Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    Can.;

gelen ses ile ilgili "3000 km.den sonra bizim motorlarda subap ayarı yapılması gerekiyor" diyorsunuz. daha önceden arkadaşlardan böyle bir şey yaptıran olduğunu hatırlamıyorum. var mı arkadaşlar?
    süpap ayarının yapılmasını gerektiren durumlar farklıdır...
    sanırım o arkadaş duyduğu sesi süpap sesine benzetti..ancak burdada tam bilgi verilmemiş.motor soğukmu sıcakmı acaba...burası önemlidir.süpap ayarını gerektiren durumları özetlersek..
    1)motorda kompresyon oldukça zayıflamıştır.
    2)motorun gücü azalmıştır
    3)bol dumanlı bir egzost mevcuttur..
    bu belirtilerin dışında duyulan bir sesi süpap ayarı gerekir diye yorumlamak
    kısmen doğru olmayabilir...
    3000 kmde süpapların aşınması olağan bir durum değildir..motorun hararete maruz kalması gerekir...özellikle egzost süpapı bundan maksimum zarar görür

sıcaklığın artması sonucu metal kısımlar genleşir..çok küçük bir miktar boyu uzar.resimdede görüldüğü
    gibi sağdaki süpap aşağı doğru uzama yapmış.süpap sapları üst bağlantı yerlerinden uzayamayacağı
    için genleşmeyi alttan tamamlamış..bu durumda yukarda yazdığım 3 maddelik sorun oluşacaktır..
    ben raptorun 10000 km yi tamamlayanınıda biliyorum..herhangi bir sorun olmamış..üst kapak hiç açılmamış yani..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah RR
    Arkadaşlar...
    Siyah bir Raptor arıyorum. Satmak isteyen arkadaşım olursa haberleşelim lütfen..

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Crea,aramıza hoşgeldin kardeşim.Gönlündeki aslanı en kısa zamanda alırsın inşallah.
    Okan0055,sende hoşgeldin.Topuz'un sormuş olduğu sorulara cevapları bende merakla bekliyorum.Kazasız sürüşler.
    Nmurataydin,Amarsitörlerin iki kişi ile vurma sorunu bende de var.(Bu arada ayarlar 5'te)Servise gittiğimde amarsitörlere önce bakım yapmak gerektiğini olmazsa yenisi ile değiştirileceğini söylediler.Hangimiz önce netice alırsak sonuçları bildirelim.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Can. adlı üyeden alıntı
    Hakan ben Creative Zen Touch kullanıyorum tavsiye ederim. Ipod'da olabilir.

Motor bloğundan gelen ses muhtemelen subaplardan geliyor. 3000 km.den sonra bizim motorlarda subap ayarı yapılması gerekiyor. Motor yeni olduğu için 3000-4000 km.aralığında subap ayarı bozulmaya başlıyor ve motor bloğundan tıkırtı gelmeye başlıyor. iyi bir yere yaptırın derim. Subap ayarını elektronik cihazlarla yapan japon servisleri olabilir mesela. Hassas ve ince bir iş...

Değerli kardeşim, bu sibop ayarı meselesi kafama takıldı, sen nerden öğrendin 3000-4000 Km de sibop ayarı gerektiğini, ben servislere sordum bu motorların öyle kolay kolay sibop ayarı istemiyeceği yolunda, zaten bizim motorlar üstten eksantrik, bencede sibop ayarı öyle kolay kolay bozulmaz, ancak motor hararet falan görürse, zaten motor söküleceğinden toplıyan usta sbop ayarlarına bakacaktır. Sen yine de bana bu bilgiyi nereden aldığını yazarsan sevinirim.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı

Bir regal meraklısı daha, alalım sanada be Kemal şunun güzelliğine baksana
    Gördüğünğz gibi merakla bakan ve neredeyse tüm resimlerde ben varım. Tek sorunum vitesli hiç kullanmadım ve ara sokaklarda çok takılıyorum. Bi bakmışsınız regal almışım. Bu arada bu motoru getiren firmanın bir websitesi var mı? İncelemem gerekiyor.

john doe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak yakında
    Alıntı scud adlı üyeden alıntı
    Gördüğünğz gibi merakla bakan ve neredeyse tüm resimlerde ben varım. Tek sorunum vitesli hiç kullanmadım ve ara sokaklarda çok takılıyorum. Bi bakmışsınız regal almışım. Bu arada bu motoru getiren firmanın bir websitesi var mı? İncelemem gerekiyor.
    http://www.yellowrockmotorcycle.com/

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üçdür yazdıklarımı silip yeni baştan yazıyorum...tam olarak ne yazacağıma ne yazmam gerektiğine hala karar veremedim...yani böylesi bir büyüklük,böylesi bir ağabeylik...en çok sıkıştığım anda forum dışında daha önce hiç görmediği ya da tanımadığı halde koşa koşa,söylediği zamandan da önce gelmesi...olay ne midir???ben bugün emniyet genel müdürlüğünün 2 gün önce tüm trafik birimlerine gönderdiği önem derecesi yüksek bir emrin kurbanı olanların arasına girdim,sabah saat 9:00-9:30 arası kumburgaz çıkışı (istanbul yönü) mevkiinde uygulama yapan otoyol trafik polisleri tarafından durduruldum ve a2 yerine b sınıfı ehliyete sahip olduğum için motorum bağlandı...gayet çileli ve bunaltıcı bir süreçti bu,neredeyse ağlayacaktım sinirden...ardından savcılığa çıkarıldık ama savcı başka bir olayla ilgili otopsiye gittiği için işimiz öğleden sonraya kaldı...bu arada motoru çıkartabilmem için kesinlikle a2 ehliyete sahip biri gerektiğini söylediler...kimleri aramadım ki...tanıdığım hemen herkes bir bahane sürdü ileri...sonra aklıma 1-2 gün evvel müslüm abinin (mühendis1959) forumda cep numarasını yayınladığı geldi...pazar günü saat 11'de ben daha önce hiçbir tanışıklığım olmayan bu "insanı" aradım bir umut deyip...ben kötü bir karşılama beklerken gayet sıcak ve iyiniyetli bir insan çıktı karşıma,açıkçası belki de ben olsam onun yerinde terslerdim pazar günü bu saatte aranır mı diye...ama o tam tersini yaptı...taaa merter'den kalktı motoruna atladı ve geldi...beraber silivri bölge trafiğe gidip trafikten men hükmünü kaldırtıp ardından motoru teslim almaya kumburgaz'a geri döndük...düşünüyorum,d 52;şünüyorum,hala daha bunlar,bu yazdıklarım yeterli gelir mi,geliyor mu bilmiyorum...abi sen o kadar iyi bir insansın ki,onca tanıdığım adam 40 türlü mazeret gösterip gelmezken sen sırf ikiteker kardeşliği adına geldin...inan bana ben senin hiçbir şekilde hakkını ödeyemem...arkadaşlar belki bu tarz bir durumda da siz kalırsanız yardım edemem ama işte olmadığım sürece büyükçekmece bölgesinde yaşayacağınız her problemde emin olun elimden geleni yapmaya çalışacağım bende...numaram 05364105912...tekrar tekrar teşekkür ederim abim,allah razı olsun,sen olmasan o motor çok yatardı o otoparta...

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Müslüm abi iyi adamdır kendisine yakışanı yapmış ki bugün ben biliyorum başka planları vardı. İşte dayanışma büyüklük budur.

nmurataydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı bozkurt adlı üyeden alıntı
    Crea,aramıza hoşgeldin kardeşim.Gönlündeki aslanı en kısa zamanda alırsın inşallah.
    Okan0055,sende hoşgeldin.Topuz'un sormuş olduğu sorulara cevapları bende merakla bekliyorum.Kazasız sürüşler.
    Nmurataydin,Amarsitörlerin iki kişi ile vurma sorunu bende de var.(Bu arada ayarlar 5'te)Servise gittiğimde amarsitörlere önce bakım yapmak gerektiğini olmazsa yenisi ile değiştirileceğini söylediler.Hangimiz önce netice alırsak sonuçları bildirelim.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.
    ben amortisör ayarının kaçta olduğunu bile bilmiyorum..çünki 1.2.3.4.5 nolu sayılar yazılı sadece ama hangi ayarda olduğu nereden belli başka herhangi sayıya denk gelen bie işaret filan yok...sadece 1 de olduğunu tahmin ediyorum..alet de olmadığı için deneme yanılma yapamıyorum...

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Unicorn Knight adlı üyeden alıntı
    üçdür yazdıklarımı silip yeni baştan yazıyorum...tam olarak ne yazacağıma ne yazmam gerektiğine hala karar veremedim...yani böylesi bir büyüklük,böylesi bir ağabeylik...en çok sıkıştığım anda forum dışında daha önce hiç görmediği ya da tanımadığı halde koşa koşa,söylediği zamandan da önce gelmesi...olay ne midir???ben bugün emniyet genel müdürlüğünün 2 gün önce tüm trafik birimlerine gönderdiği önem derecesi yüksek bir emrin kurbanı olanların arasına girdim,sabah saat 9:00-9:30 arası kumburgaz çıkışı (istanbul yönü) mevkiinde uygulama yapan otoyol trafik polisleri tarafından durduruldum ve a2 yerine b sınıfı ehliyete sahip olduğum için motorum bağlandı...gayet çileli ve bunaltıcı bir süreçti bu,neredeyse ağlayacaktım sinirden...ardından savcılığa çıkarıldık ama savcı başka bir olayla ilgili otopsiye gittiği için işimiz öğleden sonraya kaldı...bu arada motoru çıkartabilmem için kesinlikle a2 ehliyete sahip biri gerektiğini söylediler...kimleri aramadım ki...tanıdığım hemen herkes bir bahane sürdü ileri...sonra aklıma 1-2 gün evvel müslüm abinin (mühendis1959) forumda cep numarasını yayınladığı geldi...pazar günü saat 11'de ben daha önce hiçbir tanışıklığım olmayan bu "insanı" aradım bir umut deyip...ben kötü bir karşılama beklerken gayet sıcak ve iyiniyetli bir insan çıktı karşıma,açıkçası belki de ben olsam onun yerinde terslerdim pazar günü bu saatte aranır mı diye...ama o tam tersini yaptı...taaa merter'den kalktı motoruna atladı ve geldi...beraber silivri bölge trafiğe gidip trafikten men hükmünü kaldırtıp ardından motoru teslim almaya kumburgaz'a geri döndük...düşünüyorum,düşünüyorum,hala daha bunlar,bu yazdıklarım yeterli gelir mi,geliyor mu bilmiyorum...abi sen o kadar iyi bir insansın ki,onca tanıdığım adam 40 türlü mazeret gösterip gelmezken sen sırf ikiteker kardeşliği adına geldin...inan bana ben senin hiçbir şekilde hakkını ödeyemem...arkadaşlar belki bu tarz bir durumda da siz kalırsanız yardım edemem ama işte olmadığım sürece büyükçekmece bölgesinde yaşayacağınız her problemde emin olun elimden geleni yapmaya çalışacağım bende...numaram 05364105912...tekrar tekrar teşekkür ederim abim,allah razı olsun,sen olmasan o motor çok yatardı o otoparta...
    Onur Değerli Kardeşim, yazdıkların beni duygulandırdı, çok sağol, benim yaptığımı her motorcu yapardı sen merak etme, mutlaka hepsinin bir işi vardır,sen kötümser olma, ben tüm hayatım boyunca insanlara yardım etmeye çalıştım,takdir yüce allahındır, bunları burada anlatmak bana yakışmaz.

Sen aradığında sesin o kadar titrek ve panikti ki ben önce kaza falan oldu diye korttum ama motorun bağlandığını söyleyince rahatladım,benim en çok korktuğum kaza.

Bu vesileyle arkadaşlara motorlar üzerinde çok sıkı denetimlerin başladığını haber vereyim, ARKADAŞLAR DİKKAT MOTORLAR ÜZERİNDE SIKI DENETİMLER BAŞLADI, ehliyeti olmıyanlar trafiğe çıkmasın, cezası ağır, son pişmanlık fayda etmez, kumburgazdaki motorları görünce şaşırdım, sadece 15 dakikada yanlış saymadıysam 7 motor getirdiler otoparka, biz ONUR un motorunu alırken bir de resimlerini çektim bakın motor galerisi gibi,

İşte bu motorların hepsi bu gün,yarın bu sıcakta savcılık mahkeme silivri sonra tekrar kumburgaz yapacak tabi en önemlisi A2 ehliyeti olan birini bulacaklar,

A2 EHLİYETİ OLAN ARKADAŞLAR MOTOSİKLETLİ ARKADAŞLARA YARDIMCI OLUN SADECE 1-2 SAT VAKTİNİZİ ALIR O KADAR, KESİNLİKLE EHLİYETE BİR CEZA FALAN YAZMIYORLAR, SADECE TRAFİKTE MOTOR SAHİBİ MOTORUMU .......ŞAHIS ALABİR DİYE BİR KAĞIT İMZALIYOR O KAĞITLA OTOPARKA GİDİP MOTOR TESLİM ALINIYOR, AKSİ TAKTİRDE OTOPARK ÜCRETİ GÜNLÜK 6-10 ytl.

KAZASIZ BELASIZ EHLİYETLİ SÜRÜŞLER

Müslüm abi iyi adamdır kendisine yakışanı yapmış ki bugün ben biliyorum başka planları vardı. İşte dayanışma büyüklük budur.
    Kemal kardeşim sağol iltifatların için sen beni yakınen tanıyorsun, biliyorsun iki elim kanda da olsa yardıma ihtiyacı olanları asla yolda bırakmam.

artık bu foruma gırmeden gecmıyor gunler ıtalyada ve aranızdakı arkadaslıga ımrenıyorum tebrık edıyorum sızlerı keske rr olsa keske sızle beraber vakıt gecırme sızlerı tanıma sansım olsa keske

caser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Siyah RR
    Değerli arkadaşlar ve küçüklerim (42 yaşındayım rahatça kullanabilirim bu tabiri sanırım
    Buradaki dostluk ve yardımlaşmaya hayran olmamak elde değil. İnşallah aradığın siyah Raptor' u alınca aranıza katılacağım. Şimdilik tek yapmakta olduğum motosiklet.net' i karıştırırken okuduğum bir yazıdan alıntı ekliyorum

" Bir de şu meşhur, Çinli motorların hepsinde olan vites geçişleri ve 2'den 1'e ya da 1'den boşa alırken zorlanma durumu olayını da öğrendim. Vites kutusundaki bir milin gerekenden kısa olmasından kaynaklanıyormuş. Bir şekilde kullanıyorsunuz ama bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için mil'in uzatılması gerekiyor. 15 YTL'lik bir uygulama ile sorun ortadan kalkıyormuş. "

Belki bir anlamı vardır bu sözlerin çünkü sarf eden kişi suzuki bayii'nde çalışan bir şahıs.

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    üçdür yazdıklarımı silip yeni baştan yazıyorum...tam olarak ne yazacağıma ne yazmam gerektiğine hala karar veremedim...yani böylesi bir büyüklük,böylesi bir ağabeylik...en çok sıkıştığım anda forum dışında daha önce hiç görmediği ya da tanımadığı halde koşa koşa,söylediği zamandan da önce gelmesi...olay ne midir???ben bugün emniyet genel müdürlüğünün 2 gün önce tüm trafik birimlerine gönderdiği önem derecesi yüksek bir emrin kurbanı olanların arasına girdim,sabah saat 9:00-9:30 arası kumburgaz çıkışı (istanbul yönü) mevkiinde uygulama yapan otoyol trafik polisleri tarafından durduruldum ve a2 yerine b sınıfı ehliyete sahip olduğum için motorum bağlandı...gayet çileli ve bunaltıcı bir süreçti bu,neredeyse ağlayacaktım sinirden...ardından savcılığa çıkarıldık ama savcı başka bir olayla ilgili otopsiye gittiği için işimiz öğleden sonraya kaldı...bu arada motoru çıkartabilmem için kesinlikle a2 ehliyete sahip biri gerektiğini söylediler...kimleri aramadım ki...tanıdığım hemen herkes bir bahane sürdü ileri...sonra aklıma 1-2 gün evvel müslüm abinin (mühendis1959) forumda cep numarasını yayınladığı geldi...pazar günü saat 11'de ben daha önce hiçbir tanışıklığım olmayan bu "insanı" aradım bir umut deyip...ben kötü bir karşılama beklerken gayet sıcak ve iyiniyetli bir insan çıktı karşıma,açıkçası belki de ben olsam onun yerinde terslerdim pazar günü bu saatte aranır mı diye...ama o tam tersini yaptı...taaa merter'den kalktı motoruna atladı ve geldi...beraber silivri bölge trafiğe gidip trafikten men hükmünü kaldırtıp ardından motoru teslim almaya kumburgaz'a geri döndük...düşünüyorum,düşünüyorum,hala daha bunlar,bu yazdıklarım yeterli gelir mi,geliyor mu bilmiyorum...abi sen o kadar iyi bir insansın ki,onca tanıdığım adam 40 türlü mazeret gösterip gelmezken sen sırf ikiteker kardeşliği adına geldin...inan bana ben senin hiçbir şekilde hakkını ödeyemem...arkadaşlar belki bu tarz bir durumda da siz kalırsanız yardım edemem ama işte olmadığım sürece büyükçekmece bölgesinde yaşayacağınız her problemde emin olun elimden geleni yapmaya çalışacağım bende...numaram 05364105912...tekrar tekrar teşekkür ederim abim,allah razı olsun,sen olmasan o motor çok yatardı o otoparta...
    bu yaşanana ve yapılana söylenecek söz bulamıyorum.......
    birkaç kere yazmıştım ''KİŞİ KENDİNE YAKIŞANI YAPAR.'' diye ve sizi şahsen tanıdığım için yazabilirim sanırım,bu güzellik size çok yakıştı abi.....
    iyiki varsın müslüm abi...saygılar.

(bu yazıyı özelden yazacaktım ama duygumu herkesle paylaşmak istedim)

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı caser adlı üyeden alıntı
    Değerli arkadaşlar ve küçüklerim (42 yaşındayım rahatça kullanabilirim bu tabiri sanırım
    Buradaki dostluk ve yardımlaşmaya hayran olmamak elde değil. İnşallah aradığın siyah Raptor' u alınca aranıza katılacağım. Şimdilik tek yapmakta olduğum motosiklet.net' i karıştırırken okuduğum bir yazıdan alıntı ekliyorum

" Bir de şu meşhur, Çinli motorların hepsinde olan vites geçişleri ve 2'den 1'e ya da 1'den boşa alırken zorlanma durumu olayını da öğrendim. Vites kutusundaki bir milin gerekenden kısa olmasından kaynaklanıyormuş. Bir şekilde kullanıyorsunuz ama bu sorunu tamamen ortadan kaldırmak için mil'in uzatılması gerekiyor. 15 YTL'lik bir uygulama ile sorun ortadan kalkıyormuş. "

Belki bir anlamı vardır bu sözlerin çünkü sarf eden kişi suzuki bayii'nde çalışan bir şahıs.
    Hoş geldiniz, ilginiz için teşekkürler, bahsettiğiniz durum masai grand eagle 250 (suzuki servisleri yetkili) motorları için geçerli (kardeşim aldı da oradan biliyorum) su ana kadar bizim motorlarda böyle bir sorun yasanmadı yada ben duymadım.

Mühendis bey , Kaldera,
    bu formun ilk açıldığından bu yana buradayım ,forumun genel amacını en canlı tutan üyelersiniz. (arada sırada atışssanız da )
    Mühendis bey oldukça aktif , sağolsun her konuda araştırıyor yazıyor.
    Kalderada iş gezileri fırsat verdikce yardımcı .
    Her ikinizede teşekkür ederim.

Bu arada motorum fazla yakıyor . hava filtresi hariç neden olabilir ne ler yaptırmallıyım???

Birisi performans filtre den takmıştı uzun zamandır bu filtreleri incelemiştim ama bizim motora uymaz diye dusunuyordum . K&N filtrelerden hangisi bizimkine uyar bilen varmı??? Veya başka bir filtre onerisi olan....
    R&R
    34 TJ 5870

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Değerli kardeşim, bu sibop ayarı meselesi kafama takıldı, sen nerden öğrendin 3000-4000 Km de sibop ayarı gerektiğini, ben servislere sordum bu motorların öyle kolay kolay sibop ayarı istemiyeceği yolunda, zaten bizim motorlar üstten eksantrik, bencede sibop ayarı öyle kolay kolay bozulmaz, ancak motor hararet falan görürse, zaten motor söküleceğinden toplıyan usta sbop ayarlarına bakacaktır. Sen yine de bana bu bilgiyi nereden aldığını yazarsan sevinirim.

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER
    Merhaba,

Kaldera'da detaylı bilgiler paylaşmış teşekkürler. Benim evimin çok yakınında yamaha'nın ve başka japonların yetkili servisi olan 50 yaşında tek işi bu motorlara servis vermek olan değerli bir abinin dediği bu. Sıfır motorların belli bir km.den sonra oturmaya başladığını ve bu süre zarfında sübap ayarlarında bozulma olacağını ve elektronik cihazların yardımı ile ayarlanmasının sağlıklı olacağının ve motor ömrü açısından önemli olduğunu söyledi. Ticari amaçlı bunu bana söylemedi çünkü ben garanti kapsamında servisinden başka bir yere gitmeyeceğimi daha önceden kendisine söylemiştim zaten o da farklı birşey söylemedi.

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    hepte benim motora bakmışsın...bence sana ragal yakışır fazla düşünme bir kaç sürünce nasıl alıştığına sen bile inanamıcaksın..bana öyle olmuştu çok düşündüm maxi scooter mı alsam diye ama şu anda doğru kararı verdiğimi düşünüyorum..

galipo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    regal raptor ankara bayisini bilen arkadaslar var mı ?

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    ne diyebilirimki ben sanada ayrıca teşekkür ediyorum...bu kadar güzel ifade ettiğin için eminim yarın öbür gün başka arkadaşlarımızın başına benzer durumlar gelince müslüm abi örnek olacaktır, ve herkez olması gerektiği gibi yardıma koşacaktır ..müslüm abi hakkında fazla söze gerek duymuyorum tek diyebileceğim tanımanız lazım...ben tanıyorum ve kendimi şanslı hissediyorum..

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Unicorn Knight;

mazeret belirtip gelmeyen tanıdıklarınıza biraz sitem etmişsiniz. eğer bu tanıdıklarınız, bu forum üyelerinden ise, bu yazdıklarınızı okuduklarında size darılabilirler. "keşke böyle yazmasa idi" diye içimden geçirirken, mühendis1959'un yazısını okudum. doğrusu mühendis1959 bazı ifadelerinde çok haklı. ama "benim yaptığımı her motorcu yapardı" ifadesi, hoşgörüsünden kaynaklanıyor olmalı. gerçekten insanların işi olabilir, geçerli nedenleri bulunabilir. bilemeyiz ve böyle bir durumda onlara darılmaya da hiç hakkımız yok. forumdan epeydir tanışıyoruz ve siz hala bir A2 sürücü belgesi almadı iseniz ki öyle.. bunda size yardıma gelmeyen arkadaşlarınızın hiç bir kabahati yok. bu yazdıklarımdan dolayı bana da darılmazsınız umarım. geçmiş olsun dileklerimi de iletmiş olayım.

mühendis1959'u da bu davranışından dolayı takdir ediyorum. arkadaşlar biz madem motosiklet süreceğiz tüm prosedür tamam olmalı. önce A2'mizi alıyoruz. vergi ve sigortalarımızı ödüyoruz. motosikletimiz sürekli bakımda ve sürüş güvenliği için gerekli kıyafetimizi temin ediyoruz. trafikte kurallara uyuyoruz. biz önce üzerimize düşeni yapmalıyız. ondan sonra varsın polis durdursun.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

BFurkanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 Vulture i
    web sitesi varmı????

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler