım bana müslüm baba der.[/B][/SIZE][/COLOR]

Dorutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya usta yakalamışken sana sorayım bu RR yerden daha fazla yükselir mi, ya kardeşim uzun adamları hiç mi düşünmedi bu RR üreticileri, napıcaz biz kardeşim...
    Motor Kanıma Girdi Bir Kere.... Artık Çok Geç....

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı Dorutay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya usta yakalamışken sana sorayım bu RR yerden daha fazla yükselir mi, ya kardeşim uzun adamları hiç mi düşünmedi bu RR üreticileri, napıcaz biz kardeşim...
    Şansına küs kardeşim bu motorların yüksekliği bu kadar, sen sadece gidonu biraz yukarı kaldırabilirsin dizlerine değmez öylece kullanabilirsin.

Alıntı baba müslüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim Katrancı dahil, Sarıkayaların tüm servisleri artık şu parça sıkıntısından illallah ettiler, adamlar parça göndermiyor, o yüzden servisler artık çok fazla ilgilenmiyorlar, dün ben emreltd ye gittim, Erdem bey yaptıklarını anlattı, ufak bir servisi acilen hemen açtılar, orada iyi bir ustayla şimdilik tamir ve bakımları yapmaya başladılar, bence garanti meselesini de Sarıkayalarla görüştükten sonra motorları Emre Ltd ye götürebiliriz, yani sonradan Sarıkayalar siz Emre Ltd ye gittiniz Garanti dışı kaldınız demesin, ben 2 sefer aradım ama Denizliyle konuşamadım.
    .
    Arkadaşlar dün Denizlideki Sarıkayalarla görüştüm Yetkili kişi Cihan bey, ondan İstanbuldaki servis rezaletini sordum, bana kem küm etti, ayrıca Hakan ın bozulan fan muşurunu istanbulda bulamadığımızı ne yapmamıs gerektiğini sordum, benim telefonlarımı aldı döneceğim dedi hala dönecek, ayrıcamotorları EMRE LTD ye götürürsek garanti dışı kalırmı dedim evet kalır dedi bu nasıl iştir anlamıyorum, sen tamir et diyoruz parça yok yapamıyorlar, başka yere götürelim diyoruz olmaz garanti dışı kalır diyorlar, eğer bu durum devam ederse tüketiciyi koruma kanunlarını harekete geçireceğim, bütün bu olayları notere tespit ettirip bu adamları mahkemeye vereceğim.

Arkadaşlar az önce AYKON un kapandığını öğrendim, şu an tali bayiler direk fabrikayla irtibatlı çalışıyorlarmış, bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.

seseyna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar ben de rr almayı düşünüyordun (önümüzdeki ay başı) ama bu servis sıkıntılarını okudukça soğumaya başladım. su soğutmalı bulabildiğim tek motor (çinli) bu. sizce ne yapmalı ne almalı. bir yardım lütfen.
    şimdiden hepinize teşekkürler.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı baba müslüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şansına küs kardeşim bu motorların yüksekliği bu kadar, sen sadece gidonu biraz yukarı kaldırabilirsin dizlerine değmez öylece kullanabilirsin.

Arkadaşlar dün Denizlideki Sarıkayalarla görüştüm Yetkili kişi Cihan bey, ondan İstanbuldaki servis rezaletini sordum, bana kem küm etti, ayrıca Hakan ın bozulan fan muşurunu istanbulda bulamadığımızı ne yapmamıs gerektiğini sordum, benim telefonlarımı aldı döneceğim dedi hala dönecek, ayrıcamotorları EMRE LTD ye götürürsek garanti dışı kalırmı dedim evet kalır dedi bu nasıl iştir anlamıyorum, sen tamir et diyoruz parça yok yapamıyorlar, başka yere götürelim diyoruz olmaz garanti dışı kalır diyorlar, eğer bu durum devam ederse tüketiciyi koruma kanunlarını harekete geçireceğim, bütün bu olayları notere tespit ettirip bu adamları mahkemeye vereceğim.

Arkadaşlar az önce AYKON un kapandığını öğrendim, şu an tali bayiler direk fabrikayla irtibatlı çalışıyorlarmış, bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak.
    Mülsüm babo bugun altan motoru aradım ne zaman gelıp alayım dıye motoru benım aletınde fan musiri arızalanmıs o yuzden pazartesi parca isteyeceklerini soyledi ama dedigin gibiyse parca falan gelmıcek o zaman napıcam yav

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı seseyna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben de rr almayı düşünüyordun (önümüzdeki ay başı) ama bu servis sıkıntılarını okudukça soğumaya başladım. su soğutmalı bulabildiğim tek motor (çinli) bu. sizce ne yapmalı ne almalı. bir yardım lütfen.
    şimdiden hepinize teşekkürler.
    Kardeşim regal alacaksan korkma al, çünkü bu bir operasyondu olması gerekiyordu, yani İstanbul ana bayii AYKON servis ve yedek parça konusunda çok laçka çalışıyordu, biz zaten eninde sonunda AYKON un bu işi bırakacağını biliyorduk çünkü onların işi değil motosiklet.

Bence artık düzelecektir, dünden beri Sarıkayalarla görüşüyorum, zaten onların hepsi de şu an İstanbulda lar, bu işi kökünden halledecekler.

Sen korkmadan al bu motoru, göreceksin türkiyede regal 250CC likte lider olacak, zaten İngiliz ve Japon polisleride bu motoru kullanıyor, o yüzden bu motorun alt yapısı sağlam.

Birde EMRE LTD var istersen onlarla da görüşebilirsin, Emre ltd de bu motorun türkiye distrübütörü.

Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mülsüm babo bugun altan motoru aradım ne zaman gelıp alayım dıye motoru benım aletınde fan musiri arızalanmıs o yuzden pazartesi parca isteyeceklerini soyledi ama dedigin gibiyse parca falan gelmıcek o zaman napıcam yav
    Yok be kardeşim nerden çıkardın, Aykon devreden çıktı şimdi daha iyi oldu, servisler parçayı direk Sarıkayalardan istiyecek, eskiden Aykondan istiyorlardı, hanımefendinin keyfi olunca siparişi açıyordu, sen merak etme Altan motor direk sipariş verecek, parçalar daha çabuk gelecek.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    inşallah dediğin gibi olur müslüm babo çünkü ben regalimden cok memnunum

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Arkadaşlar son aldığım 2 depo benzin motorun performansını düşürdü ve fazla yakmasına sebep oldu, bu benzin istasyonları ne halt yiyor anlamadım, motorda acaip vibrasyon başladı, yarın hemen çaresine bakacağım, ülen ben bu benzincileri var yaaaaaaa, adamlara bayi karı olarak %4 vermişler yetermi yetmez tabi masrafları var, ama hepsi lüks içinde yaşıyorlar nerden geliyor bu para senin benim arabama,motoruma koydukları sahte kaçak benzinden geliyor, durup dururken motoru bozduk yaaaaa Şimdi uğraş dur zaten benzin acaip kokuyor, inşallah siboplara bir zarar vermemiştir, hepte aynı yerden alıyorum bu mereti.

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok.

ön amortisörleri yükselttim

Değerli arkadaşlar RR motorumun ön amortisörlerini 12 cm uzattım
    Resimlerini veriyorum. Tam istediğim gibi oldu.
    Dorutay kardeşimizin sıkıntısı ben de de var. Cüsse iri olunca motor alçak kalıyor. Çekik gözlü kardeşlerimiz motoru imal ederken kendi cüsselerini ölçü almışlar.

Şimdi hemen sorulabilecek soruları duyar gibi oluyorum.
    Maliyeti: Parçaları tornacı arkadaşım crom nikelden imal etti 60 ytl
    Montaj: Kendim yaptım 0 ytl
    Süre: 7 saate yaptık
    Deneme sürüş: İki kişi ile yapıldı mükemmel.
    GÖRÜŞÜM: Ön yüksekliği tam istediğim gibi oldu. Sürücü Duruş pozisyonu güzel oldu.Süspansiyonda değişiklik olmadı. Olumsuz yanı direksiyon çevirmede ağırlaşma oldu. Yani park etmede sağ sol haraketler biraz ağırlaştı. Seyir halinde bir güçlük olumsuzluk yok.

motor yükseldiğinden dolayı dayama ayklık kısa kaldığından parkederken motor daha fazla eğimle yana yatıyor. Gevşek zeminde kayabilir El firen hidrolik borusu 10 - 12 cm uzatmalrda sorun yaratmıyor. Km teli de sorun olmadı. Aslında daha fazla uzatılabilinir. Ama km teli ve hidrolik hortumu uzatılması gerekir.

Amortisorler söküldüğünde üsteki tapa çıkarıldı İçinden yay ve iticisi çıktı. Amortisörün yaylı ve hidrolikli olduğunu gördüm. Çıkan tapanın diş biçiminde uzatma parçalarına aynı şekilde diş açıldı. Amortisör çapında imali torna da yapıldı. Parlatıldı. Vidalanarak monte edildi. Uzun bir amortisör oldu.
    {[ /***\ ]} Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, başka Milletlere yem olurlar.(Mustafa Kemal ATATÜRK)
    {[/=W=\]}

freeman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sen korkmadan al bu motoru, göreceksin türkiyede regal 250CC likte lider olacak, zaten İngiliz ve Japon polisleride bu motoru kullanıyor, o yüzden bu motorun alt yapısı sağlam.
    Müslüm baba bu konudan emın mısın?yanı ingilizler belki de japonlar da güzelim makıneler varken nıye bu motoru kullansınlar bunu anlayamadım?
    bu arada yanar17 makıne cok guzel olmuş kazasız belasız bin.
    bu arada abılerım kardeşlerım sizler ıstanbulda servısten yakınıyosunuz ya buna cok ıcerlıyorum valla.
    ben bursa dayım bide bizi düşünün.
    burda parça fiyatları kara borsa.
    gecen şu aku kapağımı sıkmayı unutmuşum gıderken yolda duştu kırıldı.
    yenısını aldım 55 ytl.(sadece sağ taraf çifti 110 ytl)
    hava fitresı değiştirdim 25 ytl.
    siz servisler arası kıyaslama bıle yapabılıyosunuz.
    biz gidebilecek servis bulamıyoruz.
    valla yatın kalkın dua edın bence.sizden kotu olanlarda var.
    duşunun bıde bursa dayız Allah tan daha kucuk şehırde değiliz valla.yoksa yanardık
    :cat: [B][U]K[/U][/B]aza [B][U]A[/U][/B]nında [B][U]S[/U][/B]izi [B][U]K[/U][/B]orur:cat:

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Arkadaşlar merhaba fan müşiri sorunu bende de oldu.Serise gittim.Hemen faks çektiler.2 gün sonra geldi.Taktılar durum gayet normal.Ücret yok.Ayrıca hararet lambası hiç yanmadı.Arıza sadece müşirdeymiş.Bilgilerinize.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı freeman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müslüm baba bu konudan emın mısın?yanı ingilizler belki de japonlar da güzelim makıneler varken nıye bu motoru kullansınlar bunu anlayamadım?
    bu arada yanar17 makıne cok guzel olmuş kazasız belasız bin.
    bu arada abılerım kardeşlerım sizler ıstanbulda servısten yakınıyosunuz ya buna cok ıcerlıyorum valla.
    ben bursa dayım bide bizi düşünün.
    burda parça fiyatları kara borsa.
    gecen şu aku kapağımı sıkmayı unutmuşum gıderken yolda duştu kırıldı.
    yenısını aldım 55 ytl.(sadece sağ taraf çifti 110 ytl)
    hava fitresı değiştirdim 25 ytl.
    siz servisler arası kıyaslama bıle yapabılıyosunuz.
    biz gidebilecek servis bulamıyoruz.
    valla yatın kalkın dua edın bence.sizden kotu olanlarda var.
    duşunun bıde bursa dayız Allah tan daha kucuk şehırde değiliz valla.yoksa yanardık
    Vay vijdansızlar ulan bir yan kapağa 55YTL alınırmı yahu, bak kardeşim sen bana bildir kimdir bu sana 55YTL ye bir yan kapağı satan hemen adamın canına okuyayım, ulan bunların girişi 1-2 dolar vay şerefsizler yaa, yine tepem attı, gerçekten sen bunları bana yaz kardeşim, bu adamları deşifre etmek lazım.Sen Bursada bi sorun yaşarsan sana buradan yardım ederiz merak etme,

İngiliz ve japon polisinin kullandıkları regal bu doğru ama susuz olanları kullanıyorlar, TV de falan dikkat et görürsün.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

arkadaslar 3000 km de ki RR'umu satıyorum.Yeniden farksız durumda
    son fiyat 3,750 ytl. cep 0 533 762 77 80

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı yanar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar RR motorumun ön amortisörlerini 12 cm uzattım
    .
    Neden böyle birşey yaptın anlamadım, motorun görüntüsü dışında değişen fazla birşey olmamış sanırım, ama görüntü güzel olmuş, fakat ben yapmazdım.

Nelerle uğraşıyorsunuz yaw, nerden aklına geldi kim dedi, daha önce yapan varmıydı, yapılmışını görüptemi karar verdin, ben şahsen cesaret edemezdim, yapılan başka modifelerin resimlerini bekliyorum, başka motoruna değişiklik yapan varsa resim gönderin arkadaşlar.

Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Selam arkadaşlar; AYKON kapandı valla bende yeni aldım RR inşallah serviste bir sorun yaşamayız adamlar sattılar motorları dödünler köşeyi şimdi hadi bize eywallah eğer türkiyeye getiren Sarıkayalardan inşallah sorun yaşamayız.Bi motor sevdamız var oda kursağımızda kalmasın herkese kazasız belasız sürüşler..
    MeDeNiYeT DediĞiN TeK DiŞi KaLMıŞ CaNaVaR

simerof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dady 250

resımler

[/IMG]
    selam arkadaslar ınsallah resım eklemeyı basarıcam bır turlu yapamıyorum bır suru resım cektım bırını bıle koyamadım

[IMG][/IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki intruder C800
    vaay..resimler cok guzel son gun batımı fotosu ise 10 numara. tebrikler simerof...

Alıntı Cry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar; AYKON kapandı valla bende yeni aldım RR inşallah serviste bir sorun yaşamayız adamlar sattılar motorları dödünler köşeyi şimdi hadi bize eywallah eğer türkiyeye getiren Sarıkayalardan inşallah sorun yaşamayız.Bi motor sevdamız var oda kursağımızda kalmasın herkese kazasız belasız sürüşler..
    Aykon kapandı ama ithalatçı firma Sarıkayalar İstanbul da ana bayilik açıyor. Korkmayın bu kadar satılan bir markanın kaymağı sayılan yedek parça bakım işini kimse bırakmaz. Ayrıca ithalatçı firmanın sanayi bakanlığına ithal izni alırken 10 yıl yedek parça servis garantisi verdiğini unutmayın her firma için geçerli bir yasal zorunluluk bu zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler