Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Regal Raptor - SATILDI kısmetse SYM :)
    Alıntı hsn_zhr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorlar otomatik debriyajlı mı yani vites değiştirirken debriyaja basmak gerekior mu ????
    otomatik değil debriyaja basman gerekiyor.
    Tekeriniz Taş Kaskınız Asfalt Görmesin Dostlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Malesef Daha Alamadım.. .(
    teşekkürler :D birisi demişti debriyaja sadece kalkarken flan basman yeter die de :D

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neo hayırlı olsun kardeş
    maşşalah temiz motora benziyor allah kaza bela vermesin
    hemen nazar boncuğu al ihmal etme
    Eyvallah sağolasın kardeşim, Allah hiç kimseye kaza, bela vermesin, çok daha iyi motorlar sizlerin olsun...Çok haklısın bi nazar boncuğu şart...

Benim çevremde de pek motor dünyasına yakın kimse yok, geçen yolda arkadaşları gördüm, maaşallah demeyi bilmeyen yamyamlardır kendileri '' Vayy Bu ne Yaaa Harley mi ?! Çok güzelmiş...! '' v.b... salya akıtarak verdikleri tepkilerin hemen 10 dk. sonrası eve gitmek için marşa bastım marş almaz...Yarım saaattir yol yapıp tık demeyen makinaye bi haller oldu... Yarım saat uğraştım yok... Allah'tan eve yakındım hemen garaja park ettim gündüz gözüyle bakayım diye... Sabah tek marşla aldı... Üzerine bi sürü yol yaptım dur kalk yaptım maaşallah tık yok... Demekki dedim bizim şom ağızlıların nazarı değdi...

Peki motorda gözünüze takılan, şurasını beğenmedim veya şöyle bi aksesuar al yakışır dediğiniz noktalar yok mu ? Haydi biraz fikir verin az daha göze hoş gelen bişiler yapalım... En başta hoş çanta önerilerinize açığım...Heleki kask sığacak ama çok da kaba-saba olmayacak çanta tavsiyeleriniz olursa süper olur...

Saygılar, keyifli sürüşler...

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    neo hayırlı olsun bu akşam tigeme çay içmeye gidiyoruz senide bekleriz ayrıntılar ankara mt de

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neo hayırlı olsun bu akşam tigeme çay içmeye gidiyoruz senide bekleriz ayrıntılar ankara mt de
    Teşekkür ederim...

O konuya da yazdım ufak bi işim var, yetişebilirsem katılacağım, yetişemezsem bi daha ki sefere inşallah...

Motosikleti
    Regal Raptor DD250-E
    arkadaşlar bugün itibariyle ali ustadan 2. el dd250e almış bulunmaktayım. saolsun 3000 tl yi bide taksitlere böldü.makina gayet güzel görünümlü tertemiz. motor
    ç aksamının değiştiğinide söyledi ali usta baya garanti verdi yani,alper tim kardeşimde onayladı.yarın hayırlısı ile devrinide yaptırıyoruz.
    [I][B][COLOR="Red"]Tembeller Şikayet Eder,Acizler İsyan Eder,Asiller Yönetir...[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı hastalikli_insan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün itibariyle ali ustadan 2. el dd250e almış bulunmaktayım. saolsun 3000 tl yi bide taksitlere böldü.makina gayet güzel görünümlü tertemiz. motor
    ç aksamının değiştiğinide söyledi ali usta baya garanti verdi yani,alper tim kardeşimde onayladı.yarın hayırlısı ile devrinide yaptırıyoruz.
    Kazasız, belasız, iyi günlerde kullanman dileğiyle...

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    hayırlı uğurlu olsun kardeşim allah kazasız belasız binmek nasip etsin
    en kısa zamanda yanındayım

@neo
    bence elciklere püskül al
    bide aynaların içine küçük yuvarlak kör nokta aynaları alabilirsin çok işe yarıyor
    bu arada o eksozlardan ne biçim ses çıkıyordur beaaa offf
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    2017 nmax155. 2012 hyosungGV250
    uzun süredir bu motor aklımın bir köşesinde . yanlız tek teddüdüm bu motorun vibrasyonu hakkında . şu an kullandığım yamaha nouvo var ve vibrasyon hiç yok sanki ama bu motorda ne durumdadır bilmiyorum. yanlız şunu biliyorum motor gövdesi şaseye sabit olarak montaj yapıldıysa çok vibrasyon oluyor .kullanan arkadaşlardan yorumlarınızı alabilirmiyim.hangi hızlarda ne kadar vibrasyon.?

Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @neo
    bence elciklere püskül al
    bide aynaların içine küçük yuvarlak kör nokta aynaları alabilirsin çok işe yarıyor
    bu arada o eksozlardan ne biçim ses çıkıyordur beaaa offf
    Alper, püskül olayını sevemedim bi türlü ama küçük aynalar olabilir, güzel fikir... Eksoz konusunda da hem keyifli hem de kötü diyebilirim... Gürültüsü bana keyif veriyor ama çevredeki insanlar böyle düşünmüyorlardır eminim... Geçen bi arkadaşım kullanmak istedi verdim... Motor gözden uzakta olduğu halde bile sesi duyuluyor, hatta insan acaba ne geliyor diyor homurtuyu duyunca, bi de baktım ki benim motor... Hoşuma gitti açıkcası ama hoşlanmayan da mutlaka vardır haklı olarak...

Alıntı concorde787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süredir bu motor aklımın bir köşesinde . yanlız tek teddüdüm bu motorun vibrasyonu hakkında . şu an kullandığım yamaha nouvo var ve vibrasyon hiç yok sanki ama bu motorda ne durumdadır bilmiyorum. yanlız şunu biliyorum motor gövdesi şaseye sabit olarak montaj yapıldıysa çok vibrasyon oluyor .kullanan arkadaşlardan yorumlarınızı alabilirmiyim.hangi hızlarda ne kadar vibrasyon.?
    Arkadaşım, bende uzun süreli kullanan biri değilim ama bu kısa süredeki fikrimi sorarsan bence rahatsız edici bi vibrasyon yok...Hiç yok diyemem ama ben rahatsız olmuyorum şahsen... Tabii şöyle bi olay da var ki ben çok fazla, farklı motor kullanmadığım için kıyaslama yapmam da söz konusu değil... Belki sen kullansan titreşimi fark edebilirsin ama ne ben ne de kullanan bi sürü arkadaşım oldu, onlarda bu konuda bi şikayette bulunmadılar...

Bence bu işin sırrı rodaj aşamasından sonra belli oluyor... Rodajı düzgün yapılmış bi motor kolay kolay titreşimli çalışmaz bence... Eğer düzgün rodaj yapılmış bi motor alırsan yada kendin sıfır km alır rodajını kendin yaparsan sorun yaşamazsın bence... Çünkü bi sürü forum sitesi, bi sürü kullanıcı dinledim ama hiç kimseden Vibrasyon şikayeti duymadım...

Hayırlı akşamlar bende aranıza katıldım arkadaşlar 2. el bi R.R aldım . Yanlız motorun aküsünde bi sıkıntı var sanırım . Siz huyundan suyundna anlıyorsunuz . Motor 2-3 saat çalışmasa marş basıyor ancak çalışmıyor . Vurduruyorum mecburen 3. kez oldu aynı şey. Sizce akü şarj mı etmiyor yoksa akü ömrünü doldurmuşmu . Yardımlarınızı bekliyorum , bilmeden etmeden ustaya teslim etmek istemiyorum .

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı metaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı akşamlar bende aranıza katıldım arkadaşlar 2. el bi R.R aldım . Yanlız motorun aküsünde bi sıkıntı var sanırım . Siz huyundan suyundna anlıyorsunuz . Motor 2-3 saat çalışmasa marş basıyor ancak çalışmıyor . Vurduruyorum mecburen 3. kez oldu aynı şey. Sizce akü şarj mı etmiyor yoksa akü ömrünü doldurmuşmu . Yardımlarınızı bekliyorum , bilmeden etmeden ustaya teslim etmek istemiyorum .
    marş basıyor çalışmıyorsa sorun bujilerden de olabilir kanısındayım
    ayrıca hava yakıt karışım ayarlarınada baktırman gerekebilir
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Bujilerden oldugunu zannetmıyorum . Cünkü Motoru her 1-2 saatte bir çalıştırsam hiç sıkıntı yok tak diye çalışıyor 20 kezde bassam marşa tak diye çalışır 2 bucuk -3 saat bekletirsem çalışmıyor. Akü ile alakalı oldugu % 90 gibi çok fazlada anlamam açıkcası ama durum onu gösteriyor akü şarz tutmuyor. Sadece aküdeyse sorun değiştirir kurtulurum ama değilse boşa değiştirmiş olucam . Motorun sahibi geçtiğimiz yaz yenilemiş . Varmı başka bi düşüncesi olan , yorumlarınızı bekliyorum tskr.

Motosikleti
    Bujilerden oldugunu zannetmıyorum . Cünkü Motoru her 1-2 saatte bir çalıştırsam hiç sıkıntı yok tak diye çalışıyor 20 kezde bassam marşa tak diye çalışır 2 bucuk -3 saat bekletirsem çalışmıyor. Akü ile alakalı oldugu % 90 gibi çok fazlada anlamam açıkcası ama durum onu gösteriyor akü şarz tutmuyor. Sadece aküdeyse sorun değiştirir kurtulurum ama değilse boşa değiştirmiş olucam . Motorun sahibi geçtiğimiz yaz yenilemiş . Varmı başka bi düşüncesi olan , yorumlarınızı bekliyorum tskr.
    tahminimce sorunun akü gözüküyor . fakat şu ihtimalide göz önünde bulundurman gerekiyor .motoru stop ettiğin zaman kontak kapandıktan sonra yanan .yada elektrik enerjisi harcayan her hangi bir düğme ışık vb şeyler varsa bunlar akünün elektrik enerjisini harcar .eğer bunlar yoksa sorunun kesinlikle ve kesinlikle akü.

Motosikleti
    LEDOW cxm250
    slm arkadaşlar aranıza katıldım.herkeze hayırlı ramazanlar

Motosikleti
    mr 250 destro
    bırkere kullanmıstım bu motoru guzel tıtresımsız ve kendı segmentı boy olarak yeterlı bır makına alana hayırlı olsun

Alıntı concorde787 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahminimce sorunun akü gözüküyor . fakat şu ihtimalide göz önünde bulundurman gerekiyor .motoru stop ettiğin zaman kontak kapandıktan sonra yanan .yada elektrik enerjisi harcayan her hangi bir düğme ışık vb şeyler varsa bunlar akünün elektrik enerjisini harcar .eğer bunlar yoksa sorunun kesinlikle ve kesinlikle akü.
    Yardım için tesekkürler .Bugun aküyü değiştirdim sorun ortadan kalktı. Sormak istediğim 1 kaç bişey daha var.
    * Benim ön ve arka park kontak açıkken hep yanıyor, bu normalmi ?
    * Amortisörlerde hafif gıcırtı var yağlanıp giderilebiliyormu?
    * Hız gösterge ışığı yanmıyor basit bir işlemle gideriliyormu , inş. komple değişmesi falan gerekmiyodur?
    * Ben eskişehirde yaşıyorum İstanbuldan herhangi bi parça sipariş ettiğimde gönderilmesi sıkıntılımı ? Birde servisin numarası lazım . Tesekkür simdiden .

Motosikleti
    Yardım için tesekkürler .Bugun aküyü değiştirdim sorun ortadan kalktı. Sormak istediğim 1 kaç bişey daha var.
    * Hız gösterge ışığı yanmıyor basit bir işlemle gideriliyormu , inş. komple değişmesi falan gerekmiyodur?
    * Ben eskişehirde yaşıyorum İstanbuldan herhangi bi parça sipariş ettiğimde gönderilmesi sıkıntılımı ? Birde servisin numarası lazım . Tesekkür simdiden .
    kontak açık iken zannedersem ışıklar kontrol edilebiliyordur .(galiba sanırsam ben elektrik bilgime dayanarak sana cevap yazmıştım .bu motora sahip değilim ama titreşim sorunu konusunda emin olursam bir tane almayı düşünüyorum . )hız gösterdesinin içinde mutlaka aydınlatma işlemini yapan bir ampul kesinlikle vardır. parça ve servis konusunda bir bilgim yok . parçayı bilemem ama ben kendi motorumu kendim tamir ederim .çünkü zaten tamirciyim.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı erdç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar aranıza katıldım.herkeze hayırlı ramazanlar
    aramıza hoşgeldin kardeş umarım kalıcı ve katılımcı olursun
    sanada hayırlı ramazanlar
    1- kontak açıkken parkların yanması normal değil
    sağ elciğin orda motor stop düğmesi var kırmızı olan onun hemen altında farları açmaya yarayan çubuğu gaz koluna doğru çekersen farların hepsi söner ileri doğru itersen hepsi yanar
    2-amortisörleri güzelce yağlarsan sorun kalmayacaktır ama senin gıcırtı sesi amortisörden değil aşşağıdaki salıncaktan geliyor bence söyliim aynı sorun bende de olmuştu
    motora bindiğin zaman oturduğun zaman duyuyorsun sanırım o sesi
    3-km gösterme kadranının ışığı yanmıyorsa ampulü patlamıştır değiştirirsin sorun kalmaz
    4- parça sıkıntın olmaz bence gerekli parçalar yollanır kanısındayım
    istersen özelden istanbul beşiktaşda ki ali ustanın numarasını verebilirim

* Öncelikle ilgi alakanız için tesekkurler. Gıcırtı konusunda sanırım haklısın ben oturdugumda gıcırtı pek olmuyor kasis vs olmadıkca. Ancak arkada biri varsa gıcırtı rahatsız edici boyutta.Peki bu salıncakların onarılması dertli bi işmi maddi açıdan, yoksa ufakbi işlem ile halledilebilirmi , kusra bakmayın ilk motorum oldugundan malesef çok bilgi sahibi değilim
    * Zannedersem gaz elciğinin yanındaki far çubugu da 2 kademe oynuyor , heralde 3 kademe olması lazım bahsettiğin gibi. Muhtemelen orada bi sıkıntı var , açıp bakmak lazım değişmesi gerekmiyodur inş . Bu arada ali ustanın numarasını özelden verebilirsen çok sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler