Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07
    Nice 40.000 km ler göresin kardeşim. Bende de Asya pars 250 DD250E-9B var. Yani Regalin aynısı. Ben de eğer mümkünse 40.000 km yi görmek isterim motorumla. Seni en çok uğraştıran şey ne idi. En fazla başına gelen sorunları biraz bahsedebilirsen çok aydınlatıcı olacak. Uzun yola çıktın mı, anlatabilir misin? yorumlarını dört gözle bekliyorum. Kal sğlıcakla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nice 40.000 km ler göresin kardeşim. Bende de Asya pars 250 DD250E-9B var. Yani Regalin aynısı. Ben de eğer mümkünse 40.000 km yi görmek isterim motorumla. Seni en çok uğraştıran şey ne idi. En fazla başına gelen sorunları biraz bahsedebilirsen çok aydınlatıcı olacak. Uzun yola çıktın mı, anlatabilir misin? yorumlarını dört gözle bekliyorum. Kal sğlıcakla.
    iyi dileklerin için öncelikle teşekkürler
    valla motorumda beni en çok uğraştıran şey olarak karbüratör oldu sanırım çok yakmasından şikayetim var biraz ama ayarlardan kaynaklandığınıda biliyorum ama karbüratör ayarını çok iyi yapabilcek bir usta bulamadım diyebiliriz gerçi çokda aramadım
    ilk başlarda motorumun farı yetersiz geliyordu ama o sıkıntıyı az bişi atlattım sonra şöyleki ; benim servisdeki ali usta ön farın içini h4 ampul takacak şekilde değiştirdikten sonra bi nebze olsun daha iyi oldu farım
    eskiden olsa nerdeyse mum ışığı kıvamında gösteriyordu h4 olunca baya fark etti
    bu aralar bazı arkadaşlarım xenon takmam konusunda ısrarcı ama korkum aküyü yer diye ne yapcam bilmiyorum şimdilik beklemede
    ön ve arka lastikleri değiştim yol tutmama durumumum düzeldi
    valla ne bileyim düşünüyorum düşünüyorum aklıma bişi gelmiyo
    ama motorumda bana öyle çok sorun çıkartmadı yav

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:26 ----------

Alıntı compact adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nice 40.000 km lere inşallah...
    Merak ettiğim ; bu 40.000 km içerisinde rektifiye yaptırdınmı ? yaptırmadıysan yağ yakma gibi bir problem yaptımı acaba ?
    rektefiye yaptırmadım yağ yakma problemi oldu ama sibopları ve segmanlarını değiştirdim bi ara sora kesti
    geçenlerde gene yağda eksilme oldu ama ben yağı 3000km de bir değiştiriyorum ustam ise 2000km de bir değiş diyor
    2000 de bir değişirsem yağ eksiltme yapmaz diyor ki yağ eksiltme genelde 2000 km den sora başlıyor
    kullandığım yağ castrol 15w 40
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    RR 250E-9B
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:26 ----------

[/COLOR]

rektefiye yaptırmadım yağ yakma problemi oldu ama sibopları ve segmanlarını değiştirdim bi ara sora kesti
    geçenlerde gene yağda eksilme oldu ama ben yağı 3000km de bir değiştiriyorum ustam ise 2000km de bir değiş diyor
    2000 de bir değişirsem yağ eksiltme yapmaz diyor ki yağ eksiltme genelde 2000 km den sora başlıyor
    kullandığım yağ castrol 15w 40[/QUOTE]

2000 km den sonra yağ özelliğini kaybedip iyice inceliyor olabilir belki. O kadarı da normaldir bence. Bir önceki cevabında xenon far konusuna değinmişsin. Benim satın aldığım RR da xenon far uygulaması yapılmış, ayrıca bir cihazda eklenmiş. Sahibinde com da satış ilanında okuduğum kadarıyla xenon far a eklenen o cihaz tüketilen elektrik miktarında azaltma yapıyormuş.Yani normal far ampülüden daha az elektrik kullanmasını sağlıyormuş. Ama direkt takılan (cihazsız) xenon far motosikletin elektrik aksamına zarar veriyormuş. Bu bilgiler okuduğum kadarıyla edindiğim bilgilerdir. Benim RR da kullanılmı ama sorun yaratıp yaratmayacağını, yada ne kadar verimli olup olmadığını, daha RR ımı göremediğim için bilemiyorum.

hellfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar merhaba ,

Bugün vaktim olduğu için konuyu bayağı bir kurcaladım.Daha önce cbr125 kullanmıştım.maddi nedenlerden dolayı satmak zorunda kalmıştım.şimdi bir chopper almak istiyorum.Keeway Sl 150 ile Regal Raptor arasında gidip geliyorum.Regal Raptor biraz daha pahalı SL 150 den ama görünüş olarak daha bir klasik duruyor.Ama ne yazıkki Regalrapotor 2.el 10000km altı temizleri bütcemi aşıyor.3000 Tl civarı bütcem var.Gel gelelim soruma SL 150 lerde en çok isyan edilen sorun titreşim 2008 model üstü balancer var.Ama yinede biraz oluyormuş.RR 250E-9B de titreşim durumu nedir ?
    Regal Raptor 150 5.000KM - Regal Raptor Daytona 350 10.000KM - Yamaha MT-07 20.000KM

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı compact adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km den sonra yağ özelliğini kaybedip iyice inceliyor olabilir belki. O kadarı da normaldir bence. Bir önceki cevabında xenon far konusuna değinmişsin. Benim satın aldığım RR da xenon far uygulaması yapılmış, ayrıca bir cihazda eklenmiş. Sahibinde com da satış ilanında okuduğum kadarıyla xenon far a eklenen o cihaz tüketilen elektrik miktarında azaltma yapıyormuş.Yani normal far ampülüden daha az elektrik kullanmasını sağlıyormuş. Ama direkt takılan (cihazsız) xenon far motosikletin elektrik aksamına zarar veriyormuş. Bu bilgiler okuduğum kadarıyla edindiğim bilgilerdir. Benim RR da kullanılmı ama sorun yaratıp yaratmayacağını, yada ne kadar verimli olup olmadığını, daha RR ımı göremediğim için bilemiyorum.
    xenon far için bugün servise bi uğradım ama beyni nereye takacağımızı bulamadık haliyle takamadık cihazı senin motorda nereye koymuşlar beyni
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    RR 250E-9B
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon far için bugün servise bi uğradım ama beyni nereye takacağımızı bulamadık haliyle takamadık cihazı senin motorda nereye koymuşlar beyni
    Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla, sol koruma demirinin üzerine, direksiyonun şaseye birleştiği yere yakın. Depoya yakın yerde. Ama görüntü olarak hoş durmuyor açıkçası. RR'ıma ulaştığımda yeni bir yer arayışı içine gireceğim bende...

hellfever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Canlar Merhaba ,

Bende Regal RAptor aldım.Bakım için anadolu yakasında iyi bir usta biliyor musunuz ? Alternatif olarak 1-2 yer yazarsanız çok sevinirim.Bide size bişiy soracağım.Motorum 12 saat falan çalışmadığı zaman ilk çalıştırdığımda 5-6 saniye çalışıp stop ediyor.Yanımda bir kuryeci vardı denk geldi.Sordum sol bujide sıkıntı olabilir dedi.Eksoz'un birinden de fazla duman çıkmıyor.İlk çalıştırdığımda da sanki biraz benzin kokusu var.Zengin karışım olabilir mi bu nedenle ? Bide motorun suyunu yağını ben değiştirebilir miyim. Yedek depo ve ana depo kullanımı nasıldır acaba ?

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı hellfever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlar Merhaba ,

Bende Regal RAptor aldım.Bakım için anadolu yakasında iyi bir usta biliyor musunuz ? Alternatif olarak 1-2 yer yazarsanız çok sevinirim.Bide size bişiy soracağım.Motorum 12 saat falan çalışmadığı zaman ilk çalıştırdığımda 5-6 saniye çalışıp stop ediyor.Yanımda bir kuryeci vardı denk geldi.Sordum sol bujide sıkıntı olabilir dedi.Eksoz'un birinden de fazla duman çıkmıyor.İlk çalıştırdığımda da sanki biraz benzin kokusu var.Zengin karışım olabilir mi bu nedenle ? Bide motorun suyunu yağını ben değiştirebilir miyim. Yedek depo ve ana depo kullanımı nasıldır acaba ?
    Hayırlı olsun öncelikle, ben ankaradayım bi beşiktaş da demirtaş motosikleti biliyorum yetkili bayii bir kaç alışverişim olmuştu iyi ilgilendirler sağolsunlar. jikle ile çalıştırdığında eğer jikleyi kapatmazsan stop eder abi, motor tam ısınana kadar ki bu yazın 2-3 dk yı rahat bulur sonra sıkıntı olmaması gerek. Tabii ki yağını suyunu değiştirebilirsin ama yalnız biraz zor, motoru yatırmak gerek biraz tapayı açtıktan sonra tüm yağın boşalması için, birde mutlaka bir kabın içine boşalt yağı ki içine bak metal parçalar falan olabilir.Senin sorun bujiden kaynaklı olabilir dediğin gibi tam ateşlemiyordur. İlk çalıştırdığında jikle açıktır muhtemelen o yüzden o koku gelir diye düşünüyorum zira bana da geliyor =)

Benimde şöyle bir sorunum var, motor ısınana kadar düşük devirde biraz gaz açınca sol silindir ya da sol egzozdan böyle acayip rahatsız edici bir homurtu geliyor, acep neden olabilir ki ?

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    20 Tl ye Kanuni Seyhan ın farını takın. Hem daha şık duruyor. Hem içi bizim fara göre çok geniş olduğundan dolayı beyni far tasının içine koyabilirsiniz.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    Mondial MCT250 ve Mondial MT 125
    Merhaba Regal Raptor 250 nin ARKA JANT'ını arıyorum MCT 250 kullanıcısıyım. Elinde olanlar mesaj atabilir. Ciddi alıcıyım.Tel. adebilirler.
    Ertuğrul Özkan.
    bunakkaptan@gmail.com
    0535 705 0989

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

beyni ön maşa baglantısının altına takılıyor takamazsanız gelin yapalım yardımcı olurum

Alıntı hellfever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlar Merhaba ,

bakım için garaja gelebilirsin bostancıda sana yardımcı oluruz 216 5737137

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 Tl ye Kanuni Seyhan ın farını takın. Hem daha şık duruyor. Hem içi bizim fara göre çok geniş olduğundan dolayı beyni far tasının içine koyabilirsiniz.
    walla servis benden 110 tl istedi far için
    ben yarın bide sirkecide araştırcam
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyni ön maşa baglantısının altına takılıyor takamazsanız gelin yapalım yardımcı olurum

teşekkürler

Motosikleti
    RR}RKS}
    arkaaşlar bene rr 250e9 almayı düşünüyorum ama yellow mu darwy mi yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Yedek depo ile 280 km yapamıyacağına göre( bunu bilebilecek yaştasın )Depo anahtarını DOĞRU kullanıyorsun demektir.

arkadaşlar ben regal raptor almayı düşünüyorum ama bu motor sanki küçük duruyor resimlere bakıyorum motor insanların altında yok gibi yanlışmı düşünüyorum..

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    1.77 Boy, 95 Kilo biri olarak sence nasıl görünüyorum...?! Bence normal...

[IMG] Uploaded with ImageShack.ushttp://[/IMG]

Çok uzunsan bişey diyemem ama bu motorlar çok küçük motorlar değiller...

Motosikleti
    RR}RKS}
    RR almayı düşünüyorum bugünkü benzin fiyatları ile km de 20 25 kuruş yakıyormuş dogrumudur dogruise yakıtı düşürebilmek icin neyapmak gerekir yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:14 ----------

RR 250e9 demek istemiştim

Motosikleti
    RR}RKS}
    ennihayet bende regal raptor 250e9 alım bursada iyi biir servisi armı bilenler yazarsa sevinirim HAYIRLI KANDİLLER

Motosikleti
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni Seyhan'ın farını 20 TL ye kim ..nerede satıyor ??? Teşekkürler.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    İzmir de Kahramanlar da Parçacı Levent var. Oradan almıştım. Sorabilirsiniz.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler