Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yellowrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hakanacan adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar öncelikle merhaba
    dd250e almayı düşünüyorum dun fuardaydım uzun zamandır araştırıyorum..
    fakat makinayı hiç kullanmadım 1.94 85 kg yim forumda hiç yazılmamış rahat kullanabilirmiyim sizce ayrıca evli oldugumda 2 kişi binince uzun yolda performansı nasıl mesela ist çorlu gidildiğinde çok yorarmı
    herkeze kazasız günler
    Yorarmı konusu tamamen san bağlı gaz açıp 120 ilen gidersen hem dikka yönünden hemde fziksel olarak yorulursun, ama ben geze geze gidiim 80-90 hiç bir problemin olmaz. İki kişi gyet rahat taşıyor motor, ancak yolcunun koltuğu hiç rahat değil taş gibi. ccbar çok işe yarıyor..
    Hasan "Dark_Prince" KORKMAZ
    REGAL RAPTOR 250 CC - 45 YN 003

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    myway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, dün regalimin egzostlarını değiştirdim, inanılmaz ses farketti ve güzelleşti, ilave olarak performansıda arttı. Resimlerini ve sesini en kısa sürede sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu arada kararsız arkadaşlar, Regal derim başka bişey demem, herşeyden önce teknik farklılıklardan evvel dış görüntüsü güzel ve diğer çinlilerden farklı bir tarzı var, teknik olarak söylenecek bişey yok zaten forumda gerekli açıklamalar var, ben 2 hafta önce aldım motorumu ve şu ana kadar bi sorunla karşılaşmadım,

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Arkadaşlar 3 gündür bu konuyu sayfa sayfa okuyorum. Sonunda bitti.
    Hani "okumadan sorma" demesinler diye. Neyse konu şu, RR almaya karar verdim ama hangisini. Fuarda gördüm, Class modelini çok beğendim. Kullanım ve tarz olarak sorunum yok.

Sorunum, teknik özellik açısından. Şu ana kadar bu iki modelin teknik verileri hakkında tutarlı veri alamadım. Genel olarak Class modeli 3Beygir daha güçlü gibi bir söz var ama fuarda Sarıkayalar'ın dağıttığı broşürlerde güç aynı görünüyor. Ağırlık olarak Class modeli 20 KG daha ağır yazıyor. Dikkatli bakmama rağmen 20KG'lık farkın neden kaynaklandığını anlayamadım.
    Aslında son hız sorunum yok. Hızlı gitmeyi sevmiyorum ama hızlanma önemli.
    Genellikle 2 arkadaşımla birlikte gezeceğim, birinde 1500cc Kawasaki Drifter var diğerinde 650cc Dragstar. Eğer class modelini alırsam, onlarla yapacağım gezintiler eziyete dönüşür mü?

Hiç hızlanma değerleri açısından E modeli ile C modelini karşılaştıran var mı aranızda? Diğer bir deyişle, gerçekten 3 beygirlik farkı hisseden var mı? Yoksa ABS olayında olduğu gibi ufak bir pazarlama çakallığı mı yapılıyor? Ne de olsa 500Milyona (%13 fazla demek bu) yakın fiyat farkını sadece görsellikle anlatamazlar.

Görüşlerinizi çokmerak ediyorum.
    Teşekkürler.

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı DinoF1 adlı üyeden alıntı
    Sorunum, teknik özellik açısından. Şu ana kadar bu iki modelin teknik verileri hakkında tutarlı veri alamadım. Genel olarak Class modeli 3Beygir daha güçlü gibi bir söz var ama fuarda Sarıkayalar'ın dağıttığı broşürlerde güç aynı görünüyor.

Hızlı gitmeyi sevmiyorum ama hızlanma önemli.
    Genellikle 2 arkadaşımla birlikte gezeceğim, birinde 1500cc Kawasaki Drifter var diğerinde 650cc Dragstar. Eğer class modelini alırsam, onlarla yapacağım gezintiler eziyete dönüşür mü?
    3 beygirlik farkı kimse anlamadı zaten. motor aynı motor, 3 byygir fark nerede olabilir diye bizde çok düşündük. teknik bilgim yetersiz ama ben böyle bir fark olduğuna inanmıyorum.

hızlanma konusunda ben çok memnunum. bu hafta sonu deneme ihtiyacım ve fırsatım oldu. arkamdaki racing'lerden küfür yedirtmeyecek kadar çevikti bu konuda

mr.wish artçıyı dert etme. bu motora bi ara (hemde rodajdayken) 90'ar kilodan iki kişi binen vardı. hiç nazlamadan her söyleneni yapıyordu yine makine. daha pahalı makinelerde bunlar belki hiç konuşulmaz bile, ama fiyatına bakıp söylüyorum; beklentileri fazlasıyla yerine getiriyor. Kaldera'nın dediği gibi ben de olsam bunu alırdım.
    edit: "Bİde olurda Suzuki sahibi olursam yine bir yerlere giderken sizlere katılabilrim değil mi?" diye sormuşsun!.. biz arada marka gezisi yapıyoruz. bizimle gelmek isteyen diğer bir marka olursa başımızın üstünde yerin var deyip seviniyor, ilk mola yerinde kendisine çay ısmarlıyoruz. kesinlikle bekleriz (bu cevap kendi adımaydı ama kimsenin aksi bir görüşü olduğunu sanmıyorum)

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

Büyük buluşma...

bu-rock

önce regale karar verdim ilk okuduğum da senin gibi düşünüyordum.. ama şuan kararım değişti.. motoru alırken nerden aldığın deil aldıktan sonra gidebileceğin servisin olması önemli olan
    herkese kazasız belasız günler...
    Adana'dan bir arkadaş servis problemi yaşamıştı yanlış hatırlamıyorsam...
    Dediğin doğru... Bulunduğun bölgede servis yok ise bu motoru alma derim... Ama yanıldığın bir nokta var... Bu makina işçilik bakımından çinlilerin en iyisi... Bu kadar kullanıcısı var ve bir kaç arkadaşta sorun oluştu... O da Sarıkayalar'ın servis ağını daha oturtamamış ve yeni yeni servis oluşturmasından kaynaklanıyor bence...

Ben neredeyse 4000 km. ye yaklaştım servise sadece 3 kez uğradım... Oda periyodik bakımı ve yağ değişimi içindi...

İstanbul Aykon motorda bir Ali ustamız var sağolsun bize bu şehirde servis sıkıntısı yaşattırmadı... Adana'da da servis konusunun en kısa zamanda çözülmesi gerekir... Sarıkayalar'ın bu yazıları okuyarak dikkate alacağını umut eder sana motor seçiminde kolay gelsin derim...

Arkadaşlar bu pazar (2 Nisan 2006 saat 10:00) Yeşilköy Dünya ticaret merkezinde fuarın açılış saatinde buluşup 1 veya 2 saat fuarı gezelim derim...
    En geç saat 12:00 de Çatalca istikametine doğru yola koyulalım ve Karadeniz kıyısına kadar gidelim derim...

Sadece R & R şart değil hangi marka motor olursa olsun WELCOME...

Pazar günü büyük buluşma ve gezi için elleri görelim derim...

2. Nisan pazar gezi kadrosu:

1-demonicdreams
    2-kaldera
    3-raptor ss
    4-cuk-o
    5-petitfalcon
    6-GreatWhiteShark
    7-
    8-
    9-
    10-
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bu-rock ben adana da problemlerimi kısmen çözdüm en azından tatminkar cevaplar aldım. seninle klupte tanışmıstık hatırlarsan. bana uklaşırsan görüşelim. ben maqinamdan gayet memnunum 1 ay falan oldu 2500 km yi devirdim. canavar yağ-su falan problem cıkmıyo. gorusmek uzere.
    live to ride, ride to live

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Sağolasın Kaldera,
    Bahsettiğim modelde çantalar yok dediğin gibi pek bi fark yok bir kaç -8- beygir daha fazlası var suzukinin.
    arkadaşım sanki yanılıyorsun gibi bu motor bildiğim kadarı ile 10,50 hp olmalı.
    250 Intruder :Iki silindir,4 zaman,hava sogutmali,5 vites,143 kg,10.5 HP,Fiati 690 000 Japon yeni

raptor 17 hp değilmi

arkadaşlar, bişey sormak istiyorum. Motorun önünden giderken arabalarda olan şanzıman sesine benzer bi ses geliyor, bu normalmidir ( ilk motorum olduğu için bilmiyorum ), yoksa daha 160 km de olmasından dolayı 500 bakıma gidince veya rodajı tamamlanınca geçermi. Merakımdan soruyorum önemli bişeyse gidip hemen motoru göstereyim Aykon'a

Motosikleti
    Alıntı GreatWhiteShark adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bu pazar (2 Nisan 2006 saat 10:00) Yeşilköy Dünya ticaret merkezinde fuarın açılış saatinde buluşup 1 veya 2 saat fuarı gezelim derim...
    bırak şo fuarı muarı ne var orda yaw.gidipde mutlu olan yok.gidelim çiçeklere böceklere kırlara.unumu elemişim eleğimi asmışım duvara..elencek un arıyorum..benim daha iyi fikrim var beykoz anadolu kavağına gidelim derim.sizi öyle bir yere götürürüm ki asla unutamazsınız.boğazın en mutena yeri.güzel balık ve midye özellikle meşhurdur. ayrıca trafik karmaşası da çok yok.boğazın karadeniz kıyısına açılan bence en güzel yeri.yoksa yeşilköye gelene kadar zaten süngüm düşer benim şahsen..o yüzden benim naçizane fikrim bu.sizin de programınızı bozmuş olmayayım.

Alıntı myway adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar, bişey sormak istiyorum. Motorun önünden giderken arabalarda olan şanzıman sesine benzer bi ses geliyor, bu normalmidir ( ilk motorum olduğu için bilmiyorum ), yoksa daha 160 km de olmasından dolayı 500 bakıma gidince veya rodajı tamamlanınca geçermi. Merakımdan soruyorum önemli bişeyse gidip hemen motoru göstereyim Aykon'a
    anladığım kadarı ile rolantide çalışırken bu ses yok. buna benzer ses bende duydum sanki ama görünürde bir şey yoktu.önemsemedim zaten kayboldu artık bu ses.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ya bu regal hala 3790 mı? japon bujiyle mi geliyor, çin bujiyle mi? ve akü ne alemde?
    May the Force be with McLaren Mercedes

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    [IMG] [/IMG]

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Mes,
    Sen class modelini kullanıyorsun, diğerini de denemiş miydin?
    Bu arada bana özel mesaj atan arkadaşlara seslenmek istiyorum. Elbette biliyorsunuz ki, "Hızlanma", hızlı gitmek demek değildir. Ben hızlı gitmek istemiyorum ama bir aracı falan sollarken, 40km/h hızdan 60km/h hıza kısa sürede çıkmak istiyorum. Ağırlık, bu hızlanmayı çok etkiler.

Bir çok ciddi markanın motorları dyno testine sokularak güç ve tork grafiği çıkartılır. Bu aletin böyle bir grafiği var mı? Olmadığına eminim ama en azından gerçek gücünü öğrenmek isterdim.
    Ayrıca bu konuyu baştan sona okudum, belli ki Sarıkayalar tarafından bu konu takip ediliyor. Zaman zaman cevap yazıyorlar.
    Neden sürekli sorulan bu soruları kesin bir şekilde cevaplamıyorlar?

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    merhaba ben izmirden katiliyorum arkadaslar

bir sorum olacak , akude problem yasayan arkadaslar bu problemi cozebildilermi adanali arkadasimiz nightwish ti sanirim daha bi cevap yazmamisti.. 2500 km yaptin aku ne alemde ?

birde almaya karar verdik motoru gercekten cok istiyorum almak fakat sonrada farlari acik tutmadan yola dokulmeyelim istiyorum tum telasim bu ..

aku yu servis nasil halletti , izmir deki rr ciler birde bana nereden alinir gorucuye gidilir bu motor servisi nasil ve nerededir bilgilendirirmisiniz

tessekkur ederim arkadaslar eyw

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    vardır, olacaktır. şu yeni kaskı GWS üstünde denedim biraz

May the Force be with McLaren Mercedes

Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    Selam MYWAy,
    bir iki sorum var
    1 neden değiştirdin
    2 nerede değiştirdin
    3 maliyet, ne oldu
    4 resim ve ses nezaman gelecek
    Saygılar
    Batista,
    1- Motorun sesi tatminkar olmasına rağmen, daha gür ve duyulur olmasını istemiştim, herkes hoşlanmayabilir, gürültülü gelebilir ama ben bayıldım sese, inanılmaz güzel oldu,
    2- Kartal'da Ercan ustaya yaptırdım, internet adresi şöyle http://www.ercanmotorcycle.com, ayrıca kendisi Ercan Motor olarak fuara katılacak ancak stand numarasını bilmiyorum
    3- Maliyeti ise 225.-ytl oldu
    4- Resimlerini ve sesi ancak hafta sonu yapabilirim, Cumartesi büyük ihtimalle gelir. Ercan usta ilk defa Regal egzostu değiştirmiş, kendi atolyesi var, Dragon ve Smokehead markaları olarak imalat yapıyor. Sitede yaptığı motorların resimleri var benimkinide çekecekti ancak gece gittiğim için karanlıkda güzel çıkmaz diye bi ara gündüz gidip çekim yapacaz.
    Bu arada motoru inceledi bol bol, işciliği, dizaynı beğendi, gelen giden müşteriler oldu, herkes motora bayıldı, kendisi ayrıca tamir işleride yapıyor ve adını şimdi vermiyeyim bir markadan bahsetti, iyiki ondan almamışsın dedi, sık sık arızalanıyormuş ve kendisine geliyolarmış. Regal alarak nekadar doğru bir karar verdiğimi bi kez daha anladım. Motor 180 km de, bazen 3-4 gün hiç binmediğim oldu, ama en ufak bir çalışmama problemi ile karşılaşmadım, ayrıca gece ve gündüz farlarım açık, ama biliyorum ki problem olursa akü değişir sorun çözülür.

Motosikleti
    bu ercan ustanın yeri bana çok yakın en kısa zamanda bende bir uğrayacağım.
    dün akşam yoğun trafikte beklerken as 900 kamyon arkamdan bana dokundu.arka çamurluğun hafif boyası kalktı.zaten aşırı gergindim.adamı yakapaça aşağı aldım kaskla bir kafa.. zor aldılar elimden.beyzbol sopası koyacam yan çantalara acil durumlar için..
    bu arada hafta sonu için muhtemelen gelmeyeceğim.fuarların 100 metre yakınına bile sokulmak istemiyorum...
    dün motorumun ilk bakımını yaptırdım göztepedeki seviste.servis ücreti çok uygundu.haftasonu için şehir dışına çıkmayı planlıyorum.müsait olan varsa takılalım derim

Motosikleti
    Alıntı gyazici adlı üyeden alıntı
    polis çevirmesi oluyor mu bu aralar,bi ara sirf motorcuları çevirdiklerini görmüştüm de,fuara gelmeyi istiyorum,kalderanın peşine takılıp gelirim artık(ikametgah maktepe-esenkent)
    ehliyet yokken tırsıyordum bende. polisleri nerdeyse ben çevirecem bakan yok.
    kritik yerlerde selam verip çabuk çabuk diye el işareti yapıyolar.
    o yeşilköydeki şey için benim peşime takılırsan soluğu bolu yedigöllerde almayasın sakın..
    ey cemaat gitmeyin oraya.şeytan dürteler masrafa girer,naptık biz diye pişmaan olursunuz.ayrıca manken denilen giyinik olmayan bayanlara bakarsınız hoş olmaaaaz..caiz değildir,şeytan işidir..
    aşağıdaki konu ile ilgili atasözleri bana aittir
    iyi motor kendini satar..
    fuarı takip eden motorunu kaybeder..
    fuarı tadan motorcudan motoruna hayır gelmezz
    fuarda ne varsa motorunuzda da vardır
    iyi motor fuara ters girer
    iyi motor fuarda bağlasan durmaz
    evinde motorunu eğit,fuara öyle gir
    fuar ateş değildir.yandığında söndüremezsin
    birlik olan motorcu için fuar alanı korkulacak şey değildir
    fuara hangi yoldan gidersen git manzara aynıdır
    fuarlar kale gibidir, dışındakiler girmeye, içindekiler çıkmaya uğraşır dururlar.
    fuara girmek sorun değil,çıkmasını bilirsen
    fuar ziyareti motor eziyeti
    neşeli motor yolu kısaltır fuar istikameti olmazsa
    fuardaki motorlar, motorsuzluğu gideremez
    Asiri kalabalik motor kümesi normalden az dikkat çeker..
    kendi motorun türlü güzellige sahiptir fakat fuarda bunu görmezsin
    fuarı arayıp bulma motorundan olma
    fuar hayırlı olsa harley getirir,çıkışta scoter ını kaybettirir
    motoruna iltifat et,fuar ile kavga
    kalderanın sözlerini unutmayın,hafta sonu yalnız bırakmayın
    motorlarınıza fuar sonrası 100 oktan benzin alsanız yapılanı unutmazlar
    Alıntı cinedev adlı üyeden alıntı
    ben benzin deposunun rengini degistirmek istiyorum. cok guzel bir turkuaz renk buldum ona boyamak istiyorum. sadece depoyu boyamam ruhsatta degisiklik yapmama sebep olur mu yoksa problem olmaz mi?
    simdiden tesekkurler.
    arkadaşım hiç böyle bir şeye kalkışma bence çıkardığın esere sen bile inanamazsın sonra.ayrıca ruhsatta değişiklik yapılması şart.bırak öyle kalsın

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Alıntı cinedev adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar merhaba,
    Hayirliyisiyla pazartesi (3 Nisan) regalimi alip araniza katiliyorum. Benim soyle bir sorum var, ben benzin deposunun rengini degistirmek istiyorum. cok guzel bir turkuaz renk buldum ona boyamak istiyorum. sadece depoyu boyamam ruhsatta degisiklik yapmama sebep olur mu yoksa problem olmaz mi?
    simdiden tesekkurler.

Bence boyama işleminin bedeli ve resmi işlemleri yapmadan bilgisayar üzerinde o rengi motora uygulayabilsende görsen... Geri dönüşü hem zahmetli hemde külfetli olur gibi geliyor..
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

cinedev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Bence boyama işleminin bedeli ve resmi işlemleri yapmadan bilgisayar üzerinde o rengi motora uygulayabilsende görsen... Geri dönüşü hem zahmetli hemde külfetli olur gibi geliyor..
    birara bilgisayarda o isi halleder buraya da gonderirim. fikirlerinizi alirim tekrar. Gerci ruhsat degistirmem gerekecekse hic ugrasmam muhtemelen boyayla filan.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler