Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    toprakozz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KARA KIZ
    kardeşim senin makinaya talip oldum biz senle telde konuşmuştuk.makinanın canlısını hiç görmedim.bende T gidon olduğu için alacağımız arkadaşda T gidon istiyor.ama bulmazda kartal olsun dersek aklımdaki ilk makina senin

bu arada benimde evlilik yaklaşıyor ,ilk başta benim hatunda soğuktu ama yavaş yavaş kanına girince oda şimdilerde heveslenmeye başladı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selam arkadaşlar...
    kırşehirde yaşıyorum...buraya yakın bildiğiniz bir servis varmı...ankara kayseri gibi...sevgiler

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Dün akşam 3 motosiklet (1150GS - Hyo650R - RRaptor ben ) 6 kişi yaklaşık 50 kmlik uzaklıkta yemek yemeğe gittik. Gece yolculuğu zevkli oldu. RRaptor ile performansta bir sıkıntı yaşamadım. Gayet iyi gidiyor. Yanlız 100km civarı süratlerde aynalardan hiçbirşey görünmemesi beni tedirgin etti açıkçası. Titreşim yüzünden arkamdaki araçların ışıkları aynamda dans ediyor sanki

Artçım gayet rahat olduğunu söyledi. Sadace bir iki yol bozukluğunun onu rahatsız etmesinden bahsetti. Süspansiyonlar 1. kademede. Acaba yükseltsem yol bozukluklarından daha az mı etkilenmiş olurum ?
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011
    Alıntı toprakozz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim senin makinaya talip oldum biz senle telde konuşmuştuk.makinanın canlısını hiç görmedim.bende T gidon olduğu için alacağımız arkadaşda T gidon istiyor.ama bulmazda kartal olsun dersek aklımdaki ilk makina senin

bu arada benimde evlilik yaklaşıyor ,ilk başta benim hatunda soğuktu ama yavaş yavaş kanına girince oda şimdilerde heveslenmeye başladı
    T gidonlar şekil olarak daha güzel ama ankara istanbul gibi kalabalık trafiğe sahip şehirlerde yaşıyorsanız ve sürekli trafikte kullanacaksanız 50 derecelik dönüş açısına sahip o direksiyonu tam kırmak için kendinizi öne doğru atıyorsunuz (özellikle boyunuz 1.75 in altında ise dahada zor) bu da sizi dışarı doğru savuruyor...Belki bi süre kullanınca alışılır ama ben arkadaşımın 2007 t gidonunu çankırı caddesinden cinnaha kadar sabah trafiğinde kullandım hiç alışamadım...manevra yapmak istediğimde yada araçların arasındaki o 70 cm like mesafeden geçmek istediğimde bi kaç aynaya çarptım her seferinde....Dediğim gibi kartal direkiyona alıştıktan sonra t gidonu sevemedim...Kartal direksiyonun o kıvrımlarının sürücüye ne kadar yardımcı olduğunu ve kartal şeklinde olmasının altınaki ergonomik ve aerodinamik nedenleri o sürüşten sonra anladım..Kartal direksiyonlara sahip regallere t gidon takılabiyor..Peglerin ölçüleri aynı.Ama t gidon dha uzun 7-8 cm kadar...Hatta bir ara düşündüm Emre ltd ile görüştüm geçen yaz, t gidon vardı ellerinde toplam 190 tl bi maliyeti vardı bana ..ama t gidon regali kulladıkan sonra almaktan vazgeçtim..Özellikle Kısa boylu kullanıcılara önermiyorum...ben 174 boyundayım ben zorlandım..Çünki kollarımın uzunluğuda boyumla orantılı...Her insanın bu şekildedir ...t gidon alacaksanız, boyu 180 ve üzerindeki arkadaşlara öneriyorum..
    2011 GV 650 EFI :queen:

Regal raptor dd250e-9b

selamlar herkese. regal raptor dd250e-9b modelinden almayı düşünüyoruz. sıfır yada 2. el. motor hakkında pek bir bilgim yok. kullanan yada bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorum ve bilgilerini paylaşmalarını istiyorum mümkümse. çorlu ve istanbul silivride oturuyorum bana yakın servis ve satış noktaları varmı ? en önemlisi kullanan arkadaşlar bana tavsiye ederler mi bu motoru. en önemlisi artı ve eksileriyle bu motora yorumlarınızı bekliyorum. daha önce 125 cc kullandım ve 250 cc ye geçmeye karar verdim. bana tavsiye edebileceğiniz başka modellerde olabilir tavsiyelere açığım. şididen alakalı arkadaşlara teşekkürler.

rr

Alıntı hayta4567 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm Regal Raptor DD250E-9B tutkunları bende daha yeni bir rr ci olarak sizden bir kaç teknik destek isteyecktm
    1.Motorumuzun yağı ortalama kaç km de değişiyor ve ne kadar yağ konuluyor hangi yağı önerirsinz
    2.Motorumun bujilerini değiştrecem ne önerirsiniz
    3.filitreler hakkındada biraz beni bilgilendirirseniz bakımlarını yaptıracam ama bilinçli bir bakım yapırayım diyorum herkese kazsız sürüşler.....
    bende şu aralar aynı motordan almayı düşünüyorum. siz yeni bir kullanıcı olarak bana tavsiye edermisiniz motoru. 125 cc den 250 cc ye geçiş yapma zamanı geldi benim için

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Emre Motor var, Türkiye Ana Dis. Bağlar Mh. Osmanpaşa Cad. No 6 AGüneşli
    Tel 0212 656 26 56
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı alibektas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...
    kırşehirde yaşıyorum...buraya yakın bildiğiniz bir servis varmı...ankara kayseri gibi...sevgiler
    oraları bilmem ama ankarada bikaç yer var.reklam olmasın diye istresen özelden yazabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 ----------

Alıntı nadirce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar herkese. regal raptor dd250e-9b modelinden almayı düşünüyoruz. sıfır yada 2. el. motor hakkında pek bir bilgim yok. kullanan yada bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorum ve bilgilerini paylaşmalarını istiyorum mümkümse. çorlu ve istanbul silivride oturuyorum bana yakın servis ve satış noktaları varmı ? en önemlisi kullanan arkadaşlar bana tavsiye ederler mi bu motoru. en önemlisi artı ve eksileriyle bu motora yorumlarınızı bekliyorum. daha önce 125 cc kullandım ve 250 cc ye geçmeye karar verdim. bana tavsiye edebileceğiniz başka modellerde olabilir tavsiyelere açığım. şididen alakalı arkadaşlara teşekkürler.
    yorum ve bilgilerimizi elbette paylaşırız ama öyle uzun uzun anlatmak yerine aklına takılan soruları sorarsan memmuniyetle cevaplarız.
    kullanan biri olarak tavsiye edermiyim- bu fiyata alınabilecek en iyi makina
    artısı = orjinal T gidon ve geniş rake açısı,özgün tasırım,su soğutması vs vs
    eksisi = yetersiz far (kendin bişeyler yapabilrsin) ve geniş rake açısından dolayı kullanımı kolay değil.ama alşıtıktan sonra kartal gidonlar mobilet gibi geliyor keyif vermiyor

dd250e-9b için hangi akü gerekiyor ? tavsiyelerinizi alabilirmiyim. benim akü bitmiş

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011

Akü

dd250e-9b için hangi akü gerekiyor ? tavsiyelerinizi alabilirmiyim. benim akü bitmiş
    arkadaşım 12V 9 Ah Bosh Alabilirsiniz.. Fiyatı yanılmıyorsam şu sıralar 70 tl civarındadır..Sulu Aküdür....Kuru Akü Alırım Dersenizde Yİne Aynı Amperde ve Voltaj değerinde Vlm V.b Aküler Var..Kuru Aküler Biraz daha pahalı Sanırım..Ömrü 2-3 yıl en fazla..Önemli Olan doğru Amperde ve ölçülerde akü alman. Zira Akü yuvan 9 amperin üstündeki akülere izin vermiyor..AMper Büyüdükçe fiziki ölçüleride büyüyor..Bizim motorların yuvalarına Uygun akü almalısın..Özellikle internetten Alacaksan dikkat et..Yatık Akü alma..Bizim yuvalar yatık akü desteklemiyor..(gerçi yatıklar genelde kuru aküdür.) Yaşadığın şehri bilmiyorum ama en sağlıklısı Motorunla gitmen uygun aküyü seçip 1 gün boyunca tam olarak şarj ettirmendir..Ertesi gün keyifle kullanabilirsin

motoru bıraktığım yere sabah baktığımda...2-3 damla yağ lekesiyle karşılaşıyorum yerde...istanbuldan geldim kırşehire...yaklaşık 750 km yol yaptım...ortalama 100km ile geldim...zorlamadan kaynaklanan geçici bir damlamamı yoksa önemli bir sorunmu sizce....cevaplarsanız sevinirim...kalın sağlıcakla

oraları bilmem ama ankarada bikaç yer var.reklam olmasın diye istresen özelden yazabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 ----------

yorum ve bilgilerimizi elbette paylaşırız ama öyle uzun uzun anlatmak yerine aklına takılan soruları sorarsan memmuniyetle cevaplarız.
    eksisi = yetersiz far (kendin bişeyler yapabilrsin) ve geniş rake açısından dolayı kullanımı kolay değil.ama alşıtıktan sonra kartal gidonlar mobilet gibi geliyor keyif vermiyor
    teşekkürler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:44 ----------

yaptığım ufak araştırmalarda bu modellerde en çok yakınılan sorunun vibrasyon olduğunu öğrendim. çok rahatsız edicimi acaba bu sorun

Motosikleti
    KARA KIZ
    motoru bıraktığım yere sabah baktığımda...2-3 damla yağ lekesiyle karşılaşıyorum yerde...istanbuldan geldim kırşehire...yaklaşık 750 km yol yaptım...ortalama 100km ile geldim...zorlamadan kaynaklanan geçici bir damlamamı yoksa önemli bir sorunmu sizce....cevaplarsanız sevinirim...kalın sağlıcakla
    alibektaş kardeşim akü alacaksan sana tavsiyem '' kuru akü '' dür.akarı kokarı olmaz, bi defa sarj ettirir yıllarca kullanırsın.bakımda istemez.sulu akülerden daha uzun ömürlüdür

yağ akıtma konusuna gelincede ,uzun yolda gelmişsin eğer spreyil zincir yağı kullanmayıp normal zincir yağı kullandıysan bu normal.yani zincirin yağıdır.
    ama farklı ise muhtemelen karter tahliyesindendir.bunun içinde motor tamircileri sıvı conta dedikleri bir malzeme var, slikon gibi bişey onunla hallediyorlar

yaptığım ufak araştırmalarda bu modellerde en çok yakınılan sorunun vibrasyon olduğunu öğrendim. çok rahatsız edicimi acaba bu sorun
    ,

yanlış bilgi almışsın yada yanlış bilgilendirmişler , V twin motor olmayıpda rodajı düzgün yapılmayan her makinada vibrasyon olur.rodaj cok önemli.
    sadece class modellerde vibrasyon olması saçma çünkü aynı motor aynı şaşe sadece rake acısı farklı.demek istediğim kartal gidonda olmayıpta T gidon olması mantıken saçma
    benim bu 3. regal raptorum.bir tane kartal gidon iki tane T gidonlu makinam oldu.inan bunları laf olsun diye yazmıyorum.T gidonlarda vibrasyon vardır diyen olursa gelsi sürsün benim makinayı - hala aynı şeyi söylerse benzin döker yakarım motorumu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

şimdide benim sorunuma bir çözüm bulalım
    bugün yeni elcikler aldım ama daha önce hiç elcik değiştirmedim. bi kere denedim ama olmadı bunlar nasıl takılıyor bilgi sahibi olan varsa lütfen
    yeni elcikler aşağıda

alibektaş kardeşim akü alacaksan sana tavsiyem '' kuru akü '' dür.akarı kokarı olmaz, bi defa sarj ettirir yıllarca kullanırsın.bakımda istemez.sulu akülerden daha uzun ömürlüdür

yağ akıtma konusuna gelincede ,uzun yolda gelmişsin eğer spreyil zincir yağı kullanmayıp normal zincir yağı kullandıysan bu normal.yani zincirin yağıdır.
    ama farklı ise muhtemelen karter tahliyesindendir.bunun içinde motor tamircileri sıvı conta dedikleri bir malzeme var, slikon gibi bişey onunla hallediyorlar

,

yanlış bilgi almışsın yada yanlış bilgilendirmişler , V twin motor olmayıpda rodajı düzgün yapılmayan her makinada vibrasyon olur.rodaj cok önemli.
    sadece class modellerde vibrasyon olması saçma çünkü aynı motor aynı şaşe sadece rake acısı farklı.demek istediğim kartal gidonda olmayıpta T gidon olması mantıken saçma
    benim bu 3. regal raptorum.bir tane kartal gidon iki tane T gidonlu makinam oldu.inan bunları laf olsun diye yazmıyorum.T gidonlarda vibrasyon vardır diyen olursa gelsi sürsün benim makinayı - hala aynı şeyi söylerse benzin döker yakarım motorumu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:34 ----------

şimdide benim sorunuma bir çözüm bulalım
    bugün yeni elcikler aldım ama daha önce hiç elcik değiştirmedim. bi kere denedim ama olmadı bunlar nasıl takılıyor bilgi sahibi olan varsa lütfen
    yeni elcikler aşağıda

tekrar teşekkürler.. aklımdaki tek soru işaretide kayboldu sayende. bu c.tesi kısmet olursa bir dd250e-9b sahibi olucam üstelik t gidon. umarın memnun kalırım

Motosikleti
    GV 650 EFI 2011

slm

Bakımını düzenli yapıyorsan Yağı suyu yerindeyse bujileri bakımlıysa bas git istediğin yere...Birşey olmaz..250 km de bir benzin almaya durursun 15-20 dakka.. hem kendin hem motorun dinlenir..yoluna devam edersin..Diyene bakma sen..Sadece yolda giderken motoru uzun süre tam gaz kullanma 100-110 km sabit süratle git...havalar zaten soğuk hararet filan yapmaz..Diyene bakma sen...Ben müşürü fanları çalışan regalin hiç hararet yaptığını görmedim...Zaten bu havada motorun fan bile açmaz..Hele uzun yolda hiç ..!

hayta4567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    Alıntı uludagnet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımını düzenli yapıyorsan Yağı suyu yerindeyse bujileri bakımlıysa bas git istediğin yere...Birşey olmaz..250 km de bir benzin almaya durursun 15-20 dakka.. hem kendin hem motorun dinlenir..yoluna devam edersin..Diyene bakma sen..Sadece yolda giderken motoru uzun süre tam gaz kullanma 100-110 km sabit süratle git...havalar zaten soğuk hararet filan yapmaz..Diyene bakma sen...Ben müşürü fanları çalışan regalin hiç hararet yaptığını görmedim...Zaten bu havada motorun fan bile açmaz..Hele uzun yolda hiç ..!
    hocam eyvallah yaa ben daha yeni aldım işte motoru su kaçırması falan yok radyatörü fanı falan çaışıyor işte biraz km fazla 28000 ama bana görede çok gibi gelmedi hocam çünkü 50 000 -100 000 km de motorlar var adamlar biniyor hala banada diyorlar bazıları işte hava soğutmalı alsaydın keşke su biraz eksildimi senin motor biter yolda diyorlar korktum soğudum iyice resmen yaa.
    ama motorumu da çok seviyorum onunla gezmek istiyorum dinlene dinlene .....

hayta4567 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DD 250E-9
    hocam eyvallah yaa ben daha yeni aldım işte motoru su kaçırması falan yok radyatörü fanı falan çaışıyor işte biraz km fazla 28000 ama bana görede çok gibi gelmedi hocam çünkü 50 000 -100 000 km de motorlar var adamlar biniyor hala banada diyorlar bazıları işte hava soğutmalı alsaydın keşke su biraz eksildimi senin motor biter yolda diyorlar korktum soğudum iyice resmen yaa.
    ama motorumu da çok seviyorum onunla gezmek istiyorum dinlene dinlene .....

mRCARiZMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mct 250
    selamlar herkese. regal raptor dd250e-9b modelinden almayı..............250 cc ye geçmeye karar verdim. bana tavsiye edebileceğiniz başka modellerde olabilir tavsiyelere açığım. şididen alakalı arkadaşlara teşekkürler.

arkadaşım ben geçe nyaz tafsiyeler üzerine aldım mootrumu regal raptor dd250 class model var bende motordan çok memnunum benim hatalarım dışında arıza vermemiştir. hala da aynı performanını koruyor havalar ısınsın ankaradan konyaya ilk şehirler arası seyahatımı yapmak istiyorum tabiki bakımdan sonra
    Bak iBrEt aL yeRe DüşEn YaPraĞa ; O dA EskiDeN YukArDan BakArdı TopRağA

Motosikleti
    KARA KIZ
    Alıntı mRCARiZMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşım ben geçe nyaz tafsiyeler üzerine aldım mootrumu regal raptor dd250 class model var bende motordan çok memnunum benim hatalarım dışında arıza vermemiştir. hala da aynı performanını koruyor havalar ısınsın ankaradan konyaya ilk şehirler arası seyahatımı yapmak istiyorum tabiki bakımdan sonra
    verilecek en kısa ve öz cevap

bu arada elcikler konusunda kimsenin fikri yok anlaşılan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler