Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı injector adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müslüm baba sen bilirsin ankarada nerden alcaz bu motoru bayii ismi yer
    hakkında bilgin varmı ? yada bilgi verecek biri burdan.
    selamlar.....
    http://www.yellowrockmotorcycle.com/ burdan baka bilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar.....
    Şaşmaz da Birol Oto - Birol Gözen var Regal Bayii ve servis. Benden selam söyle
    278 01 83 telefonu ara. Şimdiden hayırlı olsun Mehmet AKSU

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühendis, keşke işlemleri yapmadan önce de ışıklı ışıksız hallerini çekseydin de karşılaştırabilseydik. Bir de o kablolar çantanın neresinden geçiyor, merak ettim şimdi.
    Bastığım son resim ışıksız hali zaten, yada kendi motoruna da bakabilirsin. Kabloları çantanın iç duvarını takip ederek tabanına açtığım bir delikten alt koruma demirinden arka koltuk altına doğru çektim.

selamlar.....

Mehmet Aksu sana bilgi verecektir kardeşim

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    arkadaşlar pazar günü için bursa cumalı kızık köyüne gaz açalım...HİÇ İTİRAZ YOK..BUDUR
    ALTAN MOTORDA bugün konuşmamız üzere buraya gitmek hepimize iyi gelecek.
    katılımcı olarak
    1)DEJAVU
    2)FEDOS
    3).........bu arkadaş gizli
    4)KALDERA
    5)MÜHENDİS1959
    6)
    7)
    bir süredir R.R. toplanamıyor..pazar gününe programı olmayanlar düşünebilir.tanışmak ve paylaşım için

ayrıca yalovadan festivalden ayrılıp uygun bir yerde buluşacağımız arkadaşlar var..
    pazar sabahı saat 08.15 de pendikten hızlı feribot uygundur..buluşma yeri olarak
    cumalı kızık hakkında bilgi

Bir haftasonu kaçabileceğiniz, daracık sokakları, olağanüstü evleri, kapı tokmakları ve sokak çeşmeleriyle sizi bugünden geçmişe taşıyacak bir ortam. Sıcacık, dost insanlar ve ekşi maya ile yapılmış ve odun ateşinde pişirilmiş nefis ekmeği ile Cumalıkızık Köyü sizi bekliyor.

Asfalt yollar, demir geçitler, araçlar, cam dış yüzey kaplamalı beton binalar, gökdelenler derken sıhhat yüklü şirin ahşap evlere, yeşilliğe soğuk kaynak sularına ve tarihe hasret kaldık.Bursa'nın yanı başında bulunan Cumalıkızık Köyü, hiç apartmanı olmayan, günümüze dek mimari dokusu bozulmadan gelebilen ender köylerden biri.
    Bu şirin, Osmanlı izlerini taşıyan köyde dolaşanlar, kendilerini sanki bir açıkhava müzesinde zannediyor. Uludağ eteklerinde yer alan Cumalıkızık Köyü'nün kuruluşu ise çok eskilere dayanıyor. Orhan Gazi Bursa'ya girmeden önce bir çok yerleşim alanı kurmuş: Bayındırkızık, Derekızık, Hamamkızık, Değirmenlikızık, Fidyekızık. Bunların arasından topluca gidilip cuma namazı kılınan köye de Cumalıkızık denmiş.
    Köyler birbirine yakın olduğu için, bir sigara içimi kadar sürede birinden çıkıp diğerine ulaşılıyormuş. Köylerin birbirine yakın olması gibi, evler de adeta içiçe inşa edilmiş. Şimdi tamamı sit alanı olan 350 haneli Cumalıkızık Köyü'nün evleri Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleri olarak kabul ediliyor.

İyi korunmuş mimari doku
    Cumalıkızık Köyü bir yamaca kurulmuş ve sokakları, ancak yaya ve at arabalarının geçebileceği genişlikte. Kaldırımsız olan sokakların tamamı taş döşeli. Evler genellikle üç katlı ve yüksek avlu duvarları ile çevrili. Birbirine yakın ve akraba olan aileler iç içe olan ve birbirine dar geçitlerle bağlanmış evlerde yaşıyor. Eskiden, bir saldırı anında bu geçitleri kullanarak evden eve geçen köy sakinleri böylece canını kurtarıyormuş.
    Evlerin çift kanatlı yüksek kapıları demir dövme kapı tokmakları ve kulpları hala geçmişteki işlevlerini sürdürüyor. Cumbalı evlerin pencereleri, genelde ikinci katta ve kafesli yapılmış. Bu şekilde sokaktan evlerin içinin görünmesi bir ölçüde engellenmiş. Kafes arkasından bakanlar ise sokağı rahatça görebiliyor.
    Evlerin yapımında güneşte kurutulmuş tuğla, ağaç ve kerpiç kullanılmış. Çamur sıvalı duvarlar, mavi, mor, koyu sarı, açık yeşil gibi renklere boyanırken, ahşap kısımlar kendi rengine bırakılmış. Depreme çok dayanıklı olan evlerin sakinleri "Uyandığınızda herhangi bir ağırlık, halsizlik hissetmez, yattığınız gibi kalkarsınız" diyor.
    Cumalıkızık'ta, ana cadde ve köy meydanı bulunmuyor ama kapı tokmakları kadar ilgi çekici olan ve gürül gürül soğuk su akan sokak çeşmeleri köye ayrı bir güzellik veriyor. Üzerinde Saldede, Köyüstü, Cin aralığı gibi isimlerin yazıldığı sokak levhalarıysa ahşaptan yapılmış. Köy sokaklarında dolaşırken, kendinizi bir tiyatro dekoru yada film platosunda sanabilirsiniz.
    Araç girmeyen bu güzel ve dar sokaklarda dolaşırken geneli ve detayı güçlü fotoğraflar çekebilir, resime meraklıysanız bir köşeye tuvalı kurup eskizler çizip, resim yapabilirsiniz. 700 yıllık Koca Cami, evlenme törenleri ve bayramlarda kullanılan tarihi hamam, sanatevi, etnografya müzesi mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Köy halkının, sanki önceden tanıyormuşsunuz gibi gösterdiği sıcaklık, samimiyet ve misafirperverliğin yürüyüşünüze ayrı bir tad katacağı kesin. Köyde narenciye dışında ceviz, kestane başta olmak üzere, tüm sebze ve meyveler yetişiyor.

nasıl bir yer olduğunu merak edenlere

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Selamlar Raptorcular
    Pazar günü Bursada yapılacak olan gezide biz Bursalı Raptorcular olarakta
    katılmak isteriz. Hem sizlerle tanışmış hemde motorlar hakkında biraz
    konuşmuş oluruz.

Cumalıkızık gerçektende Kaldera abinin anlattığı kadar güzel bir mekan
    Onca yolun ardından gölgede oturup güzelim gözlemelerden atıştırırken bir
    yandan da buz gibi ayranları içmek çlok güzel olur.

Gezi kesinleşirse tam saat ve buluşma noktasını buradan konuşabiliriz
    Bursa yada Cumalıkızık hakkında bilgi almak isteyan yada Bursadaki servisi öğrenmek isteyen özelden mesaj atabilir

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ]

m.

Sadece malzeme maliyeti 60YTL tuttu ama ben en pahalı kırmızı renkteki ledlerden taktırdım, ama daha ucuz olanlarıda var.

Bu arada bu ledlerin bu kadar ufak ve çeşitli olabileceğini sanmıyordum şaşırdım,

Daha sonra Turgut bütün lambalarımı hatta farımı bile led yapacak, onuda anlatırım yapılınca.
    Abi beni yanına çırak olarak alsana...Bu motoru senin kadar tanıyan başka birisi yok bu alemde
    Satılık Asya125t-Spidi mont

mecburen satıyorum

arkadaşlar 2006 regal raptorumu satıyorum, herkese duyurulur. askere gidiyorum. daha 2 aylık 1400 km.de. ankaradan alıcı varsa arasın. 05325532055

mehmet ve mühendis abilerime teşekkürler alakaları için
    selamlar...

sonyakuzayı atlamışım onun cevabı içinde ayrıca teşekkürler çok kaliteli bir kitle
    bu olayın bir parçası olmak çok güzel olmalı...
    herkese selamlar

Motosikleti
    harley davidson night rod special
    abi bilgiler için teşekkür ederim
    ]

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Herkese merhaba ,
    motorum 8300 kusur oldu 1 günlük tatil fırsatından istifade edip bir kacamak yaptım bizim motorun nesı var nesı yok diye Altan Motora ugrayayım dedim. (Sağolsunlar bir gün önce 20:00 da kendilerini arayıp randevu istedim. Cok yogun olduklarını belirtiler kendilerine o zaman 20-25 gün sonra anca gelebilirim diyip tesekkür ettim.Sağolsunlar ıkı dakika sonra tekrar dönüp ertesi gün 13:00 da gelirsem benim motoru araya sıkıstırabileceklerini belirttiler) .

Sanayi girişinde Ugur ile karşılastık yanında bir arkadas daha vardı ama (kendisinden özür dilerim) ismi aklımda kalmadı.

Ugur'a(Kaldera) burdan tekrar tesekkür ederim bana vakit ayırdığı için .

Altan motor daki ortam cok sıcak bu arada masai topicinden Gabe de orada idi Kaldera ve Gabe ile biraz lafladık.

Gelelim motora Hiç bir sorun cıkarmadı Ustanın söylediğine göre su ana kadar gelenler içinde an rahat motormuş ayarları zaten tam gibi imiş (Özellikle sabah gelenler baya ugrastırmıs).(Acıkcası bunda motoru sık sık bakıma sokmanın faydası var (aykonun da hakkını vermek lazım ) )
    En son test edip teslim ettiler (Bu arada da sesine de hasta oldular ).

Kaldera Pazar programı için malesef söz veremiyorum ama gelmeye çalısacağım..

Mühendis bey bu arada geçenlerde ben fara oscar dan farklı bir marka H4 taktım ama işin komiği markayı hatırlamıyorum ve kutusunuda attım. Aldığım yer ise Eyüp bulusmasına gelirken bulduğum bir yerdi. Oraları pek bilmem ama Eyüp'ün içinden (sabit pazar olan yer) geçerken yukarı dopru solda bir motor tamircisi var idi oradan verdiler.

Herkese tekrar selamlar
    R&R
    34 TJ 5870

Motosikleti
    bursa ya cumalıkızık köyüne pazar günü katılım için buluşma noktamız
    pendik hızlı feribot noktası.
    buluşma saatimiz 08.00
    feribot hareket saati 08.15
    yalovaya varışla beraber bursa yol ayrımındaki büyük kavşakta yalova motor festivalinden ayrılacak hepinizin tanıdığı grup arkadaşlarla buluşacağız...
    bursa dan eşlik etmek isteyen arkadaşlarda buraya katılım noktalarını belirtebilir

1)DEJAVU
    2)FEDOS
    4)KALDERA
    5)MÜHENDİS1959
    6)
    7)

bir türlü buluşmaların olmamasından yakınan arkadaşlar kendini buraya ekleyebilir...
    DEJAVU dostum gelirken FEDOS ile benim lambalarımı unutmuyorsun değilmi..senın motorun içinde uygun km olacak bu yol..

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buluşma saatimiz 08.00
    yalovaya varışla beraber bursa yol ayrımındaki büyük kavşakta yalova motor festivalinden ayrılacak hepinizin tanıdığı grup arkadaşlarla buluşacağız...
    bursa dan eşlik etmek isteyen arkadaşlarda buraya katılım noktalarını belirtebilir

1)DEJAVU
    2)FEDOS
    4)KALDERA
    5)MÜHENDİS1959
    6)
    7)

bir türlü buluşmaların olmamasından yakınan arkadaşlar kendini buraya ekleyebilir...
    DEJAVU dostum gelirken FEDOS ile benim lambalarımı unutmuyorsun değilmi..senın motorun içinde uygun km olacak bu yol..
    Uğur kardeşim bu pazar gezileri yüzünden evde kıyamet kopuyor ama yinede geleceğim, bu gezi kaçmaz hemde regal ağırlıklı olunca hiç kaçmaz,artık pazara kadar evde sesimiz çıkmıyacak ne derlerse o olacak ne yapalım

Ayrıca hava durumu pek iç açıcı değil, gelecek olanlar tedbirli gelsin.Yağmurluk çizme falan gibi.

GÖKSEL... - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Uğur kardeşim bu pazar gezileri yüzünden evde kıyamet kopuyor ama yinede geleceğim, bu gezi kaçmaz hemde regal ağırlıklı olunca hiç kaçmaz,artık pazara kadar evde sesimiz çıkmıyacak ne derlerse o olacak ne yapalım

Ayrıca hava durumu pek iç açıcı değil, gelecek olanlar tedbirli gelsin.Yağmurluk çizme falan gibi.
    müslüm abi regali olmayanlarda gelebilirmi hani aramızda yeni hyosunglular olurda gelmek isterler ve sizde kabul ederseniz.

Motosikleti
    Alıntı GÖKSEL... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müslüm abi regali olmayanlarda gelebilirmi hani aramızda yeni hyosunglular olurda gelmek isterler ve sizde kabul ederseniz.
    Hayret yaaa tabiki geleceksin,

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    Hayret yaaa tabiki geleceksin,
    eyvallah abim kesin olmamakla beraber malum bizim fuar başladı bugün pazara kadar full+full gelmeye yada kaçmaya çalışıcam
    bu arada olurda işallah olmaz yengem evden kovarsa benim evi biliyosun
    2 motorcu
    2 kel
    2 gezgin
    2 bekar
    olarak yaşar gideriz
    darülacezedeki yerlerimiz hazırlanana kadar
    tövbe tövbeeeee

Motosikleti
    Uğur kardeşim bu pazar gezileri yüzünden evde kıyamet kopuyor ama yinede geleceğim,
    yaw siz asıl beni görün...yazdıklarımı saklıycam diye burda ne şaklabanlıklar yapıyom..karizma yerlerde sürünüyo..

aslında hak vermiyorda değilim zate hep yollardayım..ama buda önemli bea.kendim için bişi yapmak istemek...
    seviyorum ben motorcu arkadaşlarımı. hayır birde buluşamadı kimse birbiriyle..fırsat olur diye düşünüyorum

Alıntı GÖKSEL... adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen tabikii gelebilirsiniz.dün altan motorda karşılaştığımız siteden granteagle i olan GABE arkadaşımızda gelmek istiyor..herkez gelebilir tabiiki

Motosikleti
    HYOSUNG GT250
    yaw siz asıl beni görün...yazdıklarımı saklıycam diye burda ne şaklabanlıklar yapıyom..karizma yerlerde sürünüyo..

aslında hak vermiyorda değilim zate hep yollardayım..ama buda önemli bea.kendim için bişi yapmak istemek...
    seviyorum ben motorcu arkadaşlarımı. hayır birde buluşamadı kimse birbiriyle..fırsat olur diye düşünüyorum

aynen tabikii gelebilirsiniz.dün altan motorda karşılaştığımız siteden granteagle i olan GABE arkadaşımızda gelmek istiyor..herkez gelebilir tabiiki
    ilginize teşekkür ederim
    bu arada allah yardımcınız olsun abiler...
    yav müslüm abi görüyormusun abi bide soruyolar ne zaman evleneceksin evlen artık diye yok abi sizleri görüyorumda 10 sene sonraki halim canlanıyor gözümde motosiklet sevmeyen birisiyle yapamam ben olanıda biz kaçırdık zaten

Spydx(unicorn) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250CC -- 34 Bh 1032
    Selam arkadaşlar bende RR ci oldum.
    Can 'ın motorunu aldım çok şık bir alet
    benim tek sorunum motoru çalıştırdığım an (ilk defa) vites boşta iken 1. vitese zor geçiyor ya motor stop ediyor yada çat diye ses çıkartıyor daha sonra böylebir ses çıkmıyor servis zamanına var daha acaba servise önce götürmelimiyim?? debriyaj ayırmıyor gibi geliyor.

Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Selam herkese,

Geçen gün buraya ankara'dan istanbul'a gideceğimi yazmıştım ve neler yapmam gerektiğini sormuştunuz. 2300 km.de olduğu için bakıma sokmanın faydalı olduğunu söylediniz. Erdem ve Müslüm abilerim sağolsunlar. Randevu aldım ve gittim. Bakımları yapıldı, yağı ve hava filtresi değişti. Bujileri kontrol edildi. Zinci ayarı yapıldı. Herşey güzeldi. Bir de baktım ki erdem abi senin sorunun aynısı olmuş. Fan kırılmış sallanıyor. Ben de bir ses geliyor diyorum bir yerlerden. KM saatinden geliyor dişliler attı içerden falan sanıyordum ince bir zıngırdama gelince. Neyse yani benim istanbul seyahati hayal oluverdi birden. O şekilde yola çıkamazdım. Eve kadar geldim ki o bile sakıncalı. Hala dolaşıyorum yeni fanın gelmesinin bekliyorum. Bir an önce gelsin de sıkıntı bitse hem tekrar istanbula gitme durumları olacak hafta sonu gibi görünüyor.

Neyse yağ değişimi 15, hava filtresi 22 tuttu. Nasıl normal mi sizce. Bir de yağ olarak 15/40 koydular. Tıpada bile 10/40 yazıyor dedim. Önemli diil o dedi Onur. Onur, Birol abinin yanındaki çocuk. Eli çabuk hızlı. Erdem abi senin de muhabbetini yaptık ayrıca. Baya modifiye etmişsin aleti öyle anlattı Onur. Ayrıca sayende benim de fan garanti kapsamına girecek sanırım.

2250 civarında 2500 bakımını yaptırmış oldum. Alete bindikten sonra performansı inanılmaz değişti. 120'yi gördüm bir anda rahatlıkla. Ne oluyor dedim. Şeytana uyup yine de çıksam mı istanbula doğru diye heyecanlandım bile. Ama gitmedim tabi ki Neyse şimdi fanım gelsin herşey tamam olacak umarım.

Durumlar bu minvalde. Herkese sevgiler saygılar

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    buluşma saatimiz 08.00

1)DEJAVU
    2)FEDOS
    4)KALDERA
    5)MÜHENDİS1959
    6)
    7)

Bursada kimlerin geleceği konusunu netleştirmeye çalışıyoruz
    buluşma yeri olarak size de uyarsa Bursa girişindeki özdilek çok uygun olacaktır
    diye düşünüyorum (Bilmeyenler varsa Özdilek Bursa-İstanbul yolunda Bursanın girişindedir)
    Saat konusu nasıl olur acaba sizin Bursaya girişiniz 11'i Bulurmu ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler