Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    """Bende tam aynı soruyu soracaktım. Bu motorla günde 300 - 350 km yol yapan var mı?"""

kardeş bu haftasonu ben 400-450 km yol yaptım. yarısı yağmurda. eminim adanadan çıkıp ankaraya gidebilirim. motoruma o kadar güveniyorum yani. uzun yol sadece size kalmış. şimdiye kadar en uzun deneyimim (hiç ayağım yere değmeden) 150 km. bu motosiklet 80-90 km hızda çok rahat sarsıntısız bir sürüş sunuyor. aynı olay 110 km/s hızla giderken de geçerli. ben sağnak yaaamurda 100 km/s hızla 15-20 dak. bi bastım denedim mükemmel bu motordan beklenenin fazlasını alabilirsiniz. ama bunlar tecrübeyle doğru orantılı. deneyimi olmayan arkadaşların denememesini tavsiye ederim. 21 yaşındayım 40.000 km ye yakın yol yaptım motosikletle. Allah izin verirse 30 yaşında 500.000 km yi devirmiş olmak isterim.
    live to ride, ride to live

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Ben de henüz yok herhalde 15 nisana kadarda olmıyacak ama önceki sayfalarda bu motorla 250 - 300 km yol yapmış çok arkadaş var ve sorunsuz diyorlar. Motora aslında uzun yol iyi gelir örneğin motor ömrü ( regal için demiyorum ) 60.000. km ise devamlı uzun yol giden motor için 80.000. km gidebilir.

Nightwatcher iyi yol yapmışın 40.000. motor ne durumda şimdiye kadar büyük sorun çıkardımı. ( Bence en sorunsuz çinli RR )

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    yok ya regalle 40.000 km deil. alalı bir ayı biraz geçti 3000 deyim. ben yol tecrübesi olarak 40.000 dedim. ama gelecek sezona kesin deviririm 25000'i. kaza falan olmazsa tabi. beni bağlayan ehliyet nisan 22 den sonra coşacam. ama güveniyorum motoruma. hiç bir "Ç class" motor yetişemez. ne kalkışta ne yolda ne de sağlamlıkta.
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Sabah geç kalktım,
    İşe gecikicem diye kopru yolunda sağ şeritte ilerliyorum tam o sırada arkamda (aynadan) bir chopper geliyor sesınden ve gorduğum kadarı ile baba bir motor geliyoo derken İleride yola katılımda durup tekrar sağ şeritte (emniyet şeridi) ilerlemeye çalışırkende göz ucu ile de motoru süzim dedim ki ANA O DA NE benim motorun kırmızısı (MYWAY) ya ses cok hoş işe geç kalmasam durdurup incelicem sağolsun yanımda bir iki gaz verdi ((kesin ercan'a gideceğim ama bu hafta sonu Honda eğitimine katılıcam haftaya mutlakk)
    Egsoz ince olsun kalın olsun ama ses çok hoş olmuşlşşş

Motosikleti
    RR - DADYW Class 250cc
    Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı
    Dostum aldın sonunda motoru hadi bakalım... Bir yararım dokunduysa ne mutlu bana... Murat Bey'de sağolsun kırmadı ve anladığım kadarı ile bir hayli mutlu görünüyorsun...
    Önemli olan istediğin modeli, istediğin renkte ve istediğin fiyatta da aldıktan sonra içinin rahat etmesi...
    Bir ara Aykon yönetimi 30.ooo.ooo TL. servis parasını kredi kartımla ödemiştim ve benden 600.ooo TL. extra para almışlardı... Hala unutamadım yaa...
    Senin aklında soru işareti kalmaması sevindirici...

Motoru alan diğer arkadaşlara da hayırlı olsun... İsimleri hemen ilk sayfaya ekliiim bari...
    GWS
    Yardımların için saol gerçekten. Murat Bey'de saolsun hala yardımcı oluyor lakin tam ÖTVden yırttık derken dün akşam "ruhsat işlemleri zamdan sonra olursa ÖTV artışı yinede uygulanır" haberi ile irkildim. Birde bu hafta Antep'te olmam zaten herşeyi aksatıyor, neyse artık vekalet falan halledeceğim .

İsimleri eklemişsin saolasın artık bir kullanmayı öğreniyim bende katılmak isterim toplu gezilerinize

Bazı arkadaşlar "fuarda motor yok dediler siz nasıl aldınız" demiş. Açıkçası ben ÖTV'yi duyduğum gibi Aykon'a gittim ve Murat Bey ile anlaştık ama Sarıkayalar satışları durdurunca iş pazartesiye kaldı. Son kalanlarıda ben ve dinoF1 aldık sanırım kusura bakmayın dostlar

Bu sırada fuarda motoru alabilmek için bir ay öncesinden telkinlere başladığım annem ile 25 dakikalık bir telefon görüşmesi yaptım. 20 dakika boyunca gayet sakin bir şekilde "ama evladım ya bişey olursa? " diye konuşup en sonunda "iyi naaparsan yap ben karışmıyorum" diyen annem "ne renk alıcan" sorusuna "e anne gri kalmış bitek onu alacam" diyince çıldırıp küplere bindi. Neymiş "e gri gözükmez geceleri çarparlar sana, kırmızı al" ah canım annem benim. B Bi renk mevzusu için hiç kızmadığı kadar kızdı bende içi rahatlasın istiyorum, siyah ve gri kullanan arkadaşlar saçma olacak ama geceleri görünme probleminiz varmı?

Motoru hala göremediğim için buralarda delirmek üzereyim ah cumartesi bir gelse.........................................

Hepinize sevgiler saygılar.................

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı oven adlı üyeden alıntı
    siyah ve gri kullanan arkadaşlar saçma olacak ama geceleri görünme probleminiz varmı?
    kırmızı bir motorla stoplambası ve farı hariç görünmez bir motor arasında hiç bir fark olduğunu sanmıyorum. zaten motorda siyah ya da gri renkten çok nikelaj ışıltısı var. farın açık olduğu sürece (gündüzleri de) seni herkes görür. rahat ol(sun)!..

not: DD'nin bahsettiği MOTORDAYKEN GÖRÜNMÜYORSUNUZ olayı tamamen başka birşey. renkle çok ilgisi yok gibi.

drakulla2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal
    selam arkadaslar taksım denım yenı aldım motoru da kullanamadım fazla bır kac tur attım herseyı motora yatırdığım ıcın kaskım yok ama benım motorun akusu bıttı yolda kaldım vurdurmayı da yapamadım bunu deneyen varmı vurdurup calıstırmayı basaran merak ettım ben basaramadım o kadar ıttırdım ama banamısın demdı

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Egsoz ince olsun kalın olsun ama ses çok hoş olmuşlşşş
    ben bahsettiğin motorun resimlerini inceledim.çıkan sesi biliyorum.tek kelimeyle
    harika.ne fazla ne eksik. budur..
    ancak görsel olarak göze pek hoş geldiğini söyleyemem.motorun yapısıyla egzostların boyutu uygun düşmemiş..ahenk yok yani..bence kendi egzostlarının kesilmiş hali,yada daha irice bir modifiye daha şık olurdu..en kısa sürede bende gideceğim ercan ustanın oraya.ama ben daha farklı bir tarz düşünüyorum....bakalım

Alıntı drakulla2000 adlı üyeden alıntı
    selam arkadaslar taksım denım yenı aldım motoru da kullanamadım fazla bır kac tur attım herseyı motora yatırdığım ıcın kaskım yok ama benım motorun akusu bıttı yolda kaldım vurdurmayı da yapamadım bunu deneyen varmı vurdurup calıstırmayı basaran merak ettım ben basaramadım o kadar ıttırdım ama banamısın demdı
    arkadaşım senın sorunun akü değil kesinlikle..
    bu motoru çalıştırmadan önce kesinlikle gaz koluna elini bile sürme.sen motoru boğdun.uğraşırkende aküyü bitirdin.boğulduğu için vurdurarak zor çalıştırırsın..boğulduğu için bujiler ıslanıyor.bu haldeyken çıkan kıvılcım ateşlemeye kafi gelmiyor kesinlikle..eğer bir daha böyle bir duruma maruz kalırsan hiç çalıştırmaya uğraşma.sök bujileri temizlemeye çalış sil üzerlerini.sen bunları yaparken içerdeki benzinde zaten uçacak.takınca bujileri yerine hiç gaz koluna dokunma sadece marşa bas gaz verme sakın.
    ha birde motorun park halinde uzun kalacaksa yakıt musluğunu kapalı konuma getir.açık halinin tam tersi istikametine.

grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    arkadaşlar çantası tabiki var biliyorum. 5 aydır bu forumu okuyorum ancak 2006 modellerin çantası büyük. ellerinde büyük çanta yokmuş onu bekleyeceğim. bende regalimle şuana kadar 100 km yaptım fena değil. ama bana vibrasyon fazla geldi. bu rodaj aşamasında olduğu için normal diyorum. inşallah titreşim böyle devam etmez. 80 km. geçmedim. devirli kullanmadığın ölçüde motor çok rahat diyebilirim.
    bu arada murat ve tuncay'a teşekkürler sağ olsunlar çok ilgilendiler. plakamı bile kargoladılar.
    satın aldığım gün aykon'da bulunan ismini hatırlayamadığım diğer arkadaşlarada çok teşekkürler sağ olsunlar ilgilendiler. hatta eve götürmem için kask bile verdiler.
    bu arada benim kendime aşırı güvenimden dolayı mecidiyeköy den zeytinburnu na kadar ben getirdim.
    vitesleri bile dükkanda öğrendim. arkadaşlar benim çağrem yoktu ama sizin tanıdığınız varsa mutlaka bilmiyorsanız motoru arkadaşınız teslim alsın.
    herkeze teşekkürler...

Motosikleti
    regal
    YA benım bır sorum da olacak sımdı ben motoru yolda durmam gerektı vede ısıklar vs vs vs kalkarken ıllakı 1 vıtese mı almam gerek yoksa o durumda angı vites takılısa onla mı kalkacam benım sorunum ordan kaynaklandı zaten devrıyacı bıraktığımda stopladım o arada bıraz fazla uğrastım calıstırmak ıcın

Motosikleti
    YA benım bır sorum da olacak sımdı ben motoru yolda durmam gerektı vede ısıklar vs vs vs kalkarken ıllakı 1 vıtese mı almam gerek yoksa o durumda angı vites takılısa onla mı kalkacam benım sorunum ordan kaynaklandı zaten devrıyacı bıraktığımda stopladım o arada bıraz fazla uğrastım calıstırmak ıcın
    haydaaa arkadaşım naptın sen şimdi dördüncü vitesle durduysan yine bu vitesle kalkılırmı.hiç olurmu... tabiiki birinci vitesle kalakacaksın.motoru zorlamanın ne gereği var.zaten motor yırtınıp durur kalkacam diye.ayrıca zararı var her tarafa...ışıkları uzaktan görmüyonmu giderken yavaşlayıp 4-3-2-1-yapacaksın yeterli mesafe varsa.durdunmuda boşa alır beklersin

Motosikleti
    regal
    kaldere dostum ben bır vıteslere alıssam da yenıyım da vıteslerı algılayamadım zaten da topu topu ıkı tur attım vıtes konunda bıraz calısmam lazım sanırsam yınede cok yardımın dokunda tsk kanka

Motosikleti
    regal
    bısey da var ya bosa alırken 4 3 2 1 dıye gelmeme gerek varmı bosa drekt alsam tekrar 1 takıpo devam etsem olurmu

Motosikleti
    regal
    tamam ya az da sorarsam dayak yıyecem

free_eagles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    hayır sor tabikide sen bu motoru nie aldın bu kadardamı bilinmez hiç biri araba kullanırken bile bakmadınmı?sürdünmü demiyorum sürmemişsin.bilmiyorum ben fazla bişi yazmıyım bu sorularlada fazla meşgul olmasın topic diyorum...
    B rh +(pozitif)

Motosikleti
    bısey da var ya bosa alırken 4 3 2 1 dıye gelmeme gerek varmı bosa drekt alsam tekrar 1 takıpo devam etsem olurmu
    sevgili arkadaşım bak senı ciddiye alıp sana cevap yazmaya çalışıyorum.
    önce kendini bir tanıtsaydın.okuyormusun yaş kaç mesala..
    cevap verecem antrakt ta kalıyorum.makara yapmıyon dimi bizle burda.sen hiç motor kullanmadınmı hayatında.sonra bu motoru direk boşa alamazsın.
    hiç bilgi almadınmı alırken

Motosikleti
    Alıntı sinandurak adlı üyeden alıntı
    regal vestelin mi
    evet vestelin yeni versiyon plazma 103 ekran alanada veriyolar..
    ben gidiyom burdan bu akşam..
    istediğiniz gibi yazı çizin

Motosikleti
    RR - DADYW Class 250cc
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    yeni raptorcular hayırlı olsun motorlarınız..iyi günlerde kullanın kazasız belasız.
    ne kadar doğru bir karar verdiğinizi ilerideki günlerde daha iyi anlayacaksınız..istanbullu yenı arkadaşlar istanbulun neresindeler acaba
    Kaldera, dostum ilgin alakan için sağol
    Ben Beşiktaş/Yıldız'da oturuyorum. Hatta GWS'ın bir sokak üstünde sanırım

Yeni motor alan arkadaşlar hepinize hayırlı olsun

Yaw bazılarımız acemice sorular soruyor olabilir hoşgörün arkadaşları, belliki biraz heyecan var. Bende bu soruları sormuştum motor kullanan bir arkadaşa. şu vites olayını zor anlamıştım bende(Ulan birde makina mühendisi olacaz )
    Drakulla2000, sana forumu baştan sona okumanı tavsiye ederim benim için çok faydalı oldu açıkçası.

Bende haftasonu ilk sürüşümü gerçekleştireceğim. Umarım size sormak zorunda kalacağım bir problemle karşılaşmam

Havalarda güzelleşiyor hepinizin rüzgarı bol olsun arkadaşlar..........

fes71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D250
    Regal Raptor'una yeni kavuşan tüm dostlara hayırlı olsun.Allah kavuşamayanlara da tez zamanda kavuşmak nasip etsin.Bu arada bu akşam Beylerbeyi-Çengelköy güzergahında gördüğüm 34 SJC ... plakalı arkadaş kimdi?
    Ben hanımla Üsküdar'dan Hisar'a gidiyordum.Arabamla yanına geldiğimde korna morna bi de "Aynısından bende de var. "diye bağırdım.İnşallah arkadaşın da aklını almamışımdır.(Eğer çapariz verdiysek affola )Sonra kendimden utandım.Niye o kadar heyecan yaptıysam(?)Sonra da hanıma döndüm ve "Özellikle Çin menşeili motosikletler klasmanında Regal Raptorcular kadar birbirine bağlı başka bir grup yok."dedim.Ama halimi gören gurbet elde Türk gördüm zannederdi.Diğer yandan Pazar günkü gövde gösterisine katılamadığım için hala kahroluyorum. Neyse geyiği fazla uzatmayalım hepinize hayırlı geceler
    PRUVANIZ NETE,DENİZLERİNİZ SAKİN,
    MOTOSİKLET HAYALLERİNİZ GERÇEK OLSUN! 34 HVD 12 SİYAH İNCİ

Kalleş Papaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar
    yaklaşık 4 saatir yazdıklarınızı okuyorum. beynim sulandı artık
    bugün bugün R&R ye baktım ve ilk baktığım hatta üzerine oturduğum ilk motor olmasına rağmen almaya karar verdim. hanımı da ikna ettim sayılır. umarım kısa bir süre sonra ben de aranıza katılacağım. maxi scooter ı olan iki yakın arkadaşım var. ısrarla bana vitesli bi alet almamamı, trafikte çok zorlanacağımı söylüyorlar. beni biraz rahatlatsanız da bu heyecanı duymuşken hemen alsam.

tüm yazdıklarınız için elerinize sağlık. emeği geçen herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler