Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Merak edenlere bilgi notu: Hala yaşıyorum
    Acı yoksa kazançta yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    bugün aydından aytu arkadaşımla buluştuk.alakasından ötürü kendisine teşekkür ederim..aytunun motorundaki zırıltıyı dinledik beraber.hissedilir derecede duyuluyor bu ses....ses bloktan geliyor..nedenine gelince egzantrik zincir sesine çok benzettik.egzantrik zincir gergisinde sorun olabilir bence...
    yalnız şu var bu ses sanki gevşeyen cıvatanın çıkardığı sese benzer gibi görünsede zincir gergisinin olduğu taraftan geliyor....ilk bakıma gittiği zaman üst kapak açılıp bir bakılabilir.....o zamana kadar belkide kesilir bu ses..

bu arada bende yaşıyorum ama bu formda bi şeyler kayboldu bişeyler eksik sanki....belkide bana öyle geliyor
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    . Kaldera abi; gel eselim yine yaa.. RR toplantısı yapmıyoruz ne zamandır. .
    eselim dostumda uygun rüzgarı bir yakalasak

aytu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2001 yzf r1-Honda beat 2007
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    bugün aydından aytu arkadaşımla buluştuk.alakasından ötürü kendisine teşekkür ederim..aytunun motorundaki zırıltıyı dinledik beraber.hissedilir derecede duyuluyor bu ses....ses bloktan geliyor..nedenine gelince egzantrik zincir sesine çok benzettik.egzantrik zincir gergisinde sorun olabilir bence...
    yalnız şu var bu ses sanki gevşeyen cıvatanın çıkardığı sese benzer gibi görünsede zincir gergisinin olduğu taraftan geliyor....ilk bakıma gittiği zaman üst kapak açılıp bir bakılabilir.....o zamana kadar belkide kesilir bu ses..

bu arada bende yaşıyorum ama bu formda bi şeyler kayboldu bişeyler eksik sanki....belkide bana öyle geliyor
    kaldera abim güzel insan kesinlikle söylediği gibi alaka gösteremedim keşke akşamda kalsaydı biraz laflasaydık bi yemek yeseydik biliyorum ki sohbetine doyum olmayacaktı kendisi gerçektende çok sıcak kanlı bi insan asıl ben ilgi ve alakasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum hemen engin tecrübesiyle formda son bir haftanın olayına çözüm getirdi bundan sonrası servise kalmış bir konu bakalım bakımdan sonra neler değişecek buradan kaldera ya saygılarımı iletiyorum iyi yolculuklar abi
    bu arada servis zamanı geldiğinde ses için yapılanlar konusunda sizleri bilgilendireceğim

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı
    Kısmetse yarın sabah 4 motor yüklü olarak(tam techizat) Bodrum'dan Marmok fesivaline gitmek üzere yola çıkıyoruz.Katılmak isteyenleri bekleriz.artık festival sonrası sizlere bol bol resimler izlettiririm...Marmaristen birsey isteyen varsa parmak kaldırsın.Herkese sevgiler sunuyorum

Ben Cumartesi sabahı Marmaris'te olucam şu Marmok Festivali şehir içindeyse bi uğrarız bakalım, yaklaşık 8 gün oradayım, keşke fırsatım olsa da motorcuları da görebilsek.

Alıntı orhanay adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim rartorda 2700 km de,gecen aykon da 2500 bakıma goturdum bişey dikkatimi çekti usta 15-40 lık yağ kullanıyor soracaktım o ara unuttum,motorun kendi üstün de 10-40 lık yazıyor 15-40 ın bi zararı veya artısı olur mu?
    Bendeki dosyada yanılmıyosam Kalderanın tavsiyesiydi 15 - 40'lık yağ. Bildiğim kadarıyla bi zararı yok faydası var, yanılmıyorsam.

Bu arada Kalderaya hoşgeldin ve foruma girmeme sebeplerini de az çok anlıyorum diyorum. Ama yine de biz GWS ve Kaldera gibi baba Raptorcuları her zaman forumda görmek istiyoruz (sizin sayenizde bu motorda karar kıldık), bi yere gitmeyin yav, daha ben RR alacam, size bi sürü soru soracam ustalar yaa!
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

on the road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    tüm raptorculara içten selamlar arkadaşlar
    pazartesi gününden itibaren bende artık bir raptor cuyum

daha ilk mesajımda size birkaç sorum olacak;
    1- rodajda kullanım hakkında ayrıntılı tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim (motorum şu an 210km de)

2- motorun şehir içi-dışı karışık kullanımda yakıt sarfiyatı ne kadar?
    (mezun olmak üzereyim, hala öğrenciyim yani + ev şehirden uzakta olduğu için her gün en az 50 km (ort 70km) yol yapıyorum = benzin bana koyar )
    ama olsun, raptoruma feda olsun!!

3- ankarada 500km bakımı yaklaşık kaç ytl ye patlıyo?

4- eklemek istediğiniz şeyler warsa (yeni bi raptor kullanıcısına ip ucu ve tavsiyeler) yazın lütfen

önceki sayfalarda bunların cevabı wardır ama bana acele cewap lazım yaw

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    eskilerin bu topice ilgilerinin azalmasının sebepleri var..belkide..,
    Valla ben hala buradayım ama yazacak bir şey bulamıyorum.
    6400 km oldu su ana kadar hiç sorunum olmadı ama bakım aralıklarını sık tutuyorum belkide ondandır
    Geçen hafta sonu pazar akşamı eşimi ikna ettim ve ardcı alıp soyle bir cadde maltepe cadde ve enson caddebostan yapalım dedik .(ılk motora binişi 8 aydır ıkna edemedim babalar günü sayesinde zorlada olsa kırmadı beni)

Kardeşim eskiden bir tane bile gormezdim. (o gün saat 21 den sonra cıkmıstık) Caddede en az 5-6 tane benim motorumdan gördüm insan kıskanıyor
    Oysa eskiden benden başka kimsede yok gibi geliyordu. (4-5 R&R ı sadece bulusmalarda görürdük)
    Neyse alan insanların mutlulugu hosuma gidiyor ve en onemlisi ne hosuma gidiyor biliyormusunuz bir R&R ı sollarken veya karsıdan gelip yan yana gelirken her ıkı surucununde "dıt" laması hafifce selam vermesi, hemen aklımdan acaba bizden birimi diyorum akşam foruma yazarım su plaka kimdi diye ama sonra unutuyorum.
    Yalnız yollarda gördüğüm çogu yeni R&R lı yrım kask haricinde başka bir koruma kullanmıyor gibi lütfen dikkattt!!!!!!!!!! Kıyafetimiz kaportamız, (Kapalı kask façayı bozabilir sıcakta börter ama basınıza allah korusun bişey geldiğinde o yarım kasklar sizi ne kadar koruyacak? Lütfen paraya kıyın kaportayı düzeltinnnn.

Bu arada size dedikodu GWS galiba motoru satacak (Yok cok memnun motorundan) taşınıyormuş ülke dısına diye duydum. Doğrumu değilmi bilmiyorum bu satırları okuyunca kendi acıklar artık. Yada beni yalanlar Eğer doğru ise bu topicin acılmasında emeği gectiği için teşekkür eder. Oradaki hayatında başarılar dilerim . Nasıl olsa İnternet hemen hemen her yerde oradan da takip edebilir bizleri...

Herkese keyifli sürüşler....
    R&R
    34 TJ 5870

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı:
    cynt´isimli üyeden Alıntı
    Zzırıltı eksozun içinden geliyor arkadaşlar ...
    Bazı makinalarda eksoz içinde ki susuturucunun (ilk susturucu) leğiminin kırılması sonucunda susturucu motor deirine bağlı olarak ses yapmaya başlıyor. dikkatli dinlerseniz sesin önden değil eksoz dan geldiğini anlayacaksınız .Y da bir arkadaşınız siz gaz verirken ayağıyla eksoz u dürterse sesin dağıuldığını farkedersiniz ...

baba alakası yok benı motorum yenı daha 200 km alakası yok anlıyacagın

Arkadaşım ;
    Bu sorun çoğunlukla üretim hatası olarak geliyor.Bence eksozdan olmadığına emin ol ,ondan sonra olasılıkları değerlendir...
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Valla ben hala buradayım ama yazacak bir şey bulamıyorum.
    6400 km oldu su ana kadar hiç sorunum olmadı ama bakım aralıklarını sık tutuyorum belkide ondandır
    Geçen hafta sonu pazar akşamı eşimi ikna ettim ve ardcı alıp soyle bir cadde maltepe cadde ve enson caddebostan yapalım dedik .(ılk motora binişi 8 aydır ıkna edemedim babalar günü sayesinde zorlada olsa kırmadı beni)

Kardeşim eskiden bir tane bile gormezdim. (o gün saat 21 den sonra cıkmıstık) Caddede en az 5-6 tane benim motorumdan gördüm insan kıskanıyor
    Oysa eskiden benden başka kimsede yok gibi geliyordu. (4-5 R&R ı sadece bulusmalarda görürdük)
    Neyse alan insanların mutlulugu hosuma gidiyor ve en onemlisi ne hosuma gidiyor biliyormusunuz bir R&R ı sollarken veya karsıdan gelip yan yana gelirken her ıkı surucununde "dıt" laması hafifce selam vermesi, hemen aklımdan acaba bizden birimi diyorum akşam foruma yazarım su plaka kimdi diye ama sonra unutuyorum.
    Yalnız yollarda gördüğüm çogu yeni R&R lı yrım kask haricinde başka bir koruma kullanmıyor gibi lütfen dikkattt!!!!!!!!!! Kıyafetimiz kaportamız, (Kapalı kask façayı bozabilir sıcakta börter ama basınıza allah korusun bişey geldiğinde o yarım kasklar sizi ne kadar koruyacak? Lütfen paraya kıyın kaportayı düzeltinnnn.

Bu arada size dedikodu GWS galiba motoru satacak (Yok cok memnun motorundan) taşınıyormuş ülke dısına diye duydum. Doğrumu değilmi bilmiyorum bu satırları okuyunca kendi acıklar artık. Yada beni yalanlar Eğer doğru ise bu topicin acılmasında emeği gectiği için teşekkür eder. Oradaki hayatında başarılar dilerim . Nasıl olsa İnternet hemen hemen her yerde oradan da takip edebilir bizleri...

Herkese keyifli sürüşler....
    zor da olsa ikna etmişsin ya eşini, eğer pazar günü motora binmekten keyif aldıysa zokayı yutmuş demektir bundan sonra işin kolay olur

yolda gördüğüm her cruisera RR mi diye bir bakıyor. pazartesi akşam saat 19:30 gibi şaşkınbakkalda eski kristal cafenin önünde kırmızı bir RR gördüm hemen otobüs duragının yanından kaldırıma çıkıp motorun yanına gittim4-5 dk benim motorun üstünde bekledim yanında belki sahibi gelir de tanışırız diye ama kimse çıkmadı ortaya. 34 CED ???

kendi kaportamızı sağlamlaştırma konusunda söylediklerine sonuna kadar katılıyorum. hava sıcakmış, fiyaka bozulacakmış gibi düşüncelerden kesinlikle uzak durmak lazım.

MadCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gözümüz Aydin !!!

Dün Karayolları Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklama ile, tüm otoban ve köprülerde motorsiklet geçişleri ücretsiz olmuş.
    Tüm sevgili RR dostlarıma bu güzel haberi vermekten onur duyarım....

Zevk olsun diye günde 14 sefer geçeriz artık

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    iyide nasıl gecıcez dıyelım bırıncı koruden gecıcem avrupadan anadoluya kgs var ogs var hangısınden gecıcem gecınce otucek

Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    iyide nasıl gecıcez dıyelım bırıncı koruden gecıcem avrupadan anadoluya kgs var ogs var hangısınden gecıcem gecınce otucek

Şimdilik paşa gönlümüz hangisinden istiyorsan ondan geçeceğiz gibi gözüküyor. Daha net açıklama yaparlar bir zahmet herhalde.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoca O Deİl De
    2 Yildir Forumda Olsun Disarda Olsun Bu Makİnayi Alicam Dİyen Ben. DÜn Yasadiklarimdan Sonra Vazgecmİs Bulunuyorum!

Denİzlİ Sariyakayalara Gİttİm DÜn. Dedİm BÖle BÖle Regal Alicam. Zaten Bİ Full İlgİsİzlİk, Umursamazlik, GÜnes Carpmis Calisanlari. Her Gelen BİŞİler Sorup Gİdİyomus Elemanin Kafa Kazana DÖnmÜŞ. Neyse Eyvallah Dedİm Pistim.
    Bİ Hesapla Dedİm Kaca Gelİyo Toplam. Ben Son Biraktigimda 3750 İdİ.
    Hocam Sen Tut 4660 De Buna. Bİde Anadolu Celetem Zaten Bellİ Faİzler, Bana 2 Yilda 7 Yİ Bulsun Mebla. PeŞİnatida HarİÇ Tut Bİde 554 Ytl. Yuh Dedİm Agzim Acik Kaldi. Bu Saatten Sonra 2. El Alirim Ama Regal Olayini Bİtİrdİm.
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı MadCaT adlı üyeden alıntı
    Şimdilik paşa gönlümüz hangisinden istiyorsan ondan geçeceğiz gibi gözüküyor. Daha net açıklama yaparlar bir zahmet herhalde.
    Bu habere en çok ben sevindim, dile benden ne dilersen.

orhanay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 650

kopru ucreti

abi bu ucret meselesi kesin mi,sonra kopruden geçip ceza yemeyelim

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı

Vay be biz tanışamadan gidiyo mu yani GWS, umarım kendisi de buradan açıklama yapar. Bu arada keşke param tamam olsaydı, valla almak isterdim onunki gibi bi motoru. İşi iyi bilen birinin motosikletini almak iyi olurdu, sorunsuzdu bildiğim kadar.Du bakalım kendisi ne açıklama yapacak.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Bu habere en çok ben sevindim, dile benden ne dilersen.

Sağlığın Uğur abicim, hepimizin gözü aydın..

Alıntı orhanay adlı üyeden alıntı
    abi bu ucret meselesi kesin mi,sonra kopruden geçip ceza yemeyelim
    Abi valla akşam hem radyonun hemde tv'nin geçtiği bir haber. Sevinçten arkadaşlarla zıpladık biz. Emin olmak için köprü çıkışında sağdaki binayada sorabilirsiniz tabii...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı
    Hoca O Deİl De
    2 Yildir Forumda Olsun Disarda Olsun Bu Makİnayi Alicam Dİyen Ben. DÜn Yasadiklarimdan Sonra Vazgecmİs Bulunuyorum!

Denİzlİ Sariyakayalara Gİttİm DÜn. Dedİm BÖle BÖle Regal Alicam. Zaten Bİ Full İlgİsİzlİk, Umursamazlik, GÜnes Carpmis Calisanlari. Her Gelen BİŞİler Sorup Gİdİyomus Elemanin Kafa Kazana DÖnmÜŞ. Neyse Eyvallah Dedİm Pistim.
    Bİ Hesapla Dedİm Kaca Gelİyo Toplam. Ben Son Biraktigimda 3750 İdİ.
    Hocam Sen Tut 4660 De Buna. Bİde Anadolu Celetem Zaten Bellİ Faİzler, Bana 2 Yilda 7 Yİ Bulsun Mebla. PeŞİnatida HarİÇ Tut Bİde 554 Ytl. Yuh Dedİm Agzim Acik Kaldi. Bu Saatten Sonra 2. El Alirim Ama Regal Olayini Bİtİrdİm.
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı MadCaT adlı üyeden alıntı
    Sağlığın Uğur abicim, hepimizin gözü aydın..

Abi valla akşam hem radyonun hemde tv'nin geçtiği bir haber. Sevinçten arkadaşlarla zıpladık biz. Emin olmak için köprü çıkışında sağdaki binayada sorabilirsiniz tabii...

Benim adım müslüm, dostlarım bana müslüm baba der Karıştırdın, ama bu seferlik affedildin, çünkü bize çok güzel bir haber verdin.

Alıntı rEnE adlı üyeden alıntı
    Abartmışlar ben bugün peşin paraya sana 4300YTL ye alırım.Ruhsat masrafları hariç. UÇMASINLAR HARLEYMİ SATIYORLAR.

Arkadaşlar en sonunda motoruma cam taktırdım, uzun yolda rüzgar ve sinek beni çok rahatsız etmiye başladı, bugün Maslak Atatürk San.Sit.deki Katrancı otomative gittim Sevgili Kardeşim Serdar Katrancı beni hiç bekletmeden ön camı mı taktı 100YTL ye mal oldu ama orjinal gibi renkli cam harika oldu,

İşte bu yakışıklı kardeşimiz Serdar Katrancı

Bunlarda benim cam takılmış regalimin fotoları,

Yolda gelirken otobana çıktım, 130Km süratle 15 Dakika geldim hiç rahatsız olmadım,herkese tavsiye ederim.

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri
    boyutundan şüpelenen arkadaşlar hiç merak etmesinler küçük bir alet değil gayet heybetli bir motosiklet bornovada elektirik faturası yatırmaya giderken park halinde siyah bir tane gördüm en kısa zamanda bir tane bende alıcam adamı sinek gibi çekiyo dikkat çekmek isterseniz tam modeli öneririm

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    bu takılan cam keeway sl150 camı dımı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler