Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alikemal1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ama yakında RR olacak
    de-javu
    sağol kardeş link açılmıyor ama verdiğin adresi biliyorum... ilgin için tekrar teşekkür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Fenaaa değil

mete_han

bu harleymi dragstarmı derken bide baktım bizim regal raptor...bi foto çekemedim...nasip olmadı...siteye koysam hepiniz aşık olacaktınız valla.kısmet...ama bişey farkediyorum RR fenomen olmuş...yakında efsane olmaya başlayacak diyorum...

Bu harley bizim Regal' i biraz andırsa da fena değilmiş hani...

Wallaa bir seneden beri burada bas bas bağırıyorum Çinlilerin en iyisi diye, dinleyen alıyor, dinlemeyen de ne alıyor bilmiyorum ama hakikatten motor süper...
    Gördüğün Regal ne renkti acaba merak ettim şimdi... Kesin gümüş renkliyi görmüşsündür...

Senin Harley 10 kat fiyat farkına rağmen müthiş yaa... 45-50.000 TL. fiyatı olması lazım yanlış hatırlamıyorsam...

talkie

Arkadaşlar acemiyim de; bujiler hangi kapağın altında resimli olarak gösterebilecek olan varsa cok sevinirim
    Kırmızı ok ile gösterilen yerde ince bir tornavidanın ağzını kullanarak küçük kapakları (2 adet) kaldırıp alın... Altından çıkan civataları sökün... Bujiler karşınızda... Sarı ok ile gösterilen yerde bujiler gözüküyor zaten...
    Takım kutusundaki özel anahtarı kullanarak ta bujileri saat yönünün tersine çevirerek sökün...
    Takarken aman dikkat... Buji kesinlikle diş kapmasın... Nazikçe takın... Bir kez ağızladığına emin olduktan sonra korkmayın özel anahtar ile fazla abanmamak koşulu ile sıkın...

infrared

54 .... Freak …… …… …… …… …… …… …… İstanbul

78 .... infrared …… …… …… …… …… …… ……?

96 ....ATIRAPTOR İSTABUL

ATİRAPTOR UNUTULMUŞ DOSTUM...
    Dostum unuturmuyuz hiç... Bildiğim kadarı ile Atiraptor' un nicki değişti ve Freak oldu...
    Ben de 54 numaradaki Atiraptor' u Freak yaptım o kadar...
    Bence senin nereden olduğunu unutmuşuz... Senin klavyende '' N '' harfi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor...
    Bana özelden yazarsan buraya eklerim...Datça mı Akçay mı? İkiside mi?
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

AEOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tycoon hayırlı olsun. Kazasız belasız binmeni dilerim. Darısı başıma artık!!!

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı

Kırmızı ok ile gösterilen yerde ince bir tornavidanın ağzını kullanarak küçük kapakları (2 adet) kaldırıp alın... Altından çıkan civataları sökün... Bujiler karşınızda... Sarı ok ile gösterilen yerde bujiler gözüküyor zaten...
    Takım kutusundaki özel anahtarı kullanarak ta bujileri saat yönünün tersine çevirerek sökün...
    Takarken aman dikkat... Buji kesinlikle diş kapmasın... Nazikçe takın... Bir kez ağızladığına emin olduktan sonra korkmayın özel anahtar ile fazla abanmamak koşulu ile sıkın...
    :
    cok saolasın dostum bu forumdan cevap geleceğine emindim...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

erdem.gunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz önce vekaletimi çıkardım ve paranın bir kısmı ile beraber bayii ye gönderdim. kısmetse yarın da motorumu alacağım. bende RR ekibinden oldum.

istanbul / bostancı da oturuyorum, yaş 42

selam herkese kaç çeşit rr var???

1000 km yi aşan rr ci arkadaşlar motorun yakıt durumu nasıl kaç km kmde ne kadar yakıyor teşekkürlerrrrr

hayırlı olsunn kazasız belasız inşallah toplam ne kadara mal oldu?

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı zeehny adlı üyeden alıntı
    selam herkese kaç çeşit rr var???

dostum iki çesit rr var e serisi ve class serisi bu forumda daha önceden cok tartışıldı bir göz at istersen.Ben class serisini plaka dahil 5 taksit 4.600e mal ettim....diğer seri biraz daha ucuz...
    Satılık Asya125t-Spidi mont

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    İcetoo arkadaşım egzostu deldirmek çok zor değil hilti ile deldirebilirsin (Matkabın daha güçlüsü) Zaten Susturucular sert uzun bir sopa yardımıylada çıkartılabilir sanıyorum çok sert değil sonuç olarak sanayiye uğra 2-3 yere sor hemen hallederler
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

saolasıntalkie kardeş motorun yakıtı hakkında tartışmalar wardı forumda çok yakıyo diyenler oldu bir bilgin warmı senin?

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    100 ykr altında yakan vardı sanırım kesin bir bilgim yok
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

scarface - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dadwy kullanıcısı arkadaşlar; hepinize selamlar...

yakında aranıza katılmak istiyorum... forumu ilk sayfasından itibaren okumaya başladım... bir-iki güne bitiririm diye düşünüyorum...

ilk sayfalarda teknik veriler yazılmış olmakla birlikte, bu (su soğutmalı) motor dohc silindir başına 4 sübap mıdır? yoksa sohc 2 sübapmıdır?

yolunuz açık olsun.

f
    dünya ve içindeki tüm motorlar senindir...

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(

Motora 20 YTL sıkışmış :)

Çalışma sorunu olan Regalime tavsiyeleri ve tecrübeleri ile yardımcı olmak isteyen tüm arkadaşlara sevgi ve selamlarımı iletiyorum. Dün iş çıkısında Aykona uğradım ve Ali ustaya yaptıklarımı anlattım 2 tane bujiyi tutuşturdu elime ve buda olmazsa gelir bakarız dedi. 20 ytl yi ödedim hemen evin yolunu tuttum. Akşam 9 gibi taktım bujileri ve akü de artık güç kalmadığı için yaklaşık 3 metrelik bi alanda vurdurdum ve motor resmen kükredi... (Rolanti yüksek olduğundan bu vidanın kendi kendine oynama ihtimali var mı bilmiyorum) Yaklasık 10 dk kadar çalıştırdım ve kapattım sonra tek marşta aldı.. Bir kaç kez daha denedim baktım sorun yok, kırmızı anahtarımı, benzin vanasını, kapatıp direksiyon kilidimi kitledim, halat kilidi ön teker ve koruma demirine geçirip bıraktım Gece de rahat rahat uyudum tabiii.. Bundan çıkarılacak derse gelince artık yanımızda 1 tk buji, kafi miktarda ve çeşitte ampulsuz yola çıkılmayacak+ küçük bide ilk yardım çantası lazım.

Bu arada Aykonda bakıma gelen 2 RR vardı hele biri görmeğe değer, sanıyorum en çok değişiklik yapılmış RR ödülü olsa bu arkadaşın olurdu. Kendisini tanımıyor olduğum için resmi burda paylaşırken her ihtimale karşı özür diliyor ve izin almadan paylaştığımıza kızmaz diye ümit ediyorum.

Görebildiklerimden aklımda kalanlar şöyle: Ön çatala extra bi parça eklemiş(resimde görülüyor), sinyalleri daha yukarı almış ve kırmızı renkli cam kullanmış-bağlantı noktaları kötü duruyor-, ön koruma camı kahverenkli ve değişik, gidonu yüksek tutmuş (bunun dezavantajı km saati çalışmıyor 987 lerde kalmış), koruma demirine sis lambası monte etmiş, km sayacının sağ ve soluna benzin göstergesi ve ampermetre eklemiş-bu ikisininde bağlantı noktaları kötü duruyor-, depoyu cepli deri aksesuarla süslemiş ve koltuğu küçülterek aynı dokulu deri ile değiştirmiş-elciklerde aynı renk-, depo kapağına kartal arması biraz daha yukarısına bayrak logolu bi bölüm eklemiş, bu arada depoyu yaklaşık 10-15 cm kadar yukarı kaldırmış ve aracın sağ tarafına bazı motordaki su damlasına benzeyen alaşımlı parçayı takmış (altını ve işlevini göremedim),sağ akü kapağının üstünde ise termometre var, sağ alt kapağın ortasına F16 Fighting Falcons armalı büyükçe (çapı10cm kadar) bişi yapıştırmış,son olarakta aklımda kalan eksozu kesik kısmı dış dışarı bakacak şekilde monte etmiş yada kestirmiş. Kendisini çalışmalarından dolayı tebrik eder herşey gönlünce olsun derim.
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Motoruna 20 ytl sıkışmamışda, seninki biraz cilve yapmış sana. Bu bujilerin kaç kmde sorun çıkardığını bilen varmı? o kmye gelmeden değiştirilse böyle olmadık zamanda çalışmama sorunu çıkarmaz herhalde. Birde bu motora daha uzun süre gidecek kuvvetli bir akü takılabilirmi? Bazı arkadaşların sis farı takma istekleri var fakat çelişkideler.
    Abi diğer konuya gelince Allah sahibine bağışlasın hakkatten güzel alet.
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

alikemal1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ama yakında RR olacak
    arkadaşlar az önce eskişehirde ki rr bayisinde gri class modelin ve siyah e model için pazarlık yaptım... class için 5300 peşin veya 6375/17 taksit dediler.. e modeli için ise 4900 peşin veya 5750/17 taksit dediler (hepsi anahtar teslim).. bana biraz pahalı geldi siz ne düşünüyorsunuz.. eğer uygunsa hangisini tavsiye edersiniz.. yardımcı olursanız sevinirim...
    not: motorlar 2 günde teslim dediler

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı fahricin adlı üyeden alıntı
    Motoruna 20 ytl sıkışmamışda, seninki biraz cilve yapmış sana. Bu bujilerin kaç kmde sorun çıkardığını bilen varmı? o kmye gelmeden değiştirilse böyle olmadık zamanda çalışmama sorunu çıkarmaz herhalde. Birde bu motora daha uzun süre gidecek kuvvetli bir akü takılabilirmi? Bazı arkadaşların sis farı takma istekleri var fakat çelişkideler.
    Abi diğer konuya gelince Allah sahibine bağışlasın hakkatten güzel alet.

Fazla naz aşık usandırır ama kardeşim yaa 2 gün uyuyamadım çözemeyince sorunu. Benim bujiler NGK ve motorumda 170 km idi. Ama trafiğe çıkışı 4 ay olmuş. Bujinin nasıl bozulabildiğini anlayamadım ama orijinal Capon NGK yı takınca dükkanın içinde bile vurdurdu (Ben RR mi kapalı mekanda tutabilen şanslılardanım, kiracısı olmayan bi dükkanın dışarıdan görünmeyen bi bölümüne park ediyorum.

Akü olayını bende düşünüyorum ama yerine sığmayacağı için başka bi şekil yapmak lazım gibi..

Alikemal kardeş kesinlikle haklısın bayaa pahalı söylemişler, 4300 gibi e modeli peşin olarak. Plaka işini kendin yaparsan+80 ytl muameleci yaparsa 200 ytl kadar daha ödersin ama bayi ile pazarlık yapmaktanda geri durma.
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

TycOOn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor + Honda Civic Hatchback AMT
    tesekkurler aeoz. almak isteyen herkeze allah almayı nasip etsin.
    kask bakmak için daha önceden tanştıgımız bir satıcıya gittim her türlü motor satıyolar. rr yi gosterdim:
    -nasıl abi?
    -oo hayırlı olsun. Harley 125 lik mi yapmış yau hiç görmedim?
    -bu 250lik!
    -daha da ii yau.
    -ama bu harley değil!
    -ben harley sandım yaa! megerse çinliymiş!

ordan gazi'ye ugradım Ertuğrul Beyden birtane çin işi bir alarm aldım servise gittim. orda motoru söküp alarmı bagladılar. çok güzel bir alarm motor çalıştırması da mevcut. toplam 60 ytl ye maloldu. ordan çıkıp gaziye tekrar gidip plakayı alayım dedim. vites 1-2-3 derken kırmızı ışık durmak için vites küçülttüm 3-2-2-2-2 yok vites 2 de kaldı ne 3 oluyo nede 1. hadi servise geri.usta baktı 5 dakka sonra motor burda kalcak 1-2 gün tamir sürer. ben nası yani oldum!!! ona bakcaz buna bakcaz anlattı sonra gerekli parçaları istiycez felan filan anlattı. hadi sökte bende bakiim ne imiş olay dedim baska bir ustaya götürdük motoru beraberce usta bi 5-10 dakka ugrastı motoru hiç acmadan. tamam alet hazır dedi. ben yine "nası yani" oldum!! meger vites kolu arasına benim botun kalınlıgı uygun değilmiş normal bir ayakkabı giyersem sorun olmayacakmış felan derken denedim birazda yukarı aldık kolu biraz daha kolay vites değişmesi ama yinede bi spor ayakkabı ile kullanmak daha iyi olacak sanırım.
    neyse az önce gelirkende 2 yada 3. viteste giderken debriyaja basınca bi tıkırtı felan bi zincir sesi gibi bişi çıkıyo sanki "bozuldum bozulacam sesi". aksam eve giderken yine bi servise ugruycam bakalım bu nedir? bir fikri olanda varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar;

mr.Wish'in resimlerini çektiği motorun sahibini öğrenemez miyiz? özellikle benzin göstergesi hakkında sorularımıza cevap alabilirdik. çalışıyor mu.. kime yaptırmış.. kaça mal olmuş? vb. aykon motor ile yakın ilişkisi olan arkadaşlar bu konuda yardımcı olursa memnun oluruz.

yeni bir slogan: "Regal Raptor.. Karizması Yeter" ile ilgili, aşağıdaki resmi veriyorum; (link koyamadım).

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    Alıntı buraketli adlı üyeden alıntı
    İcetoo arkadaşım egzostu deldirmek çok zor değil hilti ile deldirebilirsin (Matkabın daha güçlüsü) Zaten Susturucular sert uzun bir sopa yardımıylada çıkartılabilir sanıyorum çok sert değil sonuç olarak sanayiye uğra 2-3 yere sor hemen hallederler
    Teşekkürler arkadaşım sanayide bir egsozcu da aynı şeyi söyledi -Abi uzun bir demirle 10 sn.de delerim- deyince biraz sinir olmuştum o kadar basitmi acaba dedim demek doğruymuş cevap için sağol...........görüşmek üzere.

EMREUZESEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce Bİr Soru...
    Cumaya KavuŞuyorum Regale Ama Bu Egzos Sesİnİ İyİ Almak İÇİn İlle Kestİrmekmİ Gerekİyor??? Susturuculari Alamiyorlarmi Kesmeden???

DÖrt Ayak ÜstÜne DÜŞtÜm Çanakkaleden İzmİre Nasil Gİdİcem Kredİyİ Nasil Çekİcem Plakayi Nasil ÇikartacaĞim Derken Buldum İkİncİ El Regal Rodaji TamamlanmiŞ. Bende Gİdİyorum Cuma GÜnÜ Almaya. Fİyatida Uygun SÖyledİ ArkadaŞ. Bakicaz Motora Tabİ Varmi Bİr Problemİ... Motoru Alayim Sİz GÖrÜn Regal Ne Hale Gelİyor Ne DeĞİŞİklİkler Yapiliyor. Tabİ İlk İŞİm Egzos...

Almayi DÜŞÜnen Abİler KardeŞler... Aman Dİkkat Acayİp Zaman GelİyormuŞ Motorlara. Bİlgİ SaĞlam Yerden Tabİ Ne Kadar DoĞru TartiŞilir. Bu Dolar Falan Muhabbetİne. Gİttİm DolaŞtim BugÜn Farkli Motor Saticilarini Dİyorlar 3 GÜne Kalmaz İyİ Bİr Zaman Gelecek. Gelen Modeller Bunlar Falan Fİlan...

slamdunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Supermoto 250
    Daha yeni sayılabilecek bir Regal Raptor kullanıcısıyım. 1500 km deyim. Şu an motorumdan çok memnunum.
    FAKAT geçtiğimiz haftasonu öğrendiklerim bir anda Regal hakkında düşündüklerimi alt üst etti.Kısaca anlatayım:
    Motorumu izmir bölge bayii Çetincandan aldım. İzmirli olan arkadaşlar bilirler orada çalışan arkadaşlar çok yardımcı oluyolar. İlgi de kusur etmiyolar. Gerek Adem gerek Onur ve Murat hepsi iyi çocuklar.
    Motorumu aldığımdan beri antifreeze kaçırıyor. Daha önce 300 ve 1000 bakımında Murata gösterdim o da boruyu sıkan vidaları sıktı fakat ne yazıkki işe yaramadı. Ben de fazla önemsemedim bu durumu. Taa ki geçen haftasonu Murata buna bir çözüm bulalım dediğim ana kadar.Murat orada çok yoğun çalışan bir arkadaş. Genelde motorları toluyor veya müşterilerin ufak tefek şikayetlerini hallediyor. Ben bu şikayetimi aramızda şöyle bir diyalog geçti:
    "Abi ben bunu tam bilmiyorum. Bizim şirket Rodkar ile anlaşmalı. Oradaki ustalara yaptır bunu ama işçiliğini ödiyeceksin"
    "Nasıl ya bu alet garantili deilmi, neden para veriim ki"
    "Abi o işçilik ücreti. Biz sadece parça garantisi veriyoruz.Orası TSE belgeli servis biz orayla anlaşmalıyız"
    "Peki anlaşmalıysanız işçiliği de siz vermelisiniz."
    "Yok abi parçayı veriyoruz o kadar"
    "Ya olurmu öle şey. Sen şimdi bir araba aldığında o araba garanti süresinde sorun çıkardığında senden ücret mi alıyolar"
    "abi o kendi servisi , ben de yapabildiklerimi yapıyorum ücret almıyorum. Ama bir motoru parçalayıp toplayamam"
    "İyi de o zaman bunu yapabilecek birini almaları gerek şirkete"
    "Yok abi öle olmuyo"
    "Ha demekki Sony tv aldığımız da ve bozulduğunda servisten yanık direncin yenisini vericekler elimize biz de gidip bir tv tamircisine yaptırıcaz ölemi oluyo sence"
    ......
    ....
    Muhabbet böyle ilerledi gitti.. Daha önce Asya motor kullanmış biri olarak çıkan problemler için 1 kuruş dahi ödemedim. Şimdi bana bunun mantıklı gibi anlatılmasına inanamadım. Tabii burda Muratın veya diğer çalışanların suçu yok. Sonuçta Çetincanın sahipleri ne derse onlar onu yapıyor.
    Buradan Çetincanın yöneticilerine sesleniyorum. Siz bu servis konusunda ciddimisiniz yoksa ben mi yanlış anladım.. Bu öle küçük bir problem deil. Bu konuyu bilen bir çok insan motoru almaktan vazgeçer. Düşünsenize sıfır motor alıyosnuz ve üretim hatasının işçiliğini yine siz ödüyosunuz.
    Neyse umarım o an için bir yanlış anlaşılma olmuştur. Çünkü bu şekilde işlemez bu sistem.
    Ayrıca diğer illerde de bu sistem aynı mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler