Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    sevgili arkadaşlarım bir süredir forumu ziyaret etmiyordum açıkcası.
    ancak kendime göre nedenlerim olmasına rağmen çok şikayet aldım bu yönde.gerek özel mesaj,gerek msn ve tlf
    hatta bir arkadaşım (abi bu motoru sen aldırdın senin yazdıklarından sonra almaya karar vermiştim.bu terkediş neden)
    gibi ana fikri bu olan davetler aldım..

bilmediğini bilen çocuktur....ONA ÖĞRETİN...
    bilmediğini bilmeyen ahmaktır.. ONDAN SAKININ...
    bildiğini bilmeyen uykudadır.. ONU UYANDIRIN...
    bildiğini bilen liderdir.. ONU İZLEYİN..

ÇAYDA DEM FORUM'DA KIDEM DİYORUM UĞUR ABİCİM + YAZDIKLARINA +100.000 DE BENDEN SELAMLAR HÜRMETLER...
    Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz Yada boşver tutsada farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar lütfen en kısa zamanda Regal Raptor toplantısı yapalım. eski yeni herkes bir araya gelsin.

Burdan bir tarih ve yer belirleyelim. daha önce birkaç kez daha yaptım bu çağrıyı, bu son kez olacak. istanbulda 100-150 regal bir araya gelemiyorsak insaf yani

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    evet bir toplantı yapalım bencede....ancak bu konu ile başlığı sizler açın...benim üç gün sonram yok çünkü.ne zaman nerde olacağım hiç belli değil..

Ahmet taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rr 250
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar lütfen en kısa zamanda Regal Raptor toplantısı yapalım. eski yeni herkes bir araya gelsin.

Burdan bir tarih ve yer belirleyelim. daha önce birkaç kez daha yaptım bu çağrıyı, bu son kez olacak. istanbulda 100-150 regal bir araya gelemiyorsak insaf yani

sevgili erdem,
    en kısa zamanda yapalım hatta arkadaşlarda kabul ederse salı günü gittiğimiz secret garden' a gidelim mekan çok güzel o gece çok keyif almıştım hatta bu salıda gittim ben 8-9 kişiydik ama sohbet güzeldi ..fikir senden çıktı madem tarihide sen belirle bu gün anadolu yakasında hyunsng motorlarının toplantısına katıldım napim abi bizde laf çok icraat yok..pardon bu laf aslında bir gaf..kastro gezisi mükemmeldi mesale eminim başka toplantılarınızda olmuştur ...neyse çok uzattım ben gelirim .....

kırgınlıklar olmasın arkadaşlar sevgili abilerim yukarıda yazılanları okudum ...kaldera çok güzel şeyler yazmış kesinlikle katılıyorum...gerçi önceki diyalogları bilmesemde mühendis 1959 abi gerçekten çok faydalı paylaşımlarda bulundu ...kendisiyle de tanıştım ama gerçektende burda çıkan mühendis profiliyle alakası yok gayet yapıcı paylaşımcı ve uslubundada öyle ben merkezli bişey görmedim...amacımız paylaşımsa bence bazı olayları kişiselleştirmeyelim...kimseyi küstürmeyelim.. biz bir aileyiz...amaç birilerinin yanlış cümlelerini bulmaksa bulunur herkez yanlış yapabilir önemli olan doğruyu öğrenebilmek kalderanında dediği gibi uslup çok önemli..ama ben kimsenin rahatsız edici bir uslubu olduğunu düşünmüyorum...birilerini hedef almak üstüne gitmek kimseye bişey kazandırmaz ...
    paylaştıkça çoğalan tek şey sevgidir...
    ben hepinizi seviyorum...

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Kaldera tekrar aramıza döndüğünüze sevindim.
    Hoş geldiniz

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Kaldera kardeşim, yazdıklarından hiçbirşey anlamadım, malum ya ben cahilim, kullandığın kelimelerin anlamlarını 2 saattir sözlükte arıyorum bulamadım, tabi bu sözlük bizim halk sözlüğü, neyse böyle 15 gün topiği okumayıp, hiçbir etkinliğe katılmayıp, hiçbir dost toplantısına katılmayıp sonrada burada yazı yazmak bana anlamsız geliyor.

Benim için topiği geriye doğru okuyup araştırma yapman hoşuma gitti, meyve veren ağacı taşlarlar diye bir atasözümüz vardır bilirsin.

Tabi senin yandaşların yani arkadaşların, senin için çok olumlu şeyler yazmışlar ama onlarında bu topikle ne kadar ilgili oldukları meydanda onlarda aynen senin gibi hiçbir etkinliğe katılmamış, hiçbir dost toplantısına katılmamış insanlar, mesela
    Aytu Siteye üye tarihi 03,06,2006 yazdığı mesaj sayısı 24
    Jevkalbesher (nedemekse) üye kayıt tarihi 05,03,2006 mesaj sayısı 17
    Mr.Wish (Ne demekse) üye kayıt tarihi 27,02,2006 mesaj sayısı 152
    Clint (Ne demekse) üye kayıt tarihi 29,03,2006 mesaj sayısı 171

yorumu okuyuculara bırakıyorum, ne kadar ilgili oldukları ortada,

BEN BURADA ELİMDEN GELDİĞİ KADAR REGAL ALMIŞ OLAN ARKADAŞLARA DESTEK OLMAYA VE YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM, YAPILAN BU İŞTE NE YANLIŞLIK VAR, TABİKİ BENDE HATALAR YAPABİLİRİM ELEŞTİRİYE HER ZAMAN AÇIK OLMUŞUMDUR AMA USLUP BOZULDUĞU ZAMAN KALDIRAMAM KARDEŞİM, VE KONUŞURUM.

KALDERA DAHA GEÇEN GÜN TOPİĞE BOK ATIP BURADA ARTIK YAZILACAK BİRŞEY KALMADI DEYİP TOPİĞİ VE BURADAKİ İNSANLARI KÜÇÜMSEMİŞTİR, BENDE ONA CEVAP OLARAK ÖYLEYSE YAZMA DEDİM, AMA BAKIYORUM HALA 15 GÜNDE BİR GELİYOR TOPİĞİ OKUYOR ONDAN SONRA AKLINA NE GELİRSE, AĞZINA NE GELİRSE YAZIP POLEMİK YARATIP SONRA YİNE KAYBOLUYOR. KALDERA KARDEŞİM BİZİM BİLEMEDİĞİMİZ BİR AMACIN MI VAR ANLAMADIM.

eSKİDEN BİLGİLERİNİ NE GÜZEL PAYLAŞIYORDUN SORUNLARI OLANLARA AÇIKLAMALAR YAPIYORDUN, NE DEĞİŞTİKİ ARTIK YAZMIYORSUN, NEDEN MOTORUNLA HİÇBİR ETKİNLİĞE KATILMIYORSUN, BUNLARI YAPMIYORSAN O ZAMAN BİRAZ YAZDIKLARINA DİKKAT
    BUNDAN BÖYLE BU TARZDA KİMSEYE CEVAP VERMİYECEĞİM KİMSEYLE DE POLEMİĞE GİRMİYECEĞİM

Not: Mühendist olarak bildiğin kelime türk dil kurumu tarafından mühendis olarak değiştirilmiştir, Bu bilgi bu gece saat 01,00 de YÖK denetleme kurulu üyelerinden sayın ................... dan alınmıştır.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    muhendıs abı sen nasıl bukadar uzun yazı yazıon ıyı sabır var sende
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    evet bir toplantı yapalım bencede....ancak bu konu ile başlığı sizler açın...benim üç gün sonram yok çünkü.ne zaman nerde olacağım hiç belli değil..
    BAK BU TOPLANTIYI DESTEKLİYORSUN AMA KALIBIMI BASARIM GELMİYECEKSİN.GELDE ARAMIZA KARIŞ YÜZÜNÜ GÖRELİM.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    abı aslında tum turkıyedekı motorcular bı bulusacaz dehset olur aöa hayal urunıu
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    muhendıs abı sen nasıl bukadar uzun yazı yazıon ıyı sabır var sende

Aslında yok bende sabır falan ama şu saatte galatadaki dersadet buluşmasından geldim, topiği bir okuyayım dedim şaşırdım, mecburen cevap yazdım, yoksa ben sabır edemem yani. İyi geceler kardeşim.

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    herkese iii geceler benuımde uykum geldi
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    herkese iii geceler benuımde uykum geldi
    Yeni yine yeniden

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V

hiç bir etkinliğe katılmayan bendeniz

ayrıca yandaş diye tabir ettiğiniz insanlara karşı tekrar onur kırıcı oldunuz..mesaj sayılarına göre insanlar hakkında yorum yapmanız çok çirkin..bu insanlardan saygıyı hakedemezsiniz onu kazanmak zorundasınız..uzun mesajımı objektif olarak tekrar gözden geçiriniz.anlaşılır olmayan hiç bir yanı yok..nezaket çerçevesinde......
    yine olmadı...ve bu insanların hiç birini tanıma fırsatınız olmadı..sanırım olmayacakta..

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    [IMG][/IMG]

Sayın Uğur ve MÜslüm abim

Yaş itibariyle kendimi örnek vereyim 74 doğumluyum nisan başı motor aşkı başladı hala devam etmekde bu sitede bulunan herkesin asıl amacı motorsiklet hakkında bilgi toplamak yeni insanlarla tanışmak yeni yerler görmek yada işi ve maddiyat nedeni yüzünden gezilere gidemeyen arkadaşların;fotolara bakarak sanki onlarla beraber oluyor hissi bile çok özel ve keyif verici bir durum.Tabiiki aramızda sizler gibi deneyimli bilgili insanlardan bu topiclerde öğrendiğimiz hatta size güvenip RR alan arkadaşlarımız var......

Sizden ricam sizlerin buluşup birer demli çay içip tanışmanız ve aslında ikinizinde aynı dilden aynı amaçtan aynı üsluptan aynı görüşten olduğunuzu göreceksiniz hatta bunu bir resimlede bize gösterin

EN SAĞLAM ARKADAŞLIKLAR BİRAZ SERT VE TUHAF BAŞLAR (aslında kavga ile başlanır denir ama sizinki öyle değil)

YALOVA'DAN SEVGİLER

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    guzel resımler ellerıne saglık
    Yeni yine yeniden

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc

Joe Doe arkadaşımız için yazıyorum!! Buraya dikkat!!

Öncelikle arkadaşım sen bir regal niye almadın hala para biriktiriyodun demi?
    Öncelikle bir regal sahibi olmadığını kullanmadığını belirtmen gerekiyor demi? Birkere birisinden birkeleğine alıp yere düştüğünden bahsetmişsin ve bu düşüşünün sebebinide boyunun uzunluğuna bağlıyorsun yanlış!!
    Sen beceremediğin için düşmüşsündür. Cruiser ların sürüşü mobilete yada scooter a benzemez haliyle biraz zordur Ben senden daha uzun kişilerin regali gayet rahat kullandığını biliyorum ve boy uzunluğunun sürüşü diğer adıyla dengeyi olumsuz etkilemediğinide biliyorum boy uzunluğunda bacaklarının uzunluğu sorun olursa olur, oda dengende yada sürüşünde olmaz sende sorun yapar ne yapar biraz ayak kasılması ve omurgandaki alt disklerde sıkışmayla uzun süreli sürüşlerde sırt ağrısı yapar.

Bazı arkadaşlarda fikir yürütmeye çalışmışlar ve senin yüzünden yanlışa düşerek kendilerini bu konudada bilgi sahibi olduklarını kanıtlamak için birazcık kasmışlar.
    Cruser'ların yükseği varmıdır falan denilmiş!
    Olmaz bu tarz motorsikletlerde taş çatlasın 5 cm bir yükseklik farkı olur!!
    Buarada yükseklik ayarı japon marka bazı cruiser'larda bulunmaktadır.
    Yükseklik ayarı bir kaç sebebe göre yapılır yüklenen yüke göre, zemin yapısına göre(yol zeminine göre) mesela Türkiyede cruiserlar en yüksek seviyede sürülmelidir çünkü yollarımızın bozukluğu ve çukurlardan dolayı.
    Amerikan chopperlarını hiç izleyen olmuyormu amerkalı adamlar iriler ve bir çoğu 2 metrenin üzerinde ve bu adamlar yerle bir giden chooper lara nasıl binebiliyor ozaman!!!???

Boyun kısa olmasından dolayı motor sürülmesinde sıkıntı oluşabilir adam ayağını yana basamaz basmak için motoru ağırlık merkezinden dafazla yana yatırmak zorunda kalır ve motoru yatırabilir.
    Motorla giderken bacaklar aşağımı sallanarak gidilir?
    Bunu acemiler yapar ayakları yerde sürükleyerek giderler ve bacaklar uzunsa sorun oluşabilir. Joe Doe arkadaşım sen ayaklarını nereye koyuyorsun motor giderken yeremi ayaklığamı? Ayaklığa konmalıdır.

Bacak uzunluğuna göre cruiser ve chopper larda ayaklıklar ileri alınarak ayar yapılır motorun yüksekliğine müdahale edilmez!

Joe Doe arkadaşım sen birgün motorunu aldığında bir demir ustasına gidersin kestirirsin senin ayaklıklarını bir karış ileriye kaynattırırsın sorun çözülür
    yok biraz daha uğraşman gerekicek freni ve viteside uzatman gerekecek

Mesele budur.
    Saygılarımla,

Vayyyyyyy
    Kaldera abim özledim özledik seni çok ama çok ya!
    Eskilerden kim kaldı valla görüşelim biara Gyazıcıya ve demonic dreams da söyliyeceğim valla sen gelmezsen biz çıkıp gelicez yanına.
    Arayı soğutma özlenmektesin!

Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    bu motor hosuma gıtmeye bsladı
    Yeni yine yeniden

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    saygısızlık ve küfür yok lütfen!!
    ayrıca kim ne demek istiyorsa gitsin yüzyüze görüşsün,buradaki insanların huzurunu bozmayın
    bu arada yandaş ne demek biz salağız ya kafamız basmıyor(mühendislik yerine iktisat okuduğumuz içindir belki de)Kaldera öl dese ölürüz,kal dese kalırız!!!!!insanları böyle komik ve aşağılayıcı sözlerle itham edemezsiniz,iyice saçmalamaya başlamışsınız yazdıklarınızı bir daha okuyun,insanlar nezaketen sert çıkış yapmayınca işi hakarete vardırmaya başladınız ve bugüne kadar yazdıklarınızda daha öncekilerden pek te farklı birşey yok,sadece bazı arkadaşlarımız forumun eski sayfalarını okumaya zahmet etmedikleri için sizin anlattıklarınızı yeni birşeyler zannediyor
    bu arada üyelik tarihim 03-12-05'tir ne de olsa onu da yazarsınız takma adım adımın baş harfi ve soyadımdır,şunu da belirtmekte fayda var kayıt tarihi bu başlığı o tarihten itibaren takip ettiğim anlamına gelmemektedir,mesaj sayısına gelince yerli yersiz mesaj atmadığım için düşüktür,genelde RR ci dostlarımla telefonla iletişime geçip yüzyüze görüşmeyi tercih ederim.

Bu arada Demonic ben senden de uzağa işerim

fevkalbesher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW 250E-9
    Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    ...
    Jevkalbesher (nedemekse) üye kayıt tarihi 05,03,2006 mesaj sayısı 17

BUNDAN BÖYLE BU TARZDA KİMSEYE CEVAP VERMİYECEĞİM KİMSEYLE DE POLEMİĞE GİRMİYECEĞİM
    .
    jevkalbesher değil fevkalbesher, ya da doğru yazıldığı haliyle fevkh al beşer, insanın üstü demektir, süperman'ın arapçasıdır (trade'e hürmetler). mesaj sayısıyla ilgili olarak da okumayı tercih ederim, kafama takılan bir konu oldu mu da az ve öz yazarım.

kimsenin de yandaşı ya da yoldaşı değilim, sadece uğur ağbi'nin yazısının sonuna eklediği sözü hep BİLENLERDEN duymuşumdur. Ama bana soracak olursan, bilgi konusunda ben Sokrates'çiyimdir, bilginin peşinden giderim hep, bilenler ya da bilmeyenler beni bağlamaz. Bildiğimizi zannettiğimizin 100 milyonda birini bile bilmiyoruz, o halde neden bu kadar çok konuşuyoruz diye de hep sorarım kendime...

Bilgi paylaşımında kimsenin kimliğine, altkimliğine, üstkimliğine bakmam, sorarım. En iyi bildiğim şey olsa da sorarım, bilenlere tekrar tekrar anlattırırım, bilimsel kuşkuculuk bunu gerektirir. Eğer senin bilmek istediğin birşey varsa da bildiğim kadarını anlatırım. O yüzden mühendist de olsan, dentist de olsan fark etmez.

Bir de çok konuşan çok yanılır diye de güzide bir sözümüz vardır ki bugünler için söylenmiş olsa gerek.

Konu beşeri ilişkilere gelince de, o zaman işte bilmediğini bilmeyenden kaçarım...

Özetle, nick'im fevkalbesher, süperman demektir. Yanlış olmasın, pelerinine hastaydım, yoksa kesinlikle slip don ve tayt meraklısı değilim.

Sevgiler,
    AA.
    Yüksek Mühendist
    34 GS xxxx, may the force be with you...
    MoER, MoMMO

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar,

dün akşam star haberde yayınlandı. gazi antep-şanlı urfa karayolunda 150 km hız ile giden moped'ler görüntülendi. haberin içeriği akrobasi, can güvenliği vb. ile ilgili idi. bu detaylara değinmek istemiyorum (herkes bilir ki, bu tür hareketler doğru değildir...).

görüntüyü çeken, moped'lere yanaşıyor ve aynı hızda giderken, arabanın km saatini çekiyor. ibre 150'nin tam üstünde görünüyor. haber böyle,

benim asıl sormak istediğim, bir moped nasıl olur da 150 km hız yapar. bizim regal 250 cc olmasına rağmen o kadar hız yapamıyor. bilgisi olan var ise, lütfen yazmayı ihmal etmesin.
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler