Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

temizlikten sonra oğlum yağız kızım regal ve ben
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Erdem dün eva toplantısında motorunu görmüşler ccbarı değiştirmişsin eee artık bir resim yollaman farz oldu...

Mühendis beyin bahsettiği H4 12V 35/35w (bu özelliklerdeki her ampul olmuyor) ampullerden taktım. Arayan olur ise Balmumcuda Kuzey motodan bulabilir. (ATV'nin karşısı)

MAcgywer , bir arkadasım bana sis farı getirecek de seninkilerden feyz alayım sipariş verirken cap ve volt amper falan sordu. Ne söylemem lazım.
    R&R
    34 TJ 5870

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ampul

Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Erdem dün eva toplantısında motorunu görmüşler ccbarı değiştirmişsin eee artık bir resim yollaman farz oldu...

Mühendis beyin bahsettiği H4 12V 35/35w (bu özelliklerdeki her ampul olmuyor) ampullerden taktım. Arayan olur ise Balmumcuda Kuzey motodan bulabilir. (ATV'nin karşısı)

MAcgywer , bir arkadasım bana sis farı getirecek de seninkilerden feyz alayım sipariş verirken cap ve volt amper falan sordu. Ne söylemem lazım.
    bu ampullerden anadolu yakası pendik civarında nerede bulabilirim bilen var mı ?
    güzel bakan , güzel görür.

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    daha tamamlamadım diye yollamamıştım ama şimdi fotoğraf çektim ama malesef pc ye aktarım kablosunu evde bırakmışım artık akşam yüklerim

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km

Plakası düşen oldu mu?

Plakam düştü. Hayret ettim. Nasıl düştü?

Yenisini aldım. Düşmemesi için ne yapmak lazım?
    Vidayı sıktıktan sonra japon yapıştırıcısı ile yapıştırmayı düşünüyorum. Başka başına gelmiş olan var mı?
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    @muhendis1959
    Nasıl teşekkür edeyim sana

nurettin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyusong gv 650
    mühendisciğim merhaba. her vaktin hoş ve neşeli olsun.
    arkadaşım motorunun resimlerine dikkat ettim. kazasız ve belasız nice sürüşler.
    benzin görtergesi mi taktırmışsın ? evetse nerede ? saygı.

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Batista 123 merhaba bu ampullerin markası varmı isterken ne diyeceğiz?Mümkünse fotolarını gonderebilirmisin
    Özellikle arka tarafı lazım ,malum uyum problemi.şimdiden teşekkürler.
    Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

sisybarın bağlantı şekli

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı infrared adlı üyeden alıntı
    Plakam düştü. Hayret ettim. Nasıl düştü?

Yenisini aldım. Düşmemesi için ne yapmak lazım?
    Vidayı sıktıktan sonra japon yapıştırıcısı ile yapıştırmayı düşünüyorum. Başka başına gelmiş olan var mı?
    Plakaları sabitlediğin civataların somunlartının altına mutlaka pul koy. Hatta mümkünse tırtıklı pul koy.
    Somunun üstüne 2. bir somun daha koy. Bu şekilde biraz daha önlemiş olursun gevşeme problemini.
    Arada bir de gevşemiş mi diye kontrol edersen cillop olur.
    Tabii plakanın düşme sebebi, civatanın gevşeme sebebi belli aslında: Vibrasyon
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    erdem.gündüz;

yeni icraatlarınız güzel olmuş. 1. fotoda daha net anlaşılan sisy bar olsa gerek.. bana göre yaslanma demiri diyeceğim. neden içi boş.. içini sonradan mı yaptıracaksınız yada içi varda portatif mi. yani gerek duyduğunuzda içini takıyorsunuz.. arka yolcunuz yaslanıyor. eğer arka yolcunuz yok ise, onu çıkarıyorsunuz.. böylece havanın yaslanma aparatına çarpması sonucu oluşan hava sürtünmesini engelleyerek yakıt tasarrufuna gidiyorsunuz. bunların hangisi acaba?

ayrıca fotoğrafta, yaslanma demirinin motosiklete göre arkaya doğru olan açısı biraz fazla gibi. yada eskisinin de açısı aynı idi ama yenisi daha uzun olduğu için daha fazla yaslanma alanı sunuyor gibi. biraza kilolu bir artçı, buna iyice yaslandığında acaba motosikletin önünü kaldırmaya neden olabilir mi? örneğin 80 km hızla giderken bir tümsek.. motosikletin önü hafifçe havalanırsa.. arkadakinin ağırlığı sonucu motosiklet şaha kalkabilir mi acaba?

son olarak, daha önce yazmıştık. bu tür demirlerden kendimiz bir şeyler yapabiliriz mi? diye. siz bunu yaptırdınız mı.. hazır mı aldınız. yaptırdınız ise, bu demirin adı nedir. sanayide ararken ne diye arayacağız?
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    @muhendis1959
    Nasıl teşekkür edeyim sana
    Birşey değil arkadaşlar, bu motosiklet arkadaşlığı,dostluğu,fazla büyütmeyin

Alıntı nurettin_ adlı üyeden alıntı
    mühendisciğim merhaba. her vaktin hoş ve neşeli olsun.
    arkadaşım motorunun resimlerine dikkat ettim. kazasız ve belasız nice sürüşler.
    benzin görtergesi mi taktırmışsın ? evetse nerede ? saygı.

Hayır benzin göstergesi değil,elektrikli hararet göstergesi, ayrıca dikkat ettiysen gidonun orta bağlantı demirine kol saatimi bağladım,yani motoruma kol saati hediye ettim çok kullanışlı oldu hem yolda saate bakmak kolaylaştı hemde, bu parlak orta demir güneşte parlayıp gözlerimi alıyordu onu engellemiş oldum

KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER.

Erdem kardeşim gerçekten harika olmuş, artık bize şunun alt tahtasını yada şablonunu verirsin???

İŞTE ERDEMİN SON ŞAHASERİ

Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    erdem.gündüz;

yeni icraatlarınız güzel olmuş. 1. fotoda daha net anlaşılan sisy bar olsa gerek.. bana göre yaslanma demiri diyeceğim. neden içi boş.. içini sonradan mı yaptıracaksınız yada içi varda portatif mi. yani gerek duyduğunuzda içini takıyorsunuz.. arka yolcunuz yaslanıyor. eğer arka yolcunuz yok ise, onu çıkarıyorsunuz.. böylece havanın yaslanma aparatına çarpması sonucu oluşan hava sürtünmesini engelleyerek yakıt tasarrufuna gidiyorsunuz. bunların hangisi acaba?

ayrıca fotoğrafta, yaslanma demirinin motosiklete göre arkaya doğru olan açısı biraz fazla gibi. yada eskisinin de açısı aynı idi ama yenisi daha uzun olduğu için daha fazla yaslanma alanı sunuyor gibi. biraza kilolu bir artçı, buna iyice yaslandığında acaba motosikletin önünü kaldırmaya neden olabilir mi? örneğin 80 km hızla giderken bir tümsek.. motosikletin önü hafifçe havalanırsa.. arkadakinin ağırlığı sonucu motosiklet şaha kalkabilir mi acaba?

son olarak, daha önce yazmıştık. bu tür demirlerden kendimiz bir şeyler yapabiliriz mi? diye. siz bunu yaptırdınız mı.. hazır mı aldınız. yaptırdınız ise, bu demirin adı nedir. sanayide ararken ne diye arayacağız?
    sisybarın içinin boş olması zamansızlıktan işlemi bitiremediğim için, başka bir nedeni yok. bizim mevcut sisybarın döşemesini kullanacağım.

sisybarın arkaya olana açısı fazla değil sanırım fotoğraf da öyle anlaşılıyor. tam yandan çekilmiş bir fotoğraf da eklerim daha net görünür. artçının yaslanmasından dolayı motorun önünün kalkması söz konusu olmaz.

sisybar da kullandığım malzeme çapı 27mm lik crom boru 140 cm uzunluğun da. borunun iki ucundan 15 cm ezdirip düz hale getirdim delikleri tornacıda açtırdımve fotoğrafta görülen yere bağladım.

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Erdem kardeşim gerçekten harika olmuş, artık bize şunun alt tahtasını yada şablonunu verirsin???
    salı akşamı tahta ve şablonu gizli bahçeye getirdim ama sen gelmedin. bauhaus dan 10-15 tane tahta kestireceğim. hazırda olsun, her toplantıya gelirken çanta da bulunduracağım isteyen olursa veririm

Motosikleti
    Arkadaşlar dün iş için DÜZCE ye gittim tabi ki regalimle, sabah erkenden saat 07 de yola çıktım, hava biraz serin ama kıyafetim çok iyi olduğundan üşümedim, sadece takım elbisenin pantalonu ayağımda olduğundan biraz bacaklarım üşüdü ama önemsiz, yolda hiçbir sorun yok 120 Km den aşağı düşmüyorum.

Adapazarını geçtikten sonra hava kapamaya başladı ve yağmur, bende yağmurluk yok ama durmak da yok devam ettim.

Bu arada Düzceye girerken benzin bitti yedeğe aldım, 308 KM ana depo bitti, burası çok normal, yedekte giderken birtürlü kaliteli benzinci bulamadım, ve tam 34Km yedekte gittikten sonra benzin bitti yolda kaldım, aslında yedek depoyla 50-60 KM yol yapan vardı nasıl oldu anlamadım, motoru 2 KM ittim bir benzinciden 5YTL benzin aldım, ve kaliteli benzin satan istasyon buldum doldur depoyu dedim, tam 37YTL aldı yani toplam 42YTL benzin almış oldum.

Hesapladığımda 42YTL benzinle benim motorum 342 Km yol yaptı yani Km başına yeni fiyatlarla 122TL yakmış oldu.

Ben ekzso susturucularını sökmüştüm, buna göre sizce motorun yakıtı normalmi?

Arkadaşlar sizin motorlar ne yakıyor hesaplıyan varmı?

Bence benim motor fazla yaktı, bugün susturucuları yeniden takıp birde öyle hesaplıyacağım tabii benzine zam gelmezsse.

Aslında bu hesapları litre olarak hesaplamak lazım, bundan sonra öyle hesaplıyacağım.

ARKADAŞLAR SAKIN YEDEK DEPOYLA FAZLA YOL YAPMAYIN, NE YAPACAĞI BELLİ OLMUYOR, MOTORU BU YAŞTA TAM 2 KM İTTİM CANIM ÇIKTI.

Düzce motorcularını buradan kınıyorum yanımdan belki 50 motor geçti ama kimse durmadı bile.

Ben daha geçen gün dersadet buluşmasına giderken bakırköyde benzini biten birini hemen motoruma alıp götürdüm, yanımdaki arkadaşlarım da beni bekledi.

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    müslüm abi geçmiş olsun!! tek sorun benzin bitmesi olsun..2km motoru itmek gerçektende zor olsa gerek bence bu bilgi çokta faydalı olmuş. benim motordada 320-325km sonra yedeğe geçiyorum yedekte 20 km falan gittim dedim bişey olmaz nasılsa 50-60 km gidiyomuş ama sonra cesaret edemedim nolur nolmaz diye aldım benzini iyikide almışım belki bende yolda kalacaktım...kazasız sürüşler...

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlatılanlara ve diğer motorlara oranla Regal hala çok yakıyor gibi görünüyor. Aynı sınıf bazı motorlar bir depo ile 400 km gittiğini söylüyor. Bu durumun km yapmakla alakası var mıdır? Yani yeni motor daha mı çok yakar. Bence öyle olmaması gerek. Kullanıcı arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Motosikleti
    Alıntı Ahmet taner adlı üyeden alıntı
    müslüm abi geçmiş olsun!! tek sorun benzin bitmesi olsun..2km motoru itmek gerçektende zor olsa gerek bence bu bilgi çokta faydalı olmuş. benim motordada 320-325km sonra yedeğe geçiyorum yedekte 20 km falan gittim dedim bişey olmaz nasılsa 50-60 km gidiyomuş ama sonra cesaret edemedim nolur nolmaz diye aldım benzini iyikide almışım belki bende yolda kalacaktım...kazasız sürüşler...
    Sağol Ahmet bende şu ana kadar 300 km olunca hemen depoyu dolduruyordum,bu tecrübe iyi oldu,artık 250 km olunca depoyu dolduracağım, itmekten bacak kaslarım hamlamış hala ağrıyor

Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Anlatılanlara ve diğer motorlara oranla Regal hala çok yakıyor gibi görünüyor. Aynı sınıf bazı motorlar bir depo ile 400 km gittiğini söylüyor. Bu durumun km yapmakla alakası var mıdır? Yani yeni motor daha mı çok yakar. Bence öyle olmaması gerek. Kullanıcı arkadaşlardan bilgi bekliyorum.
    Bence susturucu sökmek ve otoyolda sürekli yüksek devirde kullanmaktan oluyor, yoksa normal yakıyor bence ama diğer arkadaşlarıda dinlemek gerek.

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Arkadaşlar bir dün motorumun 1000 km bakımını yaptırdım... Zincir yağlanmadı... Gerek yokmuş. Daha acele etme dendi... Zinciri kaç km aralıklarla yağlıyorsunuz ve ne kullanıyorsunuz??? Yada sprey olup hem temizleyen hem de zincire sıkıldıktan bir süre sonra gres benzeri bir kıvama ulaşan yağlar varmış bunlardan kullanıyor musunuz?

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar dün iş için DÜZCE ye gittim tabi ki regalimle, sabah erkenden saat 07 de yola çıktım, hava biraz serin ama kıyafetim çok iyi olduğundan üşümedim, sadece takım elbisenin pantalonu ayağımda olduğundan biraz bacaklarım üşüdü ama önemsiz, yolda hiçbir sorun yok 120 Km den aşağı düşmüyorum.

Adapazarını geçtikten sonra hava kapamaya başladı ve yağmur, bende yağmurluk yok ama durmak da yok devam ettim.

Bu arada Düzceye girerken benzin bitti yedeğe aldım, 308 KM ana depo bitti, burası çok normal, yedekte giderken birtürlü kaliteli benzinci bulamadım, ve tam 34Km yedekte gittikten sonra benzin bitti yolda kaldım, aslında yedek depoyla 50-60 KM yol yapan vardı nasıl oldu anlamadım, motoru 2 KM ittim bir benzinciden 5YTL benzin aldım, ve kaliteli benzin satan istasyon buldum doldur depoyu dedim, tam 37YTL aldı yani toplam 42YTL benzin almış oldum.

Hesapladığımda 42YTL benzinle benim motorum 342 Km yol yaptı yani Km başına yeni fiyatlarla 122TL yakmış oldu.

Ben ekzso susturucularını sökmüştüm, buna göre sizce motorun yakıtı normalmi?

Arkadaşlar sizin motorlar ne yakıyor hesaplıyan varmı?

Bence benim motor fazla yaktı, bugün susturucuları yeniden takıp birde öyle hesaplıyacağım tabii benzine zam gelmezsse.

Aslında bu hesapları litre olarak hesaplamak lazım, bundan sonra öyle hesaplıyacağım.

ARKADAŞLAR SAKIN YEDEK DEPOYLA FAZLA YOL YAPMAYIN, NE YAPACAĞI BELLİ OLMUYOR, MOTORU BU YAŞTA TAM 2 KM İTTİM CANIM ÇIKTI.

Düzce motorcularını buradan kınıyorum yanımdan belki 50 motor geçti ama kimse durmadı bile.

Ben daha geçen gün dersadet buluşmasına giderken bakırköyde benzini biten birini hemen motoruma alıp götürdüm, yanımdaki arkadaşlarım da beni bekledi.
    Motorcular ayıp etmiş.
    Benimki 3.2 lt/100 km..

Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Plakaları sabitlediğin civataların somunlartının altına mutlaka pul koy. Hatta mümkünse tırtıklı pul koy.
    Somunun üstüne 2. bir somun daha koy. Bu şekilde biraz daha önlemiş olursun gevşeme problemini.
    Arada bir de gevşemiş mi diye kontrol edersen cillop olur.
    Tabii plakanın düşme sebebi, civatanın gevşeme sebebi belli aslında: Vibrasyon
    Galiba başka plakası düşen yok.. Tırtıklı pul+2.civata ve japon yapıştırıcı yapacağım.
    Vibrasyon alabilir. 1200km oldu diye 1.viteste 60'a 2.viteste de 100km hıza değirmeye çalışınca bayağı vibreşmişti
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selam arkadaslar ben batista123 un kardesiyim , bende masai grand eagle 250 var kiyaslama acisindan soyluyorum ana depoyla yedege almadan ortlama 300 km Yapiyorum yaklaşık 10-11 litre benzin ile buda yakit sarfiyatinin yaklasik ayni duzeylerde oldugunu gosteriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler