Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMIN ALEYKÜM

Forumunuzu zaman oldukça okuyorum fakat tam okuyamadığım için işim nedeniyle sorularıma yanıt bulmakta güçlük çektim.. Merak ettiklerim şunlar ben 22.binde t gidon regal almayı dusnuyorum. Sizce alınırmı kaç bin daha gider? dikkat etmem gerekenler neler. Uzun yol sıkıntısız gıdebılırmıyım son hız nedır vs genel bılgıler saygılar
    Bakımları zamanında yapılmış ve sıkıştırılmamışsa ne kadar gider diye bir laf söz konusu değil. Gider. Diğer sorularının yanıtı da üstteki mesajda var.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Anladım teşekkürler.. Ne bilim bilip bilmeden konusan insanlar dıyo çin malı alınmaz sole mole dıolar. Ben pek kale almıorumda işte söle bi kulanıcı genel bılgı verse alınırmı alınmazmı + ları ne - leri ne çok ii olurdu

Eecho89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv 650
    Merhaba arkadaşlar ve üstatlar. Bende aranıza yani şimdilik foruma 3 ay içerisindede sokaklarda aranıza katılmayı düşünüyorum... A2 ehliyeti için başvurdum bir aksilik olmazsa 3 ay sonra ehliyetimi almış olacağım. Forum sitelerinden araştırdığım ve sokakta 2. kez gördükten sonra (İlk görüşte bu ne böyle hangi markaymış diye yaklaştım ve regal raptor yazısını görünce küçük bir şok yaşadım. Çok daha tanınmış bir japon markası bekliyordum ve haftalardır. Bu motoru araştırıyorum. Yalnız benim bazı cevaplara ihtiyacım var. Malum üniversite öğrencisiyim ve bütcem kısıtlı (3.000tl) ve bu benim ilk motorum olacak. ve bunun raptor DADYW DD250E-9 olmasını çok istiyorum.
    Şimdi sorularıma gelecek olursak;
    1. Raptor DADYW DD250E-9 benim ilk cruiserim olacak uygun motor mudur ? (boy 1.80cm 85kg istanbul gibi bir trafiktede 5 yıllık tecrübem var)
    2. Üniversiteyi Sivasta okuyorum. ve malum sivas bol yağmur, kar ve oldukça soğuk bir memleket ( Bugün nisanın 6sı ve dolu yağdı misal son senem motorumla okula gidip gelmeyi ve İstanbul - Sivas arasını artık otobüsler yerine motorumla gitmeyi düşünüyorum. bu kadarına arıza vermeden beni bezdirmeden istediklerime cevap verebilecek bir motor mudur?
    3. Bugün sivastaki motorcuları dolaştım malesef raptor yok. bir dükkan sahibi istersem getirebileceğini (mayısın 2. haftası) onunda 5.400tl tutacağını söyledi. 3.000tl peşin gerisini taksit imkanıyla karşılayabilirim ? (mantıklı mı ?)
    4. Bir dükkanda ise raptora çok benzemesi benim düşüncem tabi truva gördüm 2.200 tl olduğunu 2010 model sahibi gurbetçiymiş sadece yazın kullanmış ve 1.200km yapmış sonra mıcırlı yolda ön freni sıkınca düşüp gidonu eğmiş ve farı kırılmış onlar orjinalleriyle değişmiş. Şimdi kararsız truvada raptordan farklı olarak sadece su soğutması olduğunu işçiliğin aynı olduğunu okudum bazı forumlarda bu konuya kalıtır mısınız ? 3.000tl sizce raptor mu yoksa truva mı ?

Motosikleti
    RR 250E-9
    3000TL bütçen motosiklet için mi sadece, yoksa korumaları da dahil ediyor musun buna ? İstanbul-Sivas yapar Regal rahat, bakımlarını aksatmadığın sürece. Truva ile kıyaslama bile. RR çok daha nitelikli bir motosiklet. Temiz bir RR bulursan ki (3000 e zormevsim itibari ile) sıfırını almak çok mantıklı değil.

Motosikleti
    Hyosung Gv 650
    Evet sadece motor için 3.000tl ayırdım kenara diğer korumalar için 500tl ayırdım. yetmez muhtemelen ama en önemlisi kask ve ceket için ideal diye düşündüm 500tl yi... Peki Ne önerirsiniz ? 3.000tle RR nerden nasıl bulabilirim ?

Motosikleti
    RR 250E-9
    İkinci el de 3000 e RR bulabilirsin. Ancak iyi araştırman gerekli. Ben 2.750 ye buldum mesela 2006 model ve 3500km de garaj da yatmış bir motosikletti benim aldığım. Bugün sat deseler 3.5 dan aşağı vermem. Gaza gelmeden, acele etmeden ince eleyip sık dokuyarak seç. Korumalar 3 olmaz la başlar. Kask ceket ve eldiven. Eldiveni de unutma ve ucuza kaçma. İhmal edilen ama çok önemli bir korumadır. Düşme anında ilk temas ellerden olur yere

Motosikleti
    Hyosung Gv 650
    atahualpa eldiveni hiç düşünmemiştim. Bazı arkadaşlar sadece kışın kullanırsın eldiveni yazın kullanmak istemezsin zaten dediklerinden kullanmayı düşünmüyordum. zaten sivas gibi bir yerde sonbahabardan sonra muhtemelen yatacak motorum. ama bilgilendirmen çok güzel oldu teşekkür ederim

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    çok aciL regal raptor arka jant aranıyor. mondiaL 250 mct kuLLanıcısıyım satanLar veya her hangi bir bayisinde satıLdığını biLen arkadaşLarın msj Larını bekLiyorum ( ciddi aLıcıyım )

Motosikleti
    jant aLınmıştır çok tşk ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:40 ----------

jant aLınmıştır çok tşk ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Eecho89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar sadece kışın kullanırsın eldiveni yazın kullanmak istemezsin zaten dediklerinden kullanmayı düşünmüyordum. zaten sivas gibi bir yerde sonbahabardan sonra muhtemelen yatacak motorum. ama bilgilendirmen çok güzel oldu teşekkür ederim
    Zaten bunun için yazlık eldiven var. Bilekte biten eldivenlerin neredeyse hepsi yazlıktır ve hava geçirir. Rahatsız etmez. Önemli bir korumadır.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bunun için yazlık eldiven var. Bilekte biten eldivenlerin neredeyse hepsi yazlıktır ve hava geçirir. Rahatsız etmez. Önemli bir korumadır.
    arkadaş gayet güzeL yorumLamış ( bence )

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Asya Pars 250 ve regal raptor

Arkadaşlar merhaba hepinize. Ben henüz Asya Pars 250 kullanana sitede rastlamadım. Tamam regal raptorla aynı herşeyi, aynı firmadan çıkmışlar, ama sonuç olarak iki farklı marka bunlar. Deneyimini paylaşmak isteyen yok mu? Parçaların durumu nasıl rodaj dönemleri benziyor mu? Ne gibi farklılıklar var? Bütün bunları merak ediyorum, birileri cevap yazarsa çok sevineceğim. Herkese güneşli günler.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba hepinize. Ben henüz Asya Pars 250 kullanana sitede rastlamadım. Tamam regal raptorla aynı herşeyi, aynı firmadan çıkmışlar, ama sonuç olarak iki farklı marka bunlar. Deneyimini paylaşmak isteyen yok mu? Parçaların durumu nasıl rodaj dönemleri benziyor mu? Ne gibi farklılıklar var? Bütün bunları merak ediyorum, birileri cevap yazarsa çok sevineceğim. Herkese güneşli günler.
    Radyatöre dikkat et zayıf kısımları olabiliyor su kaçırabilir. Hararet müşürü illa bozulacaktır. Suzuki alto müşürü uyar.

Far ampülün illa patlayacaktır. Şanzumanına dikkat. Arızalı seriler olabiliyor. Garantiden değiştir hemen. Rodaj aynı. Neticede aynı makine. Alır almaz da lastiklerini değiştir. Fazlası ile plastik üzerinden gelen lastikler.

caraskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS DAKAR '07

Sen de olmasan Atahualpa!

Şunu Anlamadım Atahualpa: fazlasıyla plastik üzerinden gelen lastikler? hımmmmm. Yazınca çark etti. Doğru, şimdiden akrobasi yaptırıyor bana, küçücük frende ne yana yatacağımı merak etmeye başlıyorum. Ne almalı peki acaba?

selamlar herkese raptorcular
    İstanbul'da öğrenciyim ve scooter kullandım sadece şimdiye kadar. Şimdi biraz para biriktirdim ve max. 10bin km lik 2. el bir regal raptor dd250e almayı yada honda cbf150 düşünüyorum. Bu yüzden sormak istedim;

Şehiriçi ulaşımda karşılaştıgınız sorunlar nelerdir?
    Temiz kullanmama ragmen Servis yollarında yedek parçacılarda gide gele perişan olurmuyum, aldıktan masraflarla ugrasmak istemıyorum(3 sene kullanmayı düşünüyorum motoru büyütmek istemiyorum)
    Sık sık 2 kişi binmek raptor açısından sıkıntı yaratır dediler(motor zorlanması)?
    Bir de sanayi de ki motor tamircisi raptorlarda 2. vites sorunundan bahsetti?(

Bu konular gerçekten cok onemlı benım ıcın yardımlarınızla birlikte içime sinerse uygun bişey de rasgelirse almayı düşünüyorum önümüzdeki aya kadar, şimdiden cok tesekkür ettim.

DİKKATLİ SÜRÜŞLER!

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı caraskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şunu Anlamadım Atahualpa: fazlasıyla plastik üzerinden gelen lastikler? hımmmmm. Yazınca çark etti. Doğru, şimdiden akrobasi yaptırıyor bana, küçücük frende ne yana yatacağımı merak etmeye başlıyorum. Ne almalı peki acaba?
    Ben IRC aldım. Yağmurlu havada gene sıkıntı yaratabiliyor ama daha az. Kuru havada ise yol tutusu gayet iyi. Ama paran varsa Michelin bakmanı öneririm. IRC ön arka 120TL , Michelin 300-350 civarı. Raptor da vites sorunu ya vardır ya da yoktur. Sonra dan ortaya çıkmıyor. Bazı motosikletlerde şanzuman problemi çıkabiliyor evet. Benimkinde bu problem yok mesela 6.000km ye geldim. Rutin bakımları hariç bana çıkardığı masraf şu.

2 Kere far ampulu (Kısalar gitti) 2*4TL
    Radyatör delindi (ki bu uzun süre yatmasından kaynaklı)
    Sıfırdan daha iyi bir radyatör yaptırdım 50TL
    Lastikler 120TL

Düzgün bakımını yap, zincir yağmala periyodunu ihmal etme. Arada sırada eline alet geçtikçe civatalarını sıkıştır. Sorun çıkarmaz Regal. Bu arada radyatörüne sadece su veya sadece antifriz koymayın. Antifirz ve Su karışımı koyun.

Motosikleti
    SHADOW 750 C5
    aramıza şimdiden hoş geldin kardeşim benim 2006 model 20.000 ni gecik km oldu senin gibi genellikle şehir içi ve 2 kişi kullanıyorum motorun zorlandıgı pek sayılamaz 2 kişi için arçı için diyim biraz rahatsız olabiliyor yedek parcadan agzım yanmadı şu ana dek rahatlıkla bulabildim ve su sogutmalı olması şehiriçi kullanım için ideal bence saygılar.Regali tercih etmen iyi derim tabikide hondayı küçümsüyemem kullanmadıgım için bişeyler diyemiçem.Şimdiden hayırlı olsun
    hastasıyız dedeeee

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    cbf150 yi bilmem
    ama raptorumla 40.000 km yol yaptık çok fazla canımı yakmadı her daim bakımlarını yaptırırım elim hep üstündedir bide kullanıcıdan kullanıcıya fark var tabi ama çok arıza yapan bi regali duymadım çinliler arasında en sağlamlarından biridir
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Regal raptor uzun yolda daha rahattır. 2 kişi sıkıntı çıkarmaz. Bakımlarını düzgün yaptır ve vidalarını sürekli kontrol et. Gevşiyorlar zamanla. Sıkıntı çıkarmaz.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

eyvallah sagolasın..... Bir de vites sorunundan sordu kullanıcıların cogu vites geçmiyor otomatik atıyor vs. diyorlar, sizdede boyle bi durum oldumu? Valla çoğu kişinin regale önyargılı tavsiyelerinden sonra sizin cevaplarınız içimi rahatlatmadı degil şimdiden bakınıyorum 2. ellere

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler