Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DADYW DD250E-9 Regal Raptor Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    arora ledow txn125f
    Alıntı Barıs-Raptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar, yaklasık 4 ay once aldıgım regalle 2500 km yaptım uzun yola cıkmadıgım ıcın pek fazla km olmadı. Butcesı kısıtlı olan yanı bır honda yada yamaha alamıcak durumu olan ve cın motorları arasında gıdıp gelen arkadaslara hıc dusunmeden regal almalarını tavsıye ederım. su ana kadar sıgorta atmasından baska hıc bır sorun yasamadım. Nereye gıdersem gıdım motor banamısın demedı. ayrıca gorunus bakımından butun cınler arasındakı en ıyısı regal bence benzınlıkte bıle herkes motorun fıyatını duyunca ınanamıyorlar kımse cın malı olduguna ınanmıyor. Istanbulda servıs sorunu yasamanızda ımkansız Besıktas'ta Alı usta, Kadıkoy'de de Emre usta regalden cok ıyı anlıyorlar. Yedek parca sorunuda hıc yok ıstedıgınız parcaya cok rahat bır sekılde ulasabılıyorsunuz. Bence hıc dusunmeden gonul rahatlıgıyla regal alabılırısnız. Bende almadan once keeway ıle regal arasında cok kalmıstım. Bu forumda yazılanları okuyunca regalde karar kıldım. Suandada iyiki regalı sectım dıyorum.Sızde hıc dusunmeden regalcı olun.
    chopper almayı kafaya koydum fakat açık konuşayım ben keeway-regal-tigerS arasında kaldım hatta bide Vmotor olması avantajıyla bisan ı bile araya sıkıştırdım şimdi de bir türlü karar veremiyorum.. evdekiler de destek vermeyeceğini söyledi:( öğrencilik hayatım devam ettiği için yükün altına da fazla giremem 2.ellere bakıyorum onlar da malum hem trink para istiyor hem de güvenemiyorum(rodajı nasıl geçmiş, hor kullanılmış mı, arızası var mı..) çok kararsızım
    [COLOR="SeaGreen"]still life.. [/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    selamlar...

yaklaşık 1 ay önce aldığım regalimle ehliyet sorunundan dolayı otopark dışına çıkamamıştım. ama bu sabah bütün cesaretimi toplayıp (cuma günü almış olduğum ehliyetimi de cebime koyup) atladım ve işe geldim .
    aman allahım o ne stress o ne kalp çarpıntısı... iki kere yokuşta kalkamam diye korkup kırmızı ışıkta geçtim (biri yeni yanmıştı diğeri de yeşil olmak üzereydi ve erken saat olduğundan diğer yönlerden de gelenler yoktu). Korka korka ayazağa, cendere, çağlayan ve son olarak feriköy (yakl.12 km) olan güzergahımı sadece 1 kere ofisin önünde stop ettirerek tamamlayabildim ama çok uzuuuun bi yolmuş gibi geldi. Kaskımı çıkarınca stresten kıpkırmızı olan yüzüm yanmaya başladı.
    Zaten motorcuların nasıl rahat hareker ettiklerini hayretle izlerken ben de sonunda motorla trafiğe çıkınca sizleri bir kere daha takdir ettim. İlk otomobil kullandığım zamanlarda da pek çok böyle stresli yolculuk yapmıştım ama sonunda pedallar, vites ve direksiyon vücumunun uzantısı haline gelmişti. Umarım motora alışma sürem de bir an önce biter ben de sizler gibi kasılmadan rahat rahat kullanabilirim.
    Herkese selamlar

not: akşam dönüş yolu için dua edin

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar...

yaklaşık 1 ay önce aldığım regalimle ehliyet sorunundan dolayı otopark dışına çıkamamıştım. ama bu sabah bütün cesaretimi toplayıp (cuma günü almış olduğum ehliyetimi de cebime koyup) atladım ve işe geldim .
    aman allahım o ne stress o ne kalp çarpıntısı... iki kere yokuşta kalkamam diye korkup kırmızı ışıkta geçtim (biri yeni yanmıştı diğeri de yeşil olmak üzereydi ve erken saat olduğundan diğer yönlerden de gelenler yoktu). Korka korka ayazağa, cendere, çağlayan ve son olarak feriköy (yakl.12 km) olan güzergahımı sadece 1 kere ofisin önünde stop ettirerek tamamlayabildim ama çok uzuuuun bi yolmuş gibi geldi. Kaskımı çıkarınca stresten kıpkırmızı olan yüzüm yanmaya başladı.
    Zaten motorcuların nasıl rahat hareker ettiklerini hayretle izlerken ben de sonunda motorla trafiğe çıkınca sizleri bir kere daha takdir ettim. İlk otomobil kullandığım zamanlarda da pek çok böyle stresli yolculuk yapmıştım ama sonunda pedallar, vites ve direksiyon vücumunun uzantısı haline gelmişti. Umarım motora alışma sürem de bir an önce biter ben de sizler gibi kasılmadan rahat rahat kullanabilirim.
    Herkese selamlar

hayırlı olsun regalin
    trafikde sakin kullanmaya çalış zaten alıştıktan sonra gerisi kolay olarak gelecektir
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Caracal 200 (siyah)
    selamlar...

Herkese selamlar

dostum cok kisa surede alisacaksin hic merak etme. eger mumkunse trafigin segrek oldugu yollari kullan. trafige cikmaktan kacma. ara sokaklarda kaza riski her zaman daha yuksektir unutma. nerden araba, bisikletli veya yaya cikacagi belli olmaz. trafikte en azindan yolun hizi, gidisi bellidir. vitese debriyaja alistiysan sorun yok. kirmizi isiklarda dinlenmek icin bosa al, kolunu bacagini salla biraz. yesil yaninca devam benim gibi acemiysen, keyifli surus icin gece uzun ve sakin yollar bul kendine.

hayirli olsun. kazasiz belasiz..

Alıntı cihanerel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper almayı kafaya koydum fakat açık konuşayım ben keeway-regal-tigerS arasında kaldım hatta bide Vmotor olması avantajıyla bisan ı bile araya sıkıştırdım şimdi de bir türlü karar veremiyorum.. evdekiler de destek vermeyeceğini söyledi:( öğrencilik hayatım devam ettiği için yükün altına da fazla giremem 2.ellere bakıyorum onlar da malum hem trink para istiyor hem de güvenemiyorum(rodajı nasıl geçmiş, hor kullanılmış mı, arızası var mı..) çok kararsızım
    dostum bisan basliginda maalesef negatif yorumlar goruyorum. gerci bu is sans isi. kimisi de cok memnun.

yazdigin diger markalar bana daha guvenilir geliyor. ozellikle tiger ve raptor. tiger zaten yillarin tiger'i. binip de problem yasayani gormedim duymadim. raptor da bu klasmanda kendini ispatlamis cok iyi bir alet. bildigim kadariyla cift silindir. bu anlamda tiger'dan ustun. ben olsam raptor ya da tiger alirdim. ama tip olarak raptor tiger'dan daha estetik. bence.

kolay gelsin.

Motosikleti
    Regal Raptor DD250E- Asya 125t
    kardesım 1 dk bıle dusunme dırek regalı al alınca farkına varıcaksın zaten ıyıkı regal almısım dıceksın bende tam keeway alıyordum bı arkdasımın tavsıyesı uzerıne regalı arastırmaya basladım sonundada regalde karar kıldım. Iyıkıde regal almısım butun servısler en az sorun yaratan motor dıyorlar cın malı olduguna aldanma regal kalıtesıne o klasmandakı hıc bır cın ulasamaz.

selamlar...

Herkese selamlar

Yakında cok rahat bı sekılde suruceksın bende tıpkı senın gıbı ya yokuslarda kalkamazsan arkdakıler korna calarsa laf ederse dıye bırazcık cekınıodum sımdı ıse o zamanı hatırlıyıp guluyorum
    [B]Biz sunrooflara degil,gokyuzune ınanırız..[/B]

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    günaydınlar,

dün akşam sağ salim evime ulaştım . gerçi yolda trafiğe kalıp 3-4 kere dur kalkta stop ettim ama...
    bugünkü gelişim düne göre çok daha rahattı hatta dün pas geçtiğim kırmızılarda durdum bile... (kaldırıma yanaşıp durdum ve bütün araçlar gittikten sonra hareket ettim ama olsun)

dün E-6 dan giderken motoru 85 kmh üzerine çıkaramadım bi türlü ve diğer bütün araçlar benden hızlı olduğundan ben de mecburen sürekli emniyet şeridinden gitmek zorunda kaldım. hızı yükseltmek için yüksek devirli kullanmanın bi faydası olur mu? yani vitesleri yüksek devirlerde geçirmekten bahsediyorum. (not: regalim ikinci el olduğundan rodaj derdim yok ve eski sahibi 120-130 gördüğünü söylemişti)

bir de dün motorun sesine duyan bi amcam senin bi silindirin çalışmıyor olabilir dedi. silindirin birinin çalışmadığını nasıl anlarım?

yardımlarınız ve cesaret verdiğiniz için teşekkür ederim... yolunuz açık olsun

Motosikleti
    Artık araba var
    günaydınlar,

dün akşam sağ salim evime ulaştım . gerçi yolda trafiğe kalıp 3-4 kere dur kalkta stop ettim ama...
    bugünkü gelişim düne göre çok daha rahattı hatta dün pas geçtiğim kırmızılarda durdum bile... (kaldırıma yanaşıp durdum ve bütün araçlar gittikten sonra hareket ettim ama olsun)

dün E-6 dan giderken motoru 85 kmh üzerine çıkaramadım bi türlü ve diğer bütün araçlar benden hızlı olduğundan ben de mecburen sürekli emniyet şeridinden gitmek zorunda kaldım. hızı yükseltmek için yüksek devirli kullanmanın bi faydası olur mu? yani vitesleri yüksek devirlerde geçirmekten bahsediyorum. (not: regalim ikinci el olduğundan rodaj derdim yok ve eski sahibi 120-130 gördüğünü söylemişti)

bir de dün motorun sesine duyan bi amcam senin bi silindirin çalışmıyor olabilir dedi. silindirin birinin çalışmadığını nasıl anlarım?

yardımlarınız ve cesaret verdiğiniz için teşekkür ederim... yolunuz açık olsun
    iyi iyi yavaş yavaşda olsa alışmaya başlamışsın trafiğe
    motor konusunda ise beşiktaş dikilitaşda ali ustayı bi ziyaret et sana ne olup bittiğini söylesin selamımı ilet iyice baksın
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

hayırlı ramazanlar arkadaşlar bende bugün rr sahibi oldum hemen size bişey sormak istiyorum acelem var bütün forumu okuyamadım şuan pek yazamıyorum acil olarak sorayım motorun sahibi ilk çalıştrdığında ynmzda bi problem yoktu marşa basar bassmaz çalıştı sonra notere gidip geldikten sonra son bi tur aatabilirmiyim dedi yine tek seferde çalıştı adamla vedalaştıktan sonra motoru biz çalıştrmaya kalktık çalıştıramadık 3 dk nerdiyse düğmeye basınca motorun sol tarafından hafif bi ciyaklama sesi geliyo ve calışmıyo aküsü 4.5 ay önce deişmiş bizmi beceremedik sora çalıştı izmitte otoruyorum ben istnbldan gelene kadar sorun yapmadı sonra eve götrdüm bahçede bi çalıştırayım dedim yine aynısı çalışmadı ama bikaç sefer sora çalıştı bu duruma sinir oldum elim hep debriyajda çalıştrdığım içinmi yapar?ilk motorumda bu acaba bujilerde bi sorun olabilirmi?teşekkürler şimdiden

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı nisso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ramazanlar arkadaşlar bende bugün rr sahibi oldum hemen size bişey sormak istiyorum acelem var bütün forumu okuyamadım şuan pek yazamıyorum acil olarak sorayım motorun sahibi ilk çalıştrdığında ynmzda bi problem yoktu marşa basar bassmaz çalıştı sonra notere gidip geldikten sonra son bi tur aatabilirmiyim dedi yine tek seferde çalıştı adamla vedalaştıktan sonra motoru biz çalıştrmaya kalktık çalıştıramadık 3 dk nerdiyse düğmeye basınca motorun sol tarafından hafif bi ciyaklama sesi geliyo ve calışmıyo aküsü 4.5 ay önce deişmiş bizmi beceremedik sora çalıştı izmitte otoruyorum ben istnbldan gelene kadar sorun yapmadı sonra eve götrdüm bahçede bi çalıştırayım dedim yine aynısı çalışmadı ama bikaç sefer sora çalıştı bu duruma sinir oldum elim hep debriyajda çalıştrdığım içinmi yapar?ilk motorumda bu acaba bujilerde bi sorun olabilirmi?teşekkürler şimdiden
    öncelikle hayırlı olsun motorun allah kaza bela vermesin
    moturundan gelen o ses marş dinamosuyla ilgili çünkü servisde biçok kez gördüm bu sorunu marş kaçırıyor olması lazım izmitte regal servis kim var bilmiyorum ama istersen özelden benim ustanın numarasını verebilirim bi danışırsın
    kazasız belasız sürüşler

md1025 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben 2 aydır regal araştırıorm bende regal alıcaktım ama artık vazgeçtim....bayiliğini yapan aygun motor 2007 den sonra gelmediğini ve gelmeyeceğini söledi şimdilik yedek parça zorda olsa buluruz dedi ama illerde bulamıcaksın dediler. tiger baktım onunda cok sorun cıkardığını sölediler ama servisi falan bolca olduğu için ucuza yaptırıosun çin malı sonuçta regalde diğerleride. yok ben yinede regal alıcam diyosan bende düşünmüo deilim cok hoş bi dizaynı var regal dd250 ye 3000 den fazla para verme derim oda en temizine.4000 deyip satamayıp 3000 alırmısın dien cok oldu olucaktak motor satılmıo artık. ben motordan anlamam ama piyasasını ii bilirim çünkü ben şimdilik alıcıyım

Alıntı innocentbystander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Istanbul'daki Emre Ltd Sti hem kendisini hem parcalarini getirmeye devam ediyor. www.emreltd.net adresinde iletisim bilgileri var. Sitedeki parca listesinde Regal Raptor yazmiyor ama var adamlarda. Raptor'um varken birkac defa telefonla siparis verip bedelini hesaplarina havale ettim, hemen gonderdiler istedigim parcalari.
    emreltd nin sitesi çalışmıo

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende regalle ilgili gelinen son nokta budur derken viceroyun yazdılaklarına katılıyorum.

görüyorum genç arkadaşlar fiyatı düşük bile olsa belki maddi imkanlarını bir şekilde zorlayarak alacaklar..sonrası ise hüsran olacak..motosikletle yaşamları başlamadan bitecek..
    hayatınıza gün katamazsınız belki
    ama gününüze hayat katarsınız.. doğru tercih,uygun modelle

teknik konularda deneyimli,parçaları söküp takabilen,ne olursa olsun yolda kalmayan,eli anahtar tutana sözüm yok..
    onlar zaten bir şekilde yürütürler...onlar için sonrasınında bir önemi yoktur..olmadı kaldırır atarlar,bindiğine sayarlar..
    eyw keşke herkes senin gibi gerçekleri yazsa ben nerdeyse alıcaktım motoru aygun motorun sahibi uyardı. dedim garanti olsun siteden araştırsım herkez iyi hoş dio ama hem kendilerini hem benim gibi motora yeni başlıcak insanları kandırıolar.regal çinlilerin içinde sorunsuz olabilir ama türkiyede ragal alınca elinde patlıcak bi motor .buna rağmen ikinci el satıcılar bile kıymete bindiriolar motorlarını. yenilere tavsiye etmicem bi motor

Alıntı alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun motorun allah kaza bela vermesin
    moturundan gelen o ses marş dinamosuyla ilgili çünkü servisde biçok kez gördüm bu sorunu marş kaçırıyor olması lazım izmitte regal servis kim var bilmiyorum ama istersen özelden benim ustanın numarasını verebilirim bi danışırsın
    kazasız belasız sürüşler
    valla iyi olur izmitte varmı yokmu bilmiyorum ama çok sinir oldum motorun parçalarındanda pek anlamıyorum şuan acemi olduğumdan marş dinamosunu deiştirmekle bitermi bu iş ve en fazla kaça patlar bana

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı Cee jay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu motoru almak istiyorum ama servis sıkıntısı yazilmiş son mesajlarda Mersin Anamur'dayim ama Regal Raptor servisi bulamadim bilen varsa en yakin servis neresi??
    servis işini boşver iyi bir motosiklet ustası bul. ve motorunu ona yaptır. benim daha 1,5 yıl garantim var ama sadece bir kere servise gittim onun dışında motorumu adanada güral ustaya yaptırıyorum. bir güzel sekman ayarı yaptı. motorum saat gibi çalışıyor. servisler fasa fiso... onlar da işlerini motorlarımızın üzerinde öğreniyorlar. hiç gerek yok servise zaten bütün malzemeleri çok ucuz. adana camgözde bütün parçalarını buluyorsun.
    2008 Regal Raptor 250 2009 Hyosung GV 650 2010 Bianchi 150
    2011 Honda Transalp XL700 2013 Kymco Xciting 250 2015

Lütfen Yardımcı Olun

ARKADAŞLAR BENDE REGAL RAPTOR DD250LİK SU SOĞUTMALI MOTOR VAR.AMA RADYATÖR,YANİ HARALET MÜŞÜRÜ HEP YANIYOR YANİ ARIZA VERİYOR.BURSADA Kİ SERVİSİ YAPAMADI.ACABA BURSAYA YAKIN BİR SERVİS DAHA BİLİYORMUSUNUZ.BİLİYORSANIZ LÜTFEN osman_avsar89@hotmail.com a cevap atın.şimdiden saolun.

sorumlarınızı bekliyorum

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    sorumlarınızı bekliyorum

Alıntı CILGIN MOTOR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARKADAŞLAR BENDE REGAL RAPTOR DD250LİK SU SOĞUTMALI MOTOR VAR.AMA RADYATÖR,YANİ HARALET MÜŞÜRÜ HEP YANIYOR YANİ ARIZA VERİYOR.BURSADA Kİ SERVİSİ YAPAMADI.ACABA BURSAYA YAKIN BİR SERVİS DAHA BİLİYORMUSUNUZ.BİLİYORSANIZ LÜTFEN osman_avsar89@hotmail.com a cevap atın.şimdiden saolun.

bursadaki servis dediğin gazcılar motorsa aman uzak dur oradan derim, adamların ustalıkla fln alakası yok, motorunu daha da beter hale getirirler. Motoru götürebileceğin en uygun yer, istanbul emre ltd. dir(ithalatçının ta kendisi, mustafa usta)

Dostum Istanbuldaki Ustanın Cep No.sunu Verirmisin.ve Adresini. şimdiden Saolasın

skletocmia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    arkadaşlar bu motorun 0 ı satılıyor mu ? satılıyorsa fiatı nedir cvp lar için simdiden tşşkr ederim

md1025 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skletocmia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun 0 ı satılıyor mu ? satılıyorsa fiatı nedir cvp lar için simdiden tşşkr ederim
    ben 1 hafta önce istanbulda satılan bayilerine gittim ve hepsi artık türkiyeye gelmediğini. sıfırını ancak elinde kalan varsa bulursun dediler. fındıkzadede bilen motosiklet sıfırını getirebileceğini sölemişti . araştırdım onlarda emre ltd den getiriolarmış. www.emreltd.net den baktım sitelerine ulaşamadım . bildiğim kadarıyla satılmıo.

almanı tavsiye eticem bi motor çin mallarının içinde en sağlamı olduğunu sölüolar doğru ama türkiyeye artık gelmediği için parçasıda bayiside serviside yok bulursan kıyıda köşede bişiler motoruna uygun kullanırsın aksini söyleyen varsa sölesin nerden ne şekilde parcalarını temin edeceğimizi bende alıcam ben motordan anlayan biri deilim ama 2 aydır araştırdım duyduklarrım ve ulaştıklarım bunlar bende racing bakmaya karar verdim.

fiyatıda : 4.450 ve 4900 arasında fiyat veren bayiler vardı

Batis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XTz 660 ZA - Kuba RX9
    Emre Ltd. getiriyor hala Regal Raptor'u sanırım , 5.000 Lira sıfır fiyatı.Ben Dikilitaş'ta Ali Usta'da istediği her parçayı bulabiliyorum.Henüz parça problemi yaşamadım.Gerçi motosikletim hiç arıza yapmadığı için pek parçaya ihtiyacım da olmadı.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı md1025 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 hafta önce istanbulda satılan bayilerine gittim ve hepsi artık türkiyeye gelmediğini. sıfırını ancak elinde kalan varsa bulursun dediler. fındıkzadede bilen motosiklet sıfırını getirebileceğini sölemişti . araştırdım onlarda emre ltd den getiriolarmış. www.emreltd.net den baktım sitelerine ulaşamadım . bildiğim kadarıyla satılmıo.

almanı tavsiye eticem bi motor çin mallarının içinde en sağlamı olduğunu sölüolar doğru ama türkiyeye artık gelmediği için parçasıda bayiside serviside yok bulursan kıyıda köşede bişiler motoruna uygun kullanırsın aksini söyleyen varsa sölesin nerden ne şekilde parcalarını temin edeceğimizi bende alıcam ben motordan anlayan biri deilim ama 2 aydır araştırdım duyduklarrım ve ulaştıklarım bunlar bende racing bakmaya karar verdim.

fiyatıda : 4.450 ve 4900 arasında fiyat veren bayiler vardı
    arkadaşım yanlış bilgilendirmişler seni
    türkiyeye gelmediği doğru( bu motoru başka marka altında tekrar getircekleri söyleniyor ama kim ne zaman getircek bilmiyoruz) ancak parça sıkıntımız yok batis arkadaşımızın dediği gibi ali usta da her parça var parça sıkıntısı çekmedik bugüne kadar ayrıca emre.ltd ise regalin bütün parçalarını halen getirmekte bana söyledikleri biz parça işinden para kazanıyoruz regalin parçalarını neden getirmeyelim dediler bilginiz olsun

sahinbirinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 200
    Uzun zaman önce konuyu açmıştım yeni arkadaşların faydalanabilmesi için tekrar burada yayınlayayım dedim.

arkadaşlar bakım işlemlerini Köyceğiz Muğla Regal Servisi yorulmaz motor ile birlikte yaptık...

Yapılacaklar listesi:
    1.Benzin deposundan gelen ses
    2.Silindirlerin patlama zamanları
    3.Yağ değişimi
    4.Bujilerin kontrolü
    5.Hava Filtresi temizliği
    6.Debriyaj Kavrama Noktası ve benzin deposuna değen debriyaj telinin onarımı
    7.Beyini tutan lastiğin deforme olması ve sabitlenmesi
    8.Benzin Borusunu koruma amacıyla yay teli ile sarılması

Motorun Bakıma Girişi

Daha Sonra Koltuklar Söküldü

Benzin deposunun altındaki kısımdaki debriyaj teli yatağından çıkıp Depoya sürtünce aşınmış

Bant ile Hasarlı kabloyu sardık ve kablo demetlerini yuvalarına oturttuk

Daha sonra Beyini tutmakta olan lastikler gözümüze çarptı.ilk önce lastiği bantla destekledik

daha sonrada plastik kelepçe ile sabitledik

bu işlemler bittikten sonra benzin hortumunu silindir ısısından korumak için fren yayını hortuma taktık.

karbürator ayaları yapıldı ve daha sonra senkron ayarları yapıldı.

senkron ayarlarından sonra bujinin durumu.(Buji NGK marka)

yağ değişimleri yapıldı...10w-40 motor yağı kullanıldı

ve son olarak hava filtresi basınçlı hava ile temizlendi.

arkadaşlar eksiği artığı ile anlatmaya çalıştım...tecrübeli arkadaşlarımızda püf noktaları hakkında bizi bilgilendirirlerse sevinirim
    Hüzünbaz Acılarımın Canbazıyım Şimdi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler