Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı REGAL-EMRE adlı üyeden alıntı

Gecen hafta uretıcı fırmaya bu sıte ıle ılgılı bılgı verıldı,cok memnun olduklarını dıle getırdıler ve sızlerle ılgılı kucuk bır anket formu yolladılar eksıklıkler ve memnunıyetınız hakkında dusuncelerınızı soruyorlar.Formu eklı dosya ıle buradan gonderecegız,ılgılenenlerın doldurup yollamalarını rıca ederız.

Saygılarımızla
    yanıtınız için teşekkür ederim..
    göndereceğiniz anket formu için tüm arkadaşlarımız üzerine düşeni yapacaklardır.
    anadolu yakasında servis düşünüyormusunuz..? bu tarafta halen tek servis var bildiğim kadarı ile..oda göztepedeki uzman elektrik.. çok arkadaşta göztepedeki servisi bilmediğinden sanırım karşı ya geçiyorlar...istanbulun bu bölgesinde de çok regali olan arkadaş var. kartalda bir çok marka motorun servis hizmetini veren bir altan motor var.. bu firmayla görüşürseniz iyi olabilir.
    işini seven ve özenli bir firma..

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı

3- Kaymalara karşı arka amortisör ayarını 1 de kullanın 2 kişi ise 2 de kullanın dedi benimkini 1 e getirdi çok farketti deneyin.

4- Ön zincir dişlisini 17 diş takın motor kasaya güçlü geliyor dedi, ben benimkini saydım 14 diş hemen takacağım size gelişmeleri anlatırım.
    kaymalara karşı amortisörün buradaki işlevselliğini açıklayabilirmisiniz..1.kademede olması neyi değiştirecek..bildiğim kadarı ile ağırlık ile ilgili olması lazım...
    ön zincir dişlisini değiştiren bir arkadaş vardı. düzde iyi olduğunu ama rampada zayıfladığını söylüyordu..
    siz değiştirin bakalım iyi olacaksa herkez değişir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili EMRE ,distribütörlüğünüz hayırlı olsun .
    Anadolu yakası , Pendik -kartal bölgesi için kuvvetli bir bayi servis ağı oluşturabilirseniz,sanırım markayı daha da ilerilere taşıyabilirsiniz.
    Servis noktası olarak anadolu yakası biraz zayıf kalmış durumda.
    güzel bakan , güzel görür.

uğur oto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Satiş Ve Servis

Sevgili Regal Ciler;
    Biz Regal Raptor Ve Diger Birkaç Markanin Da Satiş Ve Servis Olarak Eyüp-demirkapida Hizmet Vermekteyiz Emre Motor Ve Aykon Un Yetkili Satici Ve Servisi Olarak Sizlere Yardimci Olabiecegimiz Her Konuda Hizmetinizdeyiz Cumartesi Ve Pazar Açigiz.212-4931990 Hepinize Iyi Günler Dileriz

hunluata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR DADYW250 /Mondial 151RS
    Sayın Kaldera

Bizler internet sayfamızdada gorecegınız gıbı Türkiyede 25 yıldır motorsıklet yedek parca pıyasasında bulunmaktayız.

Is konumuz,Turkıyedekı bır cok marka motorsıkletlerın muhtelıf yedek parcalarının ve bazı aksesuarlarının yurt dısından temını ve Turkıye genelındekı yaklasık 600 adet musterımıze toptan olarak dagıtmaktır.

Turkıyede son yıllarda artan motorsıklet satıslarına paralel olarak,fırmamız gecen sene MEIDUO markalı 4 model scooter ıle pazara gırmıs,bu senede 4 model DADYW marka motosıklet ıle urun yelpazesını genısletmıstır.

Ithal ettıgımız motosıkletler,kullanım hatasından olabılecek sorunlar dısında 2 yıl garantı kapsamı ıcındedır.

Servıs hızmetını,anlasma yapmıs oldugumuz yetkılı servısler ıle beraber,ıhtıyac duyuldugunda,Turkıye genelınde servıslerı bulunan mevcut musterılerımız ıle de vermekteyız

Fırmamızın baska ıthalatcı fırmaların satmıs oldugu motorlara satıs sonrası garantı vermek gıbı bır ımkanı yoktur.

Regal Raptor lerın yedek parcaları stoklarımıza agustos sonu ıtıbarı ıle gırecektır.Yedek parca temını ve fıyatları ıle servıs hızmetı konusunda en ıyı hızmetı vermeyı hedeflıyoruz.

Sarf malzemeler ıle ılgılı,elımızdekı mevcut stoklar ıle ılgılı karsılastırmalar yapılmaktadır.Bazı kalemler elımızdekı mevcut mallar ıle uyusmaktadır.
    On dısk balatası,sag sol fren kolları,sol fren kutuklerı,ayna,dısk fren alt ust merkezlerı,sinyal vs.Bununla ılgılı bılgı verılecektır

Gecen hafta uretıcı fırmaya bu sıte ıle ılgılı bılgı verıldı,cok memnun olduklarını dıle getırdıler ve sızlerle ılgılı kucuk bır anket formu yolladılar eksıklıkler ve memnunıyetınız hakkında dusuncelerınızı soruyorlar.Formu eklı dosya ıle buradan gonderecegız,ılgılenenlerın doldurup yollamalarını rıca ederız.

Saygılarımızla

duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı

Arkadaşlar işlerim yüzünden giremedim, motorumun ön çamurluğuna tozluk taktım, kurtuldum çamurdan.

Resimlerden göreceğiniz gibi, çok basit mopetlerin arka tozluğunu öne taktım, 2YTL civata ve somunlarıyla birlikte, oh be dünya varmış, çamurdan kurtuldum,motorun önünü yıkamaktan kurtuldum,üstüm başım batıyordu denedim çok rahatmış, görüntüyü biraz bozdu ama olsun, geçen gün yola zift dökmüşlerdi 5-6 motor hep beraber zifte düştük birtek benim motor battı diğerlerinin çamurlukları uzun olduğundan onlara birşey olmadı, bilmem nasıl oldu?

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    yanıtınız

kaymalara karşı amortisörün buradaki işlevselliğini açıklayabilirmisiniz..1.kademede olması neyi değiştirecek..bildiğim kadarı ile ağırlık ile ilgili olması lazım...
    ön zincir dişlisini değiştiren bir arkadaş vardı. düzde iyi olduğunu ama rampada zayıfladığını söylüyordu..
    siz değiştirin bakalım iyi olacaksa herkez değişir
    Bende amortisörün işlevini tam kavrıyamadım aslında ama bence faydası oldu, özellikle virajlarda sanki daha güven veriyor şimdi.

Ön zincir dişlisini dün aldım değiştirmek için KATRANCIDA söktük ama aldığım dişli nin zincir geçen yerleri olmadı ufak tı zaten dişli sayısı bence önemli değil, dişlinin çapı önemli, daha geniş çaplı dişli ise yerine sığmaz diye düşündüm, sökünce anladım, yarın EMRELTD yi arayıp soracağım, bu dişli işini pek aklım almadı.

simerof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dady 250

kırılan motor blogu vidası

arkadaslar kırılan vıdanın resmı demıstım buyrun

arkadaslar kırılan vıdanın resmı demıstım buyrun

karınca ezmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor250
    Arkadaşım ekzosun yeni tip kesik olanlardansa, ekzosun altında bir vida var onu sök, içindeki susturucuyu bir penseyle çek çıkar, çok basit, seside tok çıkıyor , sen yinede geçtiğimiz sayfaları kontrol et, orada ben resimli olarak anlattım.[/QUOTE]

ilginiz için tesekkurler

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı

amortisör ayarı en alt kademede olduğunda ağırlık merkezi en aşağıda olacaktır. haliyle yol tutuş da iyileşecektir. benim merak ettiğim konu kademe değişince amortisörün sertliği değişiyor mu?

ilke olarak amortisörün "jounce" ve "rebound" mesafeleri birbirine eşit olmalıdır(tam karşılıklarını bilmiyorum maksimum açılma ve maksimum kapanma denebilir ama tam anlamını karşılamıyor). böylelikle farklı deplasmanlar sebebiyle oluşacak faz gecikmeleri önlenebilir. ama siz amortisörün bağlantı konumunu değiştirirseniz jounce ve rebound mesafeleri de değişecektir. kademe arttıkça artacak, azaldıkça azalacaktır. amortisörün kademesini arttırdığınızda sertliğini de arttırmazsanız (yani içerideki gazın baıncı aynı kalırsa ya da yay kuvveti değişmezse) arka amortisör daha fazla gezecek ve konforu arttıracaktır.

peki yol tutuş? yol tutuş amortisörün sertliğiyle direkt alakalı. sanırım burada da edindiğimiz tecrübelerle yukarıda sorduğum soruya da cevap veriyoruz. sertlik değişmediği için yol tutuş yüksek kademelerde kötüleşiyor.

yanlış düşünüyorsam düzeltmeniz ricasıyla.

sevgiler,
    AA.
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    arkadaslar bugun evden ıse gelırken cok moralım bozuldu yolda gıderken 60 km yle yolda ufak bı su bırıkıntısınden gectım gectıkten 20 m sonrada hafıf bı kavıs vardı 50 le falan gırdım kavıs cok ama cok kucuktu bı baktım arka kaymaya basladı nerdeyse yanımda gordum o kadar hızlı gelıstıkı olaylar ne oldu anlamadım ama dusmeden toparladım tek bısey benı cok tedırgın ettı suyu gorunce bu kadar sapıtırmı yada benım motorda denge problemı falanmı var

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    arkadaslar bugun evden ıse gelırken cok moralım bozuldu yolda gıderken 60 km yle yolda ufak bı su bırıkıntısınden gectım gectıkten 20 m sonrada hafıf bı kavıs vardı 50 le falan gırdım kavıs cok ama cok kucuktu bı baktım arka kaymaya basladı nerdeyse yanımda gordum o kadar hızlı gelıstıkı olaylar ne oldu anlamadım ama dusmeden toparladım tek bısey benı cok tedırgın ettı suyu gorunce bu kadar sapıtırmı yada benım motorda denge problemı falanmı var
    Eyüp buluşmasında da konuşmuştuk senin denge olayını. Bilmiyorum ama benim aklım almıyor pek. Tamam motorlarımız sirk canbazı değil ama o gün bahsettiğin kadar sorunlu hiç değil. Anlayan birine göster hocam, zamanla daha kötüye gidecek bir sorun varsa önüne geçilmeli, çok daha ciddi sorunlar açabilir başına.

Arkadaşım geçmiş olsun önemli olan olayın anında farkına varıp toparlayabilmek yani kullanımda sürekli kontrollü gitmek. Bence senin lastik havaları özellikle arka teker havası fazla olabilir. Ön 22-24 Arka 24-26 arası normali. Birde viraja girdiğinde ön frenleri yokladın galiba onun için arka attı. Viraj sola ise ön freni yokladığında arka sağa atar birazda yol bozukluğundan hafif hoplamalar olursa tehlike büyür. Bence yapacağın şey her iki freni de eşit kullanman ve virajlara girmeden hızı fren kontrolü ile ayarlaman hatta deviri düşürecek kadar ise vitesi düşürmen gerekir. Kazasız sağlıklı günler dilerim.

Motosikleti
    yarın EMRELTD yi arayıp soracağım, bu dişli işini pek aklım almadı.
    bu dişli değişim işleri oldum olası karmaşık bir konudur.
    bence en uygun olan kombinasyon zaten üzerinde mevcut olan ön ve arka dişlidir.
    ön dişliyi farklı çapta bir dişli ile değişmek motorun kalkışını hızını,rampadaki çekişini iyi veya kötü değiştiriyor.
    bende bir formül program vardı ön dişli değişince arka dişli ne olmalı ve sonuçlarını veren yani muhtelif kombinasyonları hesaplayan bir formul ..ama bulamadım..maalesef.

Alıntı fevkalbesher adlı üyeden alıntı
    amortisör ayarı en alt kademede olduğunda ağırlık merkezi en aşağıda olacaktır. haliyle yol tutuş da iyileşecektir. benim merak ettiğim konu kademe değişince amortisörün sertliği değişiyor mu?
    kademe ayarlarını ben bir kez kurcaladım.sertliğini pek anlamadım ama motorun yere olan mesafesini değiştiriyor..sonra tekrar 2 inci kademeye aldım.o şekil vaziyette halen..

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Arkadaşlar benim taktırdığım ön camdan yani Keeway in camından 3 takım KATRANCIYA gelmiş taktırmak istiyen taktırsın, TEL: 0212 276 29 29 Güle güle kullanın.

Arkadaşlar bu akşam saat 20 de Galata Köprüsü altındaki DERSADET e gideceğiz, Darülaceze ve Okanın programında çekilen DVD lere bakacağız, istiyen gelsin, müzik yokmuş ama yinede güzel vakit geçer sanıyorum.Bakırköy ve civarı komple gelecek.
    Ayrıca kaza yapan kader in röportajı bu akşam yayınlanacak onuda izliyeceğiz.TGRT;STAR,İHA da ana haberde yayınlanacak, ilgilenenlerin bilgisine.

fuser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD 250E-9
    Arkadaşım geçmiş olsun bahsetiğin olayın bir benzeribe benim başıma geldi
    Bahçe sularken yoluda ıslatmışlar bende 60 la falan gidiyordum hafif bir sola dönüş vardı ve yolda hafif ıslaktı. motorun arkası biraz kaydı ama neyseki toparladım. Motorum yeni yani lastiklerin dişleri normal ama acaba lastikleri yola temas eden alanı ile motorun ağırlık oranımı pek iyi değil acaba diye düşünüyorum

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Seçiminizden dolayı tesekkurler,

Şu an için Eskısehırde bayimiz bulunmamaktadır.
    Talebınız oldugu tarıhte Afyon bayimiz gereklı ılgıyı gosterecektır.
    Motorun Eskısehır e teslım ucretı tarafımızdan karsılanacaktır.

İyi Günler
    eskisehir'de bayi var.
    şiraz....yoksa bırakmış mı?
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

wakeup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar regal raptorlar için metzeler marka lastik ön+arka sökme takma balans dahil 220 ytl ayrıca platinum buji çifti 60 ytl 0216 416 61 18

Motosikleti
    Arkadaşlar benim taktırdığım ön camdan yani Keeway in camından 3 takım KATRANCIYA gelmiş taktırmak istiyen taktırsın
    katrancı otomotive bir kaç kez telefon açtık.ancak açıklayıcı bir yanıt alamadık,bu konuda..ve fiatlarıda yüksekti.100 ytl dediler bu cama..
    biz dün akşam FEDOS (MURAT) ile beraber kızıltopraktan gittik aldık..60 ytl aparatları ile beraber..
    benim motoru park ettiğim yere girebilmesi hususunda şüpheliydim..sadece FEDOS a aldık.ve benim oraya geldik.motorda ölçüm yaptık.maalesef cam takılı olsa yerine girmeyecek...ya garajı yükselteceğimm iki sıra tuğla ile yada cam işi benim için bitti gibi
    motorada çok uygundu bu cam...

wakeup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrıca anadolu yakasında periyodik bakımlarınızı bostancı gazi motora yaptırabilirsiniz. 0216 416 61 18

[QUOTE=kaldera]katrancı otomotive bir kaç kez telefon açtık.ancak açıklayıcı bir yanıt alamadık,bu konuda..ve fiatlarıda yüksekti.100 ytl dediler bu cama..
    biz dün akşam FEDOS (MURAT) ile beraber kızıltopraktan gittik aldık..60 ytl aparatları ile beraber..
    benim motoru park ettiğim yere girebilmesi hususunda şüpheliydim..sadece FEDOS a aldık.ve benim oraya geldik.motorda ölçüm yaptık.maalesef cam takılı olsa yerine girmeyecek...ya garajı yükselteceğimm iki sıra tuğla ile yada cam işi benim için bitti gibi:
    motorada çok uygundu bu cam

Kaldera arkadaşım ben Müslüm de gördüm camı güzel olmuş. Sizin söylediğiniz yerdeki de aynısı ise montajını ben yaparım adresini yazarsanız telefon falan yarın gidip alırım. Katrancıya da 100 YTL. Fazladan 40 YTL vermeyeyim.
    Teşekkür ederim.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı infrared adlı üyeden alıntı
    eskisehir'de bayi var.
    şiraz....yoksa bırakmış mı?

Adını bile anmak istemiyorum o yerin herif resmen telefonda dalga geçti yanındada bayan var alanyadan arıyorum deyince makaraya sardı ukela ukela konuşuyor o kadar yer varken neden bizden alıyorsun falan filan bende açıklamadım tabiki 1 ay sonra eskişehire döneceğim sezonluk burada çalıştığımı telefonda çıldırdım saydım sövdüm bide açıklamamı yapıcağım densizlere

Eğer yüzyüze olsak ve karşımda yapsa o konuşmaları olay başka boyutlara girerdi

gelelim soruna şiraz halı diğer firmanın malını satıyor satan bayiisi böyle yapıyorsa servisi kimbilir nasıldır ...

ben emre ltd. nin motorunu alacağım nasipse hem daha hesaplı fakat aklıma takılan tek soru motorun aldıkdan sonra bakımlarını ve bir sorun durumunda kime yaptıracağımı bilmemem çünki yetkili satıcı olmadığı için dolayısıyla yetkili tamir serviside yok olmazsa regal raptor sevdasından vazgeçeceğim

mecburiyetten Kanuni Tiger alacagım son seçenek olarak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler