Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Egzoza diikat !!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    yani gerçekten güzel motor yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun

bu arada güven 61 motorunu honda yaptı yani listeden silebilirsiniz:
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

Arkadaşlar,

Benzin içine damlatacağınız biraz etil alkol manyak sonuçlar veriyor. İnanılmaz bir motor sesi çıkıyor. Uuufffffffffff manyak ses, ama çok dikkatli olunmalı yoksa pistonlar dağılabilir. Arabada da işe yarıyor.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    Egzoza diikat !!!

Arka koltuğu neden ufak yaparlar anlamıyorum, yoksa çok güzel.

Arkadaşlar,

Benzin içine damlatacağınız biraz etil alkol manyak sonuçlar veriyor. İnanılmaz bir motor sesi çıkıyor. Uuufffffffffff manyak ses, ama çok dikkatli olunmalı yoksa pistonlar dağılabilir. Arabada da işe yarıyor.
    Aman dikkat fazla koyarsanız piston gömlek krank blok birbirine karışır sonra motorun markasını bile anlıyamazsın.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    -sanırım akünün oralardan- ilginç bir ses geliyor (pili zayıflayan kumandalı arabalardan gelen sesin biraz daha tedirgin edeninden). Bu "akü yalan oldu" mu demek, yoksa yapılması gereken başka bir şey mi var? Bakmadan anlamak mümkün değildir belki ama elimden geldiğince anlatmaya çalıştım işte.
    Şarj için ödediğim parayı geri alıp yeni akü taktırmadan önce bir danışayım istedim. İsteyen cevap verir, isteyen acır, isteyen güler (her nedense). Ben şansımı deneyeyim
    gülmek ne demek, olurmu öyle şey..
    benim naçizane tavsiyem..
    akünün kapağını açıver.
    akünün oralarda bir yerde, zaten bariz belli hemen görürsün. beyaz renkli plastik bir silindirik parça var..o plastik parçayı aç..içinde yedeği ile birlikte sigorta var..maşalara takılmış şekilde duran sigortayı yerinden çıkarıver.
    ama çıkarırken bir kontrol ediver,yerinde gevşek mi yoksa sıkı bir şekilde sabitlenmişmi...
    bunu en güzel yapan PETİTFALCON dur... motorun sigortasını komple çıkarıp,
    yerine araçlarda kullanılan bacaklı tek sigorta taktırmış ve bu gevşeme olayını
    halletmiştir...

eğer gevşekse sigortayı çıkarıp bu maşa sigorta ayaklarını hafifçe bastırıp
    sigortayı yerine sıkı şekilde girecek gibi ayarlamaya çalış..
    eğer sorun bununla çözülmezse:
    bir elektrikçide motorun şarzını ölçtürebilirsin..
    eğer şarz ediyorsa sorun aküdedir
    ayrıca aküyüde kontrol ettirebilirsin..
    yok şarz etmiyorsa yada yetersizse sorun şarzdadır..

NOT:motorunda tesisata ilave sistemler takılmadığını var sayarak bilgilendirme amaçlıdır..

Arkadaşlar,

zarar verdiği doğru. nasıl dikkatli olacağız onu pek anlayamadım..açıklarsanız
    öğrenmiş oluruz...
    birde şu var burdaki tüm kullanıcıların motoru garanti kapsamında...
    bu şekil bir uygulamayı siz motor aldığınızda tatbik edermisiniz....?

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı De-Javu adlı üyeden alıntı
    ve asfalt ile ilk buluşma

Arçım ile ikitelli köpsünün altından star yönüne dönmek üzere T şeklindeki yola çıkmak için müsait bir aralık beklerken, sola döneceğim yolun bozukluğuna dikkat etmemiştim. Hani yol sıcaktan erimişte tırlar üzerinden geçince yamulmuş ve çukurlaşmış olur ya, dönüşümü tamamlamak üzereyken ön lastik bu kasis gibi yükselmiş ve çukurlaşmış yere denk gelince dengem bozuldu ve düzeltmek isterken kaldırıma 45 derecelik açı ile çarptım ve düştük. T gidonun virajlarda daha bir dikkat ve çaba gerektirdiği daha önce yazılmıştı aynen katılıyorum bunu bilerek aldım ve henüz alışma sürecindeyken böyle birsey yaşamış oldum. Full koruma sayesinde (eldiven, dizlikler, bellik, korumalı mont ve kask) ne bende nede artçımda sıyrık bile olmadı şükürler olsun. RR da ise sağ ayna nasıl oldu bilmiyorum bir tam tur atmış ve sol arka çanta da çizilmiş.

Umarım bu son asfalt maceram olur. Herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Gecmis olsun arkadasim gecen gun bende yopas a ugradım on bos vites gostergesi kırılmıstı onu degistirmek icin dukkanın onune dogru girerken yer de mermer on taraf saga dogru yattı ve son anda tuttum hatta sag ayaklık yere surttude bana yardımcı oldu opuyorduk yeri valla
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

BABAADAM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor
    herkese selam...
    kusura bakmayın belki alakasız olabilir ama.dün arkadaşlar konustuğumuz bir konu oldu;dişli deyişimi ile alakalı (performans dişlisi) fakat tam olarak bir sonuca varamadık.
    Aranızda bu konuyla alakalı teknik bilgisi olan var ise açıklaya bilirmi........

herşey gönlünüzce olsun.....

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı

Anahtarı çevirince sinyal, far, korna vs. hepsi çalışıyor ama marşa bastığımda -sanırım akünün oralardan- ilginç bir ses geliyor (pili zayıflayan kumandalı arabalardan gelen sesin biraz daha tedirgin edeninden). Bu "akü yalan oldu" mu demek, yoksa yapılması gereken başka bir şey mi var? Bakmadan anlamak mümkün değildir belki ama elimden geldiğince anlatmaya çalıştım işte.
    Şarj için ödediğim parayı geri alıp yeni akü taktırmadan önce bir danışayım istedim. İsteyen cevap verir, isteyen acır, isteyen güler (her nedense). Ben şansımı deneyeyim

Bu tip bir sorunu ben yaşadım. marş otomatiğinden (akünün sağında duran küçük yuvarlak 2 kablo bağlı parça) çekirge ötüşünü andıran bi ses geliyordu. Marş motorunda ise hiç hareket yoktu ama vurdurunca çalışma sorunu olmuyordu. Sonuçta sorun aküde çıktı. 2 numaralı gözünde kısa devre varmış, yenisini ile değişince tek marşta çalışır oldu. Marş otomatiğinin üzerindeki 2 ucu bir tornavida veya benzeri dayanıklı bir metalle kısa devre yaptırdığında çalışmıyorsa ve bu arada vites boşta ışığı sönüyorsa tahminimce seninde akün arızalıdır. Ama bu iki ucu kısa devre yaptığında marş motoru dönüyorsa sorun bu parçada demektir... Tabii bu denemeleri yaparken vitesin hep boşta olsun kazara sıçrama yapmasın motor...
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkeze slm de_javu geçmiş olsun arkadaşım ben birzamanlar bir kaza yapmıştım ortaköyde 80km hızla giderken bir şahin araba el fireni çekerek önümü kesti o süratle giderken aklıma motoru bırakmamak gelmişti aslında olay saliselik oluyor ama oldu işte bende arka firene kazıklama yaparak gidonu sola çekerek motoru yatırdım ve üzerine yattım iki elimle koruyucunun sağtarafından tutundum sadece sol ayağım yerindeyducudum motorun üzerindeydi ve bir sıyrık bile olmadı arbada kaçtı tabiki o an başka bir motorlu yardım etti motorumu yerden kaldırdık şunu bilmek lazım imkan olduğu kadar kafadan girmemek lazım. bu anımı sizinle paylaşmak istedim umarım sizleri sıkmamışımdır herkeze hayırlı sehirler rüzgarınız ve neşeniz bol olsun.

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Etil alkol olayını kimse denemesin eğer motora bişey olursa garanti kapsamına girmez.
    [FONT="Times New Roman"][SIZE="2"]RR250cc [/SIZE][/FONT]

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    abi ben bu motoru almayi gercekten cok istiyodum ama yakindan gorunce sanki keeway in goruntusu daha guzel geldi ayrica benim boyum 1,70 bana olurmu olmaz mi ustunde nasil dururum derken bi gittim yanina tahmin ettigimden cok daha fgazla kucuk ne biliyim ole ihtisamli bi cruiser gibi durmuyo ole umuyodum ama degilmis :(

john doe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak yakında
    abi ihtişam istiyosanız araba alın jeep goldwing alın ne biliyim.
    honda rebel kullananlar sevdi biz onun kopyasını ıhtısamsızlık yuzunden sevmeyecek mıyız yani?

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Egzoza diikat !!!

Arkadasım;
    Bu modeller ve resimler aylar once burada tartısılmısdı diye hatırlıyorum eksoz tipi,hava sogutmali olsu vs. vs. yanlis hatırlamıyorsam RR ın yurt dısı sitelerinden alınan resimlerdi cesitliligi boldu 50cc, 100cc, gibi fakat bildigim kadarıyla Türkiye de sadece 250cc olanı mevcut
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    demek istedigim resimde gozuktugu gibi degil resimde boyutlari gayet normal gozukuyo ama diger cruiser lerle karsilastirmaya kalkarsan anlicaksin demek istedigmi kucuk abi motor gozumle gordum yani ne diyim ben de bu motordan alicaktim kararim kesindi simdi icime bi kurt dustu ya keeway bundan daha buyuk geldi bana tam istedigim gibi oluyo ama o da cok piyasa oldu ve cok sorun cikartiyomus cok kararsiz kaldim valla

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    @Rashit;
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=13416
    Bu topicte yanyana birkaç tane Regal ve Keeway fotoğrafı var.
    Keeway Regal'den biraz daha küçük olsa da önemli olan kendi fikrin, kıyaslamayı da kendi kendine yapabilmen için umarım fotoğrafların yardımı dokunur.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Alıntı Rashit adlı üyeden alıntı
    demek istedigim resimde gozuktugu gibi degil resimde boyutlari gayet normal gozukuyo ama diger cruiser lerle karsilastirmaya kalkarsan anlicaksin demek istedigmi kucuk abi motor gozumle gordum yani ne diyim ben de bu motordan alicaktim kararim kesindi simdi icime bi kurt dustu ya keeway bundan daha buyuk geldi bana tam istedigim gibi oluyo ama o da cok piyasa oldu ve cok sorun cikartiyomus cok kararsiz kaldim valla
    Dostum sen o zaman 150cc hava soğutmalı Keeway al derim. Icin rahat olsun
    Cunku o da guzel motor. Hatta 150cc lerde en iyisi diyebilirim.

Ama RR 250cc ve su soğutmalı :(
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Yav anlayamadığım birşey var, Rashit 1.70 boyuyla Regali küçük mü buluyor yani. Eğer öleyse yapmasın etmesin. Ben 1.98 boyla bindim o motora. Tamam bana küçük durduğu doğru ama 1.70 - 1.80 lik birine büyük bile duruyo bence.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Acaba forumda en fazla km yapmış regal kimde ve kaç kmde ?
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Akü problemimle ilgili fikir veren herkese teşekkür ederim. Söylenenleri denemenin dışında bir de servisi arayayım dedim. O silindirik parçadan söz ettim, akü değişimini sordum derken getir bakalım da anlaşabildik. Eğer akü değişecek olursa bu garantiden olabilecekmiş. Ama yerine takılacak akü de aynısı olacağı için randıman verir mi bilmiyorum. Belki de aynı arızayı iki kez yaptırmış olurup Sarıkayalar'ın canını sıkabilirim... zaten bu aralar canım sıkılıyor
    Tek istediğim bir seferde sorunumun çözülmesi. Bir kaç gidip gelmek istemiyorum.

------------------------------------

1.70 boyla 4X4 niyetine binersen bu motora küçük gelebilir ama 250'lik bir cruiser'sa istenilen bu motor küçük falan değil. Ben de o boylardayım. Bana da motosikletim her geçen gün biraz daha küçülüyormuş gibi geliyor ama bir fotoğraf olarak düşünürsek bu motosikletin ebatları iyidir. Yanlış hatırlamıyorsam forumda diğer motorlarla ölçüleri kıyaslanmıştı ve bizimki küçücük farklarla da olsa daha büyüktü.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    23 TEMMUZDA HEPİNİZİ DARÜLACEZE ZİYARETİNE BEKLİYORUZ.

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16928

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler