Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ VZ 800 MARADUER
    Arkadaşlar merhaba,uzun süren takipler sonucu kendi sınıfında en iyisi olduğuna karar verdiğim R&R'mı aldım nihayet .Pardon Ben Bozkurt.Siteye Balıkesir'den katılıyorum.Tüm regalci'lere merhaba.Renk:Kırmızı.Anadolu celetem ile aldım.500 peşin 183x24 şeklinde.Diğer modellerden farkı Ekzostlarında.Tam benim istediğim gibi.Uçları aşağıdan yukarı açılı şekilde kesik ve alt tarafta ses ayar vidası koymuşlar.İstediğin şekilde ses çıksın diye.Tabii her taraf kar ve buz.Motor plaka çıktı dükkanda bekliyor.Bende heyecanla bekliyorum .Daha çok yazışmak dileğiyle.Sağlıcakla kalın.
    Bozkurt
    DDR&R
    Balıkesir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    walla arkadaşlar montun üzerinde 4 tane etiket var ama hangisi montun hangisi korumaların hangisi derinin bilemiyorum onun için hepsini yazıyorum (bu arada cahilliğime sayın ilk motorum ve ilk montum)
    1. protector
    2. boggrah ındustry
    3. 3m scotchlite
    4. genune leather

mont bayaa korumalı sırt, ön, kollar, omuzlar yanlız bellik yok.
    eldiven desen motor sürerken değilde kazara bi tartışmada kullansan silah niyetine geçer herhalde. el yumrukları üzerinde, bileklerde ve eklem yerlerinde karbon fiber korumaları var

mont ve eldiceni 350.00 ytl / 12 taksitle aldım, bilmem pahalımıdır ucuzmudur ama bir yerde sadece korumalı bir mont sormuştum onun fiyatını 750.00 ytl duyunca bayaaaaa ucuz geldi yorum sizin.. şu an resim ekleyemiyorum çünki fotoğraf makinam yanımda değil ama en kısa sürede onuda eklerim

spjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 REGAL RAPTOR
    dostlar bizim motorlara burun kıvırıp (cin) diyenlerin icinde yeni Honda CBF 250 kullanan arkadaşlar yoktur umarım nedenine gelince honda cbf 250 de kullandıgı motorum bizim motorları imalatını yapan fabrikadan alıyor motoru fason olarak bizim R&R ları yapan üreticisi .
    Motorların dışını , şanzımanı ve su sogutmalıya cevirrip bizim motorlara takmışlar ingilteredeki dostlarımdan aldım bu haberleri tabi bunu haberi yetkili birine doğrulatmanın bir yolunubulmak çok zor ama yinede duyunca çok şaşırdım
    DADYW DD250E-9 Regal Raptor 34 SKJ 98

Motosikleti
    artık yok.....
    dostum resmini gösterdiğin motor çift ekzantrikli, bizim motorları ben tek ekzantrikli biliyorum.

spjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DD 250 REGAL RAPTOR
    resimleri bana arkadaş gönderdi anladığımdan koymuş değilim ama sorarım kendisine cbf ile bizim motorlarının resimlerini yanyana koyunca benzediklerini inkar edemem ama nekadar aslı vardır bilemem bu haberin
    DADYW DD250E-9 Regal Raptor 34 SKJ 98

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9
    Dostum bu topicte önceki sayfaları okuyacak olursanız şehir içinde 12 Ykrş. ile 10 Ykrş. arası yaktığından bahsetmiştim...

Daha şehirler arası yolda kullanmak nasip olmadı ama bu neredeyse 4000 km. ye yaklaşan motorumla yaptığım hesaplamalar sonucunda bulunmuş bir rakamdır...

Şehirler arası 10 Ykrş. un altına ineceğine eminim...

Şuan kullandığım dizel arabam bile şehirler arasında 10 Ykrş. tan az yakıyor

Bu arada 94.000 kez görüntüleme ile topicteki rekoru 9 Şubat 2006 itibarı ile ele geçirmiş bulunuyoruz RR severler...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Forumdan Uzaklaştırıldı yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    ibresi maximum hız olarak 110mil'i gösteriyor yani buda demek oluyorki 176km bence bukadar hıza ulaşamaz

Raptor_SS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok
    Slm arkadaşlar bu aralar pek aranıza katılamıyorum işler baya yoğun. ilk sayfalarda liste olacaktı ona devam ediin yeni liste yapmayın bence Forum çok şişiyor .fuara gidecekler nasıl gitmeyi planlı. Ben motorla gitmeyi planlıyorum great nedersin ? Kaldera ? ve diğer Raptorcular
    Gerçi daha 1,5 ay var.
    aramıza yeni katılan arkadaşlar hoş geldiniz. ayrıca yeni raptorculara hayırlı olsun doğru seçim yaptınız.

dogma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD 250E-9
    Alıntı DarksideR adlı üyeden alıntı
    Herkese Merhabalar,
    .....Ne alacağım ben yaaa?? Keeway SL150'mi yoksa Daddyw'mi, Siz ne önerirsiniz lütfen bir yardımcı olun.
    Selamlar herkese.
    Değerli Arkadaşım Darksider, Kendin hk pek bilgi vermemişsin. Yeni kullanıcı mısın? daha önce motosikletin oldu mu? Ne tür motosiklet kullandın? vb-vb..
    Herşeyden önce Keeway SL150 150 cc'lik bir makina ve 130 kg ağırlığı var.
    R Raptor ise 250 cc. Ağırlığı 160 kg. Bu nedenle ikisini mukayese etmek bir açıdan zor ve öbür açıdan kolay; öyle değil mi?
    Her ikisi de "turunçgillerden" olsa da tıpkı Greyfrut ile Mandalina' nın karşılaştırılması gibi ...
    dogma .

Bilge®Gölge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RRaptor DD250E9B
    Arkadaşlar ben Şenol,

Ben de bir aydır Raptorcuyum. Bu forum ile ilgili linki Batista sağladı. Sağolsun. Şimdiye kadar ancak 12 sayfasını okuyabildim. Ama gördüğüm, önemli bir birikimi paylaşmışsınız. Ben Raptorumu 3 hafta önce (ne yazık ki Sibirya karları) yağdığı gün teslim aldım. O gün bu gündür, kötü hava şartlarından ötürü sadece 300km yapabildim. Bazen işten döndüğümde akşamları atlayıp dolaşıyorum. Şimdiye kadar oldukça memnunum. Yumuşak kar üstünde, kuru kar üstünde kullandım. Buz üstünde eğim tırmandım ve iniş yaptım. Kendisine biçilmiş vazifenin daha üzerinde kararlı.

Yaşadığım tek sorun akünün asitsiz teslim edilmesi. İkinci gün marş basmayınca,arabamdan takviye çekip çalıştırdım ve akücüye gidip bakımını yaptırdım. Şimdi marşta hiç sorun yaşamıyorum. Bendeki model B serisi. Radyatör dik yerleştirilmiş durumda. km saati deponun üzerine alınmış ve çantalar daha geniş. Benim 73 model Ford' tan kalma alışkanlığımla, beni yolda bırakabilecek çoğu malzemenin yedeklerini tutuyorum. Hortum, ampul, sigorta, kablo... el feneri, motorun üzerindeki tüm civatalara uygun minimum bit-tornavida/lokma takımı... geniş çantanın avantajlarını fazlasıyla yaşıyorum......

Yakında ilk bakımını yapacam. Eh, bana hayırlı olsun. Raptorlarını yeni alan diğer arkadaşlara da hayırlı olsun. Eski Raptorcular da bence doğru seçim yapmışlar. Zaten okuyabildiğim kadarıyla motorundan mutlu olmayan kimse yok. Okumadığım kısımlarda Raptorcu listesi oluşturduysanız, Ankara kısmına beni de ekleyebiliriz.
    [B][FONT="Georgia"]Bilge®Gölge[/FONT][/B][IMG]http://img421.imageshack.us/img421/3548/rrturkey2ik.gif[/IMG][FONT="Microsoft Sans Serif"][I]Regal Raptor Türkiye mail grubu:[/I][/FONT] [COLOR="Blue"][U]autos.groups.yahoo.com/group/RegalRaptor/join[/U][/COLOR]

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mes; E ve C serisine dair teknik verileri içeren resimler için teşekkürler. sorun yellowrock sitesindeki verilerden kaynaklanıyor. tamam C serisi E serisinden 3 hp daha güçlü olsun. ancak, hala ? leri var.

bozkurt, delitay ve bilge®gölge; motorlarınız hayırlı olsun.

bozkurt, motor ile ilgili; "akünün asitsiz teslim edilmesi" demişsiniz. daha önce motorların kuru tip akülü olduğu yazılmıştı forumda. aldığınız motorun aküsü saf su eklemeli.. asit eklemeli aküden mi? Ayrıca aldığınız motor ile ilgili; "Diğer modellerden farkı Ekzostlarında.Tam benim istediğim gibi.Uçları aşağıdan yukarı açılı şekilde kesik ve alt tarafta ses ayar vidası koymuşlar.İstediğin şekilde ses çıksın diye" şeklinde yazmışsınız. siz hangi seri motor aldınız.gerçi renk kırmızı diye belirtmişsiniz. E serisinde kırmızı renk var. balıkesirden mi aldınız.

arkadaşlar, daha önce motorların egsozları ile ilgili böyle bir yazı yazılmadı. yeni satılan motorların egsozları mı değişti. yada bu vidalı egsozlar opsiyonel mi. bilgisi olan var mı?

bilge®gölge; B serisi regal aldığınızı yazmışsınız. bir yanlışlık mı var. Türkiye de E ve C serisi satışta. bildiğim kadar B serisi henüz ithal edilmiyor.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Topuz, egsozlardaki aynı uygulamayla ilgili bir yazı da "Regal Raptor toplu satın alma listesi" başlığında var.Ben de okuyunca şaşırdım...Bir göz at istersen.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    DADYW DD250E-9
    bilge gölge ,bozkurt ve delitay hoş geldiniz aramıza
    Sayımız her geçen gün artıyor . Tahminimce sezon açılınca soyle bir turlamaya cıktıgımızda dışarıda baya bir R&R ye rastlıyacagız.
    Bu eksoz sorusu benimde dikkatimi çekti toplu alım sayfasında belirtilen açıklama aşağıda.
    Alıntı SWING adlı üyeden alıntı
    Raptor Regal DADYW-9A modelinde 2 değişiklik yapıldı. Bİrincisi ekzoslarda. Tüp şeklindeki ekzoslar 45 derece eğimli kesik, kısa ve trombon ekzoslarla değiştirildi. Trombon ekzosların altında bulunan alienle iki parçalı susturucunun arka parçası çıkartılabiliyor. Trombon ekzosla zaten kalınlaşan ve toklaşan ses, susturucu çıkartılarak ciddi bir HD sesine çevrilebiliyor. İkinci değişiklik arka çantalarda: Dar olan arka çantalar DADYW-9B modelinde kulanılan geniş ve reflektörlü çantalarla değiştirildi. A ve B modellerinde Kasım 2005'den itibaren Keihin karbüratör kullanılıyor. Kaliteye bakmak için fazla uzaklara bakmaya pek gerek yok.
    şimdi kafam karıstı(9A modeli zaten bizde yok ama ) bu gun yarın aykona giden olursa bunlkarla ılgılı bilgi alabilirmi. Ayrıca bu acıklamalar doğru ise;
    ( keşke motorumu şimdi alsaydım dememek için)
    bu değişiklikler bizim R&R ye de yapabilirmiyiz .(Getirilerse)

Çantaların genişlediğinden dem vurmuştum ama zaten yazın deri takacagım için bunu onemsememiştim .
    B serisini E serisine göre kafamda çirkin bulmuştum.Önemsememiştimm.(uzerine binince acıkcası fikrim değişti ama hala benim fıstık, daha sade ve güzel duruyor)
    Ama egsoz da değişmiş ve ya değişecek ise valla kıskanıcagımmmm

Sonuç olarak, ben motorumdan cok memnunum, Yeni alan kişilerin de benim gibi memnun olması beni dahada mutlu ediyor.

Bu arada hondanın güvenli sürüş 2 eğitimine kayıt oldum (8-9Nisan) bir sorun cıkmaz ve gidebilirsem yaşadıklarımı paylaşırım.
    Artık şu kar-rüzgar -çamur kalksa.........be yaaaaaaaaa...

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Sevgili Topuz;Bundan sonra gelecek tüm Reptor'lar(E veya C serisi) bu yeni tip ayarlı ve alttan üste doğru açılı kesik egzostla gelecek.Antakya bayisinin bana verdiği bilgi bu doğrultuda.Ayrıca akülerin de bundan sonraki motorlarda Mutlu akü olarak gelme ihtimali var.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

GreatWhiteShark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal_Raptor DD250E-9

RR al

Dostum, eğer Ankara falan da yapacaksan 250 cc. motor almanı tavsiye ederim...Özellikle de su soğutmalı...

Keeway SL150 150 cc'lik makina da güzel, fiyatı da 3000 YTL. nin altı...

Kısaca 3000 YTL. paran varsa Keeway, 4000 YTL. varsa RR al derim...

Benim 3000 YTL. param olsaydı eğer yine RR alırdım... 1000 YTL. de borçlanırdım...

Bu arada yeni RR ci arkadaşlara hayırlı olsun dileklerimi iletmek istiyorum...

Buluşacağımız günlere daaaaaa çok var ama olsun...
    Regal Raptor
    DADYW
    DD250E-9
    34 SIU 67

Topuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar, bu egsoz konusu beni bayağı etkiledi. hatırlanacağı üzere bir aralar bu egsoz konusu çok yazıldı forumda. motordan daha iyi ses çıksın diye nasıl kesilmeli, kim kesebilir vb. anlamda bayağı fikirler edinmiştik. şimdi ise egsoz kestirmeye gerek kalmadığı anlaşılıyor.

Ancak, motoru ilk alanlar, motoru tavsiye edenler.. hatta bir anlamda satışların artmasını sağlayanlar, egsoz konusunda, yeni alanlara göre dezavantajlı duruma düşmüş oldu.

gerçi bu durum, arabalar için de aynıdır. her yeni satılan model, eskisine göre daha iyileştirilmiş özelliktedirler. bu durumda eski model sahibi bir hak iddia edemez.

şimdi, bir hak iddia etimiyorum ama, yeni modeller ayarlanabilir ses çıkışlı olacağına göre, eski tip egsoza sahip olanlardan isteyenler, yeni tip egsoza nasıl sahip olabilirler acaba? bir aralar ilan edilen fiyat listesinde egsoz için set halinde sağ ve sol için ayrı ayrı 98,09 tl yazılmıştı (98,06*2=196,12 tl). yaklaşık 200 tl para ediyor. bu, eski egsoz tipleri için epey bir para.

şimdi, yeni egsozlar kaç paraya bize mal olur acaba? bunun bir çaresine bakmak lazım. satılan motorların hepsi garanti kapsamında hala (2 yıl dolmadı). acaba ithalatçı firma-servisler aracılığı ile, isteyenlere daha farklı bir fiyattan yeni egsozların takılmasını sağlayamaz mı? bunun için bizlere ne gibi bir kolaylık sağlayabilirler? ricacı olsak, bu husus bizler açısından çözüme kavuşturulamaz mı?

yada şöyle yapacağız. motorların garantisi bitine kadar, yada egsoz bozulana kadar.. eski tip egsoz ile idare edeceğiz. değişmek icab edince de garanti kapsamında ise fiyat farkı vererek, değilse zaten bozuldu yeni tip egsoz taktıracağız. ama bu fikir benim pek hoşuma gitmedi.
    ben bu konuda şu an moral bozukluğu içindeyim de.. sizler ne alemdesiniz bilemeyeceğim.

dadyw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba
    Ben murat yaklaşık olarak bundan 2 hafta önce CUK_O isimli arkadaş motorda sorunlarının olduğunu belirtmiş ve daha sonra sında sorunlarını gidermemize rağmen hiç bir açıklamada bulunmamıştır.kendisinden en yakın zaman da bir açıklama yapmasını beklemekteyiz.saygılar

Arkadaşlar toplu alımla ilgilenen öncü arkadaşın bizimle irtibata geçmesi için
    özel msn den cevap bekliyorum.

Motosikleti
    artık yok.....
    arkadaşlar motorumu bu hafta pazartesi sipariş verip salı günü getirtmeme rağmen siyah renklilerin eksozları eski, kırmızılar yeni tip geliyormuş.
    yaw bu ne şans, 2006'nın ikinci yarısında siyahlarda yeniye dönecekmiş. hoş görmedim daha fotolarını ama eski tipden iyi olabilir.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

duslemek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honca CBF 150
    offf kredim bugun onaylanmadı ne güzel yarın regalimi almaya gidecektim olmadı motoru korumak için zincir aldım alarmda takmak istiyorum takan var mı?

kaskım ve eldivenlerim

[img=http://img378.imageshack.us/img378/9197/img00053rw.th.jpg]
    Özgür Ak / İzmir-Hatay
    HONDA CBF 150 Simsiyah

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Baggio ve Düşlemek;Motoruna alarm taktıran var mı?Diye sormuşsunuz.Ben taktırdım.Üstelik aldığım gün,kasko yaptırmadan önce taktırdım.Bayaada hassas bir şey.Yalınız otolardaki gibi hassasiyet ayarı yok.En hassas haliyle kullanıyorsun.Fiyatları 35-45 ytl.gibi.10 ytl de montajına vermiştim.Aldığım alarmda uzaktan çalıştırma fonksiyonu da mevcut.Ama ben o fonksiyonu iptal ettirdim.Çünkü Regal'ler zaten takozda iken çalışmaz.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler