Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    sayın macgyver; madem bu regalleri orda gördünüz.. ne olduğunu tetkik ederek, burda yazsa idiniz, tüm regal kullanıcılarını konu hakkında bilgilendirmiş olur.. ve beni böyle merak içinde bırakmamış olurdunuz.

Sayın topuz hareret olayı çok normal neden artık sıcaklar başladı kışın benim motorum günde 7-8 defa fanlar açardı şimdi 100 ü geçti dolayısı ile motorumuz soğutmaya daha fazlasıyla ihtiyaç duyar oldu.
    Sıvı soğutmalı motorlar bir çok üniteye muhtaçtır bu ünitelerde sorun olmayacak diye bir kayidede yoktur.
    40 derece sıcakta 100 metre bir yokuşu arkanda artçınla sıkışık trafikte 80 defa dur kalkla çıktığında o üniteler yetersiz kalacaktır ve motorun yüksek ısıya maruz kalacaktır.
    Ben bunu nerden mi biliyorum?
    Kimde Hangi Regalde hiç şaşmaz civalı hareret göstergesi var?
    Bende tabiki!!
    Benim hareretle alakalı söylediklerimi lütfen dikkatle dinleyin.
    Harereti anlık olarak göstergemde herdaim izleyen ve bir çok kimseden bu konuda daha bilgim olduğu aşikardır

Bugün gittim muayene istasyonuna şu iki tekerlere ruhsat verildikten sonra 3 yıl sonra muayene yapılacak diye ve bazılarımızda deyişik tarihler çıkmıştı kiminde 1 yıl kiminde 2 yıl kimindede 3 yıl sonra muyene gözüküyor.
    Herneyse ben gittim istasyondaki memur bozuntularına bu durumu anlatdım ve yeni yasa gereği 1 yıl olan süremin 3 yıla çıkartmak isteyinde olduğunu söyledim.
    Biri diğerine yollayıp durdular beni hiçbirinin birşeyden haberi yok yasadan haberi olmayan memur bozuntuları müdürünün bile haberi yok bukadar rezalet bir durum hayal biile edemiyorum.
    Anlayacağınız oradan eli boş döndüm!
    Daha sonra bir muameleciye gittim durumu izah ettim onlarda trafikle alakalı ve değişikliği ruhsat işlemlerini yapan müesse yapacak değiştirecek dedi.
    Kafam iyice karıştı

Egsoz problemim çözüldü sanırım!
    Aykon Motorun sahibi olan Fidan hanım bugün bizzat beni arayarak büyük bir nezaket örneği gösterdi.
    Servisteki şikayetlerimi sordu ve bende anlattım ve egzosum sipariş edilmiş birkaç gün içinde geliyormuş.
    Kendisiyle 2 yıldan beridir ticaret yaptığım bir insan ve hiç bir sorun yaşamadık aramızda bu süre zarfında. Çok değerli ve bir ticaret hanımı olduğunuda bir kez daha göstermiş oldu teşekkürlerimi kendisine sunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    merhaba. infirared arkadaşım bunlar sadece motorun peşin fiyatı. plaka masrafları için +150 istiyorlar.

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    Erdemin verdiği resmi gazete yazısını bugün yazdırıp elime aldım gittim güngören şubeye, adamların yasadan haberi yok, aralarında uzun konuşmalar yasadaki incelemeler ve teleofon trafiği sonucunda bana, trafik daire başkanlığı emir vermezse bu uygulamayı yapamıyacaklarını ama emir gelirse ruhsatımı değiştireceklerini söylediler,

abi memleketin haline bak meclis yasa çıkartıyor adamlar biz tanımayız diyorlar bu nasıl iştir anlamadım

Şimdi yapacağımız iş bu trafik daire başkanımıdır , yoksa ankara ulaştırma bakanımıdır, ulaşabildiğimiz her yere dilekçe email çekip bu yasanın uygulanmasını sağlamamız gerek, yine burnuma birilerinin rant kokusu geldi.

Arkadaşlar az önce, gayrettepe trafiği, oradanda Ankara Trafik daire başkanlığıyla görüştüm,

Trafik Uygulama ve Daire Başkanlığı (Memlekette ne kadar daire başkanlığı varmış meğer elini sallasan..) Adamlar diyorki: Biz bu konuyla yakından ilgileniyoruz, sizin elinizdeki yasa muayene istasyonlarıyla ilgili bir yasadır, eskiden muayeneleri karayolları yapıyordu fakat şimdi özelleştiği için bu çıkan yasa onları ilgilendiriyor, fakat gelen yoğun şikayetler üzerine biz kendi yasamızı, çıkan bu yönetmeliğe uydurarak hazırladık 2 ay önce İÇİŞLERİ BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ ne gönderdik burada onaylanacak ve bütün trafik tescil bürolarına gönderilecek, ancak ondan sonra trafik tescil büroları bu yönetmeliği uyguluyabilirler dediler, 1-2 ay içinde bu yeni yönetmelikle ilgili emir şubelere gider, sizin de hakkınız yanmaz merak etmeyin dediler. BİLGİLERİNİZE

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Alıntı clint adlı üyeden alıntı
    Regaller, yanıyor mu, beyni mi gidiyor, noluyor arkadaşlar, Topuz'un dediği gibi biri bunu adam gibi açıklasın. Bunlar olağan şeyler mi ve kullanıcı hatası mı yine?
    Ben bi iki aya Regal alacam yav? Moralimizi sıfırlamayın, bu ne? Manipülasyon mu yapılıyor noluyor?
    Yok Regaller yanmıyor paniğe gerek yok!!
    Bence yakanlar kesinlikle kullanıcı hatası neden mi? birçok kullanıcı daha rolenti ayarını yapmayı bile beceremiyor bir çok konuda bilgisiz kullanıcılar var bunlar motor yanmadan önce belirtilerini anlayamadıkları zaman doğal sonuç olur motor yanar tutuşur havaya uçar olan olur motora anlayacağın.
    Sana tafsiyem sende o eli anahtar tutmaz herşeyi birilerinden yada servise gitmek yoluyla çözmek isteyen meraksız, ilgisiz vede bilgisiz ''benim motorumu 1. vitese takınca tak diye ses geliyor arzası nedir acaba'' diye foruma gereksiz sorular soran bir kullanıcı olmaman.

Alıntı muhendis1959 adlı üyeden alıntı
    Erdemin verdiği resmi gazete yazısını bugün yazdırıp elime aldım gittim güngören şubeye, adamların yasadan haberi yok, aralarında uzun konuşmalar yasadaki incelemeler ve teleofon trafiği sonucunda bana, trafik daire başkanlığı emir vermezse bu uygulamayı yapamıyacaklarını ama emir gelirse ruhsatımı değiştireceklerini söylediler,

abi memleketin haline bak meclis yasa çıkartıyor adamlar biz tanımayız diyorlar bu nasıl iştir anlamadım

Şimdi yapacağımız iş bu trafik daire başkanımıdır , yoksa ankara ulaştırma bakanımıdır, ulaşabildiğimiz her yere dilekçe email çekip bu yasanın uygulanmasını sağlamamız gerek, yine burnuma birilerinin rant kokusu geldi.

Arkadaşlar az önce, gayrettepe trafiği, oradanda Ankara Trafik daire başkanlığıyla görüştüm,

Trafik Uygulama ve Daire Başkanlığı (Memlekette ne kadar daire başkanlığı varmış meğer elini sallasan..) Adamlar diyorki: Biz bu konuyla yakından ilgileniyoruz, sizin elinizdeki yasa muayene istasyonlarıyla ilgili bir yasadır, eskiden muayeneleri karayolları yapıyordu fakat şimdi özelleştiği için bu çıkan yasa onları ilgilendiriyor, fakat gelen yoğun şikayetler üzerine biz kendi yasamızı, çıkan bu yönetmeliğe uydurarak hazırladık 2 ay önce İÇİŞLERİ BAKANLIĞI STRATEJİ GELİŞTİRME MÜDÜRLÜĞÜ ne gönderdik burada onaylanacak ve bütün trafik tescil bürolarına gönderilecek, ancak ondan sonra trafik tescil büroları bu yönetmeliği uyguluyabilirler dediler, 1-2 ay içinde bu yeni yönetmelikle ilgili emir şubelere gider, sizin de hakkınız yanmaz merak etmeyin dediler. BİLGİLERİNİZE
    Eline sağlık müslüm abi.
    Bende dün göztepe muayene istasyonundaydım adamların dünyadan haberi yok.
    Bizi aydınlatmış oldun demek bir kaç ay daha bekleyecez gibi gözüküyor

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MACGYVER adlı üyeden alıntı
    Sana tafsiyem sende o eli anahtar tutmaz herşeyi birilerinden yada servise gitmek yoluyla çözmek isteyen meraksız, ilgisiz vede bilgisiz ''benim motorumu 1. vitese takınca tak diye ses geliyor arzası nedir acaba'' diye foruma gereksiz sorular soran bir kullanıcı olmaman.

:
    Meraksız olsam zaten bu soruyu sormam ve elimden az çok mekanik ve elektrik işleri gelir, evimdeki ufak tefek tesisat, elektrik işlerini kendim çözerim, ama ilk kez motor kullanacağım için doğal olarak bilgim yetersiz ve tabii olarak servisten ve de sizin gibi işi bilen, eli anahtar tutanlardan bilgi alacağım. Aslında "motorum 1.viteste takılı kaldı ne yapmalıyım" diyenleri de kınamamak lazım, neticede anamızın karnından motorcu doğmuyoruz ki... Bu tip mecralardan bilgi alınmazsa nasıl öğrenilir bu iş, değil mi ya? Cevaba teşekkürler. Raptoru alınca umarım ben de habire gereksiz sorular sorup rahatsız etmem kimseyi...
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

Müslüm bey arkadaşım
    Ruhsatlardaki muayene süresi için verdiğin çabaya bende teşekkür ederim. Dün motoru teslim aldım, ( 06 BB 6782 Kırmızı RR ) benim ruhsatta da muayene süresi 1 yıl yazıyor. Bu 1 yıl dolduğunda muayene istasyonuna gidip orada süreyi yeni motorlar için 3 yıl ikinci muayeneler için 2 yıl olarak düzelteceklerini Ankara Emniyeti Trafik Şb. söylemiş.

CoolMaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero CMX 250 A
    Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba bugun motorumu servise götürüp orasını burasını sıktırdım ayaklıktaki marşı kesme olayını iptal ettirdim aldığım zamanda alarmtaktırmıştım uzaktan kumanda ile çalışıyordu, şimdi gelelim probleme motoru parkediyorum vitesi alıyorum boşa anahtarı çıkarıyorum ama boş vites lambası yanıyor ve marşa basınca motor çalışıyor, sizce bunun derdi ne olabilir?
    Halil arkadasim motoruna alarm taktirdigini söylemissin.eger kontagi kapatip cikardiktan sonra halen bos vites lamban yaniyor ve marsa bastiginda motor calisiyorsa alarm uzaktan kumanda üzerinden acik kilit simgesine bir kez bas düzelir.Cünki biliyorsun motoru uzaktan kumanda ile calistirmak icin kumanda üzerinde calistirma dügmesine iki kez basiyorsun.Birinci basma elektrik sistemini aciyor ikinci basma marsi calistiriyor.Büyük ihtimal o dügmeye bi kere basmissin farkinda olmadan.Bu da elektrik sistemini devreye almis.Bu dedigimi yaptigin halde düzelmiyorda alarm sistemi iyi aksamlar olmus demektir.Devreden cikar motor düzelir.
    Monero'cu ben regalci sizlere yardimci olmaktan mutluluk duyarim
    SeSLiNeT™ Communication

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    işte motorcu dayanışması. diğerleri gibi benim motor sizin motoru döver demek yerine yardımcı olmak için gelmiş. teşekkürler coolmaster.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    macgyver;

bir konuyu kendi açımdan aydınlatmak için soracağım. siz civalı hararet göstergesi taktınız ya.. diyelimki yukarıda bahsettiğiniz gibi fanlar açtı.. açtı.. ve sonunda baktınız ki.. sizin civalı gösterge kırmızıya geldi. motor soğumuyor. ne yaparsınız?

hararet göstergesi olmayan regallerin de aynı durumda kırmızı ışıkları yandı. ne yaparlar?

eğer her iki durumda da aynı şey yapılırsa.. ki ben aynı şeyin yapılacağına % 100 eminim. her iki motorda da bir fark yoktur denilir. nedir bu yapılacak olan; motor stop ettirilmez.. bir kenara çekilir ve rölantide çalıştırılmaya devam edilir. eğer stop ettirilirse.. arabalarda aşırı hararetten dolayı "yatak sarma" diye tabir edilen olayın bir benzeri olabilir ve motor içinde bazı metal parçalar ısı nedeniyle eğilebilir.. diğer parçalara yapışabilir. ancak, hava soğutmalı motorlarda bu olaya "motor şişti" diyorlar. bizim regalin motoru şişer mi onu bilmem. bu konuda yanlışım var ise.. daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsinler.

peki; ancak, hararet göstergesi olmayan ve kırmızı ışık yandığı halde görmeyen bir kullanıcının motoru yanar mı? yani bu kadar basit mi bu iş.. kırmızı yandı.. eyvah.. motor da yandı. hiç emniyet payı yok mu? ne yapacazzzz.. kırmızı yanınca

macgyver; ben diyorum ki.. bu motor 1 yıldır piyasada.. piyasaya ilk çıktığında da yazın çıkmıştı.. o zamanlar da çok sıcaklar vardı. ve sizin bahsettiğiniz yanmış regal durumu ilk defa duyuluyor. ben sorumda; sizin serviste "hararet nedeniyle yanmış 2 regal gördüm" demeniz üzerine bu konu hakkında bilgi alsa idiniz.. yani niye böyle olmuş.. kullanıcı hatası mı.. değil mi.. ne bozuldu da motorlar yandı. vb.. (detayı burda) geniş bilgi almak amaçlı sordum.

http://www.motosiklet.net/forum/show...=3629&page=159

görünen o ki.. bu meseleyi herkes anlamış.. bir ben anlayamamışım. cahilliğime verin arkadaşlar. kusura bakmayınız.. macgyver arkadaşımız, teknik işlerden anlayan birisi olarak.. yani sadece bu tür sorunlardan bahsetmiş olmak gördüğünüz üzere.. daha da çok sorulara neden oluyor. bu tür teknik bilgileri bizlere vermeli idiniz diye düşünüyorum. bu motorun tercih edilme nedenlerinden en önemlisi de su soğutması olduğu için değil mi idi. şimdi ne oluyor diye sormak hakkımız değil mi? ben gerçekten o regallere ne olduğunu merak ediyorum. o regallerin sahipleri acaba bu foruma girmiyorlar mı? onlar kimdi..

aslında regaller ile ilgili bir sürü sorun var da.. burda yazmak istenmiyor mu? kim diyor ortalığı provake ediyorum diye kardeşim.. ben de de regal var. bazıları hala buna inanmıyor galiba. motorun sorunları bilinirse.. servisi de çözümlerini üretir.. kullanıcılar burdan uyarılır ve biz de bunları burda yazmayız. ama siz sessiz kalırsanız.. hiç bir gelişme olmaz. eğer gerçekten bu motor ününü haketmiyorsa.. o zaman bu forum üzerinden pohpohlamanın alemi yok. herkes gerçekleri yazsın.. yoksa şöyle diyeceğim.. bir motor aldık.. cümle alem.. becerip süremiyoruz. vay be.. çinli amcalarımız ne motor yapmışlar ha.. motoru tanıya tanıya bitiremedik (!)

aslında, regal raptor diye ayrı girişime gerek yok. zaten bu topik bu ihtiyaçlara cevap veriyor. bizim en az iki gün sürecek olan ve adı da "Regal Raptor Kullanım Kursu" olacak olan bir girişime acilen ihtiyacımız var..

arkadaşlar.. sürç-ü lisan etmiş isem affola..
    [COLOR="Red"][B]Dikkat. 6D Kuralı. Konu motosiklet olunca 4x4-10 yönlü bir sürüş dikkati gerekir.[/B][/COLOR]
    [COLOR="Red"]D1: Öne dikkat, D2: Arkaya dikkat, D3: Sağa dikkat, D4: Sola dikkat, D5: Aşağı dikkat, D6: Yukarı dikkat.[/COLOR]

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Yanan 2 RR'yi ben de merak ettim dostum. MacGyver mümkünse bunları handi serviste ya da nerede gördüğünü söylersen bizzat gidip bilgi almak isterim. İşin tekniğini iyi bilmesem de onları mutlaka görmek istiyorum.

Motosikleti
    Alıntı CoolMaster adlı üyeden alıntı
    Halil arkadasim motoruna alarm taktirdigini söylemissin.eger kontagi kapatip cikardiktan sonra halen bos vites lamban yaniyor ve marsa bastiginda motor calisiyorsa alarm uzaktan kumanda üzerinden acik kilit simgesine bir kez bas düzelir.Cünki biliyorsun motoru uzaktan kumanda ile calistirmak icin kumanda üzerinde calistirma dügmesine iki kez basiyorsun.Birinci basma elektrik sistemini aciyor ikinci basma marsi calistiriyor.Büyük ihtimal o dügmeye bi kere basmissin farkinda olmadan.Bu da elektrik sistemini devreye almis.Bu dedigimi yaptigin halde düzelmiyorda alarm sistemi iyi aksamlar olmus demektir.Devreden cikar motor düzelir.

iŞTE MOTORCU DAYANIŞMASI,

acemi_sofer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakında RR olacak insallah

Bogazici Koprusu - Motor Suruculeri

Arkadaşlar bir sorum olacak. Bazıları için çok basit, bazıları için çok saçma bir soru olarak gelebilir ama ögrenmenin yaşı yok.

Birinci köprüden sadece OGS ve KGS'li araçların geçiş izni var. Motorsikletlere KGS veriliyor mu ? RR'le Boğaziçi koprusunden nasıl geçebilirim ? (KGS alabirsem ok, alamadığım şartta yada alıncaya kadar Bogazici koprusunu kullanamaz mıyım ?

Motosikleti
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    macgyver;

bir konuyu kendi açımdan aydınlatmak için soracağım. siz civalı hararet göstergesi taktınız ya.. diyelimki yukarıda bahsettiğiniz gibi fanlar açtı.. açtı.. ve sonunda baktınız ki.. sizin civalı gösterge kırmızıya geldi. motor soğumuyor. ne yaparsınız?

hararet göstergesi olmayan regallerin de aynı durumda kırmızı ışıkları yandı. ne yaparlar?

eğer her iki durumda da aynı şey yapılırsa.. ki ben aynı şeyin yapılacağına % 100 eminim. her iki motorda da bir fark yoktur denilir. nedir bu yapılacak olan; motor stop ettirilmez.. bir kenara çekilir ve rölantide çalıştırılmaya devam edilir. eğer stop ettirilirse.. arabalarda aşırı hararetten dolayı "yatak sarma" diye tabir edilen olayın bir benzeri olabilir ve motor içinde bazı metal parçalar ısı nedeniyle eğilebilir.. diğer parçalara yapışabilir. ancak, hava soğutmalı motorlarda bu olaya "motor şişti" diyorlar. bizim regalin motoru şişer mi onu bilmem. bu konuda yanlışım var ise.. daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsinler.

peki; ancak, hararet göstergesi olmayan ve kırmızı ışık yandığı halde görmeyen bir kullanıcının motoru yanar mı? yani bu kadar basit mi bu iş.. kırmızı yandı.. eyvah.. motor da yandı. hiç emniyet payı yok mu? ne yapacazzzz.. kırmızı yanınca

macgyver; ben diyorum ki.. bu motor 1 yıldır piyasada.. piyasaya ilk çıktığında da yazın çıkmıştı.. o zamanlar da çok sıcaklar vardı. ve sizin bahsettiğiniz yanmış regal durumu ilk defa duyuluyor. ben sorumda; sizin serviste "hararet nedeniyle yanmış 2 regal gördüm" demeniz üzerine bu konu hakkında bilgi alsa idiniz.. yani niye böyle olmuş.. kullanıcı hatası mı.. değil mi.. ne bozuldu da motorlar yandı. vb.. (detayı burda) geniş bilgi almak amaçlı sordum.

http://www.motosiklet.net/forum/show...=3629&page=159

görünen o ki.. bu meseleyi herkes anlamış.. bir ben anlayamamışım. cahilliğime verin arkadaşlar. kusura bakmayınız.. macgyver arkadaşımız, teknik işlerden anlayan birisi olarak.. yani sadece bu tür sorunlardan bahsetmiş olmak gördüğünüz üzere.. daha da çok sorulara neden oluyor. bu tür teknik bilgileri bizlere vermeli idiniz diye düşünüyorum. bu motorun tercih edilme nedenlerinden en önemlisi de su soğutması olduğu için değil mi idi. şimdi ne oluyor diye sormak hakkımız değil mi? ben gerçekten o regallere ne olduğunu merak ediyorum. o regallerin sahipleri acaba bu foruma girmiyorlar mı? onlar kimdi..

aslında regaller ile ilgili bir sürü sorun var da.. burda yazmak istenmiyor mu? kim diyor ortalığı provake ediyorum diye kardeşim.. ben de de regal var. bazıları hala buna inanmıyor galiba. motorun sorunları bilinirse.. servisi de çözümlerini üretir.. kullanıcılar burdan uyarılır ve biz de bunları burda yazmayız. ama siz sessiz kalırsanız.. hiç bir gelişme olmaz. eğer gerçekten bu motor ününü haketmiyorsa.. o zaman bu forum üzerinden pohpohlamanın alemi yok. herkes gerçekleri yazsın.. yoksa şöyle diyeceğim.. bir motor aldık.. cümle alem.. becerip süremiyoruz. vay be.. çinli amcalarımız ne motor yapmışlar ha.. motoru tanıya tanıya bitiremedik (!)

aslında, regal raptor diye ayrı girişime gerek yok. zaten bu topik bu ihtiyaçlara cevap veriyor. bizim en az iki gün sürecek olan ve adı da "Regal Raptor Kullanım Kursu" olacak olan bir girişime acilen ihtiyacımız var..

arkadaşlar.. sürç-ü lisan etmiş isem affola..

Arkadaşım Yukarda yazdıklarında sonuna kadar haklısın, bende senin gibi düşünüyorum, regal topiği altında bu motorun bütün sorunlarını arızalarını ve tamir yollarını açıkca tartışacağız bu çok normal, ama bazen ifadeler ve kelimeler acemi arkadaşlarda korku ve paniğe yol açıyor,

Mesela motor yanması ne demek önce bunu açıklıyalım birkere motor bizim bildiğimiz anlamda yanmaz, yani tutuşup simsiyah olmaz, motor yanması motorun hararet gördükten sonra aldığı hasarlardır, bu hasarlar sürücünün erken farkedip önlem almasıyla ya az yada çok olur.

Bu hasarlar şöyledir:

1- Motor hararet yapar farkedilmezse su kaynatır, çıkan su buharından bunun farkedilmemesi mümkün değil, zaten yolda giderken sürücünün üstüne su gelirki anlamıyan artık gitsin el arabası sürsün.

Bunun sonucunda en fazla üst kapak contası yanar ki yolda bırakmaz, dinlendikten sonra su ilave ederek servise gidilebilir.(Bu durumda motor sürekli su eksiltir)

2- Motordaki su boşalmış olabilir, nedenleri radyatör delinmiştir,hortum patlamıştır, bu gibi durumları sürücünün farketmemesi mümkün değil çünkü motorun altında su birikir, seyir halindeyse sürücünün üstüne su gelir farketmemek mümkün değil.

Bunun sonucunda eğer yola devam edilirse motorun hararet yaptığını acemi sürücüler farketmiyebilir, ama tecrübeli sürücüler hemen anlar ( 1. Motorun sesi değişir 2. Çekişi çok azalır 3. Gaz yemez 4. Bacaklarına ve yüzüne doğru alev gibi ısı yayılır.) anlamadığımızı farzedelim yola devam ettik, işte bu sefer motor sıkışır yani teknik dilde krapaj yapar piston gömleğin içinde inme çıkma hareketini yapamaz kilitlenir kalır, bu durumda motor soğuduktan sonra yine de çalışabilir, ama sesi değişir ve çekiş çok azalır, yani sürüş yapılamaz, (Motorun en fazla hasar aldığı şekil budur.

3- Termostat açmaz, yani motor gövdesindeki su soğuma radyatörüne aktarılamaz, yukarda belirttiğim su kaynatma işi gerçekleşir.

4- Devirdaim bozulur yani su pompası suyu radyatöre basamaz bundada su kaynatır.

ANCAK SİZLERE ŞUNU SÖYLİYEYİM Kİ BU MOTORLAR SÜRÜŞ ESNASINDA ZATEN HAVA SOĞUTMALILAR GİBİ ÖNDEN GELEN HAVAYLA NİSPETEN SOĞUYOR, MOTORU ÇOK SIKIŞTIRMADIKTAN SONRA ZATEN YOLDA FANIN AÇMASINA GEREK KALMIYOR,

Herkes içini ferah tutsun arkadaşlar bu hararet meselesi inanın motorların başına gelebilecek arızaların en zoru.

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı acemi_sofer adlı üyeden alıntı
    RR'le Boğaziçi koprusunden nasıl geçebilirim?
    RR'le KGS alarak geçebiliyorsun, ben öyle yapıyorum. Ama yarın bir gün Honda'yla geçmek istersen ne yapılabilir bilmiyorum!

Motosikleti
    Alıntı acemi_sofer adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bir sorum olacak. Bazıları için çok basit, bazıları için çok saçma bir soru olarak gelebilir ama ögrenmenin yaşı yok.

Birinci köprüden sadece OGS ve KGS'li araçların geçiş izni var. Motorsikletlere KGS veriliyor mu ? RR'le Boğaziçi koprusunden nasıl geçebilirim ? (KGS alabirsem ok, alamadığım şartta yada alıncaya kadar Bogazici koprusunu kullanamaz mıyım ?

Motorlara KGS veriliyor bankadan alabilirsin, bugün duyduğuma göre artık motorlara OGS de veriliyormuş ama motorun neresine takacağız, bunun için bir kol veya aparat lazım, bunların dışında 1nci köprüden geçemezsin.

Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    RR'le KGS alarak geçebiliyorsun, ben öyle yapıyorum. Ama yarın bir gün Honda'yla geçmek istersen ne yapılabilir bilmiyorum!
    Hondanın ne farkı var anlamadım

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ikiteker Grubu Olarak 9 Temmuz Pazar Günü ç.kale (07:00 Hareket) üzerinden Ezine Tavakli Iskelesi Gülpinar Akliman Asos Küçükkuyu Altinoluk Akçay ören (09:00) (sabah Kahvaltisi) Ve Ayvalik , Balikesir üzerinden örende Buluşulacak şekilde (09:00) , Izmir üzerinden Ayvalikta (11:00) Buluşulacak şekilde Ayvaliktan Tekne Gezisi Düzenlenecektir. 8 Temmuzda çikacak Ikiteker Sevdalilarindan Konaklamak Isteyen ç.kale Izmir Ve Balikesir Grubu Için Asos A 25 Km Uzaklikta Akliman Bölgesinde Camping Yada Otel Ayarlanacaktir. Gezi Eşli Yada Eşsiz Olarak Motorsikletli Olarak (marka Yada Model Ayrimi Yapilmaksizin) Düzenlenecektir. Katilmak Isteyenler şahsima Mail Yada Cep Telefonumdan Bana Ulaşabilirler. Kazasiz Sürüşler...

0543 3683231 Emre Uzesen

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı CoolMaster adlı üyeden alıntı
    Kardeşim dediklerini yaptım harbidende oldu ya çok teşekkur ederim yardımın için
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Millet şu an regalimi aldım cok anı bı kararla keeway sl150 satıp aldım artık bende sızdenım aklınızda olsun

cbrhalil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor siyah inci 34 AZ 6983
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    Millet şu an regalimi aldım cok anı bı kararla keeway sl150 satıp aldım artık bende sızdenım aklınızda olsun
    Hayırlı olsun kardeşim
    YOLCULUĞUN ERKENİ MAKBULDUR 0rh+

Motosikleti
    Alıntı aidikurt adlı üyeden alıntı
    Hayırlı olsun kardeşim, kazasız belasız sürüşler, keeway ini kaça sattın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler