Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    goya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VARADERO XL 1000V /
    Iyiden Iyiye Aliştim Arkadaşlar T Direksiyona Ve Motorada Isindim Dönüşleri Falan Becermeye Başladim Artik Korku Yok Kasmiyorum Kendimi Eskisi Kadar.ve Motorumu çok Seviyorum.benimle Izmite Kadar Gitmek Isteyen Varmi Pazar Günü.otobandan.birde Benim Ehliyet Yok Daha Nereden Ve Nasil Alicaz Bunu Işlemler Nedir Bende B Sinifi Ehliyet Var.cezasi Nedir Ehliyetsiz Motor Kullanmanin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    Sürücü belgesiz araç kullanmak ve sürülmesine izin vermek, Kullananlara ve
    kullandıranlara ceza+mahkeme :"206,00 YTL tekrarında 1-2 ay,tekrarında 2-3 ay"Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, ayrıca tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenir,

hemen linkinide vereyim

http://www.egm.gov.tr/tuddb/Trafik_U...20cezalari.htm

36. madde
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

Motosikleti
    DADYW DD250 E-9 CLASS

Kızmazssanız bişii daha sorucam...

Görmemişin raptoru olmuş (hemide class cinsinden)...Benimki de o hesap yani...
    Arkadaşlar öncelikle cevap yazan tüm raptorculara çok teşekkür ederim...Tamam kabul,biraz kıllanma var,oldu...yahu demek istediğim bir arabanın bir bakışta ne mal olduğunu anlayacak kadar araba meraklısıyımdır.Marka model hiç farketmez...röntgeninin çekerim.Ama motor öyle değil tabii Benim için çok yeni bişey...Keşke daha önce alsaydım diyesim geliyor Neyse...Motorum şu anda 245 km de...sormak istediğim,seyir halindeyken dikiz aynasındaki görüntüler neden fazla titreşiyor...Bu durum rodaj esnasındaki vibrasyondan mı kaynaklanıyor? Zamanla geçer mi? Aslında bunları İzmir Bolge Müdürlüğündeki arkadaşlara sormam lazım ama (özellikle sukida ya) ama çok yoğunlar kardeşim...hergün trafiğe 1-2 raptor salıyorlar bu aralar...İlginize her zamanki gibi çok teşekkürler...kazasız keyifli sürüşler herkese

cuk_o - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başakşehir 4.etap/2.kısım/ikitelli/İSTANBUL
    Motosikleti
    Regal Raptor DD250E-9 (RC "racing cruiser")
    zamanla tamamen geçmez ama azalır hele bi rodajı bitir 1000km bakımını falan yaptır ondan sonra bi daha bak aynaya biraz daha azalmış olur ama tamamen geçmez
    etrafına bir baksana evrendeki herşey sana hizmet etmek için yaratılmış.........

Freak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero, Honda VFR (3. olursa o da Honda olacak)
    Göztepeli Raptor: Bu malum vibrasyon başbelamız. Benimde var öyle bir belam.
    Anladığım kadarı ile de 2.000 Km den önce geçecek gibi görünmüyor. (Tabii geçerse)

Bu arada arkadaşlar, ben AtiRaptor.
    Şifremle ilgili sıfırlama maili bir türlü elime ulaşmadığı için yeni kullanıcı açmak zorunda kaldım. Kusura bakmayın.

Atila
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yopaş'ta var

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    istanbul'da var da başka yerde niye yok bu meretler ya? aykon istif mi yapmış nedir, anlamadım.

Arkadaşım, Bağlarbaşı Yopaş Yeşiloğlu Otomotiv de bayiisidir bu motorun, ben oraya da gittim inceledim. Oradan da alınabilir, aynı zamanda da servisidir. Bu bilgiler Yellowrock'ın sitesinde var. Bostancıda da satan bir bayii var.
    Ben evime daha yakın servis almak için sanırım Yopaş'tan alıcam. Çünkü acemiyim ve her sorunda Kadıköy'den Mecidiyeköy'e gidemem açıkçası.
    www.yellowrockmotorcycle.com
    bu forumda çok kez verildi bu adres.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

hakinen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 KTM DUKE 200 ve 2000 APRİLİA SR 50
    yaw benim soruma cevap verecek arkadaş varmi yaptırmayı düşünüyorum.hani masraf olmadan 25-30ytl ye işi geçici olarak geçiştirmek ama sesi duyan filan varsa nasıl oluyor sizek vızıltısı gibide olmasın diye sf:139 bkz merak ediyorum aha ekrana sinek kondu vallaha
    motociklet

Motosikleti
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı
    yaw benim soruma cevap verecek arkadaş varmi yaptırmayı düşünüyorum.hani masraf olmadan 25-30ytl ye işi geçici olarak geçiştirmek ama sesi duyan filan varsa nasıl oluyor sizek vızıltısı gibide olmasın diye sf:139 bkz merak ediyorum aha ekrana sinek kondu vallaha
    Hakinen; bugün Aykonda cuk_o nun motoru gördüm. Kendisi egzostu kestirmiş.
    Yapılan işçiliği, egzostun nasıl parçalandığını yani olabilecek en kötü çırak işçiliğini gördüm o motorda.
    Şimdi onu gördükten sonra sana derim ki SAKIN KESTİRME EGZOSTU. Kestirirsen de Cuk_o nun kestirdiği yere kestirme.

Bu arada cuk_o kardeşim; nedir yahu o motorun durumu? İçler acısı bir halde. Zincir hiç bakılmamış, hiç temizlenmemiş görünüyor. Motorun genel dış görünüşü ise içler acısı. Farlardaki elektrikçi bantlarından, görünüşündeki her detay ile kötü bir kurye motorundan bile kötü durumda motorun.

O motora hayatını teslim ediyorsun, bu kadar kötü davranma motoruna, sana yazık.
    Senin motoru görenler bütün RR ları aynı sınıfa sokacak, bize de yazık.
    [FONT="Verdana"][B]Woaki kamina, tekabuki nanna. Umsala bimsasa, bimsa namba![/B][/FONT]
    [B][FONT="Verdana"][COLOR="Red"]Free Rider[/COLOR][/FONT][/B] --- [B][COLOR="Blue"](FReaK, hiçbir gruba üye değildir; Özgürdür.)[/COLOR][/B]

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı Freak adlı üyeden alıntı
    Şimdi onu gördükten sonra sana derim ki SAKIN KESTİRME EGZOSTU. Kestirirsen de Cuk_o nun kestirdiği yere kestirme.

Bu arada cuk_o kardeşim; nedir yahu o motorun durumu? İçler acısı bir halde. Zincir hiç bakılmamış, hiç temizlenmemiş görünüyor. Motorun genel dış görünüşü ise içler acısı. Farlardaki elektrikçi bantlarından, görünüşündeki her detay ile kötü bir kurye motorundan bile kötü durumda motorun.

O motora hayatını teslim ediyorsun, bu kadar kötü davranma motoruna, sana yazık.
    Senin motoru görenler bütün RR ları aynı sınıfa sokacak, bize de yazık.
    Motosiklet konuşurken sözkonusu kişi cuk_o ise orada bir durun. cuk_o başka bir şeydir, bir yaşam biçimidir, başlı başına felsefi bir akımdır. Egzost'u cuk_o'nun kestirdiği yerde kestiremezsiniz, çünkü egzostu kestirdiği bir yer yok. Tamamen kendi mühendislik harikası bir olaydır, patenti alınmıştır, tallit etmeden önce telif konusunu bir düşünün.

Alıntı petitfalcon adlı üyeden alıntı
    Demonic dostum biliyorsun haftaya bende bir Çanakale yapacağım. Yol , motor ve yorgunluk durumları ile ilgili detaylı bilgileri bekliyorum. Biraz belese konmus olacağım ama yap bi kıyak. Bu arada simurg'un teklifi çok cazip geldi ama ben 1 hyundai minübüs dolusu akraba ve baska bir motorlu arkadasla birlikte yolculuk yapacağımdan uğramam zor görünüyor. Yinede tesekkürler.
    Bırak abi bu işleri. İki motor + tıkabasa dolu bir minibüs eskortluğunda yol yapıcan, hala tecrübe diyon, izlenim diyon!.. Haftasonu motorcusu seni!..
    Ben birazdan çıkıyorum yola. Gecenin bir körü, o tenhalarda kurtlar yemezse beni söz paylaşırım izlenimlerimi. Gönül isterdi fotolu motolu bi gezi yazısı hazırlayayım ama gece gece foto çekebilecek bir makinem yok maalesef.

23 nisan için herkese iyi eğlenceler. RR'leri şöyle bir estirin oralarda.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Amanın motoru indirdikten sonra çalışınca inanamadım çok hoş bir ses oldu ...
    Malesef resim çekemedim. Ama MYWAY'in aynısı nın siyahı.....
    Myway iyiki seni köprü yolunda görmüşüm ..............
    hayırlı olsun dostum keyifli sürüşler
    ancak bence acele ettiniz..duyduğunuz bu sesi en mükemmeli sanıyorsunuz doğal olarak ama değil..inanın... hemde görünüş olarak estetik değil motorda egzost yok gibi duruyo.ön planda değil yani..ayrıca ücreti çok aşırı yüksek....yinede eskisinden çok farklı tabii.. ama dediğim gibi çok daha şık modelleri var....anlatma olmuyor görülmesi lazım ben döndüğümde yaptıracağım..

ben izmirde sukıda dostumun yanındayım şuan buradaki murat dostumuzun motoru 9000 km ye yaklaşmış.sanırım en yuksek km bu motorda.ama hiç bir yerinden hiç bir şey kaybetmemiş.ilk günkü gibi.yanında duran sıfır motorlardan ayırmak imkansız gibi

gumusarda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    arkadaşlar yaa.. dün arkadaşım bi soru sordu,çok fena kafama takıldı..
    dedi ki "sen motorla giderken, o manyak köpeklerden biri havlaya havlaya üstüne gelirse ve hatta saldırırsa ne halt edecen..?" ööle kaldım. hakkaten naaparım? bu durumdan kurtulabilmenin bi yolu var mı,sizin başınıza benzeri bi durum geldi mi..?
    umarım gelmemiştir ama böyle bi durum olursa hazırlıklı olmak lazım..

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    slm arkadaşlar bende regal raptor almaya karar verdim fakat boyum 1.70
    kilom 60 olduğundan üstünde nasıl dururum acaba bilgilendirirseniz teşekkürler??
    saygılarımla!!

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    motora oturmuş bir insan gibi durursun üzrerinde.
    yani boyun 195 cm olsa bu soruyu sor, yada 155 cm... orta siklet bizim gibi adamsın. normal durursun. daha motora bakmaya gitmeden almaya nasıl karar verdin gazkesmez. veya baktıysan neden üstüne oturmadın.
    kusura bakma agresifim biraz, yakışır arkadaşım merak etme...

gazkesmes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    yok arkadaşım baktım üstünede oturdum ama aynanın karşısına geçemedim yani üstünde nasıl durduğumu görmedim bu yüzdende sizlere danışmak istedim kötümü ettim önemli değil her insan agresiftir bilgilendirdiin için saol...

Alıntı grave adlı üyeden alıntı
    motora oturmuş bir insan gibi durursun üzrerinde.
    yani boyun 195 cm olsa bu soruyu sor, yada 155 cm... orta siklet bizim gibi adamsın. normal durursun. daha motora bakmaya gitmeden almaya nasıl karar verdin gazkesmez. veya baktıysan neden üstüne oturmadın.
    kusura bakma agresifim biraz, yakışır arkadaşım merak etme...
    baktım üstünede oturdum fakat aynanın karşısına geçmedim yani kimse üstünde nası durduma dair bişi sölemedi bende sizlere danışmak istedim. her insan agrasiftir olsun önemli diil hinede saol.

Motosikleti
    Alıntı gumusarda adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar yaa.. dün arkadaşım bi soru sordu,çok fena kafama takıldı..
    dedi ki "sen motorla giderken, o manyak köpeklerden biri havlaya havlaya üstüne gelirse ve hatta saldırırsa ne halt edecen..?" ööle kaldım. hakkaten naaparım? bu durumdan kurtulabilmenin bi yolu var mı,sizin başınıza benzeri bi durum geldi mi..?
    umarım gelmemiştir ama böyle bi durum olursa hazırlıklı olmak lazım..
    Köpekler dairesel bir hareketle saldırırlar. Yani; Köpek direk sana saldırmaz, senin hızına göre dairesel bir koşuyla ileride, seni kendi belirlediği noktada yakalamak üzere saldırı koşusu yapar. Bu durumda yapılacak en mantıklı şey köpeğin hesabını bozmaktır. Yani ani fren/gaz yapıp onun hesabını/aklını karıştırıp tökezletmek.

Bu denenmiş ve çalışan en iyi çözümdür. Bizzat ben defalarca uyguladım.
    Üstelik kafası karışan köpek ne olduğunu bile anlamadan siz gaza basıp gitmiş olacaksınız

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar,
    dün havanın ara ara güzel olmasını fırsat bilip bizim regi ile bayağı bir dolaştım.yolda herhangi bir sorunla karşılaşmadım.evin önüne geldiğimde, kapıları açıp motoru içeri almak için kapı önünde stop ettirip üzerinden indim.binada çalışan elektrik ustası da o ara beni farkedip yanıma geldi ve aynen şu cümleleri kullandı "adam bu motora biner mi ya ? " önce kalakaldım.Niye abi neden böyle söylüyorsun derken: "insan bu güzelliğin karşısına geçip seyretmeli insan kıyar mı bu motora binmeyi " deyince bende koptu bi gülme.
    abi dedim ,ben de daha çok öyle yapıyorum arada bir de gezdiriyorum aleti dedim .
    güzel bakan , güzel görür.

Motosikleti
    DADYW
    demonicdreams, yani bendeniz hafta sonunu mükemmel bir RR - Çanakkale gezisiyle geçirdim. Size RR'yle uzun yol konulu bir şeyler yazmak isterdim ama diğer markalarla ilgili hiç bir tecrübem olmadığı için "bizim motor'da şöyle, böyle oluyor" türünde yorumlar yapamam. Konuyla ilgili tek diyebileceğim, 120 ile giderken motor teklediğinde aklıma herhangi bir 'eyvah' gelmeden yakıt musluğunu yedek konumuna getirdiğim olacak. Çünkü motor yolda kalma korkusu yaşatmayacak kadar güven veriyor. Kontak kapatmadan, ayağım yere değmeden en çok 280 km yol yaptım. İndiğimde ufak bir-iki eğilip kalkma, vücudu rahatlatma hareketinden sonra kendimi sanki o kadar yolu hiç gelmemişim gibi dinç ve rahat hissettim. Yine de koruma demirlerine koyulacak bir çift peg çok daha iyi olurdu diyebilirim. Giderken yoğun neredeyse %90'ı gece sürüşü oldu. Farlar gece sürüşü için çok zayıf geldi bana. Belki yeterlidir, bana öyle gelmiştir bilmiyorum ama bazen sollayan araçlar yanımdan geçerken gün doğuyor zannediyordum. Bunun etkisiyle (ve acemiliğin getirdiği temkinle) süratimi 90 civarlarında tuttum ve 110'u hiç geçmedim. İş'ten çıkmış olmamın ve gece yolculuğunun yorgunluğuyla hedefe 100-150 km kala şalterleri kapatıp uykuya daldım. Uykuya daldımdan kastım, doğayı, geceyi, yıldızları izlemeyi bırakıp sadece yola odaklandım. Çünkü her ne kadar kendimi dinç hissetsem de şartlar itibarıyla hata yapmaya en yakın olduğum anları yaşıyordum.
    Dönüş yolu çok daha farklıydı. Yalova'ya kadar gündüz yolculuğuydu. Heryerini çok net görebildiğin bir yolda gaz açmak inanılmaz bir duyguymuş diye düşünürken rüzgarın azizliğine uğradım. Bandırma Bursa arasındaki yol boyunca tarif edilemeyecek şiddette bir rüzgar vardı. Motor ciddi anlamda sola yatık bir şekilde ilerliyordu. Normalde şehirlerarası yollar zaten rüzgarlı olur ama bu gerçekten normalden fazlaydı. Karşı şeritten gelen ve yanımdan otobüs ve kamyonların rüzgarı hem motoru sarsıyordu, hem de yüzüme tokat gibi vuruyordu. O an anladım ki; her ne kadar kullanımı rahat olsa da uzun yolda yarım kask yerine full face denilen tam kapalı kasklardan kullanmak şartmış.
    Rüzgarın dışında olumsuz bir şey yoktu. Hatta yol o kadar keyifliydi ki, bir yerden sonra rüzgarı duymaz oldum. Hele Bandırma Yalova arası, hele hele Bursa'dan sonraki yol inanılmaz güzeldi. Yalova'ya yaklaştıkça sıklaşan virajlar rüzgarın da şiddetini kaybetmesiyle yolculuğu 'hiç bitmese keşke' kıvamına getirdi. Yolun bitimine 10-15 km kala aklıma vibrasyon geldi, geldiği gibi de gitti. Bu kadar durgun bir sürüş için 1500 km beklemek yetmiş anlaşılan.
    Vibrasyonla ilgili sorusu olan herkese açık cevap: "Yok öyle bir şey"
    Denge mükemmel. Rüzgara çok iyi direniyor ve virajlarda yolu çok iyi tutuyor. Üstbaş düzeltmek, eldivenleri çekiştirmek ya da herhangi bir şey yapmak için ellerimi bıraktığımda aynı düzlükte ilerliyor. Yeter ki o esnada bir taş parçasına denk gelinmesin.
    Yakıt beklediğimin biraz üstünde tüketti. 11,7 kuruş / km benzin harcadım. Bunda en büyük pay rüzgarındı diye düşünüyorum. Çünkü daha önce 130'u rahat rahat gördüğüm motorumun şiddetli rüzgarda gazı sonuna kadar açtığım zaman bile 125'yi geçemediği anlar oldu.
    Eve döndüğümde çok hafif bir yorgunluk vardı. Erken kalktığım herhangi bir günmüş gibiydi. Ama yüzümdeki tebessüm hiç de normal bir gün geçirmişim gibi değildi. Gülüyordum, dinlenmiş hissediyordum. Gerçekten iyiydim, hem de çok iyi. Her nereye olursa olsun mutlaka siz de gidin. Altınızda o yollarını hakkını verecek, süper bir sürüş zevki yaşatacak bir makineniz var. Tadını çıkarın!..

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Egzozu değiştirdikten sonraki hali

egszozu resimde de gözüken kelepçeli yerinden (egzozun kalınlastıgı bolum)kelepceyi kaydırıp komple kesiyorlar , kesilen yerden yeni egzozu (içi boş boru) kaynaklıyıp kelepceyi aynı konuma getiriyorlar.

icetoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250-9 ve HONDA CIVIC 1.4

Slm

Alıntı sukida adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar meraba biz regal-raptorun izmir bölge müdürlüğüyüz motosiklet hakkında bilği edinmek isteyen arkadaşlar sezartam35@hotmail.com benim msn adresim her türlü bilğiyi verebilirim
    Arkadaşım 3 arkadaş motorsiklet fuarına gezmeye gittik regal raptor u görünce resmen aşık olduk ve üçümüzde aldık 300 km.yi geçtik ve yağları değişti (motor yağı) şimdilik sorun yok ama fuarda İsmail bey ile parçaları kousunda konuştuk sorun çıkmayacağını söyledi umarım öyledir ama titreşimden olsa gerek motorun altında demir 1 liradan büyük nikelanjlı düz tornavida başlı somun düşmüş daha dün farkettim elinizde bu parçadan varsa almak istiyorum ücretını bankaya havale numarası verirseniz yatıracagım kargo ücreti de ayarlarım yardımcı olursanız sevinirim birde yan çanta,ön cam ve uygun fiyata motor kıyafeti (mont-pantolon-dizlik vs.) sizde bulunurmu ve fiyatları nelerdir şimdiden tşk.ler

Arkadaşım 3 arkadaş motorsiklet fuarına gezmeye gittik regal raptor u görünce resmen aşık olduk ve üçümüzde aldık 300 km.yi geçtik ve yağları değişti (motor yağı) şimdilik sorun yok ama fuarda İsmail bey ile parçaları kousunda konuştuk sorun çıkmayacağını söyledi umarım öyledir ama titreşimden olsa gerek motorun altında demir 1 liradan büyük nikelanjlı düz tornavida başlı somun düşmüş daha dün farkettim elinizde bu parçadan varsa almak istiyorum ücretını bankaya havale numarası verirseniz yatıracagım kargo ücreti de ayarlarım yardımcı olursanız sevinirim birde yan çanta,ön cam ve uygun fiyata motor kıyafeti (mont-pantolon-dizlik vs.) sizde bulunurmu ve fiyatları nelerdir şimdiden tşk.ler

Motosikleti
    DADYW
    MotoGP organizasyonuna RR grubu olarak katılmıyor muyuz arkadaşlar?
    Şile gezisinde olduğu gibi bunda da beraber olma şansımız olur işte. Biletler oto-moto dergileri veriyomuş. Buluşmayla ilgili ilan duyurular kısmında var.
    10:30 1.Levent BP avrupa buluşma noktası, diğerlerine bakmadım bile. isterseniz haberi bi okuyun, doluşalım RR'lerle oraya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler