Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Islanmışsa kurulayıp kadife bezle parlatıyorum ama en kısa zamanda krom cilası edinmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Slm Arkadaslar,

Bir süredir ziyaretci olarak izlediğim bu güzel ve kaliteli foruma bugün kayıt oldum.
    Benim de niyetim parayı toparlayabilirsem bir regal raptor alabilmek.Kullanıcı arkadasların yorumlarını sıkılmadan okudum ve hepsine teşekkür ederim tecrübe ve bilgilerini paylaştıkarı için.Birkaç sorum olacak,sizler için belki basit gelebilir ama inanın benim kafamı kurcalıyor.

1)Bir kez bile motor kullanmadım ama küçükken iyi bir bmx kullanıcısıydım.Raptor bana başlangıç için fazla mı gelir?
    2)Yer sorunu.Aprtmanda yasıyorum.Küçük bir bodrumu var.Motor ya girer ya girmez.Motoru çalınmaması ve zarar görmemesi için ne yapmalı siz ne yaptınız?
    3)Bir yere gittiğimde motoru rahatlıkla parkedip gidebilirmiyim.Hni alıp götürebilirlermi,meraklıların üzerine binip devirme olayı...

Şimdiden cevaplarını esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkürler,saygılar

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    Doğrusunu söylemek gerekirse benim de ilk deneyimim regal raptor, ama şunuda kesinlikle unutmamak gerekir ki bu; 1) beceriye, 2) arzulayışına kalıyor. (ben arabayı da ilk denememde sürmüştüm).
    Diğer bahsettiğin sorunlar için ben bi kapalı garajla anlaştım ayda 30 ytl veriyorum ama kafam rahat.
    motoru da alıp götüremezler, kontak anahtarı / direksiyon kilidi standart korumaları ek olarak bi sürü güvenlik ilave edebilirsin.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

hibernation

sonyakuza

(bu sitenin oluşumunu sağlayan bülent abimize minnettarım sagolasın abicim)rüzgarınız bol neşeniz bol yolunuz açık olsun
    Dostum teşekkürler sadece topiği açtık ve yazdık işte o kadar... 117350 görüntüleme ile sitenin rekoru BİZDEEE... Millet beni hep bayii falan zannetti... Özelden ne mesajlar gönderdiler... Buraya yazsaydım gülmekten yerlere yatardınız...

Buradan o arkadaşlara tekrar seslenmek istiyorum... Bayii falan değilim... Buraya yazdıklarımdan hiçbir menfaat ve çıkar da sağlamıyorum... Buraya yazmakla sadece bu motorun ne kadar güzel bir motor olduğunu herkese duyurmak istiyorum o kadar...

Bu arada fuar da yaklaştı... Sabırsızlanıyorum... Taş ta yağsa fuara motorumla gideceğim...

fes71

Bu arada sitenin suskunlarını da merak ediyorum.Yaşıyorlar mı acaba?
    Yaşıyorlar yaşıyorlar... Kış uykusundan yavaş yavaş uyanıyoruz...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Motosikleti
    CBF 250

Yardım

Arkadaşlar,sarikayaların sitesine baktım.
    DADYW:3790 YTL
    DADYW Class:4290 YTL

Farkları azami hız,Class da yedek depo olmaması,ebatlar ağırlık ve taşıma kapasitesinde değişiklikler şeklinde.

Sizce hangisini almalı.Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Teşekkürler

onrbab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    eskiden di yok artık
    slmlar RR severler
    ben daha önce siteye eksozumun videosunu koymustum resimlerini koymayı becerememiştim şimdi ekliyorum...

daha öncede bahsettiğim gibi 30 ytl ye kestirdim eksozu
    gayet güzel oldu

yanar17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok.
    Arkadaşlar merhaba
    Kıdemli Bir RR ci arkadaş Regalci listesi tutuyordu?
    Liste ne durumda acaba.Kaç kişi oldu. Listeyi görebilirmiyiz. Başka forumlarda okuyorum en güzel popüler form Regal Raptor Formu....
    Şimdiye kadar üçe ayrıldı form benim bildiğim
    1- bu forum sayfasında yazılanlar
    2- http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=9653 izmir gezisi
    3- http://www.motosiklet.net/forum/show...?t=9064&page=3 sahipler hakkında başka varmı?
    bu sayfayı açan kıdemliler. Sesiniz artık duyulmuyor. Oysa zevkle yazılarınızı takip ediyoruz.
    GreatWhiteShark
    sukida
    kaldera
    batista123
    raptorss
    shemoto.......ve diğerleri.Haytta olduğunuzu hissettirin.
    güzel bir organizasyon yapabiliriz. Form konu başlıklarını dağıtmayalım. gerekirse yeni başlık açalım. Kıdemliler ne dersiniz... Saygılar
    {[ /***\ ]} Milli Benliğini Bilmeyen Milletler, başka Milletlere yem olurlar.(Mustafa Kemal ATATÜRK)
    {[/=W=\]}

GILDOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E-9B

Tekelci Zihniyet

Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun Zamandir Yazilanlari Takip Ediyorum.bende Regal Almaya Karar Verdim Ve Aykonda Dadyw Dd250e-9b Modelini Gördüm Fakat Murat Bey Elinde Siyah Renginin Olmadiğini Yeni Partinin 1 Ay Sonra 15 Inde Geleceğini Söyledi.bunun üzerine Diğer Bayilerle Telefonda Görüştüm Bir Iki Bayi çok Iyi Bir Fiyat Verdi Ama Siyah Renk Onlardada Yoktu.ankaraylada Görüştüm Pazarlik Sirasinda Birol Bey Bi Fiyat Indirimi Yapamayacağini, Yapanlarinda Aslinda Indirim Yapmalarinin Yanliş Olduğunu Ve Sarikayalar Tarafindan Böyle Bir Olaya Müsaade Edilmediğini Anlatmaya çalişti.telefonu Kapattiktan Bi Süre Sonra Sarikayalardan Bi Yetkili Beni Arayarak Bütün Bayilerin Internette Belirtilen Fiyat üzerinden Motoru Satmalari Gerektiğini Söyleyip Bayinin Adini Sordu(tabiki Vermedim) Ve Ekledi Bu ürünü Türkiye Piyasasinda Tekel Mali Gibi Satmak Istediklerini Söyledi.bende Serbest Piyasa Ekonomisinden,tekelciliğin Oluşumunun Devlet Tarafindan Kanunlarlarla önlenmeye çalişildiğindan Ve Pazarlama Stratejilerinin Yanlişliğini Anlatmaya çaliştim Ama Pekte Başarili Olduğum Söylenemez çünkü Karşimdaki Vatandaş Sadece Bayinin Ismini öğrenmeye Ve Kendi Mallarinin Tekel ürünü Gibi Değerlendirilmesi Gerektiğine Okadar Kaptirmişki Kendini Beni Pek Dinlemedi Bile.

şimdi Sizlere Soruyorum Sarikayalarin Tekelci Bir Pazarlama Stratejisi Ne Kadar Etik Yada Yasal Bir Davraniştir????????

Bu Telefondan Sonra Sarikayalarin Ithal Ettiği Bir Motoru Almak Ne Kadar Doğrudur Bilemiyorum… Bu Konuyla Ilgili Sizlerinde Fikirlerinizi Almak Istiyorum…

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bildiğim kadarıyla kendi mallarının dağıtımında belli bir fiyat koyabilirler ama bayiinin satış fiyatına karışamalar, çünkü bayii sadece kendi kar marjından indirim yapabilir. Mesela Coca Cola şişelerinde "Tavsiye edilen satış fiyatı" yazar, ama bayii o fiyatı geçmeden istediği fiyattan satabilir.

Motosikleti
    artık yok.....
    Ana distribütör bir fiyat belirlemek zorundadır tabiki ama bayi isterse istediği ürünü ücretsiz dahi dağıtabilir, tekelcilik zihniyetinin yanlışlığı ve tüketicinin malı almakdan vazgeçebileceği gerçeği yıllardır piyasada satış stratejilerini etkilemekde ve ona göre indirimler ve avantajlar bu yüzden sağlanmaktadır.
    Bu arada Ankara'da bahsi geçen Birol bey aynı oyunu bana da yapmıştı, etik değerlerden uygulamaksızın bahseden ve çok dikkat edilmesi gereken bi esnafdır, bilgilerinize...

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    sabit fiyat olayı gerçekten anlamsız. yani sen bayiye belli bi fiyata verirsin. o adam istediği fiyata satar. doğa üstü bir rekabet oluşması zaten sözkonusu değil burada. ama adamlar çikolata satmıyor ki protesto edelim motor bu. benim parama bu var sadece. verdiğimden fazlasını alıyorum şu an...
    ya zaten sarıkayalarla şu ana kadar sağlıklı bir görüşme yapabilen de olmamış sanırım. allahtan servisi iyi. yoksa ne telefon ne eposta ne web sitesi.. hepsi yalan.

ben oldum 500 km. yaza da giriyoz yavaş yavaş.. yemişim distribütörü, yemişim serbest piyasa ekonomisini
    (üni'deki hocalarım duysa döverler beni)

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    zaten sarıkayalarla şu ana kadar sağlıklı bir görüşme yapabilen de olmamış sanırım. allahtan servisi iyi. yoksa ne telefon ne eposta ne web sitesi.. hepsi yalan.
    neden bu şekilde düşündüğünüzü çok anlamamadım.sarıkayaları ben çok iyi tanıyorum.denizlinin en eski ve köklü firmalarından biri.ayrıca sadece motorla da uğraşmıyorlar.bence forumlarda olmalarıda çok etik değil zaten.

Motosikleti
    CBF 250
    Hay Allah.

Bendeki şansa bak.Tam gidip motoru görüp beğenmişken ve bi arkadaşla birlikte iki tane sipariş vermeye hazırlanırken bu tekelci zihniyet bende bir sürü soru işareti yarattı.

Korktum doğrusu.Bu adamlar piyasada motorları gayet ciddi rakamlara ulaştıktan sonra servis sücretleri ve özellikle de yedek parça fiyatlarında "Nasıl olsa artık TEKEL olduk" diyip olmayacak rakamlar talep etmeye baslarlarsa ne olacak.

Robert Bosch acaba neden "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" demiş olabilir.

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var

Tekel uygulaması

Arkadaşlar bayiler illakide fiyatı düşürmek istiyolarsa hediye versinler? Mesela kask,dizlik,alarm vs bu sayede ne tekel uygulaması kalır ne başka sorun bu arada sukida ağbey saygılar ...
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

Motosikleti
    artık yok.....
    eğer bayi yüksek kar amaçlı ise fabrikayı arıyor, (abi şu bayi şu fiyata veriyomuş falanmış filanmış gibi yakararak)bu olay oluyor, yok iş dönsün mantığında ise fabrikanın haberi olmasını gerektiren bi durum dahi (tekelleşme) olmadan iş çözülüyor.

GILDOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW DD250E-9B
    buraketli
    Arkadaşlar bayiler illakide fiyatı düşürmek istiyolarsa hediye versinler? Mesela kask,dizlik,alarm vs bu sayede ne tekel uygulaması kalır ne başka sorun

Arkadaşım fiyatı biz düşürmek istemiyormuyuz? sabit fiyat uygulaması bazı bayilerinde işine geliyo kardeşim motorun fiyatı budur işine gelirse diyorlar.
    aynı malı en ucuza kim verirse onu seçme özgürlüğümüz bu uygulamayla kalkmış olmuyormu yani? eminim sizde böyle düşünüyosunuz

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    şu birol bey hangi firmadan, bir söyleyin de oradan alışveriş yapmayalım. baksanıza başka bir bayi arkadaşını -ki istanbul bayisi, doğrudan rakibi bile değil- ispiyonlamakta bir sakınca görmeyecek etik değerlere sahip.

ayrıca bir dolu mail'e cevap vermeye tenezzül etmeyen, ancak fiyat indirimi ispiyonlandığı an kişiye telefondan ulaşabilecek kadar atik olan sarıkayalar'ı da tebrik etmek lazım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    neden bu şekilde düşündüğünüzü çok anlamamadım.sarıkayaları ben çok iyi tanıyorum.denizlinin en eski ve köklü firmalarından biri.ayrıca sadece motorla da uğraşmıyorlar.bence forumlarda olmalarıda çok etik değil zaten.
    yok abi sarıkayalara çamur atmak için değildi o. eski forum mesajlarını hatırlarsak bu konular sorun oluyodu hep. dediğim gibi iletişim sorunu var sadece. yoksa biri bahsetmişti bi kere, motorun önü tamamen dağılmış, yedek parçayı hemen göndermişler. işlerini yapıyolar ama zaman iletişim zamanı. en azından işlevsel bi web siteleri olsa..
    tabii ki en önemlisi servis ve yedek parça ve bu konuda şimdilik bir sorun yaşanmamış.. (yaşanmasın da zaten.. ne gerek var ki )

Motosikleti
    Regal-Raptor
    A lütfen sarıkayalar'ın günahını almayın. Ben web siteleri aracılığı ile bir mail attım onlara ve 1 saat sonra cevap verdiler.
    Cevap: Bize mail gönderdiğiniz için teşekkür ederiz Sonra 1 aydır başka bir cevap gelmedi.
    Benden size bir kıyak paranız peşinse indirim alırsınız ama çok birşey beklemeyin en fazla 100-150 ytl. Ana bayiden falan almanızda gerekmiyor elinde farklı markalar satan ara satıcılar bile 140 ytl indirim yapabilir. Ancak bu yazdıklarım tamamen benim tespitlerim ve pazarlık yeteneğimden kaynaklanıyor.
    Acı yoksa kazançta yok.

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler