Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @alper

olsun; boşluk olması iyidir. Bujileri kolay değişir!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

herkese selam bende artık regal raptor kullanıcısıyım 250e-9 en son olan motor fuarından aldım fiyatıda gayet uygun 3.750

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    aramıza hoş geldin arkadaşım regal bana göre doğru tercih yabmışın

selamlar..regalimi kısmetse bu hafta içi teslim alıcam..daha önce deneyimim yok ilk motorum..nelere yapmam gerekli..nelere dikkat etmem lazım..bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler..

yanlış bışeymı yazdım neden kımse cevap yazmıyo :( anlamıyorum...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Aramıza hoşgeldin
    Regal raptor kullanıcılarını tatmin eden bir motordur. Sitemizde çok kullanıcısı var, bu başlığı gördüklerinde sana yardımcı olacaklardır merak etme

250cc bu tür motorlarda başlangıç için yeterlidir. Vites geçişlerini iyice öğrenmelisin. Virajlara nasıl girilir, nasıl frenleme yapılır iyice kavramalısın ki motorunu güvenli bir şekilde kullanasın.

Bunun için sitede yer alan şu bilgileri yut
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/
    http://www.motosiklet.net/forum/surus-teknikleri/

Acele etme, trafiğe kapalı aralarda kullan görüceksinki birşey yok. Ama eğitim alabiliyorsan eğitim al mutlaka arkadaşım. Hiç vitesli kullanmamış biri 2. günün sonunda iyi bir şekilde kullanabiliyor. Bunun yanında kask ve montunu botunu ihmal etme. Kaskı sakın ihmal etme!

Hayırlı olsun, allah güzel günlerde kullanmanı nasip etsin inşallah
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

amin..çok saol tabi motor kullanan arklar yardım edicek ama tabi burda çok rr kullanıcısı oldu için yazdım yardımlarda bulunacaklarındada eminim yazdıklarını kesinlikle uygulıcam ve yazılanları

Motosikleti
    cbf 150 regal raptor
    iyi akşamlar arkadaşlar.
    bende ikinciel
    bir regal raptor
    almayı istiyorum
    alırken motorun nelerine dikkat etmem gerek

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    selamlar,
    forumda bi yerde okumuştum ama unuttum ve şimdi bulamıyorum...
    fanlar kaç derecede devreye giriyor ve sıcaklık göstergesi kaç derecede yanıyor? yanınca hemen motoru kenara çekmek mi gerekir? geçen gün yolda ikaz ışığı yandı, ben de fanları çalıştırdım (müşür bozuk da kendim kafama göre fanları açıp kapatıyorum). sonra içime sinmedi kenara çekip yarım saat kadar bekledim. kontağı açtığımda hala ışık yanıyordu. ne olursa olsun deyip fanlar açık eve döneyim bari dedim ve yolda ışık kendiliğinden söndü.

öğrenmek istediğim normalde ısı uyarısı yandığında mı fanlar devreye giriyor yoksa ısı uyarısı yandığında artık çok geç olmak üzere çek kenara motor soğusun mu demek?

izmirli_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,
    forumda bi yerde okumuştum ama unuttum ve şimdi bulamıyorum...
    fanlar kaç derecede devreye giriyor ve sıcaklık göstergesi kaç derecede yanıyor? yanınca hemen motoru kenara çekmek mi gerekir? geçen gün yolda ikaz ışığı yandı, ben de fanları çalıştırdım (müşür bozuk da kendim kafama göre fanları açıp kapatıyorum). sonra içime sinmedi kenara çekip yarım saat kadar bekledim. kontağı açtığımda hala ışık yanıyordu. ne olursa olsun deyip fanlar açık eve döneyim bari dedim ve yolda ışık kendiliğinden söndü.

öğrenmek istediğim normalde ısı uyarısı yandığında mı fanlar devreye giriyor yoksa ısı uyarısı yandığında artık çok geç olmak üzere çek kenara motor soğusun mu demek?
    arkadasım fanlar ısı uyarısı yanmadan devreye giriyo.uyarı verince kenara cekmek gerekiyo.sen o müşürü en kısa zamanda yaptır derim ben havalarda ısınmaya başladı artık basına iş açılmasın allah korusun .

arkadaslar bu arada bende bişi sormak istiyorum bu yakınlarda motorumu bakıma vericem ama güzelce elden gecsin istiyorum.bi önceki bakımdan sonra yaklaşık 3000 km yaptım .bakımda nelere dikkat etmem ve neler yaptırmam gerekiyo.liste olarak yazarsanız cok sevinirim simdiden tesekkür ederim
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

slm arkadaşlar bu motor hakkında bilgisi olan varmı 350 cc demiş ama nasıl bişidir bu
    http://www.sahibinden.com/regal_rapt...XQQdisplayitem

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı alp_ER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu motor hakkında bilgisi olan varmı 350 cc demiş ama nasıl bişidir bu
    http://www.sahibinden.com/regal_rapt...XQQdisplayitem
    çok uzun süredir beklenen bi motor bu .türkiyeye geldi gelcek deniyodu sonunda geldi .şekil fena deil hatta gayet cekici ama fiyat biraz fazla gibi sonuçta çinli 7000 tl verilirmi tartışılır .ama kullanan arkadaslar varsa daha detaylı bilgi verebilirler bende açıkçası merak ediyorum kullanımı sesi falan nasıldır diye
    İnsanın değeri bir kesirLe ifade ediLecek oLursa;,,payı gerçek kişiLiğini gösterir,paydası da kendisini ne zannettiğini.......Payda büyüdükçe kesrin değeri küçüLür.........* ToLstoy *

ben regalden memnundum aslında büyütmek için sattım.. şimdi arayış içindeyim bu motoru görünce dikkatimi çekti ama dediğin gibi 7,000tl biraz çok gibi yinede kullanan varsa bilgi almak iyi olur..

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    büyütmek için sattıysan 250 ile 350 arasında pekte cok bi fark yok ayrıca vergi farkı da var 2 3 beygir fark için daha cok bi vergi ödemek mantıksız 500 lük falan olsa değer. ben sahsen regalimden sonra dragstar veya c800 düşünüyorum kalkıp 350 lik regal almam açıkçası ayrıca fiyat gercekten yüksek 7000 e ne japonlar bulunur kanısındayım.yeni başlayan biri alabilir veya scooterdan geciş yapcaklar düşünebilir güzel bi tercih olabilir onlar için ama bize gelmez bence.
    asağıda bi arkadastan alıntı var gayet ii yazmış

Bu motoru bende inceledim ve gördüklerimi yazayım hemen.

Bu motor bence 5000 lira eder, aslında onu bile etmez ama söyliyim nedenlerini.
    Şekil olarak güzel bir motor ama kullanılan parça ve malzemeleri 250 cc lik bir regalle karşılaştırırsak hiç bir fark yok, sadece şasi olarak boyu biraz uzun, geri kalan malzemeler aynı kalite, diyeceksinizki ama bu 350 cc güçlü, 250 lik regaller 17 beygir, spyder 350 ise 21 beygir yani arada 100 cc = 4 beygir güç farkı var, bunun yanında motor hacmi 250 cc yi geçtiği için vergi 2 katına fırlıyor hemen, 10 km daha hızlı gidebilmek için değmez bence. Diğer bir gözlemim, motor 250 lik motorla aynı buda demek oluyorki piston yataklarını genişletip motoru güçlendirmeye çalışmışlar, 350 lik spyder motoru 250 lik regal şasisi üzerine cuk diye oturur alın size bir alternatif.

250 lik regallerin fuar fiyatı 3900 lira idi, bunu satan firma bundan para kazanıyor demekki !!! 2 motor arasında teknololik olarak bir fark olmadığı için spydır 6900 lira etmez arkadaşlar, satın alacağınız tek şey görünüş olur sadece.

7000 lirayı verecek olan üzerine 2 yada 3 bin koyarsa canavar gibi japon makine alır, hemde en az 2 katı beygire sahip bir makine alır, yola çıktığınızda şanzımanım mı dağıldı, müşürmü çalışmadı, radyatörmü delindi düşünmezsiniz, kaç tane arkadalımız 2. el japon motor aldı ve daha 1 kere siteye sorun yazdıklarını ne gördüm nede duydum.

Son olarak düşüncem, şehir içinde zor bir makine çünki uzun, şehir dışı içinde yolda keyifli gider ama artçıya zulüm olur, yük yükleme bakımından 1 çanta ancak alırsınız yanınıza, en azından böyle bir makine bana gelmez şahsi düşüncem olarak.

Benden bu kadar arkadaşlar

raptorriders tan tayfun isimli arkadastan alıntıdır arkadas gayet güzel anlatmış.

daha geniş bilgi için raptorriders sitesinde mevcut arkadaslar

ya bende m 800 düşünüyorum aslında ama ekonomim el vermiyo işte çok fazla borca girmek istemiyorum.. regali satınca hafif bi pişmanlıkda yaşadım zaten bu motoruda regallere bakarken gördüm dikkatimi çekti

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    görünüşü gercekten dikkat cekici meretin insanın aklını celmicek gibi deil ama iş ciddiye binince alma aşamasında bi çok faktör devreye giriyo ii düşünmek gerek attığımız tas ürküttüğümüz kurbağaya değsin birazda

ah c800 ahhhhhh biraz daha ucuz olsan da kılı kırk yarmak zorunda kalmasak

Alıntı jazz.x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam bende artık regal raptor kullanıcısıyım 250e-9 en son olan motor fuarından aldım fiyatıda gayet uygun 3.750
    HAYIRLI OLSUN BENDE FUARDAN AYNI FİYATA ALDIM. (3900 DİYORLARDI DEMEKKİ PAZARLIK ŞART) ARANIZA YENİ KATILDIM. . PLAKA İŞİNİ NASIL YAPTIRDIN? BİRDE BUNLARIN KİTAPÇIKLARININ ORJİNALİ OLAN VARMI? NASIL TEMİN EDEBİLİRİM. EMRE MOTORUN VERDİĞİ TÜRKÇE KİTAP KÖTÜ VE EKSİK. OLANLAR İLETEBİLİRSE MEMNUN OLURUM.

Regal 250 Için En şık ön Cam Ve çanta Nerden Bulabilirim

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    Alıntı ÇNAEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAYIRLI OLSUN BENDE FUARDAN AYNI FİYATA ALDIM. (3900 DİYORLARDI DEMEKKİ PAZARLIK ŞART) ARANIZA YENİ KATILDIM. . PLAKA İŞİNİ NASIL YAPTIRDIN? BİRDE BUNLARIN KİTAPÇIKLARININ ORJİNALİ OLAN VARMI? NASIL TEMİN EDEBİLİRİM. EMRE MOTORUN VERDİĞİ TÜRKÇE KİTAP KÖTÜ VE EKSİK. OLANLAR İLETEBİLİRSE MEMNUN OLURUM.

Regal 250 Için En şık ön Cam Ve çanta Nerden Bulabilirim
    regalin hayrılı olsun arkadasım kazasız belasız kullan tadını çıkar inşallah regalciler gün gectikçe artıyo

izmirli_ua bu regalleri türkiyeye hangi firma getiriyor bi bilgin varmı yada bilen başka biri??

Motosikleti
    DD 250 e-9 siyah satılık
    emre ltd. getiriyo yedek parca konusundada hiç sorun yasatmıyolar en azından duyduklarım bunlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler