Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    egsozunu kestirmeyi düşünen RR cular Bu sese kulak verin.
    Ben gittim Bizzat sordum egsozculara susturucuları egsozu kesmeden çıkarırız dediler Egsozlar kesilince pek şık durmuyorda (bu arada beni takan kimse yok bu forumda ya neyse)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    walla dostum zevktir tabii ama egzost çapraz kesilince bence daha güzel duruyor. bildiğiniz üzre benim egzostlarda sararma olmuştu, garantiden değiştiğinde egzostu kestirmeyi düşünüyorum ama sesin desibeli beni düşündürüyor. egzostu kestirdiğimde çok yüksek bir ses çıkarmı diye endişelerim var.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Egzoslar kesilince motor garanti dışı kalıyor diye biliyorum.yoksa bilmiyormuyum

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    Bildiğim Kadarıyla Muhteşem Bir sesi Varmış Ama Kötü Bir durum Olduğunda Mesela Vites Küçülterek Durmak Gerektiğinde (Fren arızası falan) Helikopter gibi ses çıkarabileceğini tahmin ediyorum(Susuturucu Olmadığı için) ( Tabi Zincir Kopmazsa ) Ama Böyle bir durum olması için motora hiç bakmamanız gerekiyor Bu RR cilerin Böyle birşey yapacağını zannetmiyorum.O yüzden sorun olmaz. Saygılar
    Palayım Amma TEK RAKİBİM ŞAHİN K :) Muhaha

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    ingilizlerin yorumu
    http://www.manchesteronline.co.uk/ca...he_answer.html
    yazı çok hoşuma gitti teşekkürler dostum regal i çok güzel özetlemiş özellikle şu cümle ile japonlara gönderme yapmış
    "
    The Regal surprised me with its easy-handling, decent braking and quiet running. It should act as a wake up call to the Japanese that China will one day dominate the global market in commuter motorcycles - and that day will be arriving soon. The Regal also makes paying two grand a year for a season ticket to a bus or train company look like a bad joke."

tercümesi
    "RR (O) japonlara sesleniş mesajı gibidir çin birgün günlük kullanım motorsikletleri piyasasına dünya çapında egemen olacak ve o gün çok yakın"

yazılana aynen katılıyorum.
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akira; egsoz kesilince motorun tümü neden garanti dışı olsun? sadece egsozlar garanti dışı kalır? diğer aksama dokunmadığımız için, onların garantisi devam eder. böyle olmalı. arkadaşlar yanılıyor muyum?

buraketli; egsozu kesmeden susturucuyu kim? nerde? kaça çıkarıyor? hem kesmeden çıkarmak nasıl oluyormuş? bunları yazmamışsınız. aslında daha önce böyle ifadeler yazdığınızı belirtiyorsunuz ama.. en azından ben bile farketmemişim.bu konuya bağağı takmış biri olarak.. başka bir topikte yazmış olmayasınız. detayları yazarsanız memnun oluruz.

Bilge®Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RRaptor DD250E9B
    550.km: sarj konusundaki sorunlarımdan bahsetmiştim. Bugün servise yeniden gittim. Tüm elektrik tesisatının fişleri tek tek çıkararak nereden kaçak olduğunu araştırdık. Sonunda, CDI ateşleme merkezinin kontak kapalıyken bile akım çektiğini gördük. Kontak anahtarı CDI devresini kesmiyor. Kitapçıktaki elektrik şemasında da, aynen bu şekilde doğrudan bağlı gözüküyor. Şu anda CDI' ı kontak devresine bağladık. Büyük olasılıkla artık şarj sorunu yaşamıyacam. Demin park ederken kutup başlarını sökmeden bıraktım. Bakalım yarın marş basacak mı?... RR cılara buradan yeniden bilgi veriririm. Eğer böyle bir sistematik hata varsa, Sarıkayalara bilgi verilecek. Ankara Marinmak' tan Mustafa usta, Zafer usta ve Yunus usta sorunumla yakından ilgilendiler. Her iki gidişimde de servis ücreti alınmadı.

Nightwatcher, sendeki akü sorununun nasıl çözüldüğü hakkında bilgi verir misin?

Hiç kimseye tavsiye etmiyorum, ancak ben sehpa switchini iptal ettim. Motoru ısıtırken artık illa üzerinde oturmam gerekmiyor. Motor sehpada ısınırken ben brandasını topluyorum, yol öncesi kontrollerimi yapıyorum. Kendi giyim hazırlıklarımı yapıyorum vs.. Ancak tekrar ediyorum, motor sehpadayken çalışmaması aslında iyi bir özellik, sehpayı açık unutup yola çıkmak çok tehlikeli...

Düşlemek: İngilizlerin bu yorumu, commuter tipi vitessizler için gibi geliyor. Bizim motor hiç te sessiz değil. Gece geç dönerken, mahallede çok vicdan azabı çekiyorum...
    [B][FONT="Georgia"]Bilge®Gölge[/FONT][/B][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/3548/rrturkey2ik.gif[/IMG][FONT="Microsoft Sans Serif"][I]Regal Raptor Türkiye mail grubu:[/I][/FONT] [COLOR="Blue"][U]autos.groups.yahoo.com/group/RegalRaptor/join[/U][/COLOR]

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bilge abi sorun devaöm ediyor. sinir etti bu akşam. ya gidip mutlu akü alacam. kutup başlarını söktüm ve dikkatimi şu çekti. motor kontak kapalıyken bile kutup başını takarken kıvılcım atıyor. bakacaz pazartesi günü
    live to ride, ride to live

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    batista123 o dediğin işi aykon yapmıyor mu? ben de düşünüyorum ve aykon'un bu işi yapacağını tahmin ettiğim için egsozcu aramadım hiç. ama aykon yapmıyor diyosanız babam taksici olduğu için tanıdık bildik iyi bir egsozcu bulabilirim sanırım. ilk işim sana haber vermek olur!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Arka tekerin önünde beyaz plastik bir kutu var. Üzerinde bir hortum 15 cm kadar yükseliyor ve bittiği yerde bir de kapağı var. Ne işe yaradığını anlamadım. Acaba fazla yağın tahliyesi için mi kullanılıyor ?
    Bilge®Gölge Kullanma kılavuzunu scan edip foruma ekleyecektin. Son durum ne oldu acaba..

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    arkadaşlar herkeze merhaba..bizim topic bayağı ilerlemiş,yeni raptorcular eklenmiş,maşallah sevindirici..
    bu egzost konusunda sizler yanılıyorsunuz bence..bir kere egzostu kesmeden yani şeklini değiştirmeden bunu yapamazsınız.çünki bizimki kapalı tip.eğer kesmeden çıkarmaya çalışırsanız o zaman üstten açmak gerekir.bu da hiç estetik olmaz.eski haline getirmek daha pahalıya mal olur..diğer tip egzost zaten arkası açık bunun.egzost borusunun altında ufak bir sabitleme cıvatası var,bu civata içerdeki susturucunun dışarı çıkarılmasını sağlıyor.istediğiniz zaman susturucuyu tekrar yerine takabilirsiniz yani..zannedildiği gibi bir ses ayar civatası değil yanliş anlaşımasın.susturucuyu söküp tekrar takmak için bu civata.
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Arka tekerin önünde beyaz plastik bir kutu var. Üzerinde bir hortum 15 cm kadar yükseliyor ve bittiği yerde bir de kapağı var. Ne işe yaradığını anlamadım. Acaba fazla yağın tahliyesi için mi kullanılıyor ?
    arkadaşım sorduğun plastik kutuda yedek antifiriz bulunur.radyatörde eksilme olduğu zaman oradan tamamlamak içindir.

ben izmirdeyim sukıda dostumun yanındayım şu an herkeze sevgiler saygılar..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı
    arkadaşım sorduğun plastik kutuda yedek antifiriz bulunur.radyatörde eksilme olduğu zaman oradan tamamlamak içindir.
    Kafam karıştı şimdi Otomobillerde bu kutu radyatörle aynı seviyede olurdu. Regal de eksilen suyu pompa gibi birşeymi yukarıya basıyor yani.Su tamamlama işlemini radyatör üstündeki kapaktan yapmayacakmıyız(yani biz radyatörden tamamlasak su buraya da dolarmı yoksa illa bu kutuya mı dolduracağız?) (Sorularım saçma gelebilir ancak motosikletleri daha yeni yeni tanımaya başlıyorum . Malum kullanma kılavuzuda yok ki meretin )

BLACK_WHİTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ben dün 300 km yol yaptım canawar bombaydı. 200 km de 5 litre yaktı.şu anda 500 km de. yaklaşık 110-120 km hıza çıkabildim. çok zorlamadım. fakat akü sorunu devam ediyo. bakalım ne olacak. saygılar kolay gelsin. bilgilendirmek istedim.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    nightwatcher, rodaj dönemi için (ilk 1,000 km) bence biraz hızlı gidiyorsun. 80-90 km hızı geçmemeye çalış. Yakıtın ise çok iyi (eğer doğru ölçtüysen tabi). Çünkü ben bir çok kişinin km başına 10 kuruşun altına düşüremedikleri konusunda şikayet ettiklerini duymuştum. Ölçümün doğru ise sakın karbüratör ayarlarıyla da oynama. Kazasız sürüşler dilerim.

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    nightwatcher sen 200 km'de 5 lt yaktığına emin misin? Bu 12,75 lira ediyo ki km başına 6,3 kuruş gibi rakama tekabul eder o da.
    ben 13,8'den bahsediyorum. en az yakan şu an (GWS) 10,3 diyodu ki o da 3000 km'de. Bence bi daha ölç.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    abicim arkadaşlarla beraberdim. depoyu fulledim. yaklaşık bi 5 km sonra km yi sıfırladım. yola çıktım taaaaaaa erdemliyi geçtim (adanadan) geir dönüşte bir yerde aldım yakıtı km 230 civarındaydı. 5-5,5 civarıydı eminim. bugun yine fulleyecem akşam. hatta opet puan fişim de var biyerlerde yükleyim siteye.

dönence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda shadow 2006
    arkadaşlar merhaba. ben bir RR kullanıcısı değilim ama honda rebelim için ne yalan söyleyeyim yedek parçalarından yararlanıyorum. honda ile kıyasalanınca epey ucuza geliyor.
    işte böyle bir sebepten dolayı antalya da bulunan ve yeri mevlana kavşağındaki bayiden (antalya da bulunan arkadaşların dikkatine) bir adet sissy bar aldım. bana bu ürünü sayın bayi 120 ytl ye sattı. yaklaşık bir ay sonra başka bir bayiden bu ürünün fiyatının 60 ytl olduğunu öğrendim. tabi yediğim kazığın acısını o an hissettim. bir bayi olarak bir müşteriye fiyatını bilmiyorum diye bir ürünü iki katına satan bayiden ne beklenir acaba. hiçte dürüst davranmadıklarını düşünerek antalya daki arkadaşları uyarıyorum.
    bu arada benim sissy bar paslandı aranızda böyle bir şikayeti olan varmı acaba.
    SİYAH İNCİ -- Honda Shadow 750 cc
    bu dünya kimseye kalmaz hırsı bırak yaşamaya bak

sea scout - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dadyw
    motoru kullanırken 1. vitesten boş vitese geçerken bazen zor geçiyor.bazende yeşil ışık(boş vites) yanmasına rağmen debriyajı bıraktığımda motorun vitesden çıkmadığını görüyorum. Boşa almak için önce 2. vitese sonrada boşa alıyorum.Aynı sorun diğer kullanıcı arkadaşlarda da var mı?

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    sea zincirinin gerginliğine baktırsana bir ara bu sorunu bende de yapmıstı zinciri gerdirmek için gittiğimde sorun gitti tabi bu arada ali usta başka bir şey yaptımı bilmiyorum ben motoru ona emenet ediyorum o hallediyorr.
    Ya kaldera bu işi anlamdım
    yeni egsozları aykonda gördüm bizimkiler gibi kapalı ucu ayrıca vidada kapalı böümün iç bölümünde kalıyor o radan o vidayı cıkarınca susturucu içinde dapılır bu yorumdan bizim egsozlarıda cok iyi anlayan biri alttan tam susturucu noktasından delerse aynı etki olmaz mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler