Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Promethe 76,arkadaşım aramıza hoşgeldin.Yeni motorunla kazasız sürüşler keyifli günler temenni ederim.
    Arkadaşlar,bahsetmiş olduğunuz o zırıltıyı bulamadığım gibi,kesemedimde araştırmalarım devam ediyor.Sağlıcakla kalın.
    BOZKURT
    KUBA 150-25

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AloneWolf07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    REGAL_RAPTOR DADYW DD250E-9
    Arkadaşlar hepinize selamlar promethe76 dostum senin motorunda hayırlı olsun.
    Arkadaşlar dediğiniz zırıltı yüksek devirde kullanırken bendede oluyodu ben sorunu buldum koruma demirinin vidasının birisi düşmüş ondan yapıyomuş yeni vida alıp taktım ve sorun kalktı.Kazasız sürüşler

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı erdem.gunduz adlı üyeden alıntı
    bilgileri erdem.gunduz@mynet.com adresine de gönderebilirsin.

aslında portal oluşturma fikride güzel. bende regalraptor.net sitesini alıyorum sadece bize ait bir site yapalım diye
    Abicim full destekliyorum teknik konuda veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyac varsa ben hazırım
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

acomplli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar formu takip eden ve yaklaşık 2 aydır da regal sahibi olan bir kardeşiniz olarak herkeze selam vermek istedim ve tabiki paylaşmak istediklerim de var , ilk olarak motorlarımızın aydınlatma sı ben motor üzerin de ekstra bir şey yapma taraftarı değilim fakat aydınlatma çok yetersiz bu yüzden sis farı harici motorlarımıza H4 far ampülü (100 waat) taksak nasıl olur tesisat ta bi sorun yaratırmı bilgilerinizi istiyorum tekrar herkeze selamlar

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Alıntı coldfire adlı üyeden alıntı
    muhendis 1959 abicim belki daha önce sorulmuştur ama bulamadım ben yine sormak istiyorum ön ve arka tekerlerin basınçları ne olmalıdır?
    Ben 22-24 olarak kullanıyorum çok memnunum, ama bazı arkadaşlar 28-30 olarak kullanıyorlar, normali 22-24 olmalı.
    Kazasız sürüşler.

Aradaşlar ben motorumdan aldığım günden beri hiçbir zırıltı mırıltı duymuyorum, zaten siz nasıl duyuyorsunuz pek anlamadım, kaskın içinde ben hiçbişey duymuyorum ki, şaka, bu sesler kesinlikle gevşiyen veya düşen civatalardan geliyor, ben sık sık kontrol ediyorum gevşiyen bazı civatalar oldu ama şimdi hiçbiri gevşemiyor, çok rahatım.

ÖNEMLİ BİR KONU:

SAKIN MOTOR SICAKKEN EKZOS MANİFOLT CİVATALARINI SIKMAYIN,YANİ EKZOSUN MOTORA GİREN YERDEKİ 2 ADET CİVATADAN BAHSEDİYORUM, O CİVATALAR MOTOR SOĞUKKEN BELLİ KİLOLARDA SIKILIR, MOTOR ISININCA BİRAZ GEVŞER, SİZDE ISININCA GENLEŞEN BU CİVATALARI GEVŞEK DİYE SIKARSANIZ MOTOR SOĞUDUĞUNDA MANİFOLT ÇATLAR, DİKKAT MOTOR SICAKKEN MOTOR ÜZERİNDEKİ HİÇBİR CİVATA VEYA SOMUNU ELLEMEYİN.

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    düzeltme: yeni parti motorlarda class ve eski serinin beygir güçleri aynı.
    Arkadaşlar zaten eski class serisi ile E serisinin de güçleri aynı idi.
    Maslak da dynomometre de bizzat ölçtürdük. Hurafe idi o 3 beygirlik fark.
    İsteyenein Dyno parasını ben çekeceğim eski/yeni class ile E serilerini karşılaştırmak için.
    Bu sarıkayalar'ın işbilmez pazarlamacılarının bir balonu.
    Bu motoru satamayan destekleyemeyen zihniyete sahip bir şirketten beklenen basit bir salvo bence.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yeni Parti RR lar....

E serisinde performans egzosu kullanılması ve ön sinyallerin far seviyesine çekilmiş olmasının dışında, kırmızı renkli RR ın metalik kırmızı olması ve başka yeni değişiklikler var mı acaba?

B class serisinde ise spor egzos (nasıl yani spor? ) takıldığı,

Her iki modelde de depo üzerindeki marka yazısının "Regal (yellowrock) Raptor" olarak değiştirildiği, Dadyw yazısının sadece motor bloğu üzerinde kabartma olarak kaldığı,

ve bujilerin japon olanlarla değiştirildiği söyleniyor.

Yeni parti RR ların öncekilerden farklarını bilgisi olan biri toparlayabilir mi lütfen?
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

MadCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba sevgili RR dostlarım,
    1 aydan fazla süreden beri bu harika arkadaşlık ortamını ve paylaşımlarınızı keyifle takip ediyorum.. Bende 24 yıllık motorcuyum, 2 sene öncesine kadarda yaz kış araba yerine motorla dolaşıyordum. Son iki senedir de işlerim nedeniyle bu yaşam biçimime ara vermek zorunda kalmıştım. Ama gerek RR hakkındaki yorumlarınız, gerek aranızdaki dayanışma, gerekse birebir inceleme fırsatı bulduğum bu minik devi sizinde katkılarınızla almaya karar verdim. Siyah bir class bulma araştırmalarım devam ediyor, en kısa sürede aranıza katılıp keyifli gezilerinize katılmak için can atıyorum.
    Benide çetenize kabul eder misiniz??

Sevgiler
    MadCaT

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    zevkle... hoşgeldin
    May the Force be with McLaren Mercedes

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TRADER adlı üyeden alıntı
    Topuz arkadasımız benı uyarmıs database ıcın
    "Trader; veritabanı fikri sizden çıkmış olmasına rağmen.. şu an siz bile erdem bey'e bilgilerinizi göndermemişsiniz. ayıp olmuyor mu birazCIK!"

Canım kardesım Erdem Raptorcuları yazıyor o yuzden ben ısmımı yazdırmadım yanlıs anlasılmasın . Ben daha genel bır database den bahsetmıstım..

Kamuoyunu bılgılendıreyım dedım
    Selamlar
    muratcım sen gönülden RR cısın. hem 650 lik motorunla gezilerimizin değişmez öncüsü olmalısın

Alıntı TycOOn adlı üyeden alıntı
    bu önden gelen zırıltı bende de var ben o zırıltının su hortumları üzerindeki yaylardan geldiğini düşünüyorum fakat nerden gelirse gelsin o ses rahatsız edici değil çünkü çok yüksek devirde ses yapıyor.

aynı ses bende de var sanırım km saatinden kaynaklanıyor. vitesle motor devri uygun olmadığı zamandaki titreşimde ses çıkıyor ortaya yada daha belirgin oluyor

Alıntı camadan adlı üyeden alıntı
    yanlış anlaşma için kusura bakmayın, ama isterseniz bekleriz

kusurluk birşey yokki ortada, geliriz tabiki neden olmasın

De-Javu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    MadCaT hoşgeldin, RR ın hangi modelini alacağına karar vermek almanın yarısı hayırlı olsun şimdiden... Ben hala kararsızııım E mi B mi? E mi B mi ?
    [B][COLOR="Red"]Release Yourself !!! [/COLOR][/B]

dishchy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f+Varadero
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar zaten eski class serisi ile E serisinin de güçleri aynı idi.
    Maslak da dynomometre de bizzat ölçtürdük. Hurafe idi o 3 beygirlik fark.
    İsteyenein Dyno parasını ben çekeceğim eski/yeni class ile E serilerini karşılaştırmak için.
    Bu sarıkayalar'ın işbilmez pazarlamacılarının bir balonu.
    Bu motoru satamayan destekleyemeyen zihniyete sahip bir şirketten beklenen basit bir salvo bence.

Peki hakkaten bizim araçlar 17 bg. mi? Sizin ölçümünüz nasıl çıktı?

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    DADYW DD250E yi dün canlı canlı gördüm üzerine oturdum sesini dinledim. 655 km deydi alet ve çok güzel gözüküyordu. Alan arkadaşlardan Aydın da alanlar özellikle nerden ve nasıl aldınız kredi kullandınız mı acaba? Bu motora sahip olanları takdir ettim. Zevkli insanlarsınız.
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Abicim full destekliyorum teknik konuda veya herhangi bir konuda yardıma ihtiyac varsa ben hazırım
    açıkçası yardıma ihtiyacım olacak. onunla uğraşmaya sıra geldiğinde konuşuruz bu konuyu. promethe76 da konuşalım demişti dün gece ama ben arayamadım. olmassa üçümüz hallederiz bi şekilde

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    açıkçası yardıma ihtiyacım olacak. onunla uğraşmaya sıra geldiğinde konuşuruz bu konuyu. promethe76 da konuşalım demişti dün gece ama ben arayamadım. olmassa üçümüz hallederiz bi şekilde
    ok abi
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Gelelim hafta sonu macerama

cumartesi günü superevariders grubundan 3 motor+ben tem kozyatağı gişelerinden yola çıktık. içlerindeki tek küçük motor benimki. süratimiz 100-120 arasında yol alıyoruz. sapanca-arifiye çıkışından önceki mcdonaldsın olduğu yere kadar hiç duraksamadan devam ettik.

benim motorda bir gariplik var, gazı sonuna kadar dayıyorum bazen düz yolda 110 km çıkarken zorlanıyor bazen de bir ivmeleniyor 120 ye rahat çıkıyor. 120 nin üstüne (en fazla130 oldu) ancak yokuş aşağıya çıkabildim. bazı arkadaşlar 140 km hız yaptığından bahsediyordu ben niye çıkamadım? cumartesi gidip pazar döndük yaklaşık 450 km yol yaptım ve bunun çoğu otoban da geçti.

otoban sürüşünün de nerdeyse tamamına yakını 100-120 km arasın da yapılan bir sürüş dü ve motorun uzun süreli yüksek hızda kullanmakyan dolayı bir sıkıntısını görmedim.

2 konu kafama takıldı.

1- deminden beri bahsettiğimiz şu ön taraftan gelen zırıltı var.

2- bazen sanki vitese uygun olmayan hızlar da arabalardaki avans vurmaya benzer bir durum oluşuyor

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)

ben varım her şekilde

hoşgeldin diyen demeyen herkese teşekkür ederim hoşbulduk sağolun.
    [B]"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."[/B]

MadCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Değişiklik ??

Forum içerisinde belli bir noktada koptum arkadaşlar, RR 'larda yeni model yada değişiklik mi var ? 20 gün önce baktığımda Class serisinde zaten T gidon ve kesik eksos var. Bu değişikliğin haricinde farklı bir model mi söz konusu acaba?

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı aytu adlı üyeden alıntı
    erdem abi ben mail olarak gönderdim bilgileri alıp almadığını bildirirsen sevinirim
    gezilere bende katılmak istiyorum ama ben aydın dayım bu taraflara doğru bir gezi düşünürseniz ben seve seve katılırım...
    Erdemcim bende gönderdim bilgilerimi biraz geç oldu kusura bakma!
    Buarada arkadaşlar Erdem arkadaşımızın bu aktivitesine lütfen katılım ve destek verelim

acomplli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bir önceki sayfada da bilgi almak istemiştim sizden tekrar sormak istiyorum aydınlatmalarımız kötü sis farı takmadan sadece H4 far taksak tesisatta bi sorun olurmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler