Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar ben adanadan recep. nasipse bu hafta içinde bir RR alacağım. dady class versiyonunu 2000YTLpeşin+2200 YTL kredi kartı 12 ay vade ile anlaştım. ayrıca üzerindeki standart egsozu söküp ayar vidalı olanı ücretsiz değişecekler. nasıl iyi mi fiyat. ne dersiniz??
    live to ride, ride to live

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    aha ben de regal-raptorlandım..
    İki gün önce babamla beraber bayiye gidip satıcıyla anlaştık. Dün iş dolayısıyla Ankara'ya gitmek zorunda olduğum için motorumu bugün alacaktım. Neyse dün akşam yorgun argın eve geldiğimde mahalledeki veletlerin:
    -Bakın yaw mahalleye Harley-Davidson gelmiş.
    demeleri ile irkildim,(tüh lan bi motor aldık hemen daha iyisini getirmişler) merakımdan çaktırmadan çocukların peşinden gittim (e HD bu kolay es geçilmez) .Çocuklar evimizin karşısındaki boş dükkanın camına yapışmışlar. Kendime şööyle bir yol açtım.
    -O ne ! regal-raptor. diye haykırmışım.(benim siyah motor vitrinde yaldır yaldır yanıyor yauu)
    -Hee abi üzerinde de öyle yazıyor zaten dediler.
    -Mehmet amca Amerika'dan getirmiş (bizim peder iki dakikada şehir efsanesi olmuş )
    Meğerse babam gidip motoru almış da gelmiş bile. Hemen eve bi depar aileye sarılma seasnları mutluluk mutluluk...
    Bugün sabah işe gelmek zorunda olduğum için motora dışarıdan şööyle bir bakıp transit geçtim. Motoru alalı bugün üçüncü gün oldu daha koltuğuna oturmak nasip olmadı.. ısmetse bugün öğleden sonra izin alıp eve gider raptorumu bi tortorlatırım (hava sıcaklığı da 17 derece olacakmış )

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cuk_o , nun açıklamasından hala sorunlarının devam ettiği anlaşılıyor. bence bu motor denizli'ye çağrılmalı ve orada incelenmeli. gerekiyorsa yenisi verilmelidir.

motorunu yeni alanlara da hayırlı olsun demek istiyorum.

ayrıcı, şu ses çıkışı ayarlı egsozlar konusunda eski tip egsoza sahip motoru olan arkadaşlardan bir fikir gelmedi. ben, eski tip egsozları yenisi ile nasıl değiştirebiliriz.. sarıkayalar bize bir imkan sağlar mı diye sormuştum. bilgisi olan var ise, lütfen yazsın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Bize kullanma kılavuzu bile vermemişler peder bey leblebi alır gibi almış motoru. ben sonradan gidip alet setini alabildim ama satıcı kullanma kılavuzu bize de gelmedi dedi.

Deneyimli arkadaşlardan bu konuda teknik destek bekliyoruz

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Bujileri sökmek için krom kapağı çıkarmak lazım...

Krom kapağı çıkarmak için de kapağın üzerinde duran iki adet bombe başlı kapakçık var... Bunlar civataları gizlemek ve estetik görüntü olması amacı ile yapılmış...
    Bu kapakçıkların altına ince bir tornavida sokarak çıkarılabiliyor...( Kapakçıkların bir tarafına dikkatle bakacak olursanız tornavidanın girebileceği kadar çentik olduğunu göreceksiniz.)

Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Teşekkürler.
    Ben de öyle düşünmüştüm ama kroma zarar vermemek için kurcalamadım.
    peki üst kısımda allen anahtarla sökülebilen iki adet vida var bunlar ne işe yarıyor bir bilgin var mı?

buraketli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosikleti alamadı ancak 1.8 Passat Turbosu var
    ya beyler motoru mazotla sildikten sonra başka bi uygulama yapıyormusunuz bi sakatlık çıkmazmı tutuşur falan ?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    cynet, hangi bayi olduğunu bana özelden yazar mısın?
    May the Force be with McLaren Mercedes

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Değerli arkadaşlarım maalesef RR nin kullanma kitapçığı YOK desem yeridir.
    Bu minik kitapçıkta birkaç basit bilgi dışında birşey bulamazsınız..
    Birşeyler öğrenmek ancak yetkili servisin ustaları ile arayı sıcak tutmakla olacak!
    GreatWhiteShark sanırım aramızda RR hakkında en tecrübeli arkadaşlarımızdan biri. Ara sıra onun ve moderatörlerin ilgili başlıklarına göz atmakta fayda var.
    Bujileri sökmek için önce G.W.Sh dediği "tapalar" çıkacak sonra alyen anahtarı ile vidaları söküp (her iki yandaki) krom görünürlü koruyucu kapak çekip çıkartılacak: işte buji göründü. Üzerindeki distrübütörden gelen kabloyu sök, sonra buji anahtarı ile gevşet ... Aman yerine takarken iyi oturt. Önce parmaklarınla döndür, diş kapmasın.
    demonic... ,Akira arkadaşlarım . Benim motorum da çok yeni henüz 300 km.de. yan ayak üzerinde depoyu full yaptıktan sonra 212 km. yaptım ve aynı pozisyonda fulledim. 9,5 Lt. benzin aldı yani 100 km.de 4,5 Lt(yaklaşık 12YTL). Biliyorsunuz kitabında 100 km.de 2,4 Lt der..
    Hele 1000 Km. yapalım sonra yine ölçeriz.
    dogma .

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı dogma adlı üyeden alıntı
    demonic... ,Akira arkadaşlarım . Benim motorum da çok yeni henüz 300 km.de. yan ayak üzerinde depoyu full yaptıktan sonra 212 km. yaptım ve aynı pozisyonda fulledim. 9,5 Lt. benzin aldı yani 100 km.de 4,5 Lt(yaklaşık 12YTL). Biliyorsunuz kitabında 100 km.de 2,4 Lt der..
    Hele 1000 Km. yapalım sonra yine ölçeriz.
    peşin hükümlü olmamak gerekir ama yine de aradaki fark küçümsenemez. gerçi benim her sabah 5dk. her akşam 3dk. jikle çekili ısıtmalarım var. yani 8 dakka ısıtıyorum ama maksimum 30dk yol yapıyorum günde (hafta sonları hariç). bu da demek oluyorki toplamda motosiklet üstünde geçirdiğim zamanın 5'de 1'i yol yapmadan ve jikle çekili oluyor ve bunun yakıt sarfiyatındaki etkisi küçümsenemez. ÖZET:RR'den hala memnunum

Tek sıkıntım GreatWhiteShark ve/veya Kaldera'nın hala küçük bir pazar buluşması ayarlamaması. (biz yeniyiz ya, hani çaylak türünden... ondan mı muhatap almıyolar dersiniz )

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    Merhaba ,
    her mesaj yazısımda sayımızın daha da artığını görüyorum.

Yeni alan arkadaşlar hayırlı olsun kazasız belasız surusler dilerim.
    Bugün oğle tatilinde hem zincirlerim bollaşmıştı gerrdirim hemde bayadır ugramadığım için ziyaret edeyim diye Aykon'a ugradım . Sağolsunlar Murat Tuncay ve Ali her zamanki iyi niyet ve güler yüzle misafir ettiler zorla çay bile içirdiler .
    Yeni Egsozları da gördüm ucuyarım kesik görüntüsünde sesi de fena değil (bu konu her kez için göreceli) yalnız altındaki vida ile ses ayarı falan yok , Sağolsun Tuncay açıkladı vidanın görevi susturucuyu tutmak vida ile oynayınca susturucu çıkıyor (vidayı çıkarmayı tavsiye etmiyor) sadece kırmızılarda su an.
    Eski model kullanıcılar değiştirmek ister diye fiyatına listeden baktırdım 117 YTL (teki)
    açıkca ilk görüşte fazla beğenmedim ama bu durum şahsi benim motorumunki daha güzelllll .
    Şaka Şaka gerçekten güzel olmuş ve seseglince (Şu an benimkinde ses egsozdan çok motordan çıkıyor) egsozdan gelen ayrı bir tokluk sesi motora bir güzellik katmış .
    Kıskandım..... ileride belki değiştiririm ama bu masrafa girmeden önce belkide bir iki susturucu ile oynayarak daha ucuz yollu bir deneme yapmalı diye düşünüyorum.
    Bu konuda bildiği çok çok iyi bir egsozcu varmı( İstanbul için)

Bilge®Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RRaptor DD250E9B
    km450 oldu nihayet yollar temizlendikçe insan daha bir keyfini çıkartıyor. Benim sorunlar bitmedi. İki gün önce servise gittim. Şarj tutmuyordu konjektör arızalanmış. Sağolsunlar Ankara Marinmak hemen değiştirdi. Boşalan akümü şarj ettiler. Ancak yaklaşık 1.5-2 saat kullandıktan sonra yine marş almaz hale geldi. Sanırım sorun marş otomatiğinde. Cumatesi günü yine servise gideceğim. Size olan biteni aktarırım. Bu start sorunu dışında Raptorumdan memnunum. Motoru henüz yıkamadım. her yanı bir parmak çamur kaplı. Bu motorun kromlarını böylesine gizlemek ona büyük haksızlık. Servisten sonra vakit bulursam bir yıkarım.

Akira dostum, Raptorun hayırlı olsun; kitapçığı hala edinmediysen benimkini scan edip burada yayınlayayım. İngilizcen varsa, orjinal kitapçığı daha doyurucu. Ama ikisi de bence çok yetersiz.
    [B][FONT="Georgia"]Bilge®Gölge[/FONT][/B][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/3548/rrturkey2ik.gif[/IMG][FONT="Microsoft Sans Serif"][I]Regal Raptor Türkiye mail grubu:[/I][/FONT] [COLOR="Blue"][U]autos.groups.yahoo.com/group/RegalRaptor/join[/U][/COLOR]

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    arkadaşlar ben dğn yeni aldım regalimi. ama akşam marş basmadı. aküsü bitiyo ama şarj olmuyo. farlar sönük yanıyor. farlar yanıkken korna çalışmıyor. deli etti ya 70 km yapabildim. yarısında ittim motoru çalıştırmak için. oooooooooof of
    live to ride, ride to live

Motosikleti
    RR - DADYW Class 250cc

Boy Problemi :(

Arkadaşlar bir soru sormak istiyorum hazır birsürü regalci bulmuşken. Bende uzun zamandır forumları takip ediyorum ve açıkçası Regal Raptor ile KW Supershadow arasında kalmış durumdayım.

Beni en çok düşündüren şey is boy konusu. Benim boyum 1.88 falan, motor üzerinde de nasıl dururum bilemiyorum. Atla kelebek misali. Bu konudaki fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim. Uzun boy nasıl duruyor regalde?

Hepinize bolca problemsiz kmler diliyorum...............

merhaba arkadaşlar bir aylık araştırmadan sonra sizin foruma takıldım sonunda dayanamadım ve dün akşam aykon'a gittim ve motoru gördüm galiba bir kaç hafta içinde bu motoru alıcam fakat aklıma takılan bir kaç şey var nasıl oluyorda kırmızı motorun egzozuyla siyah motorun egzozu farklı oluyor bu egzozların arasında ses farkı varmı yeni modelide gördüm motor hacmi silndir çapı vs. aynıyken arada -3-beygir fark nasıl oluyor bu konular hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim birde eski arkadaşlar bu sitedeki kullanıcı adı değiştirilebiliyormu ben yanlışlıkla isimi yazdım bilen varsa teşekkür ederim

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Alıntı nightwatcher adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben dğn yeni aldım regalimi. ama akşam marş basmadı. aküsü bitiyo ama şarj olmuyo. farlar sönük yanıyor. farlar yanıkken korna çalışmıyor. deli etti ya 70 km yapabildim. yarısında ittim motoru çalıştırmak için. oooooooooof of
    bu yazdıklaın çok önemli şeyler,,ben geçen bir arkadaşım için inceledim motoru,görüntüsü güzel ama eğer durum buysa yakmayalım çocuğu...Yeni aldığın motorun yaptıklarına bak pek normal değil..
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Arkadaşlar...

Yaklaşık 4000 Km.den beri bu motoru kullanmaktayım ve sizin yaşadığınız sorunların bir tanesi bile yaşamadım...

Eğer motorunda çalışmama problemin varsa hemen aldığın yere götür... Yetkili servis hertürlü sorununu çözecektir... Daha yeni alınan bir motorda da bu sorunun olması hayli ilginç... Depoda stokta durmuş bir motoru almışsan eğer akünün boş olması normal ama şarj ettikten sonra tekrar boşalması aküyü şarj eden şarj dinamosunun çalışmadığını gösterir...
    Buradan ne dersek boş... Bence makinanı aldığın yere götür ve tüm derdini anlat... Çözüm bulacaklardır... Bulunamazsa da buraya tekrar yaz lütfen...

Benim bu zamana kadar tek sorunum 2-3 hafta soğuk havalarda yatan motorumun aküsünün bitmesi o kadar... Bu da aküden kaynaklanan problem... Arabanın aküsü ile kıyaslayacak olursak 2-3 ay da arabanı kullanma... Aynı akü sorunu onda da olacaktır...

Bu arada mustafa koyuncu dostum nickini değiştiremezsin...

Bir daha bu isim ile girmek istemiyorsan giriş yapma... Yeni bir nick kullanarak yeniden üye ol...

oven dostum daha önceki sayfaları okuyacak olursan eğer, sayısız boy problemi ile ilgili konuşmuşuzdur...

Genelde millet 180-190.....

En kısa zamanda havalar müsait olduğu ilk anda bir R & R toplatısı düzenlenecektir... DUYURULUR.....
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı Bilge®Gölge adlı üyeden alıntı
    Akira dostum, Raptorun hayırlı olsun; kitapçığı hala edinmediysen benimkini scan edip burada yayınlayayım. İngilizcen varsa, orjinal kitapçığı daha doyurucu. Ama ikisi de bence çok yetersiz.
    Çok makbule geçer (hatta ingilizcesi detaylıysa daha güzel olur)

Dün şöyle internette bir gezinirken bir İngiliz gazetesinde regal raptorla ilgili bir yazıya rastladım. İngilizlerin bile (genelde pek birşeyi beyenmezler tanıdığım kadarıyla) bu motoru diğer çin mallarından ayrı tutmaları beni gerçekten sevindirdi. Sizinle paylaşmak istedim.

http://www.manchesteronline.co.uk/ca...he_answer.html

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Bunlarda anahtar teslim İngiltere fiyatları (1Sterlin 2.3 ytl)
    Prices:
    Regal-Raptor™ DD50E £1,195.00 on-the-road.
    Regal-Raptor™ DD100E £1,395.00 on-the-road.
    Regal-Raptor™ DD125E £1,554.00 on-the-road.
    Regal-Raptor™ DD250E £1,925.00 on-the-road.
    Acı yoksa kazançta yok.

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    batista123; yeni egsozlar konusunda yazdıklarınız için teşekkür ederim. doğrusu ben de şöyle düşünüyordum ki.. yeni egsoz konusunda bir kaç soru sordum. bu kadar kullanıcı servise gidiyor da.. bir tanesi şu egsoz konusunu sorup-öğrenip de burada yazmıyor. demek ki, çok önemsiz görülüyor. yazmayın o zaman kardeşim. biz de sormayalım. o zaman bu foruma girmenin ne anlamı kaldı? girmeyelim o zaman? bu seçenekler destek bulmayacağına göre.. yazacağız arkadaşlar. lütfen sormaktan.. sorunlara çözüm aramaktan ve yazmaktan geri durmayalım. bugün sizin başınıza gelmedi diye.. yarın gelmeyeceği ne malum?

motorun km de kaç tl yaktığı çok soruluyor. bu konuda, rodajda olanlardan ziyade, 1500-2000 gibi çok km yapmış olan arkadaşlar cevap vermelidir. ara sıra bu tür cevaplar geliyor. ancak, yenileri de gelebilir. bu arkadaşlar bizler için böyle bir ölçüm yaparlarsa çok memnun oluruz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler