Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ygr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 2008
    mes bi şey sorcam sana
    vibrasyon nasıl
    ençok kaç km/h yaptın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cgl125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motora sahip arkadaşlar motor gücü hakkında yorum alabilirmiyiz tek kişi ve iki kişi çok fark oluymu çekiş te ne kadar eğimli yolları ne kadar hızla çıkabiliyo bu motor la en çok km yapan arkadaşlar çıkardığı sorunlar varmı dış görünüşten çok motoru ilgilendiriyo beni motor gitmedikten sonra bi anlamı yok salona dekor olsun diye almıyoruz sonuçta

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Bu tip motorlar bana göre gezi ve biraz da karsısına gecip seyrederek zevk alma motorlarıdır bunları silip temizlerken kromlarını parlatırken aldıgınız keyfi diğer motorlar vermez kanısındayım sizleri bilmem ama ben bu tip motorlardan büyük keyif alıyorum eger sadece makina ve güç isteseydim baska sınıf bi motor alırdım bilmem anlatabiliyor muyum sevgili arkadaslarım.Vibrasyona gelince,tabiki var ancak rahatsız etmiyor kücük viteste sıkıstırdıgında'hop abi benim gücüm bu kadar daha fazla zorlama 'diyor haklı olarak.Sonuc olarak kullanırkende temizlerkende karsısına gecip cayımı içerek seyrederken de büyük keyif alıyorum benimle aynı fikirde olan arkadaslara öneririm.Tskklr.

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Alıntı cgl125 adlı üyeden alıntı
    bu motora sahip arkadaşlar motor gücü hakkında yorum alabilirmiyiz tek kişi ve iki kişi çok fark oluymu çekiş te ne kadar eğimli yolları ne kadar hızla çıkabiliyo bu motor la en çok km yapan arkadaşlar çıkardığı sorunlar varmı dış görünüşten çok motoru ilgilendiriyo beni motor gitmedikten sonra bi anlamı yok salona dekor olsun diye almıyoruz sonuçta
    Selamlar,
    Valla bu benim ilk motorum iki kişi sürüş hakkında yorum yapamıyacagım ancak tek sunu soyleyebilirim motoru aldığımda (Aykondan) Tuncay,test amacı ile benim motoru arkasında 82 kg (ben)ile bilrnler için soyliyeyim fulyadan ortaklara dik bir (Baya dik acemi şöförler araba ile cıkmaktan genelde kacınırlar) yokustan cok rahat bir şekilde cıkardı.
    Tek kullanım için ise yorum yapabiliri.
    Şu ana kadar Max 140 gördüm biri Şile yolunda eğimli bir yerde diğeride Çamlıca Ataşehir arası TEM(düz eğimsiz) yolda.
    Tem'de çok rahat şekilde en sol şeritte gidebiliyorum (hız cısından)
    Acıkcası 130 un uzerinde belkide psikolojik olarak kendimi kasıyorum o yuzden rahatsız oldum. ama 120-125 km hızlarda cok rahat vibrasyon kesinlikle olmuyor.
    Sıkıntı olan Uzun yolda 4 ile 5 vitesler arasında cok sık gidip gelmekteyim.

Birde motor bir anda hızlanmıyor (Tork dedikleri şey herhalde) yavaş yavaş şöyle örnek vereyim bir varedero, bir dragstar 650 ve ben beraber dolaşıyorduk (tamam benimkine göre cok yuksek hacimli motorlar) ama yavaş giderken onlar bir anda ivmelenmekte ve hızlanmakta iken ben onlardan 5-10 sanıye sonra o hıza ulasıp onları yakalamaktayım tabii bu da biraz kıskanclık yaratıyor
    Kısaca şehir için motor istediğini veriyor şehir dışı yolculuklar da da beklentine bağlı (beni memnun etti ama en uzun İstanbul Şile yaptım) bir iki hafta sonra bir Bursa yapacağım o zaman daha fazla şey soyleyebilirim.
    İkinci en önemli konu motor Özellikle siyah renk motor kiri cok cabuk gösteriyor temizliği uzun suruyor.
    Ama kromajları parlatıpda (mes'in dediği gibi) karşısına geçince acaip keyif alıyorsun

Bu arada önümüzdeki pazartesinden sonra havalar cok güzelleşecekmiş bu durum doğrulanırsa bir İstanbul buluşması yapalım (Mart sonu gib) mesela Şile ye balık yemeye gidebiliriz. Fuar dicem ama orası cok kalabalık olacak falan baska düşüncesi olan belirttsin.

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık

regalci

Alıntı batista123 adlı üyeden alıntı
    ama 120-125 km hızlarda cok rahat vibrasyon kesinlikle olmuyor.
    abi senin motor kaç kilometrede?
    kesinlikle vibrasyon olmuyor demişsin bu nasıl olabilir benimki 125 e cıkınca vibrasyonu hissediyorum
    daha 750 km deyim onun için olabilirmi?
    bide senin motor 750 km deyken de vibrasyon u nasıldı?
    [B]RR gençliği[/B]

Gencadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Alıntı GILDOR adlı üyeden alıntı
    Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun Zamandir Yazilanlari Takip Ediyorum.bende Regal Almaya Karar Verdim Ve Aykonda Dadyw Dd250e-9b Modelini Gördüm Fakat Murat Bey Elinde Siyah Renginin Olmadiğini Yeni Partinin 1 Ay Sonra 15 Inde Geleceğini Söyledi.bunun üzerine Diğer Bayilerle Telefonda Görüştüm Bir Iki Bayi çok Iyi Bir Fiyat Verdi Ama Siyah Renk Onlardada Yoktu.ankaraylada Görüştüm Pazarlik Sirasinda Birol Bey Bi Fiyat Indirimi Yapamayacağini, Yapanlarinda Aslinda Indirim Yapmalarinin Yanliş Olduğunu Ve Sarikayalar Tarafindan Böyle Bir Olaya Müsaade Edilmediğini Anlatmaya çalişti.telefonu Kapattiktan Bi Süre Sonra Sarikayalardan Bi Yetkili Beni Arayarak Bütün Bayilerin Internette Belirtilen Fiyat üzerinden Motoru Satmalari Gerektiğini Söyleyip Bayinin Adini Sordu(tabiki Vermedim) Ve Ekledi Bu ürünü Türkiye Piyasasinda Tekel Mali Gibi Satmak Istediklerini Söyledi.bende Serbest Piyasa Ekonomisinden,tekelciliğin Oluşumunun Devlet Tarafindan Kanunlarlarla önlenmeye çalişildiğindan Ve Pazarlama Stratejilerinin Yanlişliğini Anlatmaya çaliştim Ama Pekte Başarili Olduğum Söylenemez çünkü Karşimdaki Vatandaş Sadece Bayinin Ismini öğrenmeye Ve Kendi Mallarinin Tekel ürünü Gibi Değerlendirilmesi Gerektiğine Okadar Kaptirmişki Kendini Beni Pek Dinlemedi Bile.

şimdi Sizlere Soruyorum Sarikayalarin Tekelci Bir Pazarlama Stratejisi Ne Kadar Etik Yada Yasal Bir Davraniştir????????

Bu Telefondan Sonra Sarikayalarin Ithal Ettiği Bir Motoru Almak Ne Kadar Doğrudur Bilemiyorum… Bu Konuyla Ilgili Sizlerinde Fikirlerinizi Almak Istiyorum…
    Dostum selam, telefonda da konuştuğumuzda sıkıntın oldukça belli oluyordu. Dilerim en kısa sürede hallolur. Sakarya'da 2. Regal'i sende görmek isterim. Tabii karar senin. Sarıkayaların bu şekilde bir tutum sergilemesi çok ama çok saçma. Fiyat indirimine karışmaları büyük bir saçmalık. Hani demiş olsalar ki "bu fiyatın üstünde asla satış yapılamaz" haklılar derim, müşteriyi koruyorlar derim. Şunu da belirteyim ki bu tutumlarıyla kendileri kaybedecekler. Herkesi etkilediklerini ve "nasıl olsa satış yaparız" gibi bir düşünceleri varsa, büyük bir yanılgıya düşerler. Unutmasınlar ki, memnuniyetimiz motorla sınırlı kalmaz. Firma ve bayiinin tutumu çok önemli. Ben Mecidiyeköy Aykon'da şu ana kadar sorun yaşamadım. Özellikle Ali Usta'dan çok memnunum. Umarım bu şekilde de gider. En kısa sürede motoruna kavuşmanı dilerim.
    [COLOR="DarkSlateBlue"][B]34 NVT 21[/B] - DADYW DD250E-9 - Görürseniz selam verin :)[/COLOR]

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    uzun zamandır motosiklet.net e giremiyordum. 2000cc vectramın motoru 2000ytl lik masraf çıkarınca , kaskosu 1450ytl tutunca , trafik sigortası 150 ytl olunca , 100km de 250.000 Tl lik benzin yakmaya başlayınca , ayda 400ytl benzin parası ödeyince , bide güneşi görünce motorcu ruhum depreşti , yahu bizim motorcular ne alemde dedim , çin malı motorların fiyatları ne durumda , kronik arızaları varmı diye bi göz atayım dedim ama o kadar uzun zaman olmuş ki siteye girmeyeli kullanıcı adımla şifremi hatırlayana kadar akla karayı seçtim.

Sonuç olarak 2 gündür bu başlığı okuyorum ve sonuna yaklaştığım zamanlar , bazı arkadaşların sorularına cevap vermeye başlayacaktım az daha , o derece raptorcu olmuşum yani

Anlattıklarınıza göre gercekten alınası motor , kişilik itibariyle enduro-touringçi olmama rağmen tamamen aklıma yatmış durumda . Mesajlar içinde bazı niyetine giren arkadaşların yaşadığı heyacanı bende yaşamaktayım , dün gece uyku tutmadı mesela :mrgreen

ama maalesef bu yazda motorize olamıyacağım az önce oturup kabaca bi hesap yaptım , raptor bana 4500 ytl ye mal olsa ve bunu vade farksız 12 eşit takside böldürsem 375ytl yapıyor taksitleri , öte yandan 385 oto kredisi ödüyorum + 185 ytl kasko var eee vectranın motorundaki 2000ytl lik arıza içinde bi yandan para biriktirmeye çalışıyorum

sanırım bu yaz da olmayacak bu iş ( ehliyet konusunu yazmadım bile ama bide ehliyete a2 ekletme durumu var ) Yauw ben 1900ytl verip ikinci el bi honda titan a binmek istemiyorum yauw

Zaten ben her bahar motosiklet.net forumlarını takip edip böyle gaza gelirim sonrada yaz boyunca arabanın içinde klimayı yüzüme yüzüme vurdurup teselli bulmaya çalışırım

Rüzgarın tadını çıkarın dostlarım
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Selam ,
    motorum 2900 km olmuş ama düzenli olarak Ali ustaya gösteriyorum.(Merhaba bahanesi ile arda sırada ugruyorum)
    Bazı arkadaşların sarıkayalardan şikayeti var galiba şu ana kadar bana bir sorun yasatmadılar bilakis yazdığım maillere 1 hafta içinde ya gn . md yrd Hasan bey yada (ismini hatırlayamadığım) mühendis bir bey ilgilendi sorunumda fasa fiso idi o zamanlar motoru almaya karar vermiştim bulamıyordum falan
    Ayrıca su ındırım işine kafayı takanlar serbest piyasa ekonomisi diyenlere şaşıyorum. Zira bu urunu bir firma getiriyor ve kendi dağıtım kanalları ile satıyor eğer dağıtım kanallarından biri fiyat kırarsa bu durum zincirleme tepki ye neden olur . Kısaca fiyat kıran bayi şirketin vermiş olduğu imajı bozuyor demektir ve cezalandırılması da son derece doğrudur. Ancak indirimi distributorun haberi doğrultusunda yaparsa sorun olmaz (benim şahsi yorumum)
    Ben Camel içiyorum bu mantıkla cıkıp sokakta daha ucuza Camel satan bir bayi varmı diye araştırma yapmalıyım .

ONRBAB kusura bakma sadece km sordun zannetmiştim rodaj ve yaklasık 1500 km ye kadar arada sırada herzaman değil bazen vibrasyon vardı ozellikle 95-105 arasıayrıca hız olarak 125 i geçemiyordum. ancak son bakımda zincir gerildi birkaç vida sıkıldı bu sorunlar kalktı. Tabi 125 140 arası motorun kendi verdiği bir titreşim var ama (ben im ilk motorum ve bana vibrasyon motorun surulmesini zorlaştıran ve sizi rahatsız eden titreşim olarak anlatmışlardı) bu şekilde değil tamamiyle motorun sesi gibi diyebilirim .

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    unsaloc; opel ler iyi arabadır da.. sorun çıktı mı fiyatlar el yakar. gelir düzeyi iyi olmayanlar bu ve bu gibi parça ve servis ücretleri fazla olan arabalara ürkerek binerler. neyse..

siz illa da motor almak istiyor iseniz 2. el düşünebilirsiniz. bir aralar bu forumda da motorunu satarak cc yükseltmek isteyenler vardı. yanılmıyorsam son fiyat olarak 3000 civarlarına kadar da inilmişti. iyi kullanılmış bir 2. el temin edilebilir.

şu sıralar motorunu satan var mı bilmiyorum. foruma sorabiliriz.. motorunu satmayı düşünen varsa burada yazsınlar arkadaşlar.

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    arkadaşlar aranızda hararet göstergesi taktıran oldumu?
    yazın kontrol amaçlı lazım olur diye düşünüyorum.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

efe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende çok merak ediyorum sadece hararet lambası mı var gerçi su soğutmalı ama olduki hararet yaptı riskli değilmi bide bildiğim kadarıyla benzin göstergesi de yok nası olcak bi tek bunlar düşündürüyo açıkçası RR mi zs200gs mi

unsaloc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pegaso650-Cbf150-KLE500-F650GS
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı
    unsaloc; opel ler iyi arabadır da.. sorun çıktı mı fiyatlar el yakar. gelir düzeyi iyi olmayanlar bu ve bu gibi parça ve servis ücretleri fazla olan arabalara ürkerek binerler. neyse..

siz illa da motor almak istiyor iseniz 2. el düşünebilirsiniz. bir aralar bu forumda da motorunu satarak cc yükseltmek isteyenler vardı. yanılmıyorsam son fiyat olarak 3000 civarlarına kadar da inilmişti. iyi kullanılmış bir 2. el temin edilebilir.

şu sıralar motorunu satan var mı bilmiyorum. foruma sorabiliriz.. motorunu satmayı düşünen varsa burada yazsınlar arkadaşlar.
    Sağolasın bende düşündüm 2.ci el olarak ama bahsettiğim gibi şimdi arabanın motorunun arızası için para biriktiriyorum sanırım ancak haziranda toplayabileceğim 2000 ytl yi , hazirandan sonrada raptor için çalışsam eylül gibi bi miktar peşin verip kalanına vade yaptırıp sıfır alabilirim diye düşünüyorum. Gerçi eylülden sonra da motosiklet ne kadar keyifli olur o da ayrı bi konu KISMET
    Sizin altınızda bez varken , bizim altımızda MZ vardı

"Tecrube, limitlerini bilmektir"

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, bir arkadaş motorun depo üzerinde yer alan amblem vs. için aynısının montunun arkasına yaptırmak istediğini yazmıştı. bunun için dijital fotoğraf istemişti.

ben de şöyle bir şey istesem nasıl olur. Regal Raptor için sade bir amblem yapmaya kalksak nasıl olur. motorun üzerinde regal - kuş resmi - raptor ve dadyw var. daha sade bir tasarım olabilir mi

bu işlerden anlayan arkadaşlar vardır elbet. yapılan tasarımları burda paylaşabilir.. en beğendiğimizi kullanabiliriz.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adanada ki servis sorunu ciddiye alınmalı, sarıkayaların bu konuda yaklaşımı nedir ?bu kadar alternatifi olan bir sektörde motorcu arkadaşlarımızı dikkate almalılar.
    güzel bakan , güzel görür.

KOZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD 250 E-9
    Sevgili gildor bence tamamiyle yanlış bir düşünce içerisinde bulunduğunu söylemeden geçemiyeceğim çünki anladığım kadarıyla senin aradığın yer fabrikaydı ve oradan bir fiyat indirimi istemen ve onlarında senin bu arzuna cevap vermemeleri bence oldukça mantıklı çünki bildiğim kadarıyla fabrika alınından perakende satış yok bildiğim kadarıyla bu yüzden onları bu konuda eleştirmek ve sanki tekel yaratıyorlarmış havasını buraya bu şekilde yazman çok mantıksız geldi bana kendi mallarını korumaya çalışmaları ve bu konuda sizden bilgi istemeleri gayet mantıklı ama bir bayiden alabileceğin iskontoyu oradan almaya çalışmak ne kadar etik tir tartışılır o zaman onlar bıraksınlar bayilerini ve perakende satışların hepsini oradan yapsınlar neyse
    İnşallah bir motor sahibi olman dileği ile

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı delitay adlı üyeden alıntı
    enteresan valla dostum yaa soru soruyosun ve kimse cevap vermiyo? ilginç ve anlamsız...
    yanlış hatırlamıyorsam depo ve hararet göstergesi taktıran oldu mu diye sormuştun?

emin ol bu soruyu görenler arasında taktıran biri olsaydı kesin cevaplardı. e diğer herkesin tek tek "hayır ben taktırmadım" demesini beklemezsin herhalde!
    ama yine de söyleyeyim. "Hayır Ben Taktırmadım"

efe35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bencede delitay haklı gündüz görünmez bile o lamba bir çözüm ü olmalı yola mı bakacaz yoksa lambayamı yada ha benzin bitti bitecek diye sitres mi yapacaz

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    sevgili arkadaşlar sizbu motorla hareket halinde iken benzinini bitiren oldumu?
    motorun bunanasıltepki verdiğini bileniniz varmı.
    yoksa söyleyeyim deponun içindendeki yani ana yakıt haznesinde benzin bitince zaten sizbunu hissediyorsunuz.motor tekler gibi yapıyor.yakıt musluğunu üst konumdan ortaya yani rezerv konumuna getiriyorsunuz.buda size en az kırk km yol kazandırıyor.bu kadar mesafede de sanırım yakıt bulursunuz.
    Alıntı delitay adlı üyeden alıntı
    manasız olan nedir arkadaşım!
    umarım olmaz ama bi hararet olayında o km göstersesindeki ışığın seni kurtaracağını mı sanıyosun?
    neyapacağız peki şimdi bu durumda.motor hararet yaparsa yapar.sebebine bakmak lazım.hararet yapmasının yüzde seksen sebebi kullanım hatasıdır.
    siz motoru sıkıştırıp zorlarsanız hararet göstergesi olsa ne olacak...

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    Kaldera kardeşim seninle aynı fikirdeyim geyikler o kadar çok arttı ki zaten ben de eskisi kadar çok girmemeye başladım sıkıcı oluyor.Şunu söylemeden yapamayacağım bu tip cruiser motorlar klasik oldukları için fazla detay barındırmazlar bünyelerinde bunlarda benzin göstergesi falan aramak bence yanlış.benzin biteceği zaman motor bir iki öksürür sen de eğer motorcu isen anlarsın ve rezerveye geçip hiç panik yapmadan 30 km içinde mutlaka bir benzinci bulup deponu doldurursun arkadaşım bu kadar basit ve keyifli.bir de o küçücük denilen kırmızı lambayı söyleyeyim onun küçük olduğuna bakmayın allah korusun yandığında öyle bir gözünüzü alır ki ileriye bakamazsınız.Hepinize saygılar sevgiler

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    ...bi hararet olayında o km göstersesindeki ışığın seni kurtaracağını mı sanıyorsun?
    Delitay, Efe35 ;arkadaşlar bazı otomobillerde de hararet göstergesi sadece bir lambadır.(örnek mi pahalı bir model olan WWagen New Beatle ). Gösterge lambası yandığında gerekli önlemleri alacak zamanınız vardır zaten.
    Benzin göstergesi şart mı?? Rezerv depo vanası ne güne duruyor? Bizim RR rezervi ile 80-100 km gidebiliyor. Türkiyede hangi şehirler arası yolda 50-60 km mesafede Benzin istasyonu yok ki?
    Klasik motosikletlerin, özellikle iyi markalardaki chopper, cruiser modellerin birçoğunda da fazla gösterge bulunmaz diye biliyorum.
    dogma .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler