Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    mevzu amma uzamış bee. Halen bumu konuşuluyor. Kapayın yaw konuyu. Abi iki teker üstündeki herkes kardeştir diye bir önermede bulunsam çokmu abartmış olurum.
    Kardeş olmasakda arkadaşız yaw, şunun şurasında.
    Adam sinirliydi okadar, geçti gitti. Birbirimize anlayış gösterelim arkadaşlar. aa bakın olmuyo böyle ha.
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alikemal1972 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok ama yakında RR olacak
    arkadaşlar ben eskişehirdenim
    burda rr satan veya parçasını bulma şansım nedir sizce
    bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km
    Sevgili Dostlar,

Bu konuda karar veremediğim için ben de bir çok araştırma yaptım topicler,anketler actim. Sonunda kararimi Regal Raptor Dadyw'den yana kullandim. Tabi "japon disinda 5000 YTL alti motor arayan, parasi olmayan ya da 250cc'lik motorla baslayacak acemiler icin" kriterlerine gore yaptigim kiyaslamada RR sectiğim unutulmasin...

Bu konuda bana yardimci olan, fikir veren, motor hakkinda aciklama yapan sevgili dostum AtiRaptor(Atilla)'a, Kaldera(Uğur)'ya, Sukida(Onur)'ya
    tesekkur ediyorum..

İmzamda bulunan aşağıdaki topicler ve anketler umarim size yardimci olur....
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Arkadaşlar bu topiğin ilk açıldığı günden bu yana bence en önemli özelliği gereksiz tartışmalar ve polemikler yaşanmamasıdır.Ben kendi adıma o şekilde devam etmesini istiyorum.Motosikletini Kasım 2005'te Aykon'dan almış bir müşteri olarak söylüyorum;bu insanlara haksızlık etmeyin.Ve Yalovalı arkadaşlardan da rica ediyorum;olay kapanmış ve tatlıya bağlanmışken ortalığı karıştırmayın.Dün servis için Aykon'a gittim.Sabah 09.00'dan 14.30'a kadar orada bulundum.Bu süre zarfında Murat ve Tuncay Beylerin ve Ali Usta'nın 5 dk. dinlendiklerini görmedim.İşleri o kadar yoğun ki.Ve bu insanlar kaç gece geç vakitlere kadar motor indirdiler.İşin hem hamallığını hem işçiliğini hem memurluğunu kısaca herşeyini bu insanlar yapıyor.Bu insanların her insan gibi yanlış yapabileceğini,çok basit bir soruya yanlış cevap verebileceğini,stresli ve sinirli olabileceklerini ve bunu da yoğunlukları nedeniyle mazur görebilmeniz gerektiğini gözardı etmeyin.Bu insanların özverisine saygı duyun,size gerçekten yardımcı olmaya çalıştıklarına inanın ve bu insanları kırmamaya gayret edin lütfen.
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motorda tecrübeli arkadaşlara bişey sormak istiyorum.Bende burdaki yazılarınız okuyup bi RR almaya karar verdim ancak tek sorunum motoru kapalı bi garajda saklayamıcak olmam.sokakta kaldırımda park etmek zorundayım ve üstüne kalın bi brdanda diktirmeyi ve alarm taktırmayı düşünüyoru.Szce yeterli olur mu korumak için.(gerek hava koşullarından gerekse şu kahrolası hırsızlardan)Bu arada izmirde oturuyorum burda bilirsiniz iklim pek sert değildir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Alıntı volkanerguz adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bu motorda tecrübeli arkadaşlara bişey sormak istiyorum.Bende burdaki yazılarınız okuyup bi RR almaya karar verdim ancak tek sorunum motoru kapalı bi garajda saklayamıcak olmam.sokakta kaldırımda park etmek zorundayım ve üstüne kalın bi brdanda diktirmeyi ve alarm taktırmayı düşünüyoru.Szce yeterli olur mu korumak için.(gerek hava koşullarından gerekse şu kahrolası hırsızlardan)Bu arada izmirde oturuyorum burda bilirsiniz iklim pek sert değildir.
    Arkadaşım sana tavsiyem şu,demir makaslarıyla kesilemeyen çelik halatlı kilitlerden alıp sokak lambası gibi sabit ve yüksek bir şeye ve yere yakın şekilde şaseden bağlaman.Sadece ön tekerden bağlarsan sabah tekeri bulabilirsin. Diğer yandan brandayı da elinden geldiğince kirlet ki görenler altında çalmaya değer birşey olamayacağını düşünsün

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Arkadaşlar ben motoruma yeni kavuştum bir iki sorun olacak oturduğumuz koltuk acılıyo mu acılıyosa nasıl acılıyo ben bir türlü beceremedim.Bi de koltuğun alt tarafında sol tarafta anahtarla acılan bir parca var o ne işe yarıyo????(sürgü kilitlere benzer)
    Satılık Asya125t-Spidi mont

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak

caylakkk

merhaba arkadaslar.ben de motorsiklet almaya çok şükür karar vermiş şanslı insanlardanım.sabahtan beri bi forumu okuyorum daha bitiremedim.bi kaç sorum olacak,cevaplama lütfünde bulunursanız çok sevinirim. 1-şuan motorun fiyatı ne kadar? 2-en uygun satış koşulları sizce nedir?3-izmir'deki RR'cilerin bi faaliyet düşünceleri var mı? aranıza beni de kabul ederseniz çok sevinirim. kazasız belasız yolculuklar...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Alıntı talkie adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben motoruma yeni kavuştum bir iki sorun olacak oturduğumuz koltuk acılıyo mu acılıyosa nasıl acılıyo ben bir türlü beceremedim.Bi de koltuğun alt tarafında sol tarafta anahtarla acılan bir parca var o ne işe yarıyo????(sürgü kilitlere benzer)
    Dostum orası kask kiliti.Kaskında kilit mekanizması olan oraya takıyor.

talkie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 CITY
    Alıntı fes71 adlı üyeden alıntı
    Dostum orası kask kiliti.Kaskında kilit mekanizması olan oraya takıyor.
    teşekkür ederim koltuk hakkında bilgisi olna var mı peki????
    Satılık Asya125t-Spidi mont

gyazici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    34 SJB 79 Regal Raptor-E
    grave çantalar ve file çok şık olmuş yağ meslesine gelince buluşunca motorunla bir tur atar farka bakarız
    sitemize RR lenmiş pek çok arkadaşımız dahil oldu hepsiyle tanışamadık henüz,hatta bugün yolda çevirdim bir RR ciyi siteden haberi yok katıl bize dedim ,
    o yüzden haziran başı gibi bir organizasyon yapalım diyorum,nispeten eski bir RR ci olarak yeni arkadaşlarla tanışmayı çok istiyorum,
    bir de nahoş tartışmalar olmuş gerek tycoon arkadaşımızı gerekse sonyakuza ve aykon çalışanlarını tanırım,hepsi de iyi arkadaşlardır,hepimiz insanız ve bu tür şeyler olabiliyor,tatlıya bağlanmış olması güzel ve uzatmanın mantığı yok,bence burda iş-güç,yaş meslek vs kavramları olmamalı,herkesin tek derdi RR ve bu tür tartışmalara alışkın değiliz ve olmaması taraftarıyız,derdi olan yüzyüze görüşsün buradan yazılınca olmadık yerlere gidebiliyor konu,gerçi arkadaşlar yorumlarını aktarmış,bende naçizane görüşümü belirtmek istedim,birliğimizi bozmayalım ve bütün arkadaşlar toplanalım
    hepiniz sağlıcakla kalın,Allah RR nizden ayrı düşürmesin

Motosikleti
    Regal raptor 250 CC su soğutmalı
    arkadaşlar bende RR ci olmak üzereyim. Ben motorumu atatürk san.sitesindeki katrancı otomativden alacağım, tabi ayın 25 inde geleceğini söyleikleri keeway in 250 cc lik motorlarını gördükten sonra, eski bir motorcu olarak uzun yol avantajı yüzünden RR yi tercih edeceğimi biliyorum ama yine de keewat ı görmek istiyoruö. Ne olşur arkadaşlar sakin olalım motorcular birbiriyle kavga etmez.

hkn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R-R Dadyw DD250
    Alıntı KARABURUN adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaslar.ben de motorsiklet almaya çok şükür karar vermiş şanslı insanlardanım.sabahtan beri bi forumu okuyorum daha bitiremedim.bi kaç sorum olacak,cevaplama lütfünde bulunursanız çok sevinirim. 1-şuan motorun fiyatı ne kadar? 2-en uygun satış koşulları sizce nedir?3-izmir'deki RR'cilerin bi faaliyet düşünceleri var mı? aranıza beni de kabul ederseniz çok sevinirim. kazasız belasız yolculuklar...
    sanada merhaba dostum. bende bu hafta başında banka işlerini hallettim. ben motoru bornova daki çetincan dan aldım peşin fiyatı 4280 di ben banka kredisiyle aldım(işbankası). açıkçası kredi kartına taksit yapmaktan daha uygun ama istersen onuda yapıyorlar. ama kasmaya hiç gerekyok 36 ay krediyle sıkışmadan halledebilirsin.
    kazasız belasız bin inşallah

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    selam ben RR min eksozunu kestirme veya deldirme işlemini kafaya koydum.nerde yaptırabilirim.kaça maal olur.garanti dışı olma ihtimali varmıdır acep sesi biraz bana cılız gibi geliyo sanki yaptırıpta memnun alan var mı?
    motociklet

MACGYVER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal&Raptor 250cc
    Arkadaşlar selamlar ben yine motorumdaki son değişikliği sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Özellikle motorumda bir eksik olarak gördüğüm bir şeydi beni endişeden kurtardı ve herdaim gözümün önünde anlık değişimini görür hale geldim nemi bu dediğim şey tabiki hareret göstergesi....
    Isınan havalarda çok önemli bir ayrıntı bence ve yok fan açmadı yok müşür ışığı yanmadı yok ışığı zamanında farketmedemem gibi endişelerdende insanı arındırıyor ve motor gibi en önemli aksamın en büyük düşmanı olan hareretede çok iyi bir önlem aldığımı düşünüyorum.

Aşağıda, yaptığım eklemenin resimlerini veriyorum.
    Birde istek üzerine sis farlarımın resim resimlerinide aşağıda görebilirsiniz.

Radyatörün sökülmesi

Radyetöre hareret sondasının yerleştirilmesi

Sondanın yakın görüntüsü

Takılan hareret göstergesi gece görüntüsü

İstek üzerine işte bunlarda daha önce taktırdığım sis lambalarımın resimleri

cynt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar burada öğrendiğim bir bilgiyi sizle paylaşmak istedim.Herkezi bu topikle ilgili inkar edemeyeceği tek şey sanırım bunun bir yardımlaşma be bilgilenme topiği olduğudur.Bir çoğumuz RR sahibi olsakda sanırım aramızda bu işin inceliklerini bilen kimse yok.Ankara Marinmak yetkilisi can bey'e motosiklet net den ve topic den bahsettim .Neden topicte insanlara yardımcı olmadıklarını bizleri neden bilgilendirmediklerini sordum .
    Aldğım cevap beni çok utandırdı insanlara RR nin ateşleme akü prolemi ile ilgili bir bilgi aktarmaya çalıştıklarında terslendiklerini ve hakarete maruz kaldığından bahsetti.Arkadaşlar motorların gümrüğe inip inmediğini 15 gün tartışıp ya da akü problemini kendi aramızda çözmeye çalışıp vakit kaybedeceğimize bu insanlaradan faydalansak daha iyi olmazmı acaba .
    NOT:Yanlış anlamaya mahal vermemek için yazıyorum .Satıcı değilim kullanıcıym Bütün RR lar arasın da da en sorunlu benimki
    Yüzüne çarpan rüzgar gaflet uykusundan uyandırsın seni.

volkanerguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fes71 çok teşekkürler bu topic altına ilk defa bi soruma cevap veren sen oldun millet nerde olduğunu şaşırmış moto sohbet bölümünde yapması gereken tartışma geyik ve sohbetleri motosiklet modelinin özelliklerinin tartışılması gerekn bu topic altında yapar olmuşlar.Sayın Moderatör arkadaşlardan rica ediyorum şu topic i bi incelesinler 110 sayfa olmuş ve acaba kaç sayfası bu model ile ilgili konuşmalar kaç sayfa arkadaşların gezi muhabbeleri veya aralarındaki polemiklerle geçmiş.Neyse umarım annatmak istediğimi annamışsınızdır lafı fazla uzatmak istemiyorum ama artık diğer arkadaşlar da bu güzel motorla ilgili topici gereksiz laflarla doldurmasınlar.

Tayfuns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD-250E-9
    Arkadaşlar RR la ilk günümü ve ilk 40 km mi sizinle paylaşmak istiyorum.

Motorumu perşembe günü akşam 4 sıralarında teslim almaya gittim, murat beyle 1 saatten fazla makara muhabbet ettikten sonra, tuncay beyle benzin almaya gittik, kendi motoruma siftah artçı olarak başladım arkadaşlar , benzini aldık ve aykona dönüşte tuncay bey bizi eski tabirle DEVE BAĞIRTAN derler bir yokuş çıkardı dudağım uçukladı, arabaların zorlandığı yokuşu bizimki dağılın ulen edasında bir tırmandıki hak getire , şimdiye kadar vitesli motor hiç kullanmadığım için tuncay beye beni aykonun altındaki garaja indirmesini ve biraz alıştırma yapmak istediğimi söyledim, garaja indik motoru bana verdi, bende paşa paşa oturdum debriyaja bastım motoru 1'e aldım ve normal bir kalkış yaptım, arkamdan tuncay beyin bağırmasına ikimizde koptuk aynen şöyleydi, "YA AL MOTORUNU S.KTİR GİT ŞURDAN BİLMİYORMUŞ" abi dedim gözünün yağını yiyeyim gerçekten ilk defa vitesli motor kullanıyorum dedim, garajın rampasında alıştırma yapmamı istedi, yalan yok 3-4 kere yokuş kalkışında stop ettirdim ama onuda kavradım hemen ortalama 45 dakika sürdü idmanım, yukarı çıkıp murat ve tuncay beyle vedalaştıktan sonra motoruma bindim kaskımı taktım ve önce mecidiyeköyün sıkışık trafiğinde aralardan sıvışarak ulusa gittim, orda küçük bir moladan sonra çevre yolundan taksime çıktım, istiklalde mesai arkadaşlarımın yanına gittim gitmez olaydım, motoru altımdan aldılar resmen, 20 kişi fotoğraf çekti cep telefonlarıyla üzerine binip, motor hakkında bilgi vermemde 1 saaten fazla sürdü tam bayılma noktasına gelmişken allah işinizi rast getirsin dedim ve kaçtım hemen , sonra semte geldim 1-2 turda burda attım ve sonra motoru garaja dinlenmeye bıraktım ilk gün ve ilk denemede 40 km yol yapmışım. Arkadaşlar bu gerçekten tarifsiz bir duygu öncedende imkanlarımız müsait olsaydıda daha önceki yıllardan motor sahibi olabilseydik(olanlara lafım yok. Motora gelince arkadaşlar gerçekten bir canavar, virajlarda çok güzel yatıyor(abartı yatış değil) güven veriyor ve aşırı havalı, çevre yolunda belediye otobüsünün yanından geçerken en az 20 kafanın bana baktığını görünce utandım valla , işte böyle arkadaşlar.

Ha birde birşey söylemek istiyorum, Aykonun garajında siyah bir raptor ve bu büyük ihtimalle GWS abimizin motoru, neden derseniz siz farlarından tanıdım bildiğim kadarıyla başkasında yok, motor çok tozlanmıştı, benim regalle yanına yaklaştım ve tozlu deposunun üzerine parmağımla AIR BRUSH yaptım yan olarak büyük harflerle GWS yazdım GWS abime ve sizlere saygılarımı ve sevgilerimi gönderiyorum arkadaşlar, ALLAH TEKERLEKLERİNİZİ DÜZ BASTIRTSIN İNŞALLAH...

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    Sevgili MACGYVER güzel bir çalışma olmuş ancak şahsi fikrim hararet göstergesinin fon rengini beyaz değilde gri yapabilseydin daha hoş olurmuştu sanki bu haliyle biraz sırıtıyor gibi saygılar ...
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

sonyakuza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaşlar umarım hepiniz iyisinizdir,TAYFUNS,abicim gercekten olayları kavraman cok iyi tekrar hayırlı olsun allah kaza bela vermesin. bülent abi gelmeden önce beni arada motorundaki örümcekleri aldırim sana o şekilde teslim edemem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler