Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    önce aksesuarları tamamlıyorum ben. hani bebek doğmadan önce odası hazırlanır ya, o biçim işte
    Senin o bebeğini yerler Biran önce bebeğine kavuşabilmen dileği ile! Sen bebeği çoktan hakkettin

Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    DADYW DD250E-9

Arkadaşlar,
    Çinli bir arkadaşa bu motorun çindeki satış fiyatını sordurdum. Fiyat alınacak sayıya göre 1000 $-1350 $ arasında değişiyomuş. Dış Ticaret konusunda bilgili bir arkadaş varsa, bunu getirmenin bize maliyeti ne olur, bilgi verebilir mi?
    Ya hocam bu iş süper ya sen bu konuyu biraz daha araştırsana bende araştırmaya çalışıcam.
    Bende biliyorum fiyatlar çok komik rakamlar çinde bize yani son kullanıcıya ulaşana kadar baya bir fiyat biniyor üzerine ancak bunun içinde vergiler var devletin aldığı ama onlarada razıyım fiyatı bi nebze etkilemekte.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    gyazıcı:
    bugün motorunda bayağı bir uğraştık.teknik olarak..
    arka çamurluk altında kalan kabloyu toparladınmı...tekere sürtecek sürekli.
    kısa sürede kablo zarar görecek.gelişme varmı

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    senden sonra hava filtresini de temizledik erkan abiyle,biraz pasta cila yaptık,kabloları da çamurluğun sağtarafındaki klipse takmıştık ya onu bastırınsa kiltledi kabloları oraya iyi oldu

john doe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    olacak yakında
    arkadaşlar ya. benim bu para biriktirme işi boğazıma dayandı. dayanamıyorum artık.
    para toplayıp alsanız şu güzel kardeşinize bitane. hadi be kardeşlerim benim hadi be canlarım.
    hayır duamı alırsınız valla bak.

Çinde Fiyat

Alıntı MACGYVER adlı üyeden alıntı
    Senin o bebeğini yerler Biran önce bebeğine kavuşabilmen dileği ile! Sen bebeği çoktan hakkettin

Ya hocam bu iş süper ya sen bu konuyu biraz daha araştırsana bende araştırmaya çalışıcam.
    Bende biliyorum fiyatlar çok komik rakamlar çinde bize yani son kullanıcıya ulaşana kadar baya bir fiyat biniyor üzerine ancak bunun içinde vergiler var devletin aldığı ama onlarada razıyım fiyatı bi nebze etkilemekte.

Valla beyler curiser tipi motorlarda 200-300 $ bile fiyat varmış çinde. Hemde arkadaş dediki regal raptor kalitesinde böyle bir makine ayarlayabilirim sana. Ama şimdi ben böyle bişey getirsem bunun yedek parçasıydı, servisiydi uğraşırım. Ama regal raptor için şöyle 10-15 kişilik bir gurubumuz olsa 750 $ + gümrük+masraflar fiyat alabiliriz galiba.

Motosikleti
    Alıntı fevkalbesher adlı üyeden alıntı
    Çatışmalar giderek saldırıya döndü.
    iyi güzelde kardeşim benim hangi mesajlarımda bu tarz bir şey var..
    kimse ile şahsi sorunum yok,olamazda...
    motorlar ortada duruyor işte..
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    senden sonra hava filtresini de temizledik erkan abiyle,biraz pasta cila yaptık,kabloları da çamurluğun sağtarafındaki klipse takmıştık ya onu bastırınsa kiltledi kabloları oraya iyi oldu
    motorun yürümesinde bir değişiklik oldumu acaba..yapılan işlemlerden sonra..
    bu hava filtresi temizleme işi ile ilgili bir not düşmek istiyorum uygunsa..
    çoğumuzun bunu bildiğinizden eminim ancak hatırlamak için yeri geldi madem
    hava filtresini yerinden çıkardıktan sonra temizleme işi hava tutarak yapılmamalı..
    hafifçe silkelemek yada bir yüzeye hafifce vurmak doğru olandır.
    hava tutmanın sakıncası gelen hava nemli olabilir.buda filtrenin gözeneklerini
    dahada tıkamasına yol açar...
    eğer hava tutmak kaçınılmaz ise dıştan içe doğru değilde,,içten dışa doğru yapılmalı

Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    valla içinden dışından neresinden bulduysak bastık havayı
    bi sorun çıkmaz inşallah, bujileri sıfırlayınca çekişi değişti motorun,vidaları sıkınca da tıkırtılar gitti,kız gibi oldu vallahi motor binmeye kıyamıyorum
    De-javu motorun hayırlı olsun

Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı BABAADAM adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar yarın kahvaltı için niyeti olan arkadaşlar varsa
    9:30 da e-5 üzerinde çağlayandaki otobüs duraklarının orda buluşalım isterseniz...
    bi gurupta o saatte orada olacak....görüşmek üzere
    Ben zannedersem sabahki kahvaltıya gelemiyeceğim malum yarın benim doğum günüm olduğu için arkadaşlar program yapmışlar onlara takılıcam.

Buarada Regal Raptor ailesi ben bugün aykonda idim yüzüm gülerek çıktım Aykon bukadar deişebilir diyorum haketen çok iyi olmuş ve kalitesi artmış olarak hizmet vermekte. 6350 km de 6000 bakımımı yaptırdım. Motorumun diğer ufak tefek sorunları halledildi. İlgi harikaydı. Büyük bir memnuniyetle ayrıldım egsoz problemim deyişerek sona erdi. Ancak orada radyatörümün delinmiş olduğunuda keşfettik ali ustayla Ama çok küçük bir sızıntı olduğu için şuan risk yok ama değiştirilmesi icap ediyor. Biraz radyatör üzerinde sohbet ettikten sonra radyatörün kalite olarak (-) puan aldığını gördük. Delinen radyatörlerin sorunu yineleme ihtimali herdaim olacaktır ancak ali ustanın dediğine göre Atatürk san. sitesindeki bir radyatörcü içinin petek kısmını çok daha dayanıklı ve sağlam bir petekle deiştiriyormuş. Maliyetide 75 ytl imiş. Tercih edilebilir seçim olabilir diye düşünüyorum.
    Orada birde bakayım kimler gelmiş Regal raptor ailesinin çok değerli üyelerinden birisi olan Babaadam yani zafer beyle tanışma ve de biraz sohbet etme zamanım oldu haketen değerli bir insan olduğunu gördüm. Daha sonra Raptorsss knicli arkadaşımızda geldi muhabbet iyice koyulaştı üstüne birde başka bir regalci vardı onunda radyatöründe delik varmış radyatör deyişiyordu onuda sohbete kattık o arkadaşta siteye üye olmayan ve yolda giderken görünce acaba siteden kim dediğimiz ama siteyle yani forumla ilgisi olmayan yanlız kovboy bir regalci imiş. Onuda ikna ettim ve forumdan bahsettim oda aileye katılacak sanırım yakında.
    Neyse biraz zaman geçirdik pat diye Grave geldi kan ter içinde çete bir anda 6-7 kişi oldu ve hatta Tüncay çete laflarını edince bir kahkaha koptu aramızda.
    Grave inde motoru elektrik kesiyormuş kız arkadaşıyla zarzor servise atmış kendini. Sorunu basitti cam sigorta yatağından kaymış bir temas edip bir etmiyormuş. Onu hallettik yolladık. Çok güzel bir ambians vardı diyebilirim.

Raptor ailesi birde sizlerle paylaşmak istediğim bir sırrım var onuda artık açıklamak istiyorum!!!!
    Nemi? Bildiğiniz üzere bende Kastro gezisinde bulunmuştum ve dönüşte kastrodan otobana gelene kadar yediğimiz onca yağmurdan sonra tabiri ağır olmazsa donumuza kadar ıslanmış vaziyette herbirimizin kıyafetleri 20 kg su emmiş vaziyette bir çılgınlık yaptık!!
    Çerkezköy otoban gişelerinden geçtikten sonra bir uzunca uzun 3 şeritli tatlı sallamaları olan bom boş bir yol önümüzde var!
    Grave bana dediki bir hız denemesi yapalım mı? motorlarımızın performans farkını görmek için ve km saatlerinin doğruluğunu testetmek için.
    Bende neden olmasın dedim
    Yan yana bir kalkış ve açık farkla hızlanışta grave geride kalıyor daha sonra Gyazıcıda gaza gelerek oda yarışa katıldı
    Üçümüz birdaha kalktık ve benim regal yine açık bir farkla önde ve işin ilginç tarafı mesafede ilerlerken fark gittikçe açılıyor ve herseferinde benim kızım 135-140 km hızı rahatlıkla görüyor. Bu kapışma ve performans testi km. relerce bahsettiğim o 3 şeritli yolda defelarca devam etti.
    Herseferinde kızım en önde idi hatta biara grave ile Gyazıcı arkadaşıma avans mesafesi bile verdim acaba neolacak diye? Kızım bir parladıki yine arkadan geldi ikisine bastı geçti hepimiz hayretle olan bitenden şaşkına döndük
    Düşünsenize koca koca adamlar yolda birbirleriyle yarışıyor sırılsıklam ve ıslaklar
    Neyse performan ve maximum hızda kızım hep galip geldi bende anlayamadım neden böyle bir performans ve hız farkı olduğunu o an. Diğer raptorlar la hatta grave'in motoru yeni tip regallerden benimki 2005 model.
    Ama o rüzgarda o ıslaklık rüzgar akımıyla okadar çabuk kurudu hayrette kaldım kimsede hastalanmadı nasıl olduysa! Hava sıcaklığı 18 derecenin üzerinde olmasının büyük etkisi olduğunu düşünüyorum.
    Neyse laf lafı açıyor kısa keseyim bugünkü bakımda yağım deyişince ali usta bana birşey sordu ve hemen aklıma geldi. ''Sen hiç yağına katkı maddesi ekldinmi'' diye sordu bende evet ama 3000 km rede yapmıştım o işi ve bu yağdeğişimi onun üzerinden 2. yağ değişimi dedim oda hala yağında katkı kalıntıları var dedi. Bende hayrete düştüm. Gerçi o koymuş olduğum katkı maddesi sıradan bir katkı maddesi deildi motordaki çatlakları vb. yerleri doldurabilen ve hareketli parçaların sürtünmesi arttıran ve sürtünme seslerini azaltan bir madde idi. İsmi hatırıma gelmiyor şuan. 10 ytl ye aldığım bir katkı maddesi idi. Yağ boşaldığındada yağla akıp gitmediği ve belli aksamlara yapışarak uzun süre etkisini gösterdiği gibi yazılar vardı üzerinde.
    Motorumdaki performans ve hız farkına sebep olan farkın bu etkenden olduğunu anladım birde ben sürekli her 500 de bir bujilerimi çıkarıp üzerindeki kurumu kendim tel fırça suretiyle temizlediğimden dolayı olduğunu zannediyorum.
    Neyse sonlandırayım artık bana kalsa yazacak çok şey varda

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mt forum sayfaları hiç bir üyeye kapalı değildir ...hakaret etmeden Mt ye özel uslüp bozulmadan her isteyen fikrini belirtir.. buna katılan olur katılmayan olur ...
    her üye hakaret içermediği sürece istediği nicki seçer kimseye hesap vermek zorunda değildir ...mesaj sayısı bir rütbe değildir.. sadece üyenin foruma katılımını gösterir..
    15-20 sayfa geriden gelerek konuyu takip ettim ...ortaya bir laf atılmış yandaş diye .. ve malum yandaşlara atıfta bulunulmuş.. sora ben bi daha cevap vermeyeceğim denmiş...
    Kaldera (uğur) abi efendi bilgilerini paylaşan bir insan ..Bilgisini paylaşan herkese saygı duyarız ..ama polemiğe girmek benim bilgim senin bilgini döver türünden yazılar malesef havada kalır ...
    unutmayalımki saygı zaman içinde kazanılan bir olgudur...bu satırlara bakınca uğur abinin bunu çoktan kazandığnı görüyorum ...

bu tartışma devam ederse karışan üyeler siteden uzaklaştırılacaktır
    saygılar
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    yav ahmet nedir o katkı maddesi bana da söyle kafayı yiyecem 120 den sonra gitmiyor alet,ha bugün çantaları attım motoru yıkadı muğr abi de 2 taneBosch buji verdi düşen bir vidayı civatacıdan alıp taktım heryerini sıktım,hava filtresini biraz bilinçsizce de olsa temizledim bi de senin katkıyı koyunca uçmazsa her tarafını kendim sökecem valla
    bu arada ben de yazmayı unuttum kastro gezisinden önceki perşembe minibüsün altına girip sol ayak tablasını kırdığım da sabahın köründe ali ustaya gittim,ilgi alaka mükemmeldi,gerçi ben oradakilerle hiç sorun yaşamadım,ali usta,murat ,tuncay hepsi iyi ve kafa adamlar,ama eninde sonunda oranın çalışanları forumdaki arkadaşların bazı şikayetlerinin muhattabı ya da şöyle söyleyeyim,çözecek olanlar onlar değil yönetimleri,heralde daha önce yazılanlar etkisini gösterdi ki bazı şeyler rayına oturmuş,sonuçta bizlerle muhattap olanlar onlar ,bu yüzden onların müşterilerle daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri için imkanlarının arttırılması gereklidir diye düşünüyorum,kişisel olarak kendilerinden kaynaklanmayan problemlerin ceremesini çekmek zorunda kalıyorlar
    bu arada Ahmet, havan batsın e mi

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı Tankut_79 adlı üyeden alıntı
    DADYW DD250E-9

Arkadaşlar,
    Çinli bir arkadaşa bu motorun çindeki satış fiyatını sordurdum. Fiyat alınacak sayıya göre 1000 $-1350 $ arasında değişiyomuş. Dış Ticaret konusunda bilgili bir arkadaş varsa, bunu getirmenin bize maliyeti ne olur, bilgi verebilir mi?
    Merhaba Dostum,

Çinde yükleme yapılacak limanı ve satış yapacak firmanın satış şeklini ( FOB / CIF / EXW ) öğrenmen mümkün olursa Ambarlıda bir terminale veya Haydarpaşa'ya navlun maliyetini çıkarabilirim. İşin gümrükleme ve ithalat mevzuatına pek hakim değilim ancak bilgi edinebilirim.

Not: Bilgi alacağın çinli arkadaşın yukarıdaki terimlerle ilgili bilgisi yoksa ( İhracatçı firmanın muhakkak vardır ) özeline bilgi atabilirim, burada laf kalabalığı yapmıyayım.
    CHOPPER "V" OLMALI

Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı
    Merhaba Dostum,

Çinde yükleme yapılacak limanı ve satış yapacak firmanın satış şeklini ( FOB / CIF / EXW ) öğrenmen mümkün olursa Ambarlıda bir terminale veya Haydarpaşa'ya navlun maliyetini çıkarabilirim. İşin gümrükleme ve ithalat mevzuatına pek hakim değilim ancak bilgi edinebilirim.

Not: Bilgi alacağın çinli arkadaşın yukarıdaki terimlerle ilgili bilgisi yoksa ( İhracatçı firmanın muhakkak vardır ) özeline bilgi atabilirim, burada laf kalabalığı yapmıyayım.
    Tamam bu konularda çinli arkadaştan bende bilgi edinip bir maliyet çıkartırız. Dediğim gibi navlunu düşük tutmak için şöyle 10-15 tane getirtmek lazım. Aynı zamanda bu firmanın bize indirim yapmasınıda sağlar. Bakarsın toplamda 2.000 YTL'ye getirtiriz aleti buraya. Millette keyfini sürer.

Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    yav ahmet nedir o katkı maddesi bana da söyle kafayı yiyecem 120 den sonra gitmiyor alet,ha bugün çantaları attım motoru yıkadı muğr abi de 2 taneBosch buji verdi düşen bir vidayı civatacıdan alıp taktım heryerini sıktım,hava filtresini biraz bilinçsizce de olsa temizledim bi de senin katkıyı koyunca uçmazsa her tarafını kendim sökecem valla
    bu arada ben de yazmayı unuttum kastro gezisinden önceki perşembe minibüsün altına girip sol ayak tablasını kırdığım da sabahın köründe ali ustaya gittim,ilgi alaka mükemmeldi,gerçi ben oradakilerle hiç sorun yaşamadım,ali usta,murat ,tuncay hepsi iyi ve kafa adamlar,ama eninde sonunda oranın çalışanları forumdaki arkadaşların bazı şikayetlerinin muhattabı ya da şöyle söyleyeyim,çözecek olanlar onlar değil yönetimleri,heralde daha önce yazılanlar etkisini gösterdi ki bazı şeyler rayına oturmuş,sonuçta bizlerle muhattap olanlar onlar ,bu yüzden onların müşterilerle daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri için imkanlarının arttırılması gereklidir diye düşünüyorum,kişisel olarak kendilerinden kaynaklanmayan problemlerin ceremesini çekmek zorunda kalıyorlar
    bu arada Ahmet, havan batsın e mi
    Kardeşim hiç merak etme biara görüşelim ben biliyorum nerde satıldığını gider sanada atarız snin kızında uçar.
    Hatırlarsan benim motorsiklet tamircisi arkadaşım var demiştim onun dükkanının yanındaydı o aldırmıştı bana ve kendi koymuştu seninkini alır onada koydururuz ok.
    Abi valla ben hava felan atmadım
    Kızım yaptı

Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Arkadaşlar buakşam ben burda olucam doğum günüm için regalci arkadaşlardan gelmek isteyenleri beklerim.
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17383

yasinsubay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    benim zamanım denk gelirse gelmeye calisacagim
    Senin Büyüklüğünü Tartışanlarda AKIL Aramak APTALLIK Olur !!! Tek Şampiyon FENERBAHÇE

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, bir konuda "lütfen.. yapmayın artık" desem anlayış ile karşılanacağımı umarım.

mühendis1959; "H4 35*35 wat ampul diye mi sorup arayacağız oto yedek parçacılardan" diye sormuştum. yanıtlamanızı içtenlikle bekliyoruz.

macgyver; katkı maddesi dediniz mi.. ben dayanamam şimdi. epey bir zaman önce bu konu bu topikte ciddi bir şekilde sorgulandı. hatta bazı cevaplar özel mesaj olarak da gitti. bu konuda özellikle kaldera çok ciddi söylemlerde bulundu. özetlemek istiyorum:

soru şöyle idi: arabalara konulan motor katkı yağlarından motosiklete de konulabilir mi? bir faydası olur mu? isim de verebiliriz.. örneğin double up, motor silk vb. ürünler 10-15 tl arası satılıyorlar ve hemen her oto yağ satan satıcıda bulunabiliyor.

cevapları özetleyeyim: dünyanın yağ üretici dev firmaları.. rekabet ve yeni ürün geliştirme ar-ge çalışmaları içinde milyon dolarlar harcarken.. bu devler böyle bir ürünü bulamadılar da.. başkaları mı buldu? sonuç: bu tür ürünlerin kullanımına gerek yoktur.. çünkü piyasada çok daha kaliteli ve gerçekten motosiklete de uygun motosiklet yağları vardır.

şeklinde oldu. şimdi tekrar soralım o zaman? hakikaten dev yağ üretici firmalar nasıl oldu da böyle bir ürünü üretemediler.. örneğin bir castrol, neredeyse F1' markası. yav şaka bir yana bu konuda tekrar açıklama yapılması gerekiyor. yoksa hepimiz alalım birer yağ katkı malzemesi kullanalım.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    sevgili arkadaslarım.Topikte bi kıyamettir kopuyor...Bu öfke niye? Sakin olun lütfen.vala bu tip tartısmalar beni bu basllıktan koparacak Bodrum'un yalnız Raptorcusu olarak yoluma devam edicem.Yok radyatör deliniyo ,yok elektrik arızası falan filan.Nedir bunlar yahu? Ben de Raptor kullanıyorum hemde burada ne sartlar altında..acayip sıcak..Raptorum bana mısın demiyor gece gündüz aslanlar gibi....binin ve sadece gezip Raptorun keyfini sürün..sagını solunu kurcalamayın...hepinize sevgiler sunuyorum

Motosikleti
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    bu konuda özellikle kaldera çok ciddi söylemlerde bulundu. özetlemek istiyorum:

: dünyanın yağ üretici dev firmaları.. rekabet ve yeni ürün geliştirme ar-ge çalışmaları içinde milyon dolarlar harcarken.. bu devler böyle bir ürünü bulamadılar da.. başkaları mı buldu? sonuç: bu tür ürünlerin kullanımına gerek yoktur.. çünkü piyasada çok daha kaliteli ve gerçekten motosiklete de uygun motosiklet yağları vardır.

şeklinde oldu. şimdi tekrar soralım o zaman? hakikaten dev yağ üretici firmalar nasıl oldu da böyle bir ürünü üretemediler.. örneğin bir castrol, neredeyse F1' markası. yav şaka bir yana bu konuda tekrar açıklama yapılması gerekiyor. yoksa hepimiz alalım birer yağ katkı malzemesi kullanalım.
    evet bende hatırladım böyle bir yanıtım olmuştu geçmişte..
    tekrarlayacak olursak şöyleydi...
    shell mobil gibi araştırma ve geliştirmeye yılda milyonlarca dolar bütçe ayıran ve hatta dünyanın en iyi kimyagerlerini istihdam eden dev şirketler bu sihirli formülleri bulamıyorlar da yağ katkısı üreten firmalar mı sadece bu sihirli formüllere sahip..
    şeklindeydi..
    dün gyazıcı ile birlikte idik..ahmetin motorunun diğer motorlardan yolda daha
    süratli gittiğini söylemişti..hatta arkalarda kalıp tekrar açık ara öne geçtiğini belirtmişti.
    ahmet kardeşim durumun nedeni konusunda açıklama yapmış...yorum yapmış..
    şimdi bende yorum yapacağım ama gerçektende yorumun ötesine geçmez.
    otomotivde bazen kesin belli olmayan durumlar olur...yüzlerce örneği vardır
    şimdi her iki motorda tamamen aynıdır..ama biri diğerinden süratlidir.. çok normaldir aslında..belkide ahmetin motorunu bir başkası geçecektir...bu motorun ürettiği güç belli..o halde birinin diğerinden farklı ivmelenmesinin nedeni ne olabilirki..?

bunun sebebi madde madde yazılsa sanırım otuz,kırk madde olur tüm olasılıkları unutmadan..
    şimdi asıl nedenin ne olduğunu nasıl tesbit edeceğiz....edemeyeceğiz..
    araçlarda da aynı konu mevcut..biri diğerini hep geçer..

ama madem katkı maddeleriyle ilgili söz açıldı bende eklemek istiyorum sakıncası yoksa, hatam varsa düzeltiniz..
    kullanmakta olduğumuz yağın içerisinde bir bakıma yağ katkıları zaten fazlasıyla vardır..
    yağ katkı maddesini bulunduğumuz son durum açısından( yani bizim motorlarımızın şuanki kilometreleri az veya çok belli..) kullanmanın bence iki hatalı yanı var..
    birincisi zaten yağın içerisinde olan bir maddeyi içeren katkı ekliyor ve bu maddenin oranını aşırı derecede arttırıyorsunuzdur, ikincisi de yağın içinde hiç olmayan bir maddeyi ekliyorsunuzdur..
    bu yağ katkı maddelerinde içerisinde iki temel madde var
    1)teflon kimi
    2)çinko
    biz otomotiv sektöründe olduğumuz için her ay bize otomotiv dergileri gelir.
    bunu birinde yağ katkı maddelerinde kullanılan teflonun üretici firmasının
    bir açıklaması vardı....
    teflon içten yanmalı motorlarda yağ katkısı olarak kullanılmaya uygun değildir.. şeklindeydi sanırım..
    şimdi üretici bir firma bu açıklamayı neden yapar...?tabiki olası motora verilen zarardan dolayı açılacak
    tazminat davalarının önüne geçebilmek için..
    motor yağına eklenen daha fazla çinko daha iyi koruma sağlamayacak, sadece metal metale temas aşırı derecede fazlaysa korumanın süresini uzatacaktır. yağınıza daha fazla çinko içerikli yağ katkısı eklemek silindir valflerinde ve blokda kalıntı oluşturabilir.ayrıca bu katkı maddelerinin hiç birinin ambalajında gerek yağ firmalarının gerekse üretici motosiklet ,otomotiv firmalarının marka olarak tavsiye eder anlamında
    bir ibaresi yoktur....sizcede bir garip değilmi bu durum...
    yağ katkı maddeleri eğer motor yapması gereken kilometreyi tamamlamış yakında motor açılacak ise bu süreyi uzatmak anlamında kullanılabilir..motor içerisinde oluşan boşluklar aşınan yüzeyler teflon sayesinde dolacağı için
    motorun açılma süresini uzatacaktır..
    arkadaşlarım bu yağ ve yağ katkı işi sonuç itibariyle şu noktaya gelir..
    her yağ mümkün olan en yüksek performansı vermek üzere elde edilir.zaten ben günümüz koşullarında kalitesiz üretim yapacak bir firmanın bu piyasada ayakta kalabileceğine çok inanmıyorum....
    üretici olsun tüketici olsun hangi konuda olursa olsun insanımız artık bilinçli tüketici olmanın gereğini yapıyor kanaatindeyim..
    bu sebeple yağınız zaten kaliteli ise hiç katkı eklememek, yok kaliteli değil ise de katkıya para vermek yerine yağı daha kaliteli seçmek en iyisi.
    yukarıdakı yazımın bazı kısımları okuduğum makalelerden aklımda kalanlardır...
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    sevgili arkadaslarım.Topikte bi kıyamettir kopuyor...Bu öfke niye? Sakin olun lütfen..binin ve sadece gezip Raptorun keyfini sürün..sagını solunu kurcalamayın...hepinize sevgiler sunuyorum
    evet arkadaşım çok haklısın ,,
    OYUN BİTİNCE ŞAH DA PİYONDA AYNI KUTUYA KONUR!!..
    dikkat edelim yanlış anlaşılmasın hepimiz bir bütünüz anlamındadır..
    hep diyorum tekrar ediyorum..
    motorun sağını solunu kurcalamayın....teknik açıdan eksiğimiz yok denecek kadar az..

bu arada TANKUT_79 paylaştığın regalin chooper leri çok hoş...eline sağlık

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    vala opette buldugum motosiklet için üretilmiş yağı alıp koydum...opet marka...ne güzel gidiyor.Aslan Raptorum.Hiç ayırım yapmıyor.Raptorumu cok seviyorum 100 km de 3,3 lt yakıyor.Daha ne yapsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler