Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Pazar günü benim de sol tarafımda, hemen yanımda bu özelliklere sahip biri oturuyordu...
    Sevgilerle...
    Uğramadıysanız Duyurular bölümündeki topiğe fotoğrafları ekledim.
    hoıcam soylesene bende nerde fotolar dıyorum
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Mr.Wish, ben de Çamlıca'dayım ve pazar günü buradan gittim Bostancı'daki buluşmaya, keşke sen de gelseydin. Bunun dışında ikimizin de uygun olduğu zamanlar ayarlayabilirsek, buralarda beraber geziler,buluşmalar düzenlemek iyi olabilir.
    Gelmeyi çok istiyordum ama cumartesi üst üste aksilikler yaşayınca buna düşüşde dahil, trafik tecrübesi kazanmak kadar motorlada çok çalışmam gerektiğine karar verdim. Kurs süresi dahil hayatım boyunca motosiklet tecrübem 5 saati bulmaz:( Bu yüzden zor olacak farkındayım ama elbet olacak... Yakınlarda bildiğin asfalt yüzeyli çalışılabilecek bir yer var mı? Bana Papyon araba parkı yakın ama mıcır olduğu için çok tehlikeli. Bisiklet alıştırmalarını geçen sene orada yapmıştım ama motora uymaz sanıyorum.
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Ya sabah erkenden giderim yada ite ite getirirm.. Hırs yaptımda
    motorunda sorunlar olan sizdiniz değilmi.? gelseydiniz pazar günü incelerdik bir

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Gelmeyi çok istiyordum ama cumartesi üst üste aksilikler yaşayınca buna düşüşde dahil, trafik tecrübesi kazanmak kadar motorlada çok çalışmam gerektiğine karar verdim. Kurs süresi dahil hayatım boyunca motosiklet tecrübem 5 saati bulmaz:( Bu yüzden zor olacak farkındayım ama elbet olacak... Yakınlarda bildiğin asfalt yüzeyli çalışılabilecek bir yer var mı? Bana Papyon araba parkı yakın ama mıcır olduğu için çok tehlikeli. Bisiklet alıştırmalarını geçen sene orada yapmıştım ama motora uymaz sanıyorum.
    Bulgurlu Caddesi'nde Dinçmar market'in karşısında, Doğan market'in arkasında genellikle sakin olan sokaklar var. Orada alıştırma yapabilirsin. Ben de katılıp elimden geldiğince yardımcı olmak isterim.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    motorunda sorunlar olan sizdiniz değilmi.? gelseydiniz pazar günü incelerdik bir
    Teşekkür ederim. Cumartesi düşüşüm gözümü korkuttu.. Motor dışında trafik tecrübeminde olmaması bana büyük dezavantaj. Yoksa hanımda dört gözle alışmamı bekliyor. Uzaktan gören bi motor kullanmayı bilen ön freni kullandığımı bu yüzden düştüğümü söyledi sonra ama ben farkında bile değilim. Araçla kafa kafaya gelince panikledim sanıyorum, herifçioğlu zaten hızlıydı beni 20-25 mt geçtikten sonra ancak durrdu.(Yokuş yukarı idi)
    Sorunlarıma gelice ; temizledikten ve cilalayıp yakıtıda aldıktan sonra pek teklemedi ama dik yokuşta kaldıramadım bir kaç kere.. ince ayarlarına bakılması gerekiyordur sanıyorum. Vitespegi-ayaklık arasına botum girmekte zorlanıyor mesela.(Tracking botum var) Elimde klavuz olsa çözerdim hoş aslında klavuzsuzda çözerim ama bu şekilde yaklaşmak istemiyorum motoruma.. Bilene sorarak bir seferde ve çabuk olsun istiyorum asla denemelere kurban etmek istemiyorum. Elbet tanışıp fikir alışverişinde bulunacağımız günlerde gelecek. Moto GP deki :( gibi olmuyordur sanırım buluşmalar... Herkes bi telden çalıyordu. Doğru dürüst kimseyle tanışamadık...

Olcay138 -- tanışmak isterim seninlede uygun zamanında.. Teşekkürler ilgine ve verdiğin bilgilere..

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    Alıntı fes71 adlı üyeden alıntı
    İstanbul Regal'ci arkadaşlar bugün aranızda olmayı çok isterdim ama Cumartesi nöbetçiydim ve bu sabah 11.00 gibi eve gelip yattım.Kalktığımda saat 15.00 olmuştu.Akşam 18.00'den sonra biraz turladım.Eve döndüğümde sol taraftaki nikelajlı yuvarlağın göbeğindeki büyük vidanın yolda düştüğünü gördüm . Arabayla resmen geri dönüp dolaştığım yerlerde aradım.Tabii bulamadım canım sıkıldı .Aykon bi güzellik yapar artık . Uğur Abi bu arada avatarın güzel olmuş .
    Geçmiş olsun aynı vida bende de düştü 17 gün oldu bugün hala parça yok sorun aykonda değil SARIKAYALAR şirketinde arkadaş ufacık vidayı gönderemeyen firma ilerde bize nasıl sorunlar çıkartır bilemiyorum iyimi yaptık almakala kötümü bilemiyorum allah sonumuzu hayır etsin............

Alıntı dogma adlı üyeden alıntı
    fes71, aramızda olsan sevinirdik. Bir dahaki sefere görüşelim..

Değerli Arkadaşlar,Trader arkadaşımızın, çay bahçesindeki sohbetimizde yaptığı "Esenköy "( Yalova) önerisi oldukça güzeldi. 14 Mayıs Pazar için hava durumu tahminlerini de izleyerek bu geziyi programlayabiliriz.
    Bu konu gelişirse "Duyurular "başlığı altında katılımcı listesi de oluştururuz.
    Ne dersiniz ?
    Çok sevindim umarım bir aksilik olmaz da gelirsiniz sizleri bekliyeceğiz özelden kaldera cebini versin araşalım sizleri yalova da bekliyor olacağız

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Trader
    abı dağ dağa kavusmaz insan insana kavusurmus.
    bears daki buluşmaya gelmek istiyordum ama kısmet değilmiş. Forum da da trader, trader diye yazılanları okudum ama belki tanıyorumdur diyordum valla seni hiç tahmin etmiyordum... Bu arada neredesin şimdi. Bir mail at.

Nedense bu mesajı özelden yazmak içimden gelmedi .

Bu arada benim motor yakında (bir iki gün içinde)5000 km bakımına girecek su ana kadar hiç sorunum yok sadece on diskten arada sırada bir inilti geliyoor Ali usta 5000 de komple soker bakarım dedii

bugun çantanın kiliidi kırıldı. Kopru gişelerden cıkarken cukur vardı kaçamadım sert giridim çantada boştu disk kilidi cukura girince sert sekilde kilide carpıp kırdı(içerden) ordan dısarı fırladı valla ıleride durdum ama arabaların yuzunden kilidi gidip alamadım kaldı orada . YAhu suna bi deri çanta uyduramadım.Ugrastıracak gibi. su arka sinyal isi bozuyoo..
    beyler, bayanlar( aramızda fazla yok) deri çanta takanlar fotoları gondersinnn.

Murat telefon bekliyorum numaram sende var...

Tunay YALAVAÇ
    batista123

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Trader
    abı dağ dağa kavusmaz insan insana kavusurmus.
    bears daki buluşmaya gelmek istiyordum ama kısmet değilmiş. Forum da da trader, trader diye yazılanları okudum ama belki tanıyorumdur diyordum valla seni hiç tahmin etmiyordum... Bu arada neredesin şimdi. Bir mail at.

Nedense bu mesajı özelden yazmak içimden gelmedi .

Bu arada benim motor yakında (bir iki gün içinde)5000 km bakımına girecek su ana kadar hiç sorunum yok sadece on diskten arada sırada bir inilti geliyoor Ali usta 5000 de komple soker bakarım dedii

bugun çantanın kiliidi kırıldı. Kopru gişelerden cıkarken cukur vardı kaçamadım sert giridim çantada boştu disk kilidi cukura girince sert sekilde kilide carpıp kırdı(içerden) ordan dısarı fırladı valla ıleride durdum ama arabaların yuzunden kilidi gidip alamadım kaldı orada . YAhu suna bi deri çanta uyduramadım.Ugrastıracak gibi. su arka sinyal isi bozuyoo..
    beyler, bayanlar( aramızda fazla yok) deri çanta takanlar fotoları gondersinnn.

Murat telefon bekliyorum numaram sende var...

Tunay YALAVAÇ
    batista123

Tunay dostum

bugun sana ulasırım kısmetse.. senı de buralarda gormek cok sık oldu. bende dıyordum nerde bu borsacılar.. senın raptorcu arkadaslar cok sıkı walla. durup durup bulusuyorlarmıs. artık senı de aramızda gorelım..
    selamlar
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı icetoo adlı üyeden alıntı
    Geçmiş olsun aynı vida bende de düştü 17 gün oldu bugün hala parça yok sorun aykonda değil SARIKAYALAR şirketinde arkadaş ufacık vidayı gönderemeyen firma ilerde bize nasıl sorunlar çıkartır bilemiyorum iyimi yaptık almakala kötümü bilemiyorum allah sonumuzu hayır etsin............
    Çok sevindim umarım bir aksilik olmaz da gelirsiniz sizleri bekliyeceğiz özelden kaldera cebini versin araşalım sizleri yalova da bekliyor olacağız
    arkadaşım,beş santimlik cıvatayıda sarıkayalardan beklemeyelim. daha öncede yazdım motosikletlerde cıvata gevşeme sorunu vardır.fakat bu sürekli olmaz.gevşer sıkarsın aradan birkaç gün geçer tekrar sıkar yoklarsın bir dahada gevşemez.
    arkası çift teker olan araçlardada böyledir bu.lastik patlar değiştirirsiniz,eğer arka teker bijonlarını tekrar sıkmazsanız teker fırlar gider,gevşer çünkü.
    kısaca herkez motorunda gördüğü görebildiği cıvata,somun ne varsa sıksın.
    zor birşey değilki bunlar. yoklamazsanız bu cıvata somunları sıkıntınız olacaktır....

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    piyasadan bu civatalar bulunamaz mı acaba ?
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı
    piyasadan bu civatalar bulunamaz mı acaba ?
    Karaköy Perşembe pazarında bulunmayacak bişi olduğunu sanmıyorum. Vakit ayırıp gezmek lazım bide 1 tane sormanızı tavsiye etmem:( valla gözünüzün yaşına bakmaz 1 avuç civata parasını isterler. Orada gram yada kilo telaffuz etmek gerekir..

myway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya ne güzel buluşup görüşüyosunuz acayip imreniyorum, yeşivadi gezisinden sonra başlayan polis çevirmeleri beni fena bunalttı, acayip sıkıldım, bunaldım diyebilirim hatta bi çılgınlık yapıp motoru bile satabilrim, siz geziyosunuz bende burdan okuyup sinir küpü oluyorum, size değil tabi, başta kendime ve başkalarına, kadıköyde oturuyorum ve hergün salı pazarının yanındaki oto parkdan geçiyorum, çekilmiş motorları gördükce cesaretim kırılıyo,
    napalım bekleyecez heralde ağustosa kadar belkide beklemem ya acayip bi ruh haline büründüm, napacamı şaşırdım
    [B]Beşiktaşlı olmanın verdiği gurur,kalbimizin en derin yerinde durur, sadakat üzüntü mutluluk onur SİYAHBEYAZ hayatın gerçeği budur[/B]

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    arkadaşım,beş santimlik cıvatayıda sarıkayalardan beklemeyelim. daha öncede yazdım motosikletlerde cıvata gevşeme sorunu vardır.fakat bu sürekli olmaz.gevşer sıkarsın aradan birkaç gün geçer tekrar sıkar yoklarsın bir dahada gevşemez.
    arkası çift teker olan araçlardada böyledir bu.lastik patlar değiştirirsiniz,eğer arka teker bijonlarını tekrar sıkmazsanız teker fırlar gider,gevşer çünkü.
    kısaca herkez motorunda gördüğü görebildiği cıvata,somun ne varsa sıksın.
    zor birşey değilki bunlar. yoklamazsanız bu cıvata somunları sıkıntınız olacaktır....
    Bu 5 cm.lik vidayı nereden bulacağımı söylermisin varsa adres ver gider alırım...

Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler Trader 14 mayıs yalova gezi topiğini açtı gelmek isteyen arkadaşlar lütfen topiğe...
    [I][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Rüzgarınoğlu...[/SIZE][/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Alıntı myway adlı üyeden alıntı
    ya ne güzel buluşup görüşüyosunuz acayip imreniyorum, yeşivadi gezisinden sonra başlayan polis çevirmeleri beni fena bunalttı, acayip sıkıldım, bunaldım diyebilirim hatta bi çılgınlık yapıp motoru bile satabilrim, siz geziyosunuz bende burdan okuyup sinir küpü oluyorum, size değil tabi, başta kendime ve başkalarına, kadıköyde oturuyorum ve hergün salı pazarının yanındaki oto parkdan geçiyorum, çekilmiş motorları gördükce cesaretim kırılıyo,
    napalım bekleyecez heralde ağustosa kadar belkide beklemem ya acayip bi ruh haline büründüm, napacamı şaşırdım
    benc fazla abartma hocam .. donanımı tam olanı pek cevırmıyorlar sanırım ..

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Sayın Raptorcu arkadaşlar bende raptor alıcamda fiyatını bilen varmı? sarıkayalar.com da 3.750 yazıyo ama bayide sordum 4.700 fiyat çektiler. 4.700 olan class diyelim arada 1 milyar oynarmı acaba. birde arada kullanımda farkedeceğim farklar varmı varsa nedir . cevaplarınız için teşekkürler.
    Buralardan gitmek lazım. Uzağa , daha uzağa. Hayır hayır, çok daha fazla uzağa.

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Alıntı fahricin adlı üyeden alıntı
    Sayın Raptorcu arkadaşlar bende raptor alıcamda fiyatını bilen varmı? sarıkayalar.com da 3.750 yazıyo ama bayide sordum 4.700 fiyat çektiler. 4.700 olan class diyelim arada 1 milyar oynarmı acaba. birde arada kullanımda farkedeceğim farklar varmı varsa nedir . cevaplarınız için teşekkürler.
    Dostum,sarıkayalar sitesini henüz güncellememiş sanırım.O yazan 3.750 meşhur ÖTV zammından önceki fiyat.Malumunuz ÖTV %8 den %22 fırlayınca E serisi de 4.300 oldu.Arada 1.000 değil 400 YTL fark var.
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    yahu yukarda treder'a hitaben murat beni ara demiştim ya
    ogun sabahdan Aykondan telefon geldi saolsunlar Murat bey kendisi için not bıraktığımı düşünmüş
    Aykona ve çalışanlarına (murat , tuncay ve ali) satış sonrası gösterdikleri (alalı 8 ay oldu) ilgi alaka için teşekkür ederim.
    Reklam gibi oldu ama telefonda Murat Turgut yerine bizim Murat la karşılasınca ve karşımdaki(işyerinde) arkadaşlarla motor muhabetimizin üzerine bu konuşma yapılınca aldığım motordan ve verilen hizmetten gurur duydum. Hala doğru karar verdiğime seviniyorum...

Unicorn Knight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar...çok kısa ve yüzeysel bir şekilde geçeceğim şimdilik,ama umarım soracağım tek soruya yeterince doyurucu bir yanıt alırım...
    ben ist/büyükçekmece'de ikamet etmekte olan,5 yıldızlı bir otelde private security officer olarak görev yapan,uzun yıllar boyu motorsiklet kullanmış,lakin son 3 yıldır altında makinası olmayan genç bir ikiteker delisiyim...her ne kadar sadece cep harçlığımı çıkartmak için çalışıyor olsam da (ev geçindirme gibi bir derdim yok şükür ki) topikte bahsi geçen motoru (dadyw class 250cc) almayı çok istememe rağmen "çin malı" imajı nedeniyle büyük bir tereddüt yaşamaktayım...sonuçta eğer ben bu motoru almaya karar verirsem maaşımın neredeyse 3'te 1'ini 24 ay boyunca bu alete bağlayacağım ve bana hemen her motorsikletin çıkartabileceği standart problemler dışında alakasız sebeplerle bir ya da bir çok problem yaşatsın istemiyorum...şimdi lütfen ama lütfen sadece bu motora nispeten uzun süredir sahip olanlar cevaplasınlar sorumu...(satıcılara/servislere/yetkili bayiilere zerre güvenim yok geçmişteki deneyimlerim nedeniyle soracağım sorunun cevabı konusunda-gerçek kişi ya da tüzel kişi farketmez-her hangi bir marka ya da modeli istisna tutmuyorum)

*bu motor sizce vereceğim her kuruşu hakediyor mu...böylesine uzun soluklu bir maceraya kalkmalı mıyım (24 ay vade),yoksa yol yakınken vaz mı geçmeliyim bu motordan?
    soruma cevap verecek olan kişilere şimdiden çok teşekkür ederim...

not:lütfen cevaplarınızı özel mesaj vasıtasıyla yollayınız ki takip edebilmem kolay olsun...

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Sevgili dostum,
    Ben sadece 1 aydır bu motoru kullanıyorum. Talimatın gereği, sanırım "nispeten uzun süredir sahip olanlar" sınıfına girmediğim için cevap veremeyeceğim.
    Ancak ben senin mesleğine takıldım. Oldukça karizmatik bir mesleğin varmış. O dediğin meslek nedir? Türkiye'de olmadığı belli olan bu okulu hangi ülkede bitirdin?

Alıntı Unicorn Knight adlı üyeden alıntı
    merhabalar...çok kısa ve yüzeysel bir şekilde geçeceğim şimdilik,ama umarım soracağım tek soruya yeterince doyurucu bir yanıt alırım...
    ben ist/büyükçekmece'de ikamet etmekte olan,5 yıldızlı bir otelde private security officer olarak görev yapan,uzun yıllar boyu motorsiklet kullanmış,lakin son 3 yıldır altında makinası olmayan genç bir ikiteker delisiyim...her ne kadar sadece cep harçlığımı çıkartmak için çalışıyor olsam da (ev geçindirme gibi bir derdim yok şükür ki) topikte bahsi geçen motoru (dadyw class 250cc) almayı çok istememe rağmen "çin malı" imajı nedeniyle büyük bir tereddüt yaşamaktayım...sonuçta eğer ben bu motoru almaya karar verirsem maaşımın neredeyse 3'te 1'ini 24 ay boyunca bu alete bağlayacağım ve bana hemen her motorsikletin çıkartabileceği standart problemler dışında alakasız sebeplerle bir ya da bir çok problem yaşatsın istemiyorum...şimdi lütfen ama lütfen sadece bu motora nispeten uzun süredir sahip olanlar cevaplasınlar sorumu...(satıcılara/servislere/yetkili bayiilere zerre güvenim yok geçmişteki deneyimlerim nedeniyle soracağım sorunun cevabı konusunda-gerçek kişi ya da tüzel kişi farketmez-her hangi bir marka ya da modeli istisna tutmuyorum)

*bu motor sizce vereceğim her kuruşu hakediyor mu...böylesine uzun soluklu bir maceraya kalkmalı mıyım (24 ay vade),yoksa yol yakınken vaz mı geçmeliyim bu motordan?
    soruma cevap verecek olan kişilere şimdiden çok teşekkür ederim...

not:lütfen cevaplarınızı özel mesaj vasıtasıyla yollayınız ki takip edebilmem kolay olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler